Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tulina77
2. dec 2010

@janette77 @katrinb
ano, najviac negativnych "straseni" pocuvam od mamiciek, ktore mali v kratkom slede za sebou deti (napr. moja svokra, ta je uplne katastroficka 😉
mamicky dvojiciek ma skor zvyknu povzbudit a dat mi nejaku dobru radu ... aj ked niektore rady su trochu tazko prenosne, trebars ked moja znama mala transfuzny syndrom a deti sa jej narodili so znacnym vahovym rozdielom 😒

janette77
2. dec 2010

@tulina77 jasne, chapem a v kutiku duse zavidim, ze si uz vopred takto dobre pripravena a informovana. Isto Ti to prida na pokoji na dusi. Drzim palceky!

janette77
2. dec 2010

@tulina77 aj tak je vsetko indi-vindi, dolezite je, ze okrem nasich uzlickov nosime v sebe aj more lasky pre ne.

luciaf13
2. dec 2010

@adra22 neboj vydrzite!! Ja som na izbe lezala s amminkou , ktora mala porod rozbehnuty od 26tt. nemala uz ziadny krcok a tiez bola otvorena a vydrzala krasne aj s chlapcami do 34tt. . Takze urcite vydrzite a potiahnes to minimalne tiez tak dlho 😉 drzkaj sa

matelko1
2. dec 2010

@janette77 rucne slahana nie,ale mixikom 😀 ...
chlapci sa santia,ja s nimi.von sme nesli,slniecko doobedu zaslo a vyzera ako keby malo snezit.my mame tolko snehu,mm sa nemohol vcera vecer ani do garaze dostat,musel najprv sneh odpratat.

matelko1
2. dec 2010

@tulina77 hlavne nepocuvaj druhe mamicky a uz nie tie,co mali jedno diet za druhym.uplne ine je mat naraz dve a neboj lasku rozdelis medzi obe babatka.ja ked dam boztek jednemu,neda mi nedat aj druhemu.vsetko robim dvojmo hned a oni sa tak krasne na mna pozeraju a tie ocicka,boze ved clovek moze byt neviem ako nahnevany,ale ked kukne na deticky tak hned ho vsetko prejde.

janette77
2. dec 2010

@matelko1 neva, ale ani ten mixer Ti nedrzi sluha.🙂)) Mas doma veselo, musi to byt zabava s deturencami, neviem sa nasich uzlickov dockat.🙂 Moj manzelik tiez, prisiel az vecer okolo 20:00 a este odhrnal sneh, tiez uz nas vcera vydatne nasypalo. Ale ja sa tesim, spoza okien je to celkom idylka vo vykurenom domceku.🙂)))))))

matelko1
2. dec 2010

@janette77 hej mixik je denno denny pomocnik,robim s nim vsetko,mam ho z Zepter a nedam na neho dopustit.
ano krasna idylka,dufam,ze bude bielo aj na vianoce.

solinkarka
2. dec 2010

Ahojte,..mozem sa spytat ci sa musia novorodeniatka balit na siroko?..bo som niekde citala ze musia a niekde ze nemusia..tak neviem 😒

matelko1
2. dec 2010

@solinkarka nemusia sa,ale ja som balila.
pediatricka mi hned povedala,ze bolo by dobre ak by som balila na siroko,ona je toho nazoru,ale je to na kazdej mame ako to bude robit.

janette77
2. dec 2010

@matelko1 nejaky sikovny mixer by som aj ja prijala...mam len ten velky kuchynsky, ale sa mi to zda ozruta na denno-denne pouzivanie. Mas nejaku mensiu verziu?
Juj, keby bolo bielo na Vianoce, bola by to nadhera, u nas tak uz dlho nebolo. Vzdy sa sneh vyjasil pred sviatkami a v den Vianoc ostre slnko do okien..-((

solinkarka
2. dec 2010

@matelko1 aha dakujem za odpoved 🙂

zuzbel1
2. dec 2010

Ahojte dievčata, ja akosi ani nestiham tu prispievat popritom prani, zehleni a čiastocnej príprave veci pre babatka ...
@janette77 dufam, ze smutok prejde co najskor, a ze to nebude az take zle ... aj ked neviem presne o co ide, babatka vsetko citia, tak nech nie su tiez smutne ...drzim palceky
@matelko1 pekne si to napisala o tych babatkach, tiez som mala zopar divnych reakcii ked som oznamila ze cakam dvojicky, ale ja to beriem ako zazrak
@adra22 drzim silno prsty, vsetkym trom, nech su drobci co najdlhsie v brusku a prajem ti min 34 tt. 😉

katrinb
2. dec 2010

@tulina77 ja kojim doteraz a ver, ze sa tro da....hlavne pozitivne mysliet a v prvom rade chciet. A trpezlivost musi byt. Nemam akykolvek problem sa s tebou o tom podelit, prave naopak....velmi rada ta podporim v tom, ked chces kojit. 😉 Kludne pis IP....alebo tuto.... 😵
@tulina77 ja som len a len pravdu napisala.......

janette77
2. dec 2010

Mile gazdinky, prave som sa nastopkala tvarohovymi gulkami mojej maminy a neda mi, neposunut recept aj vam, kedze vysledok bol brusku lahodiaci a priprava jednoducha a rychla. Recept je na 16 guliek.

Cesto:
2x tvaroh (cim jemnejsi, tym lepsie)
5 dkg struhanky
5 dkg detskej krupice
VL praskoveho cukru (kopcom)
2 cele vajcia

Posypka:
struhanka osmahnuta nad ohnom, este do teplej (uz odstavenej od ohna) sa prida tiez VL praskoveho cukru

Plnka:
my sme teraz mali cokodkove, doporucujem cokoladu MILKA (ta velka/"dlha" je na dve pouzitia, co sa poctu tabuliek/kociek tyka), mnaaaaaaaam!
Ale inak podla chuti: broskyna, marhula, slivka, lekvar...

Cesto dobre vypracujeme a nechame 1/2h postat. Potom z neho rukami vyformujeme "valec", z ktoreho nakrajame 16 kuskov (rozmer jedneho kuska - taky "vacsi centimeter" - to je termin, co? 🙂))) Na jednotlivych kuskoch vytvarujeme plytky "zliabok" a vlozime kocku cokolady, pripadne inej naplne. Zabalime...

Gulky vyvarame vo vriacej vode so stipkou soli asi 3-4 minutky. Podavame s posypkou, ktoru oblejeme roztopenym masielkom.

DOBRU CHUT! 🙂

katrinb
2. dec 2010

@solinkarka je to velmi individualne. Kazdy doki tio povie inak. ja som balila len prvych 6 tt a to len na 2-3 hod. denne....ale niektore maminy balia mesiace.....v tomto si musis poradit sama....kazdy ti napise nieco ine. 😅

matelko1
2. dec 2010

@janette77 ja mam mixik z Zepteru a mam ho na linke,je fajny maly a vsetko na nom robim,este aj domacu majonezu ked robim syr,alebo manzelovi rezne,on musi mat vsade majonezu 😀 ..som s nim spokojna.uz by som ho nedala.
take nejake gulky robim aj ja 🙂 velmi nam chutia a mm ma rad sladke,on nieje masovy.

janette77
2. dec 2010

@zuzbel1 dakujem moja, je to smutok z tych najsmutnejsich a chce to este cas. Mam oporu blizkych a ti ma tiez odklanaju k babatkam a nedovolia truchlit. Preto sa z celej sily snazim a slzy zatlacam ako sa len da. Dakujem za oporu aj Tebe. A prajem pekny dnik, aj babatkam v Tvojom brusku.🙂

janette77
2. dec 2010

@matelko1 uz vidim, ze musim napisat Jeziskovi, taky sikovny mixer by som urcite ocenila aj ja (nehovoriac pri detoch) , lebo ako vravim, ja mam velky a ten sa mi nechceee stale vykladat a skladat a umyvat. Gulky v brusku, teraz uz rozvoniavaju cesnakove langose.🙂 Viem, ze divna kombinacia, ale nehladajte za tym ziadne seriozne menu, to len tehu hormoniky si vypytali svoje.🙂)

matelko1
2. dec 2010

@janette77 no ten sa lahko umyva,lebo vacsinou robim z tou ponornou castou,len nadstavce menim a sup pod vodu a zavesim ho....no langose by som si dala aj ja 😵
no idem chlapcom dat papat,su hladni,maxim mi nechce poriadne zeleninku ani masko papat a potom len cumel taha.

janette77
2. dec 2010

@matelko1 😉

matelko1
2. dec 2010

@janette77 no vypili mliecko a dala som ich do postielok,poobede este nespali,ale vystrajaju,skacu 😀
keby na chvilku zaspali,lahla by som si aj ja,lebo noc bola strasna

janette77
2. dec 2010

@matelko1 ja sa tiez uz kazdu chvilu hodim o gauc, mam namale.🙂 Neboj, chalani su napapkani, chvilu sa pojasuju a zaspinkaju, alebo ako Ty podarene pises - zabubaju.🙂)

deinad
2. dec 2010

@lucia.kl pri prvom ET som aj ja chodila do prace a teraz pri druhom teda KET som si povedala ze to urobim inak a doma mi je super, ani na to moc nemyslim, oddychujem a robim co mam rada, aj ked ani to nemusi byt zaruka, ale aspon mam dobry pocit, dakujem pekne za podporu 🙂

deinad
2. dec 2010

@janette77 to ano, tehu je nepredvidatelne 😀

deinad
2. dec 2010

@tulina77 dakujem pekne za podporu 🙂 ono je to v kazdom ohlade ine a pre kazdu z nas je to inak tazke, ci lahke, ci inak "znesitelne", ked clovek tuzi po detoch a dlho sa nedari, potom sa neda zovseobecnit - nemysli na to, nepozoruj sa, alebo prave naopak mysli na to, bude to vsetko dobre...atd, vies Tebe sa podarilo na prvykrat, je to uzasne a skvele a moc Ti to prajem, ibaze nie kazda ma take stastie, bodaj by sme ho mali, tak si drzme palce a posielajme pozitivnu energiu, vsetko naj Ti zelam 😵

deinad
2. dec 2010

@janette77 to ano a dufam, ze sa mu ten zly den ani nezopakuje, uz som mala sto chuti od neho odist...este ze si napravil reputaciu hihi

deinad
2. dec 2010

@katrinb dakujem krasne 🙂

janette77
2. dec 2010

@deinad 🙂 som rada, ze sa hlasis a srsis optimizmom, to je dobre znamenie.🙂

janette77
2. dec 2010

@deinad aj dokturci su len ludia...🙂