Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bobacik_29
1. sep 2009

julietka joj to nastasie nie az od 26 TYZDNA MI KAZAL POLIHOVAT A V 30 mi kazal lezat uz napevno kedze mi hrozi predcasny porod...ale pri malom predtym som lezala od 16 tyzdna ti poviem to bola ina makacka ale rodila som na termin 😀

julietka
1. sep 2009

a pri prvom babene si mala ake problemy ked si musela uz od 16tt lezat, si krvacala?
no to musi byt strasne lezat cleu dobu, to si neviem predstavit,ja som sice vypisana na rizikovom, ale pochodujem si po byte a robim vsetko tak ako by som tehu nebola, akurat tazke veci a nakupy nosi muzik
ale keby som mala lezat uz toho 30 tt tak to uz sa da 🙂

bobacik_29
1. sep 2009

julietka ja som mala vzdy problem iba s krckom inak vsetko ok a vzdy som to udrzala do terminu

julietka
1. sep 2009

asi ti davam blbe otazky, ale ako sa ten problem s krckom prejavuje? vies, pytam sa aby som aj ja vedela ak by nedajboze nieco take nastalo, dufam teda ze nie, ale pre istotu..

loginka
1. sep 2009

julietka, termin vystavy mam uz zapisany v kalendari 🙂
ja som doma a dost vela polihujem, lebo sa mi ziada, po dlhsej prechadze, nakupe a pod. som dost unavena, ty nie?
julietka tebe kedy kontrolovali krcek? mne naposledy robila dr utz zo spodu v 10tt a o tyzden idem na krv a poradnu, tak mi asi skontroluje (16tt)

no s dvojkami to asi nie je sranda ich vynosit do nejakeho pekneho 37-38tt, clovek nikdy nevie, dufam, ze sa to podari co najdlhsie

bobacik_29
1. sep 2009

julietka ten ti doktor kontroluje vzdy ked ides do poradne mne sa skracuje a to pri kazdom tehotenstve...sama to veru nezistis tebe to asi nehrozi lebo uz by robili poplach kedze cakas dve ja uz na zaciatku tehu som ho mala kratsi o polcentimetra ako ma byt

julietka
1. sep 2009

loginka ja byvam strasne unavena, ale ja odkedy som tehu som ostala velmi chudokrvna, takze musim uzivat zelezo, ale neviem ci mi to pomaha ta jedna tabletka denne, no vo stvrtok idem na kontrolu na hematologiu tak uvidim ake mam vysledky a ci ta davka staci

loginka mna odspodu kontrolovala minuly pondelok na dalsiu poradnu idem o mesiac..a ty ako casto chodis do poradne? som citala v tych mudrych knizkach o tehotenstve ze tehule s dvojkami su automaticky rizikove pacientky a maju chodit castejsie na kontroly 😕

julietka
1. sep 2009

logi mne inak zatial este ani raz nebrali krv, teraz na buduci tyzden mi budu brat prvykrat takze to neviem ake testy sa robia v 16 tt..
krv mi bravaju len na hematologii kvoli zrazanlivosti a zelezu

julietka
1. sep 2009

bobacik tak asi ho mam v poriadku, ked doki povedala ze je vsetko ok 😉
ale ono sa to moze prejavit asi aj neskor

bobacik_29
1. sep 2009

julietka no jo moze sa aj neskor ale neboj ak by sa to aj stalo pri poctivom lezani sa ti nic zle neprihodi
😀 a prinajhorsom sa krcok zosiva a dava sa aj pesar

julietka
1. sep 2009

fuuha tak neviem co je s tych dvoch moznosti horsie 😕
no radsej poctivo lezat ako sitie a pesar 🙂

ozaj bobacik vam kedy vedeli povedat pohlavie dietatka?

vranka4
1. sep 2009

julietka,my sme sa to dozvedeli pohlavie dvojičiek pri 2.usg skríningu v 20.tt 🙂

julietka
1. sep 2009

vranka tak v to dufam aj ja, ze to dovtedy vydrzime a snad sa dozvieme, ja som taka nedockava 🙂
uz ich nebudeme volat bobaci, ale pekne ich budeme volat po mene 😵 ja viem ze na tom nezalezi, no hlavne aby boli zdravi

deny32
1. sep 2009

Julietka, ja chodim nakontrolu kayde 2 tyzdne... mne doky vrvel, ze kedze som na rizikovom, tak musim castejsie. A krv mi beru skoro stale... aj v 10-tom tyzdni mi na nieco brali. Ale Tebe asi vsetko nahradza hematologia.... ak sa mozem opytat, mas problem s hustotou krvi?

deny32
1. sep 2009

Ta vystava v Brni je super napad 😀 😀 😀
Akoze zo srandy som sa opytala manzela, ci pojdeme na vylet a on je nadseny...... normalne sok mi sposobil 😀 😀 😀

deny32
1. sep 2009

Vranka, vraj na 3D sa to da aj v 12-tom... teda, aspon svagrina vravela, ale jej babo spinkalo a nechcelo sa pohnut 🙂 Ja idem o tyzden v pondelok, budu testovat na downov s. a mozno aj uvidi co tam je 🙂 🙂 🙂
ale hlavne, nech su zdravucke.... 🙂

loginka
2. sep 2009

julietka ja mam detto anemiu - beriem 2 tabletky zeleza, s tymi kontrolami som to aj ja citala, ale moja dr to asi tak nerobi, mozno zatial, ale vidis, zo spodu ma kontrolovali len v 10tt

denny ty si na rizikovom automaticky? lebo ja nie som (zatial) v podstate mi dr nehovorila ziadne obmedzenia

mirinda10
2. sep 2009

dobre ranko babulky asi kazda z nas bude brat skor ci neskor zelezo nakolko v nasom tele sa musi vytvorit krv pre dve miminka a to je zataz pre krv a to vyvolava chudokrvnost aj ked nou normalne netrpime takze sa na to mozeme pekne pipravit

ja som bola na krv v 9tt a idem teraz na buduci tyzden ked budem 12tt opat na krv

loginka ak sa citis ok tak nemusis byt na rizikovom ale asi si doma nechodis do prace tak sa setrsi ale asi okolo 18tt sa to zacne asi prejavovat a zacnu nas viac kontrolovat ja uz viem, ze budem preradena do rizikovej poradne od 18tt

ja asi urcite pojdem do ohradky nakolko ak sa mi deturence rozbehnu po dome, tak neviem kde ich budem nahanat, takto neprejdu cez ohradku

ja by som tiez potreboovala postielky dole kde som cely den a potom hore v spalni no len kupovat 4 postielky no neviem neviem

ako to mate maminy vyriesene potrebovala by som radu

ajka72
2. sep 2009

mirinda my sme mali dve postielky a uplne nám to v 3 izbovom byte stačilo aj ohrádka je dobrá vec detičky su v uzavretom priestore kde sa hraju vidíš na ne a pekne sa učia ručkovať po tyčiach a tak vstávať na nožky, niekto do ohrádky dával už skoro od 4 mesiaca, aby sa začínali hrať ,niekto trochu neskor, neviem 4 postielky je zbytočnosť ale každý nech sa už rozhodne podľa priestoru a financii 😉

loginka
2. sep 2009

ako som pisala ja planujem 2 postielky, jednu hore a jednu dole, potom uvidime, ci cestovnu postielku co je aj ohradka (moze sa hodit - tipujem 😉 ) ale urcite aj nejaku ohradku, ale to budem riesit potom

mirinda, ja som mala menej erytrocytov aj pred tehu, takze chudokrvnost som aj ocakavala, mozno preto som aj viac unavena
mne brali zatial krv len raz, bud. tyzden idem na biochemicke

deny32
2. sep 2009

Loginka, ano, ihned ma zaradil medzi rizikovky, ale chodim do prace, nemala som vaznejsie problemy, teda okrem spinenia, unavy a nevolnosti. Stale este beriem duphaston a Utrogestan, ale uz len do konca 13tt 🙂
Ale ked som sa pytala na cvicenie, ihned ma stopol... a to som chcela len zvolna stacionarny bicykel 😠
Chcem sa ho opytat dnes, pretoze poznam jednu velmi sikovnu trenerku, ktrora zostavovala cvicenia úpre tehotne, ked bola sama tehulka 🙂
U mna by bolo aj zbytocne ist na PN, kedze ja do prace chodim, ked potrebujem a ked sa nudim doma 🙂 a z domu viem tiez vela poriesit. Nechcem ostat uplne doma...

Ja mam zatial krv OK, uvidim, co mi povie dnes... brali mi na nieco krv v 10tt, tak uvidime ...

deny32
2. sep 2009

Ajka, ohradka aj mne pripada super.. v dome to budem tiez urcite takto riesit 🙂 a mozno aj zatial v byte... namiesto barovych stoliciek bude ohradka 😀
My mame doma psa a kebz boli iba volne na deke, on by ich stale oblizoval 😝

loginka
2. sep 2009

ohladom cvicenia som sa pytala aj ja, a ze vraj mozem, no uvidim, zatial mi stacia prechadzky
ja som tiez brala utros
ja som doma , lebo nas prepustili este vo februari, ale do roboty by som aj tak uz nechodila, setrim sa, ale tak normalne, aj porobim nieco

mirinda10
2. sep 2009

no ja mam problem, ze mam velky dom a behat stale o schodoch ked babulky budu plackat to sa mi moc nehce aj ked by to bolo super na moju postavu 😀 ale som myslela, ze cez den by mohli spat dole mam velku obyvacku spojenu s jedalenskym kutom tak tam mam miesto a maju tam vela svetla jednu stenu mame celku preskenenu tak ked sa v zime narodia nech maju aspon trosku slniecka a vecer ich dam spat hore do splane

no ako dlho vydrzia byt spolu v jednej postielke to asi ich potom musime dat spat na sirku a tam postielka ma kolko cez sirku 60 cm no musim nieco vymysliet alebo kupime cestovnu postielku ta je trosku vacsia a bude dole ved ja mam iba strach ked ich budem kojit kazde 2-3 hodky aby som nemusela tolko behat

ako s kojenim ste pripravene kojit alebo bude UM ja by som chcela kojit aj ked si to moc neviem predstavit kojit naraz oboch to bude kopec srandy 😀 😀 ale urcite chcem ist na nejake skolenie nech sa nieco naucim

eviska83
2. sep 2009

mirinda- my sme to mali presne ako ty - a tiez bolo unavne behat hore dole.My sme mali jednu posltielku hore ,jednu dole a nastastie ked mali 4 mes. tak sme sa prestahovali do bungalowa 😀
ale predtym som mala vsetko 2x- hore veci na prebalovani,kremiky,plienky, a dole to iste- kazdy den som si zniesla par kuskov oblecka aby som nebehala.Teraz je to parada- konecne mam vsetko na jednom mieste 😀

bobicek5
2. sep 2009

julietka, nam doktor prezradil pohlavia uz v 16 tt a dokonale sa trafil 😉 .

mirinda10
2. sep 2009

eviska no perspektiva, ze postavime dalsi dom je nula stahovali sme sa do noveho teraz na Vianoce, tak tam ani rok nebyvame ale nepocitali sme, ze budu dvojky 😀 iba dom sme postavili velky no co uz nejak sa budeme musiet vynajst to bude zabava
a kojis svojich drobcov alebo ste na UM?

bobicek tak to ste mali velke stastie, ze uz bolo vidiet pipika nam treba vidiet iba jedno pohlavie a druhe bude rovnake tak mozno aj my sa to skor dozvieme ale ja mam taky pocit, ze to budu chlapci

eviska83
2. sep 2009

mirinda- kojila som do 2 mes. a aj to sme 1 mesiac bojovali- s suplementorom a vyraznou pomocou od annag.po 2 mes.sa mliecko akosi zacalo stracat a ja som uz nemala sil bojovat- takze teraz sme na UM a spokojni.
No ako vravis - tie schody budu dobre na postavu 😀 😀 😀 .Najlepsie to bolo vecer- ukladala som starsieho syna spat a drobci sa tiez zacali domahat mamy- to som vybehla aj 10x 😀- na postave sa to bohuzial neodzrkadlilo 😠 😠

mirinda10
2. sep 2009

evi prave som pozerala tvoje deticky su nadherne a tie dvojky na spapanie, no mas to tazsie ked mas este jedneho co si tiez vyzaduje maminu u nas to bude lahsie budeme mat iba nasich dvoch pokladikov uz do dalsieho IVf by som nesla tak toto su nase prve a posledne deti ale vytuzene

loginka
2. sep 2009

baby, presne nad tym som dnes v noci dumala, ze budem potebovat veci na prebalovanie dvojmo, tiez mame schody 😝
s tym kojenim mam tiez obavy, mozno bude aj cisarsky, uvidime co bude dat, urcite si nastudujem teoriu 🙂