Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vranka4
18. dec 2009

deny 🙂 😀 😀

deny32
18. dec 2009

no ved ked je on stastny, som aj ja ... 😵 😵 😵

dia..
18. dec 2009

katrinb - som sa pýtala že ako to vidí že budem rodiť a povedal že nabudúce sa o tom porozprávame a naplánujeme 😕 tak uvidím ako to myslel .

katrinb
19. dec 2009

baby - dobru temu sme robehli 😀 😀 😵 😵 Manzelia keby nas citaqli, tak sa asi cervenaju 😨

mauzos
19. dec 2009

Deny super ze ste uz doma a v poriadku, mali krasne rastu 🙂 Tak sa pekne setri, ved vianoce sa daju prezit aj bez vypekania a vygruntovaneho bytu, mali su prednejsi 😉 A dakujeme za pochvalu 😵

juliagregor
19. dec 2009

Deny zvykaj si, ja upratujem furt a čo ja upracem malí rozhádžu, včera som spravila medovníčky podľa receptu lumah v dvojičkove a môj drahý manžel ich do rána zjedol.
O skrini už nehovorím, lebo by to bolo trápne.
Včera ste ešte rozoberali monotehotenstvoa duotehotenstvo. Každé je iné, síce rovnako sa tešíš, ale bojíš sa viac. Pohyby bábätiek sú oveľa intenzívnejšie, než pri jednom.
A jedno bábätko a dve bábätká, neskutočne rýchlo to ujde a nemala som toľko času sa s nimi tak cickať a mojkať ako so starším. Preto mi je niekedy ľúto ako rýchlo vyrástli.
Ale sranda je s nimi riadna.
Ak sa Vám dá a bude to len trochu možné /myslím zo zdravotných dôvodov/ skúste prirodzený pôrod. Starší bol prirodzene a dvojky sekciou. Ešte deväť mesiacov ma bolelo brchu. Starať sa o dve deti s rozrezaným bruchom je dosť namáhavé.
Dia krásny týždeň, gratulujem. Mňa už chystali k pôrodu. ☹ Kávu som dopila idem ešte niečo upiecť. 🙂
Všetkým prajem pekný deň

adjka
19. dec 2009

jeej,tak vam vsetkym dakujem, lebo sak ved clovek je prvy krat v zivote tehotny a hned dvojmo a uplne ze hotovy zazrak a nevie co je normalne a co nie, tak som trochu kludnejsia ,ked aj vas popichavalo,ked by ste mali pre mna este nejake info zaujimave tak len potesim.dakujem

deny32
19. dec 2009

Mauzi, dakujeme 🙂
Julia, mna ani nenapadlo gruntovat byt... noooo,teda skoro 😀 ale urcite nebudem, ked, lan tak zbezne.. utriem prach a tak.. ostatne manzel. Na Vianoce asi pojdeme k mojim rodicom, len o tom este manzel nevie.... 😕 no ale ved sa dozvie 😉
Adjka, ja som toiez stresovala a este stale stresujem.. postupne budes rozoznavat, odkial ta bolest ide.. mna casto pobolievaju aj slabiny a svalstvookolo bruska.. a mam aj taky dojem, ze som si splietla tvrdnutie bruska s roztahovanim svalstva a tlakom na spodne rebra.... ☹ spoluleziaca si tiez myslela, ze jej tvrdne brusko... rdr. sa jej opytal, ako dlho trva jedno stgvrdnutie a ona ze cca 5min... a on na to.. "na taku dobu strvdne nieco ine, ale maternica utrcite nie" 😉 aj sme sa vtej nemocke pobavili 😀

mirinda10
19. dec 2009

babky co cakate jednovajecne dvojky a pisete tu o porode ja uz teda necakam jednovajecne nakolko nam jedna babulka umrela po operacii na TTTS - transfuzny syndrom ale mne dr, v Hradci Kralove kde ma operovali tak jasne povedal iba cisarky nakolko pri vaginalnom porode nie je mozne niekedy ovplyvnit v akom poradi pojde placenta a moze sa stat, ze najskor ide jedno babo, potom hned placenta a to druhe babo zatial vykrvaca nakolko su napojene na jednu placentu. Nemusi sa to stat ale riziko tam proste je a ja by som to neriskla aj ked niekedy je lepsie nic nevediet a verit, ze dr vie co robi aj ked v nasom zdravotnictve niekedy moc pochybuje
ved ani moj obvodny nevedel, ze mam babulky chore to mi zistili v Brne kde som sukromne chodila na utz inak by som prisla aj o tu princeznu co mame a krasne rastie. A ked som prisla z Brna s mojou diagnozou tak nevedel co to je, tak nebudem to viac komentovat
Ja budem trvat na cisarskom aj ked viem, ze sa to dlhsie lieci ale aku ma garanciu, ze mi porodia moje mrtve dievcatko a nezabudnu ho tam pri tom tempe porodov, ziadnu, teraz ma po 10 tyzdnoch co je mrtva 8 cm a asi sa to uz moc nezmensi tak, ja uz chcem mat istotu aj ked asi ma budu tlacit do prirodzeneho ked uz mam jedno ale hadam sa nejak s nimi dohodnem
Moc vam zavidim, ze mate dvojky no u nas to tak pan boh zariadil a tesim me sa s Emky

juliagregor
19. dec 2009

mirinda je mi to ľúto a dúfam, že už nič zlé ťa nestretne
TTTS som sa aj bála, preto mi chlapcov stále merali,
mala som sekciu ale poznám maminky, ktoré klasicky porodili aj jednovaječné dvojičky
dvojvaječné sa sekciou rodia bežne.
Je mi jasné, že po tom čo si prežila, budeš chcieť len sekciu. Držím ti pästičky a prajem pekné sviatky.

mirinda10
19. dec 2009

juli ved to, ja si myslim, ze je menej rizika pri dvojvajecnych ako pri jednovajecnych a preto by som kazdu maminu hnala na sekciu ak by chcela prirodzene nech jej vysvetlia riziko ale nasi lekari budu len happy nakolko prirodzeny porod je lacny a menej prace pre nich
dakujem uz mam rodicov domka prisli na Vianoce, tak mamina zacne piect aby sme malli pekne Vianoce ja moc toho neurobim stale mam naordinovany kludovy rezim ani vychadzky mi nechcu dat.
pekne Vianoce tebe a detickam, mas krasnych drobcov

katrinb
19. dec 2009

mirinda - ahoj moja zlata. Stale na teba a malu mylsim a som velmi stastan, ze sa mate fajn. A dik za info...vidis, ja by som to urcite na 100% nechala na lekara. A teraz aspon sa ozvem a rovno spytam na tu moznost, ktoru si napisala. Nech mi rovno na nu odpovie. Ja radsej hram cistu hru.....dakujem fakt este raz. Prajem celej tvpojejj rodinke krasne sviatky 🙂

matelko1
19. dec 2009

ahojte.
mirinda je mi to moc luto,ale pevne verim,ze uz len pekne veci ta budu stretavat.ja by som to tiez nechala na 100% na lekarov,ale preistotu sa na tuto moznost opytam.dakujeme za radu..

avila
19. dec 2009

Zdravim vsetky zenicky, dnes som trosku viacej robkala v byte a zacalo ma tak palit v podbrusku... Strasne som sa zlakla. Ale uz je to v poho 🙂 Ono o tom setreni je fakt pravda, lenze to ide dost tazko, ked prerabate byt. Ale mam uzasnu rodinku, ktora pomaha a mna setri 😉

Mirinda, velmi mi je to luto, Dufam, ze uz bude len a len lepsie.

matelko1
20. dec 2009

ahojte.prajem krasny den 🙂
co porabiate zenicky.....
avila ty sa pekne setri......

juliagregor
20. dec 2009

Ahoj varím, periem, pečiem, teraz som uspala krpatých
dorobím obed a pôjdeme asi poobede na návštevu 🙂
ešte nemám všetky darčeky ☹
matelko ako ti pekne pripúdajú týždne 🙂

loginka
20. dec 2009

cafte 🙂
drahy isiel k rodicom mimo mesta po oplatky a kolace, najvacsia sranda je , ze ja kvoli zvysenemu cukru po GTT nemozem sladke, tak nech len ma vsetko provokuje

mirinda, super ze tu nakuknes, ved aj castejsie sa ohlas ako sa Vam dari, super, ze ste nic nenechali na nahodu a chodili do Brna, uz mas pekny TT 🙂

ja sice cakam dvojvajecne, ale aj tak som viac nachystana sa sekciu, zatial moja dr hovorila o tomto sposobe, mozno aj kvoli placente, kt. je dole a ciastocne prekryva branku, a naposledy bolo A KP

murkaa
20. dec 2009

loginka aj ja som mala zvyšeny cukor a moja mama mi stale posielala kolače, lebo pečie na všelijake oslavy. A samozrejme, že ma to ešte viac provokovalo k jedeniu. Až som mala pocit, že nemam zvyšeny cukor, ale skôr som hypoglakemická-čiže znížený a napchala som sa kolačov. Znamy lekar mi povedal, že mam jest čo sa mi žiada, no nie plné hrnce. Ale ak vydržiš odolať maš môj obdiv. Držim palce.
včera ma neskutočne bolelo brucho cely deň. kožu som mala už celu červenú, čo bolo napnute. Navečer už mi bolo do plaču, ale kontrakcie to neboli. cely den som len ležala. Dnes je to lepšie. Asi skočim k našim a niekto sa zľutuje a zoberie maleho aspon na hodinku von do snehu.. Možno dedo, alebo krsňa. Uvidim, bola by som rada, ked ja s nim nevladzem a manžel je v praci.

katrinb
20. dec 2009

matelko a murkaa - juj ale som rada, ake mate krasne tyzdne.....murkaa DRZKAJ SA....na jednej strane by som chcel amat triez tie tyzdne...lebo je to super, ze este su babatka v brusku. No na druhej strane este si chcem uzivat ich kopanceky......predsa len ktovie, ci este bude potom nejake babo..kedze teraz mame 2 😉 Som ale na vas hrda kazdopadne.... a aj na maminy...ktore sme tu...

Deny - spolubojovnicka - ako sa mate?

deny32
20. dec 2009

Ahojte, prajem krasnu zlatu nedelu 🙂
Mirinda, drzim velmi prsty, aby ste boli obe zdrave a este krasne to potiahli... vsetko zle je na nieco dobre a ostala Vam este krasna jedna krasna priznceznicka... verim, ze strata jednej musi velmi boliet 😔
Avila, setri sa... akj ked podla seba viem, ze sa to nie vzdy da... ale skus 😉 Prvy trimester je velmi dolezity a rizikovy.
Loginka, Murka, ten zvyseny cukor nezavidim.. mne teraz ide sladke ako nikdy, v nemocke som pojedla kvantaaaa... a som schudla... este ze chalani tam pekne narastli, lebo by som uz bola v strese.
Katrin, len si uzivaj tie kopanceky... 😵 😵 😵 Mne sa Tomy ryje az niekde na pas, obcas mam pocit, akoby som mala pod rukou melon 😀 ale niekedy to aj boli.. on sa stale vtrepoe tam, kde nema dost miesta a vrti sa ...sidielko jedno zlate 😵 😵 😵

My sme dnes boli toska vonku, pozreli sme vianocne trhy,m dali punc a cigansku v zemli... mnaaaaam 🙂 ako manzel povedal, na krv sa nam to obratilo 😉 mrazik nam vypalil vsetky bacile v nose.. 🙂 ... a uz sa mozu zacat Vianoce, bez trhov by sa mi to neratalo..

katrinb
20. dec 2009

deny - ja som bola pozriet trhy v piatok, ale bez papania...strasneeeeee vela ludi tam bolo. A ty mas uz vybraqte mena? Rychlo rychlo ich napis......
A co sa tyka vah...to mas super, ze vies, aki su chalani velki...mne moje bambulky merali pred 3 tyzdnami...a vtedy boli este malinke......dufam, ze zajtra ma posle doktor na UTZ. A chcem sa ho uz spytat na porod....este sme o tom vobec nerozpravali - chcem aspon vediet, za aky porod je...co bude uprednostnovat. No ved uvidime

Krasny zbytok nedele prajem maminkam, ich babatkam a nam tehulkam 😵

deny32
20. dec 2009

Katrin, dnes ani nebolo tak vela, asi preto, elbo je -10... 😉 my sme sa neaobliekali a bolo super.. ani nam nebola zima. Mena uz mame vybrate, uz ba sa to nemali menit, ale btovie... Samel a Tomas, uz su aj v pase... Ides zajtra na poradnu? Ja idem tiez k mojmu dynekologovi so spravou, asi ma tiez pozrie. Teraz budem asi pod zvysenym dozorom, do nemocky idem na kontrolu 29.12.
Ja som chcela rodit klasicky, ak by sa ten, co je priecne, otocil. Ale po serklazi sa asi robi rovno sekcia, co ma netesi. No ved uvidime, este stale je nadej... 😉
Drzim na zajtra veeelmi palce 🙂

loginka
20. dec 2009

murkaa, no hadaj ci som odolala? ja nie som ziaden martyr 😝
deny pekne mena, aj my sme mali Tomasa v zozname 🙂

matelko1
20. dec 2009

katrin ved aj tebe krasne ubiehaju tyzdne....ja chcem medzi sviatkami skocit za dokim a porozpravat sa a o porode atd.a bola by som rada,keby mi urobil utz aby som vedela ako su ulozeni.naposledy boli zadockami dole a placentu mam niekde hore,tak uvidime.
bola som na chvilu von,nakupila som potraviny,lebo manzel nekupi vsetko a potom som bola u mamky pre kolaciky,takze ja mam napecene 😀

rosienka
21. dec 2009

ahojte baby- dakujem vam pekne za rady. Dnes som bola na kontrole a pytala som sa obzvlast na sportove aktivity a cvicenie na brucho a tak a doky zas len, ze mam normalne zit a ze brusne svaly este neovplyvnuju maternicu, tak ich kludne môzem robit, cize ziadne zakazy som sa nedozvedela...no snad vie 😲 Ono je pravda, ze nemam ziadne problemy, tak snad je to OK. Akurat sa zas potvrdilo, ue nas druhy pampusik ma velmi maly plodovy vacik, az ho cely vyplna 😖 a ten prvy ho ma zas obrovsky, aj pre dvoch, ale ze obe embrijka su rovnako velke a pekne rastu...tak neviem co s tym druhym bude, bojim sa o neho ☹ . Zase ma varoval, zeby nakoniec mohlo zostat len jedno... ☹

matelko1
21. dec 2009

rosienka tak pevne verim,ze bude vsetko v poriadku a udrzi sa pekne aj to druhe.budem drzat palce.teraz kedy ides k lekarovi.

juliagregor
21. dec 2009

Ahojte,
rosienka verím, že budeš v pohode ty aj fazuľky. Nemysli na zlé, pozitívne myslenie je polovica úspechu 😉

deny aj si sa pýtala kedy ti vyberú stehy? kamoške vybrali v 35 týždni

katka ako si dnes dopadla?

loginka
21. dec 2009

julia uz mi dosiel fusak 🙂 vyzera fajn, aj sa pekne zmesti do vanicky, druhy mam pozicany od kamosky, lebo na rok mi slubila segra ze mi da, ona ma taky podobny
ako sa maju deturence?

loginka
21. dec 2009

julia, peries ho riadne v pracke s odstredenim?

juliagregor
21. dec 2009

ahoj loginka
áno nízke otáčky na 30 stupňov
práve v telke začal môj obľúbený film --------bridget jones
deťúrence skúšajú moju trpezlivosť 😉 , vo vani majú kapra, takí sú z neho vytešení 😀, dúfam, že to kapor do zajtra prežije