Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
23. mar 2010

Dakujem am velmi za rady... 😵 😵 😵 😵 😵 uz sa to trocha zlepsilo, myslim tym ze mam uz 2x tolko kolko doobeda, ale este stale malo... no ale predsa lepsie, tak sa tesim... som si aj pospala hodku, mm zabavil drobcov. Su nejaki mrzuti z toho...
Julia, je mi lutio tych ociciek, ae verim, ze bude lepsie... drzim palce 😵 😵 😉

Luciaf, velmi drzim palce k porodu 🙂 mas krasny tyzden 😉

ku kociarom.. my mame Easy Walker, strieborny.. zatial mozem len chvalit, super sa ovlada, jednoducho sa sklada, manipuluje s vanickami a pod. jedina namietka je, ze ma ulozny kosik dole predeleny tycou, takze tam neviem dat nic vacsie, do Bumbleride sa da... je lahky, dobre sa ide aj do kopca. Cena je vsak brutalna, to je fakt...

katrinb
23. mar 2010

kociarik - ja mam ABC design zoom 2010...a som zatial velmi spokojna..... 😉

a dvojicky mala u nas babka....a ja....nikoho to ineho nepostretlo....ale sok to bol aj pre nas....kazdopadne. A teraz som velmi velmi stastna.... (kym su malinke HIHI)

janulqa07
23. mar 2010

dobry vecer... fuuu ako citam tak tu nie su dobre spravy ☹ ale hlavne je aby boli deti zdrave a stastne tak sa musi vsetko zvladnut a vydrzat 😉
ja som na dnes konecne skoncila s cinnostami a mam dost 😠 som sama na maleho, jar mu priniesla aj kopec energie a popritom varenie a upratovanie
alienka ako si na tom? ako to zvladas?

juliagregor
23. mar 2010

ahojte,
ale ste popísali 🙂

na mlieko sú dobré syry, polievky (zasmažené - dobré na mlieko aj na zadok 😀 ) a zatiaľ nikto neporadil čierne pivo - tak to budem ja, priznávam sa, že som si dala za pohárik a dokonca mi aj chutilo 😀 , čítala som rôzne názory a dokonca ma niektoré moje kamašky ohovárali 😝 ale nech...

tehuľky mlieko je v hlave a najväčší nepriateľ je únava a vyčerpanosť, neprespaté noci...
deny ak majú málp, nakoj a zarob ale 60 ku nech sa dorazia, ....neboj sa predčasníci majú jednu úžasnú vlastnosť...dokážu piť z prsníka, z fľašky a je im to jedna ,,,,má rto aj svoje výhody, ked budú poznať aj Um, ty môžeš aj na chvíľku odísť (kaderníčka, kamarátka, lekár) a malí sa budú vedieť napapať...

Lucka prajem Ti rýchly pôrod, aby si sa čo najskôr zotavila, zdravé detičky a veľa mliečka...budem na teba myslieť a čakať na správy....

tie očká potrebujú čas a trpezlivosť...

luciaf13
23. mar 2010

Julka dakujem a k tomu pivu 😎 ja si tiez obcas lognem aj teraz pocas tehu ale iba trosku a tmave a aj ked som kojila Kubka tak som si dala 😀 😀 😀 😀

juliagregor
23. mar 2010

neskôr kuknem tie linky od Lucky a napíšem či poznám ....

kludme mi môžte posielať linky a čo viem napíšem...

Lucka ja ked som si "logla" mlieko mi vytekalo 😀

deny32
23. mar 2010

Juli, dakujem za radu.. skusim zajtra to cierne pivo, lebo doma nemame, len klasicke..
Ja sa bojim toho, ze ked zacneme davat aj UM, zacnem ja svoje stracat. Nie je to tak? Ako to bolo u Teba?Vratila si sa potom k plnemu kojeniu?

juliagregor
23. mar 2010

deny do 5 mesiaca som dávala len na noc UM ...

a najstaršiemu som dávala UM tak 2-3 krát do týždňa, aby si zvykol...v sobotu som chodila do školy a musel niečo jesť a zamrazené MM nechcel ...
skús...

jennys
23. mar 2010

ja keď som musela ísť do nemocnice tak my sme tiež skúšali dávať umelé mlieko aspoň raz denne pre istotu a aj preto aby si Lucka zvykla keby som náhodou po operácii už mlieko nemala a bolo to v pohode. Kým som bola v nemocnici tak mala zamrazené mlieko a bolo ho dosť takže to stačilo a keď som sa vrátila som len odsávala, kojiť som nemohla a potom sme boli raz na kontrole na neurológii a strašne dlho sme tam boli a keď sme išli do auta tak Lucka bola taká hladná že len revala, tak teda že ju skúsim nakojiť a veru po začiatočnom zaváhaní sa pekne chytila a potom odvtedy som ju znova kojila. ale to je u každého dieťaťa individuálne. Držím palce nech je mliečka dosť.

juliagregor
23. mar 2010

kočíky..
1. krásny, nemá chybu len tú cenu ....EW je ozaj krásny, len ja mám teraz taký rozpočet na dalšie auto... 😝
2, dve kamošky majú staršiu verziu, má široké sedenie a dobre sa ovláda, dosť veľa plastov ale ja som ho chcela už len ako šporťák...
3, nový, nevidela som ho v reále...podobný ako Babywel Montreal
4, videla som ho v reále, pekný, neskúsila som...
5. chipolino- nekupujete, kazové vyrábané v Rumunsku...alebo v bulharsku, už neviem...
6, dorjan , nevidela som ho v reále len na fotke, väčšinou sa prezentujú s korbičkami, šporťák je podľa mňa dôležitejší, zase, má výhodu a to je cena...je to novinka, tak uvidíme...lucka a murkaa dajú vedieť...
inak je pekný....

jennys
23. mar 2010

A inak súhlasím s tebou JULI že na mlieko treba byť vyspatá a nie v strese. Viem že sa to niekedy nedá ja som počas celej materskej a rodičovskej ešte aj pracovala, v noci kojila a totálne som už bola hotová. Ale jediné šťastie bolo že Lucka mi v noci dobre spala a zobudila sa tak priemerne 1-2x za noc, inak by som to už nezvládala lebo cez deň keď spala ja som makala. Vždy keď je to len možné treba spať aj cez deň a poriadok v byte počká, dôležité sú spokojné bábätká a oddýchnutá mamina. Počkajte ako ja tu budem vyplakávať keď prídu dvojičky na svet 😝

juliagregor
23. mar 2010

jenny aké máte okulky ? ako to malá zvláda?

jenny prvého som kojila 17 mm, kým som zistila, že som tehotná a prvých 6 mm pil každé dve hodky 😝 ja som už zvyknutá vstávať, ale teraz deti sú hore raz max. dva 🙂

jennys
23. mar 2010

Pokiaľ sa dobre pamätám tak 2,5 na tom slabom očku. Zvláda to Lucka zatiaľ výborne, my sme z toho vedu nerobili že bude nosiť okuliare, snažili sme sa aby to videla pozitívne. Však muž tiež nosí stále okuliare a ja zasa pri čítaní a PC. A keď sme šli už pre hotové okuliare strašne sa tešila, no zlatá bola. Aj ráno si ich bez problémov dá. To prelepovanie jej vadí ale sama si to len tak dole nedá, len keď sa jej to začne niekedy odliepať tak vtedy ale aj to nám príde povedať či si to môže odlepiť, sama od seba si nedovolí. JULI a s kojením si pekne vydržala, ja som tiež chcela dlhšie ale kvôli mojej pečeni som už potom musela ukončiť, ale Lucka mala tiež odbobie keď pila každú chvíľu, aj som si sem tam ponadávala že z fľaše by to bolo rýchlejšie lebo ja som ju kojila aj pol hodiny, ale zvykla som si a potom by som najradšej ani neprestala, prišlo mi to oveľa jednoduchšie ako robiť práškové mlieko a pravdaže aj lacnejšie - kedykoľvek a kdekoľvek. Aj keď sme šli na dovolenku lietadlom mala vtedy 15 mesiacov tak už bola aj mrzutá začala nám tam revať, tak som si ju zobrala, nakojila a hneď zaspala, to bola fakt výhoda. Neviem si predstaviť kde by som jej tam robila do fľaše mlieko.

murkaa
23. mar 2010

No dne s mala Danielka od asiedmej zachvaty placu az do deviatej - skuska nervov. Mm v robote. Bola sestra, ale uz isla domov. Dalibor to zvladol za hodinku. Neviem ci ich zasa niekto neuriekol vonku. NA NERVY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Juli, no okulky si aspon nebudu vycitat neskor ani jeden a samozrejme, ze mi je to luto. Lepsie je ked nicoho neni.
Kocik - Dorjan som spokojna, lahko sa ovlada, avsak som uz unavena z deti, tak sa mi tazko sklada do auta a pod.
Katrin. My mame koliky od 4 tyzdna, tak preto riesime uska az teraz. A je lepsie pocasko. V kalamite sme cxusLI DOMA.
Deny ja sem tam dokrmim UM. Niekedy vecer, niekedy rano. Je to zhruba raz za dva dni. Ozaj to zavisi od vycerpania a pohody.Tiez uzivam ricinus.

juliagregor
24. mar 2010

ahojte,
murka daj si na kočík sieťku proti hmyzu, nebudú ti všetci čumeť do kočíka, ja som to neznášala, ked cudzie tetky, dôchodkyne, div, že tú hlavu tam nevteperili 😠
a všetci sa museli Maťka pýtať, či sa môžu pozrieť a on všetkým hovoril NIE 😀
tie koliky sú hrozné ☹

deny neboj mliečko nestratíš....

deny32
24. mar 2010

Ahojte, noc bola o drzku 😝 ale uz si teraz Samko vytiahol 90.. to je 3x viac ako vcera rano... sa tesiiiim 😀
len dufam ze je to uz za nami a uz nas to viac nestretne, lebo uz by som to asi vzdala.. ☹
Dakujem Vam vsetjym za podporu a rady, velmi ste pomohli 😵 😵 😵 😵

Julia, s tym rozpoctom na EW si to vystihla presne,... ma stve, ako su tie kociare pre dvojicky predrazene, az strach. Predavam moje auto a dostanem za neho 2x viac ako som dala za EW.. a to mam plnu vybavu 😠

deny32
24. mar 2010

... este jeden postreh k Easy Walker-u... tym, ze je odpruzeny, sa s nim super chodi po nasich rozbitych chodnikoch a obrubnikoch 😉

juliagregor
24. mar 2010

deny je super, že ti je trošku lepšie 😉
ja viem aké to je ťažké a verím, že to zvládneš...

deny32
24. mar 2010

Julia, dakujem.... hlava mi ide prasknut z nedostatku spanku.. :( keby som tam mohla vypit red bull... 😀

janulqa07
24. mar 2010

Dobre ranko... dnes ideme do skolky po rozhodnutie a ja ani netusim co sa mam vlastne pytat ked nas vezmu 😲
V noci som sa nevyspala, babatka kopkali.
Jaj baby drzim palce nech to vsetko aj nadalej tak dobre zvladate. 😵

juliagregor
24. mar 2010

janka opýtaj sa aké majú zvyky s adaptáciou, kedy, na kolko hodín a či je tam hned aj strava...

deny ak sa bojíš kávy skús nejaké kapučko, zelený čaj a ja som si dávala kofolu..

janulqa07
24. mar 2010

fuuu no snazim sa rozmyslat co vsetko sa opytat ale ked tam pridem a povedia ze ho prijali urcite zabudnem 😀

juliagregor
24. mar 2010

janka budeš ako ja..
dali mi papier do ruky a ja som tam stála ako drevo a aaž doma som sa prebrala 😀

pračka perie, umývačka umýva, deti sú najedené a ideme von 🙂

janulqa07
24. mar 2010

tak prijemnu zabavu, aj my asi vyrazime lebo ta jar malemu priniesla veela energie, aj ty to mas doma?

no uvidime ako to zvladneme v skolke

juliagregor
24. mar 2010

malí ani nie, skôr väčší ale ten je chvalabohu v škôlke, deti sa hrajú, von ideme pobehať, ked sme dlhšie sadajú si na zem a hrajú sa a ešte je zima,...

janulqa07
24. mar 2010

rozhodnutie sme dostali , v skolke nas nechcu , riaditelka ma max vytocila 😠
a to mam byt kludna

juliagregor
24. mar 2010

janka 😠

u nás je taky tak, máličko prijímajú, lebo je veľa predškolákov a tých musia zobrať...
napíš odvolanie a daj sa zapísať do poradovníka, keby niekto vypadol, u nás sa za polroka vystriedalo cca 10 detí ...

janulqa07
24. mar 2010

mna vytocili jej komentar ku prihlaske a tym ma odradila, neudala som tam udaje o otcovi, kedze ex sa nestara a nezaujima o maleho tak naco tam davat jeho cislo, ked ja som zakonny zastupca a ona ma tam zvozila ako 5 rocne dieta co ma v skolke 😠

jajka28
24. mar 2010

babenky na rozveselenie:

Básnička

Na materskej tretím rokom
> cítim sa byť už otrokom.
> Každé ráno pripravená,
> že ma čaká dáka zmena,
> ale večer s hrôzou zistím,
> že to bol deň zas ten istý:
> Plienky, hračky, kašičky
> a dve zlaté detičky.
> Starší o pol šiestej vstáva,
> pyžamko si dole dáva.
> Do práce sa s tatom strojí,
> ten sa toho právom bojí:
> "Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
> veľa roboty má tatko.
> Mamička má času more,
> pozri sa, už vstala hore!"
> Ja strapatá, pomalá,
> nočnú som zas ťahala,
> lebo malý nechcel spať,
> iba cicík cumľovať.
> Manžel zdrhá: "Láska idem.
> Navar niečo, hladný prídem!"
> Tak bez seba od radosti,
> začnem plniť povinnosti.
> V ruke nočník, v druhej plienka:
> "Pozri, v knižočke je lienka!
> Chvíľu si tu čítaj, seď,
> malého prebalím hneď."
> Tvár umytá, zúbky čisté,
> musia niečo papať iste.
> Smerujem ich do kuchyne,
> cestou otvárajú skrine.
> Šaty, šperky, knihy, spreje,
> zrazu nič na mieste nie je.
> Dve stoličky, podbradníky,
> k tomu svorný krik veliký.
> Jeden nechce kašu jesť,
> pritom reve o 106,
> druhému sa šunky máli
> a čajík vraj strašne páli.
> Po raňajkách hrôza čistá,
> na vychádzku oboch chystám.
> Obliekaciu vojnu zvediem
> a keď ich už pred dom vediem,
> pri malom mi nos vykrúti,
> nervovo sa takmer zrútim,
> cítim to aj cez pančuchy,
> pos... sa až pod pazuchy!
> Druhý pokus upotená,
> zvládnem ako superžena,
> do auta ich oboch pútam,
> "Kam ich dneska zobrať?" hútam.
> "Už viem, k rieke pri kačičky,
> to je ten raj pre detičky!"
> Ubieha nám rýchlo cesta,
> na sedačkách divo vreštia.
> O hračku sa naťahujú,
> zvyšných dvesto ignorujú.
> V parku je to čistý des,
> holub, kačka, mačka, pes -
> na všetkých sa s chuťou chystá
> môj dvojročný terorista.
> Nemôžem ho spustiť z očí,
> do jazera by hneď skočil.
> Z kočíka sa rev ozýva,
> celý park sa na nás díva.
> Malý mi chce zvestovať,
> že ho musím pestovať.
> Na rukách ho teda vláčim,
> ťahám tašku,kočík tlačím.
> Na staršieho pritom vrieskam,
> nech nespadne na preliezkach.
> Keď lavičku voľnú zbadám,
> od únavy na ňu padám.
> A pre moje detičky,
> vyťahujem čajíčky,
> mandarínky, keksíky,
> veď majú hlad veliký.
> Po desiatich minútach,
> dogebrení sú až strach.
> Tak oznámim: "Moji milí,
> výlet sa ku koncu chýli."
> Cestou domov - radosť veľká,
> zaspia obe strašidielka.
> Do postieľok ich vyklopím,
> varešky sa s chuťou chopím.
> A pre blaho rodiny,
> varím zo dve hodiny.
> Priebežne periem a suším,
> upratať nestihnem, tuším.
> A hľa - už sú krpci hore,
> musím sa mať na pozore,
> výtržnosti totiž množia,
> snáď len požiar nezaložia.
> Vo dverách sa manžel zjaví:
> "Hotový som" smutne vraví.
> "Daj mi niečo na večeru,
> to bol zas deň, namôjveru!"
> Kým papá ja kŕmim deti,
> umývam riad, zhŕňam smeti.
> Posťažovať sa mu snažím,
> že po chvíľke kľudu bažím.
> Chápavo mi hlavou kýva,
> do novín sa pritom díva.
> Vytratí sa nenápadne,
> na mňa ďalšia šichta padne.
> Že mal prácu, musím chápať,
> počujem ho z gauča chrápať.
> Chalanov do vane súrim,
> "Zas nestihnem seriál!" zúrim.
> Mydla, šampónu sa stránia,
> do postele sa ísť bránia.
> V pyžamách (mám radosť veľkú)
> chcú sa hrať a kukať telku.
> O polnoci, chvalabohu
> nevidno už ani nohu.
> Hore je len mamička
> a kamoška žehlička.
> O pol druhej zbitá líham,
> vlasy si zmyť zas nestíham.
> Sníva sa mi krásny sen,
> že mám zajtra voľný deň

jana
24. mar 2010

ahojte babeny .. som tu dlho nebola tak idem rychlo precitat co je nove.
ku kocikom, ja som to vzdala, povedala som manzelovi ze nech vyberie, a uz mi je jedno aj cena. Tento tyden je vitaz bumbleride ale pred 3 tyzdnami som mala vyhliadnuty jeden polsky. Neviem sa rozhodnut bo aj tak si myslim ze na buduce leto uz budu lepsie golface nez sportova verzia napr. bumbleridu.
K tomu dorjanu .. dlho bol u nas favorit ale ked som ho videla na zivo povedala som nie, sportova cast je podla mna velmi uzka, a ked si predstavim tam dat babo v zime s fusakom tak neviem ☹.
Inac vcera nam dokina potvrdila pohlavie jedneho babatka, takze budeme mat urcite Jakubka, manzel bol prvy krat so mnou a normalne mu bolo do placu ked videl babatka na UTZ. Druhe sa nechce ukazat, je velmi aktivne a vcera kopkalo Jakubka do hlavicky. Jakubko je mensi a nieja az taky aktivny. Takze som mala zase zazitok, ja len dufam ze UTZ im neskodi. Hlavne som rada ze vsetko je v poriadku, len mam pocit ze teraz tie tyzdne niejak pomaly idu.