Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
15. dec 2011

@zabka299 Aj moje dvojičky boli vždy o mááálinko rozdielne....a narodili sa zo 120 g rozdielom...a pritom su jednovajecne baby...a toako sa Dr, vyjadroval...poznam lebo aj u mna boli opatrní..a všetko dobre dopadlo. 😉
@meusicka Baby sa mi narodili v 37tt. a ani jedno z mojich deti nemalo žltačku. 🙂

matelko1
15. dec 2011

@betina1984 nasi sa narodili z 500gr rozdielom.vzdy bol medzi nimi rozdiel aj v brusku...takze sa neboj,vsetko bude ok,drzim palce....
@meusicka moji sa narodili v 37tt,mali zltacku,ale hodnoty neboli vysoke.....prepustili nas po 7 dnoch

fatulda
15. dec 2011

Ahojte kocky, medzi mojimi babami bol rozdiel až 1 kilo pri narodení, Sarinka bola odzaciatku mensia, kvoli tomu som chodila velmi casto na sono..a nikto nevedel preco je ten rozdiel taky veľký..našťastie, až na nizku por.vahu bola ok 🙂 Držím buducim maminkam palce!

schaja
15. dec 2011

@simonessa ano tie kresielka co ponukas mozem odporucit aj nase baby maju podobne a su v nich dost casto 🙂

schaja
15. dec 2011

@betina1984 gratulujem 🙂
@zabka299 doktori kontroluju vahu deti u dvojiciek pozornejsie - lebo je rizoko twin to twin - neviem ako sa to vola na slovensku - ide o to aby jedno dieta nebralo ziviny druhemu- je dobre ze ti to doktor pozorne sleduje a neboj - mysli pozitivne a vsetko bude ok - aj nase mali male rozdieli a obcas sa to striedalo - ze na jednom sone vazila viac Alex a o dva tyzdne viac Nicole - tak sa hlavne netrap a hlavu hore-vsetko bude ok - drzim ti palce 🙂

meusicka
16. dec 2011

@mamoka4 tak to si ma potesila 🙂 tak zajtra uz budem zase mudrejsia po poradni na porodnici. som velmi zvedava co mi lekar povie, lebo posledny tyzden ak ratam od utorka do utorka, tak sa mi krcok skratil o 1cm, uz mam len 2.5cm, ale otvarat som sa este nezacala a teraz po injekciach ani kontrakcie este znova nenabehli. 😕
toto je asi najhorsie obdobie, ked uz len clovek kazdu chvilu caka, ze sa to mozno spusti samo

zuzika30
16. dec 2011

@betina1984srdecne blahozelam k babatkam 🙂 ,vsetko dobre zelam celej rodinke ....

dibik
16. dec 2011

@betina1984 Gratulujem k detickam s krasnymi mierami 🙂 prajem hlavne vela zdravia detickam, aj maminke 🙂

dibik
16. dec 2011

@meusicka ja som tak cakala v nemocnici tri tyzdne, ci sa to spusti samo 😀. Nakoniec som isla v 40. tyzdni cisarskym... 🙂.

meusicka
16. dec 2011

@dibik tak mne to nehrozi.... ani parom volov by ma tam nevedeli drzat 😀 to skor mi ako vyvolavacka porodu potom posluzi moja prvorodena dcera 😀 😀 😀 a budu deti vonku raz dva 😀 😀 😀

zabka299
16. dec 2011

@schaja
@janette77
@mamoka4
dakujem baby, velmi ste ma upokojili, normalne som sa zacala bat 🙂
ale ja si moc nepripustam ze by nieco nemalo byt v poriadku, tak dufam ze sa nebudem mylit 🙂

dzu
16. dec 2011

@betina1984 super moja! Velmi gratulujem k detickam a krasnym mieram! To je pocit zhodit hned tolko kil, ze? 🙂 drzte sa, posielam pusiny 🙂

akvetinka
16. dec 2011

@dibik mozem sa opytat kolko si bola po porode v nemocnici? Mna vzali v 37 tt na 3 dni,ale kedze sa nic nedialo,pustili ma domov. Uvidim buducu stredu,vraj si rovno naplanujeme sekciu. Uvidime,dufam,ze ma nenechaju az do 40 tt ,uz je toho az az...

dibik
16. dec 2011

@akvetinka po porode som bola v nemocnici len 6 dni, rodila som cisarskym a babiky boli zdravucke, kedze sa tak dlho zdrzali v brusku 🙂. Narodili sa trojkilove a nemali ziadne problemy.

mamoka4
16. dec 2011

@zabka299 Neboj, veľká väčšina z nás tu donosila krásne veľké dvojičky....takže sa priprav že od konca júna príde tvoj čas.... 😉

zabka299
16. dec 2011

@mamoka4 uz sa tesim ako sa budem plazit domov na druhe poschodie bez vytahu ked bude vonku 35° 😀

parvitas
16. dec 2011

@amelia17 ahoj... ja som zatial pribrala 4,5 kg... ale myslim, ze to este dozeniem... moj dr. to vsak nijako nekomnetuje, lebo mna je dost... uz teraz mam takmer 90 kil... 😒

parvitas
16. dec 2011

@betina1984 gartulujem z celeho srdca! to su krasne vahy a miery, babatkam zelam vela zdravicka a maminke tiez a nech im mliecko chuti a nech vam rastu do krasy 🙂

parvitas
16. dec 2011

mimochodom, kocky, som bola dnes na poradni, takze babulky maju cca 1300 g (jedna - prva - 1297g a zodpoveda 30.tt je otocena hlavickou dolu a druha je natocena zadockom dolu a ma 1276g - zodpoveda 29.tt )... no nie su velmi velke, takze dufam, ze este podrastu. zatial vsak drzime pokope 🙂
a v utorok idem prvykrat uz do rizikovej poradne do nemocnice... len budem vraj dlho dlho cakat, lebo ma uz nemali kam objednat, ze je tam toooolko pacientiek... 😖

meusicka
17. dec 2011

@parvitas ahoj, to nevadi, ze su mensie, moje su tiez stale skor mensie ako vacsie, ale medzi 34 a 36tt mi taaak rychlo podrastli, kazda takmer 500g. teraz im dr. odhadoval 2400 a 2350g kym pred 2 tyzdnami im meral 1900g. ja som to aj pocitovala na brusku, hlavne v noci ked sa pretacam, ze ufff 😀 😀

inac ja som dnes bola na poradni a zatial je to ok, do utorka asi vydrzim, kedy sa mam opat hlasit. krcok je sice makky a prepusta na jeden prst, ale este sa neotvarame. tak moooozno potiahnem aj cez sviatky... uvidi sa. len mi voda neodtecie 😝

amelia17
17. dec 2011

ahojte baby, viete poradit nejaku metodu, aby som necitila akoby zelezo v bruchu, ked sa pretacam zo strany na stranu? malinky je ulozeny v brusku, ale mala je ako futbalova lopta "mimo bruska" vytlacena do pravej strany nad rebrom a priserne tlaci...v podstate cela prava strana je strasne bolava a tak mi ostava uz iba lezat na lavom boku, nic moc na to, ze lezim uz 2 mesiace... neda sa to brusko nejak podopriet alebo zafixovat? pomaha vam dat si pod brucho vankus? ja si to nejak neviem prisposobit, mna aj malinky vankus strasne tlaci...

cavik
18. dec 2011

@amelia17 ...ešte sa hádam pretočia 😉 ...ja si dávam aj pomedzi nohy minimálne perinu

@meusicka ...aj ja som včera bola....všetko je relatívne OK 😒 , krčok tuhý, deti veľké, nenaliehajú na krčok, monitor dobrý, bez kontrakcií, prietoky v poriadku......akurát, že moja jazva po 1. sekcii je už taká tenká a napnutá, že dr. chvíľu premýšľal, či ma vôbec pustí domov....ale rozhodol sa, že do utorka to hádam vydržím a ak sa jazva ešte stenčí, tak to do Vianoc ukončíme a teraz už pri akomkoľvek náznaku bolesti v podbrušku alebo krížoch sa mám hlásiť.......tak držte prsty, nech to dobre dopadne a nech viem tie prípadné bolesti aj rozlíšiť od nepodstatných, ufff...ale mám kľudový režim, z postele do utorka takmer ani nevyleziem, dieťa bude v škôlke, starká mi ho vyberie a zabaví 😖

meusicka
18. dec 2011

@cavik tak to mas potom ukazkove az na tu jazvu. darmo dve baba v brusku su len dve. ja som uz tiez ako balon, strie este stale nemam ale niekedy uz mam pocit ze sa akurat robia, na bruchu znesiem uz len pocit teplakov, vsetko mi vadi 😠
ty mas aspon maleho uz v skolke, ja mam malu este doma, ale na pondelok sme si uz naplanovali navstevu ku mojej krstnej, takze tam mi ju zabavia a ja budem relaxovat s vylozenymi nohami. aspon daco.
heh, tie bolesti, ja tiez len stale sledujem, ci mi idu az zozadu od krizov 😅 no do utorka to musime vydrzat... a potom sa uz aj ja dr. opytam, ze co ked nahodou sa mi to rozbehne a on zrovna nebude v sluzbe 😕

@amelia17 ja spavam tiez len na bokoch a teraz to uz je stale horsie a horsie, medzi nohy si davam vankus, ale aj to mi trvalo kym som nasla ten spravny. 🙂 no odvtedy mi aspon nejde vytrhnut nohy z bedier 😀 pod brusko skus daky maksi vakus, najskor nieco uplne makucke aby sa vedelo dobre prisposobit a potom uz len verit ze sa babatka nejak pretocia. mne sa jedno pretacalo este v 36tt. takze verim ze uz konecne obe zostanu dole hlavou.

amelia17
18. dec 2011

@cavik ja si davam vankusik pomedzi nohy uz davno kvoli bolestiam v krizoch a zatial mi staci ten isty, myslim, ze je to s nim velmi fajn, ale pod to brucho nic neznesiem... ono je take tazke, ze ked si ho cimkolvek podopriem, tlaci ma to a musim to dat prec... moja idea bola nejaky super tenky vankus, ktory sa zvysuje ako sa oddaluje od brucha... vcera som skusila taky nafukovaci vankus, co sa dava pod krize, ale ani to mi akosi nefungovalo...

amelia17
18. dec 2011

@meusicka ako tu pisete aj s Cavik-ou, tak sa desim tych bolesti... to su fakt uz take zle, ze neviete rozlisit, ci je to normal alebo sa uz rodi? mna teda zatial iba sialene boli pravy bok, dolu aj hore... nepomoze ak by sa mala pretocila, pretoze prave ona je hlavickou dolu, takze asi nozkami ma tlaci v hrudniku, hlavickou by to mohlo byt aj horsie. Ja mam prisny kludovy rezim uz vyse 2 mesiacov a pretacam sa medzi lavym a pravym bokom, ale isty cas to viem uz vydrzat len na lavom. Horsie je, ze strasne chudnem a mam otlacene nohy z tolkeho lezania, takze pocas dna skusam byt aj na chrbate, aby sa tym noham ulavilo. Tak skusim nieco makke pod brusko, ale fakt netusim co... drzte sa obe, ste uzasne kam ste to dotiahli, mate moj obdiv a uprimne vam zavidim!!! 😀

usjak
18. dec 2011

Ahojte, 28.11. sa nasa rodinka rozrastla, narodili sa nam dievcata Veronika (2650g, 47cm) a Lenka (2470g, 47cm), rodila som prirodzene v 40tt. Odvtedy sme uz podrastli, velmi nam chuti papat, aj ked mliecko nestaci. Tiez sme boli v nemocnici 3 tyzdne pred porodom ako @dibik, po porode este dalsich 9 dni.. takze spolu mesiac v nemocnici, ale uz sme doma a zvykame si na seba 🙂
blahozelam novym dvojtehulkam.. @betina1984 tak aj ty uz mas pokladiky na svete, blahozelam 🙂

gemini2
18. dec 2011

@usjak gratulujem, pekne vahy.... 🙂

meusicka
18. dec 2011

@amelia17 jej tak nezavid, ono je to tazke, a ku koncu este tazsie, ale co uz nevydrzime vsak? 😀 tie tyzdne nejak aj tak utecu a naraz zistis ze rodis 😀 😀 😀

dibik
18. dec 2011

@usjak tak nam len @noe pokazila statistiku a rodila skor akov 40. tyzdni 🙂)) takze teoria, ze je nieco v BB vo vzduchu a dvojicky tu nechcu ist tak skoro von sa nepotvrdila 😀

parvitas
18. dec 2011

@meusicka a @cavik drzim vam palce, nech teda sviatkujete este doma... 😉

@amelia17 fuha, to musi byt velmi tazke... obdivujem ta, ze uz tak dlho lezis...

@usjak , @dibik , @noe veru, ste uzasne maminky, ze ste to takto krasne vydrzali... ale asi najviac obdivujem, ze ste to zvladli byt tak dlho v nemocnici... ja mam asi najvacsiu obavu z toho, ze budem tak dlho prec od Evky... 😔