Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

modra
4. júl 2011

@dibik no my sme boli tiez v mocenku a ta pani bola taka neochotna boli sme tam asi tak 10 min. a cestovali sme tam 2 hodiny pomaly.. uz nikdy viac a ani to nebudem odporucat! 🙂

dibik
4. júl 2011

@modra fuuuha, tak to ma mrzi. mozno to nebola ta ista. my sme sa aj dopredu nahlasili, aj tak sme prisli iny den a venovala sa nam naozaj velmi dlho. ale ja som zase mala v zasobe milion otazok 🙂

@ika00 tu diskusiu som si citala, len tam dako nikto nemal ten kocik pri dvojickach od narodenia, alebo ho este nemali odskusany. ale nevadi, hadam s nim budeme spokojni. bumbleride sa pacil aj mne, ale ten tam nemali 😒 .

andysok
4. júl 2011

@smejko mne zatiaľ chodi len materská ani neviem čo to kocikovne je ;)

zuzuliatko12
4. júl 2011

@ika00 no nemala nejaké príznaky, len menej papala a mala v nošteku dosť soplíkov, tak sme šli k pediatrovi a ten nás poslal na RTG a tam sa to ukázalo, že na pravej strane už je ložisko... Aj ja ich budím hneď za sebou, ale v noci je to dosť na prd 🙂 A keď by jedna aj spala, tak tá druhá ju zobudí 🙂 ale už mi zostáva asi len vydržať, lebo ja som na nich sama, pretože manžel chodí na týždňovky... Keď sa narodil syn tak ten mi vyspal už po 2 týždňoch skoro celú noc ale teraz by to bolo asi veľmi jednoduché 😅

lucia.kl
4. júl 2011

@smejko v papieroch si si mohla vypísať či to chceš poštou alebo na účet, ja som si dala všetko posielať na účet a peniažky prišli tuším po mesiaci, ale kamarátke sa stalo, že jej všetko poslali spolu až po dožití 28 dní keď si žiadala aj o dalšie príspevky, treba sa na to pýtať a buzerovať ich, majú totiž teraz 60 dní na vyjadrenie...

modra
4. júl 2011

@dibik aj my sme boli objednani aj ja som mala milion otazok a pani stala a stala a kukala na nas jak na zjavenie a ked som sa jej nieco spytala tak mi tak odpovedala ako keby to bolo za trest.. a ani sa neunuvala nam nejaky kocik ukazat to pomaly ja som tam nieco skladala a pozerala no otras..

dibik
4. júl 2011

@modra no ty kokos, tak to by aj mna vytocilo. to ti verim, ze si mala nervy. my sme nastastie taku skusenost nemali.

wera
4. júl 2011

@smejko ahojky, ja som bola odniesť papiere na prvú a aj druhú časť príspevku teraz v piatok, bola tam taká zlatá holka a hovorila mi že by mi mali prísť už tento mesiac po 15-tom, tak dúfam že to tak bude 🙂
a čo sa týka prídavkov na detičky tak to som si tam tiež hneď vybavovala a dala som si to posielať na účet, lebo na poštu ma nikto nedostane pokiaľ to nie je nutné...v tých radách odmietam stáť...
skús si zavolať na ÚPSVaR a uvidíš že sa s tetuškou tam dohodneš a budú Ti to vyplácať na účet 🙂

wera
4. júl 2011

@modra ahoj moja a kedy ste boli v močenku? my sa tam tiež chystáme ísť obzrieť baby jogger city select double... akurát dnes som im písala či ich majú skladom, aby sme tam mohli ísť...
ja som tam už raz bola v januári a tá pani (majiteľka) bola veľmi milá, všetko nám poukazovala a povysvetlovala a boli sme tam asi hodinku kým sme všetko poobzerali 🙂

smejko
4. júl 2011

@wera @lucia.kl @mamoka4 @ika00 dakujem za info, kocky. Ja som na tlaciva tiez vypisovala cisla uctu, ale bol to vybavovat manzel, tak neviem, ci tam nieco nezblbol ... budem tam musiet zavolat.

mamoka4
4. júl 2011

@smejko Nooo, prever si či je to platné, ked to podaval manžel. Mojho manžela vypoklonkovali, ze na twento prispevok si može požiadať iba matka....takže ked mali dvojičky asi 3 tyz. muz ich strazil a ja letela na urad. 😒

mamoka4
4. júl 2011

@andysok kočíkové...sa povie ludovo...to je inak prispevok pri narodeni dietata....na jedno dieta je to jednorázovo vyse 800,-€ mozes on poziadat ked budu mat deticky viac ako 21 dni. Dalej musis doniest potvrdenie o tom, ze sa staras o dieta a nezarabas, ze si navstevovala gynekologa....a tlacivo od pediara, ze deti uz maju 21 dni. A kazda mamicka ma narok dostavat mesacne az do 16 r. dietata tzv. detské pridavky, na 1 dieta je to okolo 20€ kedze mne to vyplacaju na 4 neviem sumu uuuplne presne.

michaelafiladelfiova
4. júl 2011

@mamoka4 28dni sa musi dozit🙂

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 dostala si 2 krát kočíkove? 😎

mamoka4
4. júl 2011

@michaelafiladelfiova más pravdu.... 😒
@juliagregor Ano, dostala, za jedno cele a za druhu dvojicku 40%. Takže slušné...

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 a prečo nie 2 krát celé....

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 my sme tiež mali 1 a druhý polovicu, ale to bolo ešte v roku 2008 to bolo 12000 Sk 😝

mamoka4
4. júl 2011

@juliagregor Neviem, nedava sa...zistovala som. Ale aj rodičovský sa takto dostava, len je to menej %. Ty dostavas 2 x cele?? 😎

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 zakony sa menia a čo bolo vtedy, tak nie je teraz... RD až teraz od januára sa dáva 230 na dvojky, inak som dostávala jeden na 3 deti a to bol 165 €... príspevok je to iné...ale my sme to už dávnejšie riešili...
teraz je RD 230 na dvojky

mamoka4
4. júl 2011

@juliagregor Ja viem, že to nie je nikdy dost...ale na prvu MD som isla v r. 2002 a dostala som 4000,- korun, a to že sociálne dávky sa stále zvyšujú je dosť citeľné....

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 ani nevrav...stretla som sa aj s tým, že ani pracovníčky za prepážkou nevravia celú pravdu... dokonca sa mi jedna snažila nahovoriť, že nemám nárok na MD ked som bola so starším na RD 😝
ešteže si vždy pozisťujem celú pravdu.... akurát sa vždy vytočím 😝

minule tu išla jedna infoška, že je nárok na OCRku z dovodu zavretia školky cez prázdniny, ani naša riaditelka to nevedela, že je to možné...MK je v tomto super 😉

juliagregor
4. júl 2011

ale aby som tolko nefrflala, jedna mi super poradila a mala som vysoku MD, aj ked som neplatila DNP

mamoka4
4. júl 2011

@juliagregor inak aj my ked sme plánovali naše tretie 😀 som si na 270 dni navyšila nemocenské na max.. a MD je super 😎 😎 takže viacere vyuzivame system...samozrejme v medziach zákona 🙂

zuzuliatko12
4. júl 2011

@mamoka4 ahoj, ale príspevok by si mala dostať na obidve deti plný, lebo keď som to ja zisťovala, tak pri dvojičkách teraz dostanem všetko dokopy okolo 1800 eur

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 o DnP som nevedela až neskor, najprv som si myslela, že je to dobre kvôli materskej, ale nakoniec som to využila pri OCRkách porpi MD, my ked sme chorí, tak všetci 😝

mamoka4
4. júl 2011

@zuzuliatko12 ....hmmm...neviem...viem, ze mi zaslali davky asi na 2 ci 3 x lebo celý príspevok sa sklada z niekoľkých časti....ja som max. spokojna aj za to vela co nam zaslali.... 😉

mamoka4
4. júl 2011

@juliagregor Hmmm, tak to nezávidim...pri starších dvoch detoch som ani raz OCR nevyužila 😖 , syn bral 1 x v živote antibiotika a to ma budúci tyzden 9 r. ... a chorí bývajú asi tak že vymeškal v škole 11 vyuč. hodin - teda 2 dni! Dcera to iste.....tá je ešte škôlkarka a teší sa ked ju nechám občas doma s dvojičkami...aha a ešte ako malinkí mali ovčie kiahne...inak nííííííč. Dúfam, že to bude tak i pri dvojkách.

juliagregor
4. júl 2011

@mamoka4 tak držím palce, nech su aj bábiky rovnako zdravé 🙂
u nás začal kolotoč chorob, ako starší nastupil do školky, bolo to neunosne, vtedy som našla aj MK na nete a zachránil môj duševný stav 😀

zuuuzana7
4. júl 2011

baby poradte mam dilemu, chlapci sa mi prekrutia v noci na brusko a chcu len na brusku spat, este sa ale nevedia naspat, a viem ze sa neodporuca davat deti na brusko spat 😖 co robit? alebo myslite, ze su uz vacsii, ze to plati viacmenej pre male miminka?

lucia.kl
4. júl 2011

môj dnešný a včerajší výrobok 🙂