Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
24. aug 2011

@andysok aj my sme mali predpisane rehabilitacie....cvicili sme s chlapcami,chodili sme kazdy druhy tyzden a skoncili sme ked mali chlapci 9 mes.akle cvicila s nimi aj na fit lopte,masirovala telicko....dobre im to padlo....a cvicenie este nikomu neublizilo....prave naopak,spevnilo sa im svalstvo....
nam predpisali rehabilit.len kvoli tomu,ze sa narodili o 3tt skor a su to dvojky,tak len preventivne nas poslali...

ahojte a prajem pekny den

andysok
24. aug 2011

@matelko1
@ika00
@lusinkaj ďakujem dievčatá oni maju každý na inej strane "skrátene"sval na krcku nic vážne maju to vraj z bruska ako tam boli vytoceny každý do inej strany proste moc vytacaju hlavu na stranu.dnes mi ukázali jeden cvik ktorý mame cvičiť o týždeň ideme opäť ;) ďakujem ešte raz

lusinkaj
24. aug 2011

@andysok ano presne toto iste sme mali aj mi.....ale vies co nam najviac pomohlo,nie ani cviky ale najviac polohovanie....stale som davala ich na ten bok ktory bol dobry....aj spinkat aj papat....toto nam najviac pomohlo....drzim prsty 🙂

smejko
24. aug 2011

@slivocka moc moc moc drzim palce

smejko
24. aug 2011

@ambenda my sme nekeksovali cele tehu, lekarka nam to nezakazala, ale ja som sa bala a tak sme to museli vydrzat 😉

smejko
24. aug 2011

@chrobulka @schaja srdecna gratulacia k drobcekom, vela vela vela zdravicka

@dana_l ja som rodila v piatok o desiatej, umyvali ma 2x vecer a v noci a v sobotu rano o 4tej som musela vstat z postele a ist do sprchy ☹ opierala som sa o steny a nohy mi musela umyt a utriet sestricka, bo som sa nevedela zohnut, ale inak vsetko fpoho 🙂 Obvaz som si dala tiez dole hned vtedy, vlastne sa dal dole sam, vodou sa odlepil. ranu som si potom umyvala mydielkom od Weledy - nechtikove a pekne sa mi to hojilo.

margaretka3
24. aug 2011

Ahojte, no fakt si neviem nájsť čas na MK, čo mi je ľúto, lebo určite by som sa tu dočítala o večernom zaspavaní...som z toho unavená, celý deň celkom pohoda, keď plačú naraz a nemôžu zaspať, tak ich šupnem do kočiara a do minúty spia, ale večer po kúpaní to je katastrofa, hojdanie, nosenie, mojkanie, cumle nechcú, iba keď sú hladné ich chytia...no zaspia okolo desiatej, niekedy neskôr.....hladné nie sú...poraďte ako ste to riešili vy ostatné maminy?

dana_l
24. aug 2011

pridala som novy album s pondelnajsimi fotkami

juliagregor
25. aug 2011

@margaretka3 posun večerne kupanie skor, možno su už moc unavené a nevedia sa od unavy uložiť....ked ti moc nariekaju rieš to ako cez den, šupni do kočíka a uspi tam...
alebo ja som večer, takto cez leto...umyla a chodili sme ešte von... 😎 oni potrebovali čerstvý vzduch a nám bolo tiež príjemne...síce po nás všetci čumeli, ale nech skusia uspať deti v 37 stupnom vypečenom byte,,, 😖

lucia.kl
25. aug 2011

@schaja ešte raz gratulujem 🙂 pozerám, že ešte aj váhy ste mali až na nejakých 20g skoro ako my, len moje baby boli kratšie 🙂 inak ku klbikom, ja mám dr. ktorý je nejaký zahraničník a ke´d sme došli na kontrolu, tak len povedal, že nález je na daný vek, že tam nemá byť čo vyvinuté, že jadierka až okolo 8 - 9 mesiaca by mali byť, a že len plienkou - pamperskou, nie baliť naširoko, že tá plienka ich aj tak drží naširoko a aj baby spávali s nohami od seba ke´d boli malé 😀 a keď sme boli na kontrole, tak mali všetko v poriadku....

matelko1
25. aug 2011

@margaretka3 my sme kupali o tej pol siedmej a potom mliecko a sup do postielok,zaspali hned....o ktorej ich kupes....

ahojte a prajem pekny den 🙂

usjak
25. aug 2011

ahojte, chcem sa opytat, nemal niekto z vas pocas tehotenstva zistny dvojcievny pupocnik?

margaretka3
25. aug 2011

@juliagregor No uz som aj posunula kúpanie skôr, ale to sa potom dlhšie nosíme, tiež som myslela, že pôjdem ešte po kúpaní von...dnu kočík zobrať nemôžem...dúfam, že nám to obdobie čoskoro prejde a tiež mám dnu horúco....

juliagregor
25. aug 2011

@margaretka3 je strašne teplo, aj deťurence sa zle cítia...
ja som mala vnutri dva mono kočíky...klasika hojdacie...🙂

nattalia
25. aug 2011

@wera ahooojki, prepac ze tak neskoro, nejaka som rozlietana🙂 my sme mali vakcinu Rotarix a vysla nas ta jedna davka okolo 100€ 😠 citala som ze si bola u dr.. Tak ako ste dopadli? dala si ockovat deticky? Aj do noziciek vas pichali? dufam, ze to v pohode zvladnu, nasi mali len jednu noc teplotu nad 38, a boli par dni nervne, ale uz je to v poho🙂

dana_l
25. aug 2011

babatka vazia 2.13kg a 2.27kg.

juliagregor
26. aug 2011

@dana_l gratulkaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

wera
26. aug 2011

@nattalia ahoj 🙂 dakujem za info, tak sme sa po porade s nasou pediatrickou rozhodli tiez pre ockovanie, budem aspon omnoho kludnejsia 🙂 nam predpisala rotateq takze o dva tyzdne ideme dat ockovat tou trojkombinaciou a aj tymto... Bude uz dufam chladnejsie tak to bude pre drobcov lepsie 🙂

mbavlsikova
26. aug 2011

Ahojte maminky dvojičiek, som tu nová a v očakávaní dvoch dievok. Chcela by som sa opýtať, na pohyby. Cítim ich zrejme tak akurát, len dosť často každý deň sa mi vytlačia z bruška, ako by som to nazvala hrbčeky, je to normálne že sa takto vytláčajú. Je to viac menej len z jednej strany, bruško je z tej strany dosť tvrdé a vypuknuté.
Lekárka povedala že je to normálne ale aj tam mám strach. Nepoznám žiadnu kočku čo mala dvojčatá tak prosím poradte...... dakujem

matelko1
26. aug 2011

@mbavlsikova ahoj a vitaj.ano je to normalne,neboj sa.aj mne sa tak vytlacali.....a blahozelam ku dvojkam babam 🙂

dibik
26. aug 2011

@mbavlsikova ahoj, mne sa tak stale jedna hrbi 🙂) je chrbatikom dohora, takze presne citit cely chrbatik a pohyby od nej citim len, ked sa hemzi, lebo kedze ma koncatiny do vnutra bruska, tak kopance od nej velmi nie su. Zato ta druha kope aj za nu 🙂. a tiez mi obcas narobi riadne hrbolce.

schaja
26. aug 2011

@lucia.kl dakujem 🙂 no to je fakt super nahoda- rovnake mena a skoro aj vahy 😉 my sme boli vcera na kontrole na tie klbiky tak Nicole - mladsia - ma oba v poriadku a Alex ma vraj problem s pravym klbikom tak nas objednali na scan. Ukazovali mi tie popruhy co by museli nosit - no hroza - musela by to mt na sebe 24 hodinani kupat by som ju nemohla - musela by som kazdy tyzden chodit do nemocnice a tam by ju okupali a napravili tie popruhy a nosila by to az do 12alebo 16 tyzdna .ale aj ta najmensia velkost popruhov by jej este bola velka. tak doktorka povedala ze pockame do skanu ale ze sa to moze samo datdo poriadku. ved v porodnici mi tvrdili ze alex ma problem s oboma a nica s lavvym a teraz je to uz lepsie 🙂 tak ja verim ze Alex bude tiez uuuuuplne v poriadku a popruhy nebudeme potrebovat.
Inak dnes v noci baby krasne spinkali - budili sa len kazde 3 hodiny to som im prebalila, nakojil a spinkali dalej- po tyzdni nespatia v noci upny zazrak 🙂
A ozaj chcel som sa opytat kedy ste boli s babatkami prvy krat von? ja som ich zatial zobrala len raz na pol hodinku na terasu. u nas je dost skaredo tak sa bojim a by neprechladli ked su este take drobucke

schaja
26. aug 2011

@dana_l GRATULUJEM 🙂

schaja
26. aug 2011

@mbavlsikova ahoj - vitaj- myslim ze je to uplne normalne - babatka si robia viac miesta tak sa vytlacaju. Keby si videla co vistrajali tie moje ked boli v brusku 😀 Bolo to ako by som mala pod kozou nejake cervicky a cim budu vacsie tym viac sil budu mat 😉 tak sa netrap a uzivaj si to - problem by bol keby ti zacalo brusko tvrdnut ale to je nieco uplne ine

dana_l
26. aug 2011

@schaja dakujem
super ze tak pekne zacali spinkat. verim ze sa ten problem s klbikom aj sam upravi. ale ak by povedali ze musis tak radsej vydrzat tych par tyzdnov aby nemala problemy neskor.
takze krasne kojis? gratulujem 😉

inak porod budem mat pravdepodobne normalne pretoze obe su dole hlavickou. buduci tyzden by uz mal povedat aj kedy asi.

dana_l
26. aug 2011

@mbavlsikova vitaj. kvoli brusku si nerob starosti. len keby ozaj tvrdlo. tie male "cervicky" ti tam budu este vselico stvarat. moje su uz velike a tak mi stale kopu do rebier a tlacia na pluca. hlavne ked lezim. aj moje brusko je "pevne". ale ved je aj velike 😀

schaja
26. aug 2011

@dana_l ahoj - ano kojim obe- cez den naraz a v noci po jedej - ja si to tak vac vychutnam, lebo drzat obe je trosku problem.
Taki potom ti budem drzat palce na porod. Dufam ze to budes mat rychle a co najmenej bolestive. A pozerala som fotky - perfektne 😉

juliagregor
26. aug 2011

@dana_l mna si celkom v tom rannom čase poplietla, ja som myslele, že si už mamina 😀

dana_l
26. aug 2011

@juliagregor no to teda by uz bolo 😀 . vravim manzelovi ze ja sa este "necitim". on vravel ze pri kazdom telefonate odo mna len tak vyskakuje - ze mu poviem ze nech pride domov lebo "zaciname" 😀
len nech si este tie dva - tri tyzdne pockaju a priberu.

@schaja super. kolko si bola v nemocnici? mamka sa musi velmi tesit a dobre ze ju tam mas na pomoc.
co manzel, ako "sa prisposobil" bezsennym nociam 🙂

dana_l
26. aug 2011

@schaja este ohladom chodenia na prechadzky. ak ich "dobre" oblecies a zakryjes aby na ne nefukalo tak mozes. ale ak sa ti zda ze by to "bolo vela na ne" tak kludne pockaj. ty ich mas pri sebe a vies najlepsie posudit ako su.