Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
2. jan 2012

@cavik , @meusicka aj ja gratulujem...

mamoka4
2. jan 2012

@lucia.kl .....dakuijem za info...prosim ta, kolko maju golfáče šírku....ja verím že by som sa konečne mohla zmestit do výťahu.... 😒 lebo uz ma to prekladanie bab nebaví... 🙄 😕 a nosiť jednu na rukách /9 kg/ a druhú v mono kočíku tiež nie je výhra...

lucia.kl
2. jan 2012

@mamoka4 tuším 76cm ale to záleží od golfiek, a tá šírka má potom aj vplyv na šírku sedadla, čo je okolo 27cm... ja som baby nosila obe v monokočíku - každú na jednej strane a pripútanú aby nevypadla a dole som prekladala, od nejakých 11m už chodia po vlastných a pred mesiacom sa mi podarilo aj monokočík predať...

juliagregor
2. jan 2012

@mamoka4 do vytahu vlezie aj Jane powertwin....on je vhodný už pre väčšie deti, nie je moc na dlhé spanie, ale super na presuny...
s golfinami som sa vliezla do výťahu, ked som trochu zložila...samozrejme poistku som nestlačila 😀

mamoka4
2. jan 2012

@juliagregor @lucia.kl Dakujem za odpovede, baby maju uz 10 mes. takže asi budem musieť prečkať zimu...a na jar už viac ako ročné snáď za ručičku do výťahu precupitajú...a potom sa nahodíme na dvojkočíka...pôjdem mrknúť nejaké užšie buginy...teším sa na jar....ale ked vidim, že v BA nám poriadne ešte nesnežilo...aby sme nemali zimu do apríla.. 😒

gemini2
2. jan 2012

Dnes mame presne 10 mesiačikov......

ale su stale v pohybe a zachytit ich v klude- NEMOZNE...
asi potrebujem rychlejsi fotak 😀

nattalia
3. jan 2012

@juliagregor jeeej Juli!! Diky, vcera sme v Sade Janka Krala v Ba stretli jedneho dvojickoveho tatina a hovoril nam o tom, ze nech sa prihlasime!!! Mala som v plane sa popytat!!!🙂 Dakujem!!!🙂 Idem to pozriet!

juliagregor
3. jan 2012

dievčata podrobnosti su na FB, alebo mu piste aj do IP, vysvetlim pridam...
mam dovolenku, tak mám čas teraz aj na taketo veci 😎

nellka26
3. jan 2012

ahojte, chcem sa trosku podelit s vami o radost, mam mesacne dvojcata dievcatka

matelko1
3. jan 2012

@nellka26 ahoj,jasne pridaj sa a pozeram,ze si zo snv....ja tiez 🙂

misenka3
4. jan 2012

Ahojte, ja som tiež mamina dvojičiek ,ale už 14 mesačných chlapcov. Neviem ako vy, jeden už chodí, druhý je hypotonický, ale našťastie už lozí, ja som rada každému ich pohybu, ktorý sa naučia. Tak budem rada ak ma niektorá z vás uistí , že to bude len lepšie. Každý z okolia ma opačný názor , že ich osamostatnením sa v pohybe to bude len horšie. Ja mám však super pocit, že nemusím teperiť na rukách vyše 20 kíl naraz. tak to bolo vždy, keď som ich niesla po schodoch alebo oblečených do kočíka. Dúfam, že ma potešíte. Do roka bola s nimi riadna fuška.

jancamad
4. jan 2012

ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať v ktorom týždni sa vam narodili vaši drobci? bude to asi predčasne že? a ako cisarsky alebo prirodzene

andysok
4. jan 2012

@jancamad ajoj 38tyzden, cisarsky rez, lebo mala bola koncom panvovym 🙂 držte sa

andysok
4. jan 2012

@lucia.kl ahoj Luci teba špecialne sa chcem opytat,, od kedy si pouzivala golfac?

dibik
4. jan 2012

@jancamad nemusi to byt predcasne 🙂 u mna to bolo v 40.tt dva dni pred terminom a rodila som cisarskym, lebo sa nic nedialo, babam sa vobec nechcelo ist von 😀

evusaa
4. jan 2012

@jancamad ahoj v 32tt, cisarskym po odtoku plodovej vody, dovtedy som 32 tyzdnov mala idealne bezproblemove tehotenstvo 😉 drzim palce aby si to vydrzala co najdlhsie

lucia.kl
4. jan 2012

@jancamad ja 39tt a prirodzene a neboj, je tu veľa báb čo rodilo dvojky v 40tt a museli im pôrod vyvolať 😀

lucia.kl
4. jan 2012

@andysok fú a ja ti ani neviem, od nejakého 5m - boli v polosede ale ja som golfáče používala len do obchodou keď sme išli autom a tam ešte nevedeli sedieť v košíkových sedačkách a potom ke´d sme išli niekam autom... inak s nimi nechodím, zle sa chodí s tými malými kolesami po našich Bratislavských obrubníkoch a chodníkoch..

slivocka
4. jan 2012

@jancamad ja v 38tt spontanne 😉

lucia.kl
4. jan 2012

@misenka3 ja si neviem vynachváliť to že už chodia, pekne sa mi premiestnia a ja sa nemusím tolko namáhať... sú aj ťažké obdobia hlavne keď objavili schody a máme jedny po ceste k výťahu - tak sa vrhali hlavou dolu ale teraz už je to v pohode 🙂

lucia.kl
4. jan 2012

@nellka26 gratulujem, ja mám tiež baby ale už jeden a pol ročné 😀 a to mini obdobie si pamätám hádam už len vďaka fotkám 🙂 inak ak by si potrebovala nejaké vecičky pre dievčatá, tak kuk môj bazar...

mamoka4
4. jan 2012

@jancamad Ahoj...moje baby sa narodili v 37tt. donosené veľké...pre dvojičky sa donosenosť považuje ukončený 36 tt. 😉

mamoka4
4. jan 2012

@nellka26 gratulujem 🙂 a ako sa dievčatká volajú?

in131
4. jan 2012

@84matulik ahoj. Prosim ta kolko stoji kocar abc??? Nikde som to nenasla. Ake nan referencie?

matelko1
4. jan 2012

@jancamad v 37tt cisarskym rezom,obaja boli otoceny KP..

medinila
4. jan 2012

@jancamad cisarskym rezom v 32tt po necakanom odteceni plodovej vody.Dovtedy so ani nevedela ze som tehotna,lebo vsetko bolo O.K.

andysok
4. jan 2012

@lucia.kl tiez som sa najprv mohla poradit kym som kupila 😀

diddika
4. jan 2012

@misenka3 ahoj, aj ja mam jedneho hypotonika, a chcela by som sa ta spytat, kedy sa zacal tvoj plazit? my mame 10,5 mesiaca, a len pred 2 tyzdnami si sam sadol a plazenie zatial nic, aj ked naznaky su tam, dava sa aj na styri a cuva dozadu, ale je to take este neohrabane, druhy ide ukazkovo, plazenie, sedenie, stvornozkovanie, potom sa pekne sam postavil, zatial este nechodi, len popri nabytku. aj ja stale dufam, ze ked zacnu chodit sa to zlepsi, lebo toto nosenie 10kg deti je des 😒 byvame na tretom poschodi bez vytahu...

diddika
4. jan 2012

@jancamad tiez 32tt cisarskym rezom, dovtedy bez problemov, zapal maternice a museli ist von...