Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
24. feb 2010

ahojte baby.
prajem pekny den 🙂
vcera som tu nebola.drobci boli ako z divych vajec.len plakali ani spat nechceli,potom som ich dala do kocika a sli sme von,v kociku vyspia 3 hodiny.
katrin ja som si myslela,ze budem citat,ze si uz maminka a ty si este doma.super sa drzis.

vitam nove dvojtehulky.

juliagregor
24. feb 2010

asi by ma piclo 😠 a sú moc veľké? ešte narastieš ...

fefferonka ????????????

malí doraňajkovali....kby ste to videli 😲 😀

matelko1
24. feb 2010

julia a co vyparatili pri ranajkach 😵
mna srasne v krizoch picha ked chodim.neviem dokedy budem tak trpiet.

katrinb
24. feb 2010

ahojte vsetky

Julka - no citim sa uz vselijako. halôvne mi je tazkooooooo. Uz ma adam boli vsetko. Uz ma zacina aj zdola dost pobolievat, pichat. Ale tak predychavam. bambulky sa pucikuju jedna radost...aj to mi dava uz fajne zabrat, hlavne ked sa obe opru o rebra...Alebo ked dole pohybuju hlavickami...noniekedy to uz take prijemne nie je. Ale kym sa hybu, ja sa s nimi rozpravam...a som rada, ze su OK. To je teraz uz najhlavnejsie...ja si to uz odtrpim. A klby ma bolia neskutocne. Hlavne zapastia....divne, ze? Do pravej ruky uz nechytim hrncek plny caju...taku ju mam tym zapastim oslabenu. Ale stale hovorim, ze by mohlo byt horsie, takze sa snazim to zvladnut s usmevom. A v noci...no to uz ani nepisem...ako sa mi otaca. Normalne, kym sa v noci otocim a potom predycham vsetky bolesti....potom zaspim a ani sa neprikryjem. uz nevladzem normalne. A potom sa budem na chald. Ale to uz len par noci...
A co povystrajali chalani....priu ranajkach?

matelko - no ahojky. No ono ako citam vas nove maminky, tak ci tak ma cakaju neprespate noci....terazz ineho dovodu...ale bude to pokracovat. Ale vobec to neriesim...ved ani to nezmenim. ja si teraz uz len fakt prajem, aby boli bambulky zdrave, aby v brusku im boplo este dobre. A aby sme po porode boli vsetky tri zdrave,.....a ja v psychickej pohode. Aby sme mali mliecko..

MM mi vcera oznamil, ze si zoberie dovolenku po porode...na tyzden a ak bude treba, tak si vycerpe aj letnu mesacnu (on je vojak z povolania, preto taka super dovolenka). Zlatusik je. A ze az ked si mi a hlavne ja urobim e sysdtem, az potom zavolame mamu a potom svokru. Aby nam to "nepobabrali " na zaciatku so systemom. No ja lendufam, ze mi to dvaja zvladneme. mozno nam to pojde tazsie, ako s pomocou maminou (predsa len ma prax)...ale zabojujeme sami na zaciatlku. Maminy, myslite, ze rozmyslame dobre? Ci zavolat najprv na pomoc nase mamy a potom sa mi potrapit? ja som taka, ze rada dokazem inym, ze som samostatna, a ze to zvaldneme sami a potom moze prist pomoc....ale to uz len akoze naokraj....

gajana1
24. feb 2010

Ahojte babenky
mne je čo deň to ťažie strašne ťažko sa mi dycha neviem či neskočim aj za alergologom lebo mam astmu ale neliečim sa. Myslite že to dychanie môže byť aj tym mala by som za nim skočiť či nie?

juliagregor
24. feb 2010

no komplet sa ponatierali syrovým chlebom, pooblievali čajom....ideme von lebo ozaj začínajú vymýšľať...

katka každá pomoc dobrá 🙂 ale ...veľmi záleží natom ako si rozumieš s maminou a svokrou....aby si nemala viac nervy z nich než z tých drobcov 😉

matelko režim sa super robí pomocou prechádzok, ja som hrozne rada kočíkovala...a aj mi to chýba...chalani vydržia maximálne 20 minút sedieť ☹

juliagregor
24. feb 2010

katka a veľmi ti držím pästičky, ja som si tiež deti vypiplala sama s mm a som na to hrdá ....

gajana ak máš astmu zavolaj dr. , dýchavičnosť je normálna, lebo vyživuješ ešte aj deti, ale chod, pre istotu...

matelko1
24. feb 2010

julia jasne,tvoji chalani su uz velki a ani sa necudujem,ze neobsedia v kociku.chcu chodit 🙂

katrin ja som nechcela aby mi svokra ani mamka pomahali.skor by som znervoznela 😀 .

luciaf13
24. feb 2010

ahojte vitam nove dvojtehulky 😀 😀 😀 😀

katka este si tu xixixixi???? ALe drzim palceky inak ja uz mam teraz take myslienky ze aby uz bubaci boli von, pretoze mam take iste bolesti ako ty........v noci sa nevladzem prevalit, zakryt sa tiez nezakryjem (nedociahnem na duchnu),funim, bolia ma neuveritelne velke klby, a nic nevladzem a z toho som najviac na nervy.......vcera som chvilku upratovala Kubkove hracky a sodomagomora......a to nehovorim ze som maleho na chvilku zobrala von (vsak je tak krasne konecne)....no a po 10minutach som to hrozne lutovala, pretoze Jakubik nechcel ist domov a mna neuveritelne boleli krize. Ale vydrzala som, vsak sme silne zeny 😎 😎 😎

Maminky tehulky brusko sa teda riadne nafuklo aj mne vsak kuk albumcek s fotkami 😉

Julka super ze uz nemusite chodit na neuro...je to urcite o starost menej, my sme tak s Kubinom chodili aj na kardio aj na neuro a aj na urologiu a poviem ti , ze som rada, ze to uz konecne mame vsetko za sebou a to sme chodili len s jednym drobcom...neviem si to predstavit s dvoma...vlastne s troma vsak a j Kubko.

Gajana aj mne sa sttrasne tazko dycha, vsak babatka tlacia na branicu...... ale riesila by som to mozno v tvojom pripade aj s dokim, pretoze ak mas astmu treba to sledovat......

feferonka no co uz mas babatka????

paaa

luciaf13
24. feb 2010

katrin my to mame vymyslene tak isto - ked sa chalosi narodia tak manzelik bude hned doma 3tyzdne a az potom budu mat smeny babky, dedkovia, tety........ 😀 😀

juliagregor
24. feb 2010

mne na popôrodné bolesti- kríže, nohy, kolená pomáhali tehotenské vitamíny...
lucka 🙂

katrinb
24. feb 2010

dik aby za rady. Asi to najprv skusime sami...a ak by sa nahodou nieco pokaslalao, tak zavolam nejaku maminu.

Julka .- no ja mam dobre vztahy s mamou a svoktoru...ale pravdupovediac len tak na par dni. Potom uz musim si kusat do jazyka, aby som neurazila niekoho nahodou...lebo pocuvaj stale rady a toto urob a tamto urob a toto inak. No radsej to skusime sami dvaja a potom ako pisala lucia, mozu dojst na radu aj babky... 😵

bevca
24. feb 2010

ahoj kocky, ako vas tak citam, tak si asi budem musiet niekoho k malym najst, obe babicky su docela daleko, manzel stale v praci, no, nic moc....tiez ste tak zle v tehotenstve v noci spavali? Ja neviem, ci to je z nervozity, alebo z hormon. zmien, ale v noci sa budim, nemozem zaspat...

bevca
24. feb 2010

Diorka, citala som Tvoj email o tom kojacom vankuse, ja som sa na neho uz tiez pozerala, ale nenabrala odvahu objednavat ho. Budes si ho objednavat?

matelko1
24. feb 2010

katrin ja som si myslela,ze to nezvladnem naraz o obidvoch sa starat a ide to 🙂 .tiez mam dobre vztahy aj so svokrou,aj s mamou,ale sama som chcela starat sa aj ked niekedy je to tazke,ale zvladam to a myslim si,ze super 😀

bevca tiez som v noci zle spavala.kazde 2 hod som bola hore...ty si v ktorom tt.

bevca
24. feb 2010

zacinam 28 tt a len pocuvam a citam, ze to bude este horsie.... ja vlastne ani neviem, ci ssa mam na tie dvojcata tesit, alebo sa ich obavat, mam striedave nalady, raz sa tesim, raz zas nie, tiez ste to tak mali? Matelko, takze ty to zvladas sama sa starat o dvojcata, da sa to od zaciatku?

janulqa07
24. feb 2010

baby zavidim babicky, my mame len jednu aj to daleko ale aj pri prvom mi povedala ze co sme si urobili nech sa starame 😒

juli moja nocna mora je ako potom pojdem von s 3 detmi 😲

dior
24. feb 2010

bevca-cakam ci ho niekto nepouziva,aby poradil ako je to v praxi 😉

katrinb
24. feb 2010

bevca - hlavne sa nevylakaj...ono tie bolesti ale budes zvladat...ved budes chciet, aby babatka vydrzali co najdlhsie v brusku...pre nich to vydrzis...uvidis

matelko - no ano, tak pojdeme na to sami, ako chce chceli...a potom sa uvidi

janulkqa - no ja mam obe babicky 100 km odomna. Tiez ich nemam po ruke. Oni pridu tak max na tyzden, ak bude treba. A moja mama robi...takze ona len cez dovolenku. A svokra tiez na tyzden...takze to tiez nie je take...ze nam budu hocikedy chdit pomahat. A moja mama je ako tvoja...ked mate deti, tak sa starajte....ale vidis, aspon na chvilu predsa len pride

janulqa07
24. feb 2010

No tak aj moja sa ukaze snad. 🙂 Moja je tiez 100km 😀 od nas.
Uz sa s priatelom smejeme ze ked niekde zastavime s autou ludia budu kukat ked zacneme vyskakovat 😀
Jaaj kati a vy koli hokeju nemozete rodit? 😀

juliagregor
24. feb 2010

ahojte

janka 😝 malí už zaspali 😀 , obed uvarený ....behala som za nimi ako šišnutá 😝

s tými babkami som to myslela tak, že ja ich síce rada vidím ale ešte som radšej, ked idú domov 😅 , babky radi poučujú, a už si s prepáčením prd pamätajú....Maťko je už veľký a toho babkám v pohode dám ale mimi nie ...a nedala som ani voziť 😎 , to je to najkrajšie, ked sa môžem prejsť a vyvetrať hlavu 😔 , porozprávať sa s inými maminkami, kamoškami a aj sa popýšiť aká som "hviezda" hihi

janulqa07
24. feb 2010

Nasa babka bola na tom asi tak ze vedela teoriu ale mala vacsi strach ako ja 😀 Ale teraz ked mi nemoze vycitat kolko mi pomohla a vychovala maleho 😝
juli nechcem si predstavit co to musi byt ja saliem pokial jeden zaspi ale predtym este stihne kopec veci vystrojit.

juliagregor
24. feb 2010

jani neboj všetko sa dá a hlavne nerieš zbytočnosti.....
najhoršie je ked si ja ráno naplánujem, čo všetko stihnem.........a vtedy sú ozaj zlí, ako keby to tušili, už som sa poučila, neplánujem a veci robím vtedy, ked sa dá a ked sa nedá, tak zavriem dvere na byte a idem von........ 😀
ved od "neporiadku" sa ešte nikto .... 🤐

janulqa07
24. feb 2010

viem ze vsetko sa da a ked sa musi 😀 najlepsie je spadnut do vody a tak sa naucit plavat. Ja si stale hovorim ked to ine zvladli musim aj ja 😎 a potom ma nieco napadne a uz mam strach. Neviem si predstavit ako to vyzera ked idete vonku 😲

dracik1
24. feb 2010

ahojte, katrin, ty uz co este robis 😀 😀 😀 v nemocke ta nechcu 😀 ...????

janula, neboj sa, kym pojdete naostro von s 3 detmi, matusko uz bude velky...a inak gratulujem k meninam 🙂

luci a baby, co mate deticky, veeelmi si zasluzite obdiv...a davajte si prosim pozor na seba, aby sa vam nieco nestalo

matelko, neboj sa, deti dokazu v kociku prespat strasne dlho....

juli, my kocik skoro vobec nepouzivame, teraz sme ho nemlai skoro 2 mesiace, furt sme sa motali len tak okolo domu, ale nasi zajdu aj dost daleko...akurat potom ledva zjedia polievku a drichmu straaaasne dlho 😀 KONECNE...., lebo som sa bala, ze sa v zivote nedockam, aby moje deti spali 2 hodiny v kuse 😀 , ja ho vacsinou pouzivam iba ked idem nakupit...a stym jedenim, ja mym vzdy nerby, lebo maslove taniere si vykladaju na hlavu, sunku hadzu na zem, babru sa...vtedy koncime, bud sa je alebo vymysla

dracik1
24. feb 2010

alienka, aku postel a kde ste kupili? a tiez gratulujem matuskovi k meninam

janulqa07
24. feb 2010

dracik dakujem ale este ich nemame 🙂 ja viem ze u mna to uz bude ine, pocitala som rozdiel vo veku 😀 , len sa snazim si to predstavit ake to musi byt.

juliagregor
24. feb 2010

ahoj dračik ja s kočíkom prejdem na námestie, tam ho odstavím, povyberám hračky a znova na ten istý účel použijem na cestu domov
tiež sme chodili pri baráku ale ako zišiel sneh všade sú psie ....., tak idem preč 😠

mne nechcú jesť polievku ...len mleiko a ked sa zobudia polievku aj druhé zjedia za sebou,
to jedenie je podobné aj u nás ale teraz ako je Maťo doma opakujú po ňom a celkom slušne jedia
sami, teda v rámci možností ale po pravde najradšej ich krmim sama...

jajka28
24. feb 2010

ahoj babule...dnes som si s malým konečne užila krásnu hodinkovu, slnečnu prechádzku po luke...slniečko moje aaaach

ale čo ma štve ja mám na sebe len plus 2 kg je to normál????

juliagregor
24. feb 2010

ahoj jajka, ked nedržíš dietu a normálne sa stravuješ, tak by nemal byť žiadny problém, treba zvýšiť príjem vitamínov, minerálov a bude OK

ale vonku je ozaj KRASNE