Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
7. júl 2011

@nattalia chi no tak to som rada že to pohmkavanie a ochkanie pri papaní je normálne 🙂 🙂 🙂

babuľky ešte otázočka, čo v takýchto teplotách babatkam obliekať do kočíka? ja im dávam opalovačky a k tomu ponožtičky, prikrývame letnou dekou, ale keď je fakt teplo tak ich neprikrývam... dnes boli chudátenka tak spotené že mali až mokré čapičky... 😒

modra
7. júl 2011

@wera ja im tiez dam len opalovacky a ponozky ale zakryjem ich vzdy niecim koli slnku aby sa neopalili resp. nespalili.. a ciapocku som im dnes nedali aby neboli uz uplne spoteni..

wera
7. júl 2011

@modra ja sa bojím im nedať čiapočky, aby im nefúkalo na hlavičky alebo do ušiek... asi som moc úzkostlivá 😒

lucia.kl
7. júl 2011

@wera ja som dávala len body a niekedy ani ponožky som nedala, podla tepla vonku, a čiapočky som nedávala v lete, len keď moc fúkalo...

zuzuliatko12
7. júl 2011

@lucia.kl ahojky aj ja mám ten istý problém ako wera, pretože neviem ako ich mám obliecť keď majú necelý mesiac? A dávala si ich do perinky alebo len tak na deku, lebo ja som to dnes skúšala s perinkou a vydržali len chvíľu a boli spotené ako myši. Tak som s nimi bola asi vonku 10 min a už som zavrhla perinku, keď bude tak teplo, len sa bojím aby si nepoškodili len tak v kočíku chrbátiky...

lucia.kl
7. júl 2011

@zuzuliatko12 ja som perinku nepoužívala, len na hrubú plienku som ich dala... som sa riadila sebou vždy, keď bolo mne teplo tak aj im, veď v tom kočíku je tiež strašne teplo...

janette77
7. júl 2011

@nattalia
@modra No s tym liehom opatrne (ano ten jemny, ktory sa daval aj na pupcek), inak ste mi nasadili chrobaka do hlavy s kozmetikou ako takou a som nadabila na takyto clanok, ktory ma zaujal a trochu "vratil na zem", mali by sme babatka asi naozaj viac setrit od chemie, aj takej, co sa tak agresivne na prvy pohlad nejavi.
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=babetko-...
Kozmetiku si kazda maminka musi odchytit tu svoju, lebo kazde dietatko je ine. Nas napriklad uplne vysusil HIPP (olejcek, aj sprchacik), presli sme na NIVEA baby a to nam uz sedi viac. Kupem tuhym kremovym mydielkom NIVEA baby a na vlasky mam tiez sampon z tejto rady. Kupem kazdy druhy den, aj ked uz nejaky cas sa chystam prejst na kazdodenne kupanie, pricom kazdy druhy den len cistou vodou...najma teraz v lete.
Gratulujem vam, ak vam drobceky piju a Tebe nattalia, ze vedia prejst zo sladkeho cajika na cistu vodicku, to je vyhra. Mne odmietaju vsetko...teraz skusam pri dokrmovani...tak nieco malo cucnu (skor omylom), ale v podstate im to stale nic nehovori. Dnes to manzel konzultoval s lekarkou a ta povedala, ze ak necucnu, nic sa nedeje, oni by potiahli, keby potrebovali, ze to nemame riesit, ale mame im casto nukat. Tak sa snazim, ale sa pri tom len nasmejeme, lebo nasi to beru ako zabavu, vyskeria sa mi od ucha k uchu a mamu maju na haku.
😀

janette77
7. júl 2011

@wera ciapocku nemusis davat teraz v lete, aspon nam tak dr povedala, ze v kociku je ako v stane, ze ako by sme sa my citili v ciapke, hoci len lahkej... a navyse, tam su v zakryte o prievan sa nemusis bat...
Ale zase radsej uzkostliva, ako lahostajna.🙂
Uz nejaku lahku ciapocku, ked budu v lete v sportaku, to uz ano, lebo treba chranit hlavku, ale vo vanickach sa len zbytocne potia a pom ked ich ofukne, moze byt este len problem, takze opatrne...

janette77
7. júl 2011

...este k tym flaskam som chcela, ze mat na caj a mliecko, samozrejme zvlast...

juliagregor
7. júl 2011

ja som stará škola 😀 čapky do roka v každom počasí, stačí uuuuplne tenučke cez uši...a nohy zakryte, tenučke nohavky...deti by vôbec nemali prísť do styku so slnkom....
perinky netreba...su aj také tenke letné vložky...my sme predčasníci tak som používala, lebo neboli schopní si udržať teplo...je to indivindi podla dieťaťa...alebo len do perinky navliecť plienku

dixie_chick
7. júl 2011

@wera Weri nam lekarka tiez hovorila, ze ciapky nedavat, iba na jar sme davali...inak je v kociku strasny hic... a ja davam o vrstvu viac ako sebe, ale teraz v tomto teple iba body a popr. ponozky...a aj ked su v tieni mali by byt natreti podla nasej dr. A ja davam na kocik slnecniky, aby neprisli do styku so slnkou...aj ked vyzerame ako tank potom 🙂))

janette77
7. júl 2011

@dixie_chick ahoj a mate dva slnecniky, ci jeden? My jeden v strede, ale to mi je nanic, lebo vzdy musim "vykryvat" slnko a je to neprakticke, najma, ked musim slnecnik napolohovat doboku, tak sme ako trojkocik. 😀

nattalia
7. júl 2011

@modra
@wera
@lucia.kl
@zuzuliatko12
@juliagregor
@dixie_chick my v takychto teplach tiez mame len body s kratkym rukavom a niekedy ani ponozky, alebo len tricko s kratkym rukavom a plienku, prikryvam ich plienockou. Ciapku im do kocika nedavam, len ked ich vyberiem, je im v tom hrozne teplo, aj v tenkej, mna na to upozornila kamoska, a odvtedy ani tak nevrestia v kociku. Inak ja ich obcas, ked nefuka, aj ostriekam vodickou (mam taku termalnu v spreji) alebo zavesim na vanicku mokru plienku.A tiez ich natieram opal. kremom, aj moja lekarka to tvrdi🙂 tak poslucham!🙂 Inak ku kupaniu, my uz kupeme kazdy vecer, mame z toho taky vecerny ritual, a v takychto horucavach uplne vidim, ako sa im ulavi!🙂
@janette77 inak tiez som sa divila, ze mi tu vodicku neodmietli🙂 tak ma potesili, hošani moji, snad im to vydrzi!🙂

nattalia
7. júl 2011

@modra myslim, ze tie dudle od aventu su podla poctu dierok, ale je to skor podla toho, kolko mesiacov ma babo. Avent ma inak taky kombinovany, ten je aj na mlieko aj na kasu, aj na vodu, ale ten je od tretieho mesiaca, a otaca sa nim, podla toho na co potrebujes. Na aventackych dudloch mas inak to rozdelenie, pripadne najdes na nete.

nattalia
7. júl 2011

@janette77 ha ha 🙂 vitaj v klube, ja mam taky tiez, a šachujem s nim stale!🙂 to si pamatam tiez od segry, ta ma ale len jedno babo, a furt sme len ten slnecnik napravali, otacali, a vidim tak vela mamiciek!🙂 So slnečníkmi asi bojujeme všetky!🙂

marcelina27
7. júl 2011

Hlavne veľa dávať deťom piť a najmä vodu ale primeranú veku .

dixie_chick
7. júl 2011

@janette77 Ahoj, mame dva slnecniky, pripnute na vonkajsej strane konstrukcie. Ale nechodim s tym do obchodov a pod., to je iba na vonku 🙂 . Ty mas tiez Easywalker, ked sa nemylim. Paci sa v nom detickam? Nasi kocik velmi nemusia 😒 .

dixie_chick
7. júl 2011

@nattalia Aj my kupeme kazdy vecer, tiez si myslim, ze v tomto teple im to padne dobre 🙂 .
Pozeram, ze ty mas chlapcekov takych starych ako ja. Ako sa vam dari? Co vahy? My sme podla Dr. prekrmeni 😒

wera
7. júl 2011

@janette77 @dixie_chick @lucia.kl @nattalia tak ja skúsim bez čiapočiek, ale ja sa tak bojím aby ich neprefúklo, hlavne ušká... ale asi to spravím tak že keď pôjdeme von tak čiapočky dostanú, vonku keď nebude fúkať ich dám dolu... 🙂 my používame teraz také tenulinké bavlnené čiapočky s takými mini dieročkami na vetranie...

@dixie_chick jej máš slnečník na kočíku? to sa mi vždy strašne páčilo 🙂 ja som kúpila na kočík také slnečné striešky a sú úplne super, nezaberajú miesto 🙂
sú to tieto: http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
moja to fakt sa drobcom v kočíku moc nepáči? a čo mrnkajú? našim sa v kočíku straaaašne páči, ale musím sa hýbať 🙂 oni cítia keď zastavím a hneď sú hore a pozerajú 😀 niekedy aj trochu pomrnkajú, ale keď sa zase rozbehnem tak je hneď ticho a zase krásne spinkajú 🙂

inak čo sa týka pitia tak ja drobcom robím taký úplne slabunký čajík, Adamkovi čajík veľmi chutí ale Emka tá keď zacítila čaj v dudlíku namiesto mliečka tak nahodila vždy taký kyslý úsmev a čajík vyplula 😀 ale dnes sa jej prvý krát čajík zapáčil a vypila mi 50ml 😝
babuľky a koľko čajíku alebo vodičky by mali deti vypiť?

vanilka1802
7. júl 2011

@smejko to kakanie je spojene s tym mliecko AR, ja som ho davala asi 2tt Markovi (aj to som ho nakoniec miesala s normalnym nutrilonom) a toho tak zapekalo, ze mu az pupcek vystupoval ked tlacil, bol skoro az fialovy ako sa snazil a v plienke maly bobecek. Tiez som pomahala, ale teplomerom. A aj starsieho zapekalo to AR mlieko.
Trochu nam pomohli probiotika, skus ich drobcovi davat.

wera
7. júl 2011

dobrú noc dvojmaminky a dvojtehuľky 😉

janette77
7. júl 2011

@wera ja si myslim, ze Ty ako mamina vies najlepsie odhadnut svoje drobceky, ak mas pocit, ze ich takto viac chranis... len pamataj na to, ze im je tiez horuco...najma ked je bezvetrie skus bez ciapociek (pripadne ich vezmi so sebou a zariadis sa podla pocitu), ked fuka, tak kym su take malinkate, radsej ozaj chran. Ked je veterno, nasi tiez maju ale fest tenulinku, latkovu siltovecku - Misko a mala len taky lahucky cepcek, skor na okrasu...ale teda len ked nejako prefukuje...

janette77
7. júl 2011

@dixie_chick ...mame TFK kocik a ze mate dva slnecniky je asi fakt lepsie, lebo to napravanie jedneho mi lezie na nervy a castejsie to riesim plienkou prehodenou cez kocik...ale to zase vyzera nemoresne... 😀 A inak mame strasne morbidne cierne sietky proti hmyzu - strasny pohlad. 😎
@nattalia tak vies o com je slnecnikova story na dvojkociku... 😀 😀 😀

vanilka1802
7. júl 2011

@janette77 ale framykoin je ATB masticka, neskusala si radsej kalciovu masticku, predsa len ten framykoin je na predpis a asi by sa to nemalo pouzivat pravidelne. Teda to je moj nazor.

nattalia
7. júl 2011

@dixie_chick My mame 6,5 kg priblizne, uvidime u dr. na buduci tyzden. Zatial sa jej krpci pacili, a neprotestovala, ze si moc 🙂 Ale podla mna babatka su krajsie, ked su buckate!🙂 A ked su hladni, tak sa steny otriasaju, no nedaj im! Akurat davam pozor, aby som neprekrocila davku UM, ako je uvedene na mliecku.Ale aj tak papame menej, ako v tej tabulke🙂 A co vy?

janette77
7. júl 2011

@vanilka1802 priznam sa, ze som to nevedela...vidis, clovek sa stale uci, no pouzivam sporadicky, len ked sa nejako skaredo poskrabu (tvaricku), inak ficim aj ja na kalciovke, ta je tiez sikovna, ucinna...ale diky za upozornenie, pre mna novinka. A ja ze co taka zazracna masticka, ako rychlo hoji... 😕

vanilka1802
7. júl 2011

@janette77 ja som to tiez nevedela, povedala mi to az urologicka ked sme boli s Tominom na pretahovani pipika, mali sme mu to natierat ale len par dni, potom uz nie, ze su to ATB.
Ja som mala minule dilemu, ked Tomimu pri kakani (on stale trpi tym ze ho zapeka) trochu natrhlo prdelku, mal krvicku v nocniku, rozmyslala som ci mu to mam dat, ale povedala som si ze snad ten jeden krat mu to neuskodi, a naozaj mu to pekne zahojilo. Teraz ked sa mi stazuje ze ho boli ritka tak mu poviem ze mu ju natriem zazracnou mastickou a on je spokojny, pritom mu to natieram klasika kremom proti zapareninam.

janette77
7. júl 2011

@dixie_chick ...v kociku sa nasim paci, s Miskou sme mali prve tyzdne problemy, casto mi tam plakavala, potom to bolo o.k., potom mi odmietala pobudnut v stojacom kociku na dvore, ale aj na to si zvykla a teraz uz v pohode kocikovanie, aj vetranie na vzduchu bez pohybu. Aj u vas sa to casom zlepsi ...

janette77
7. júl 2011

@vanilka1802 🙂 zlate...je to naozaj super masticka, ale budem s nou opatrne...taka prva pomoc pri horsej zalezitosti, dobre je mat to doma...

evita59
7. júl 2011

@zuzuliatko12 Ahoj. Ty máš presne tak staré deti ako ja. Narodili ste sa 12.6? A v ktorom týždni? J a dávam mojim body a polodupačky. A perinku majú v kočari pod sebou, ale nebalím ich.