Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dodkap
11. dec 2012

@vampgirl odhadli im dve a tristvrte kila, nejako 2,70 - 2,80. Narodili sa 2 200 g a 2 490 g.

vampgirl
11. dec 2012

@andasla Fiiiha akurat som ti chcela pisat ze sa neozyvas cely den 😀 Tak gratulujeeeeeem, super ze uz to mate za sebou!!! A vybrali ste krasne mena 🙂 Dufam, ze deturence su zdrave a ze ty sa das rychlo dokopy, budeme cakat na dalsie spravy 🙂

dadkal
11. dec 2012

@andasla gratulujem,krasne váhy.skore zotavenie,nech ste rýchlo doma.

dadkal
11. dec 2012

Baby,zajtra ráno o 8mej má čaká sekcia, držte paste. Dnes rozhodol primar,že nie je na čo čakať.pred vianocami to tu chcú pretriedit. Vo stvrtok sa vám ozvem,snáď to nejako zvládneme. Zajtra sme 37+3,tak si myslím,že super.necakam nějaké valibucky, hlavně nech sú zdravé. Dnes toho isto moc nenaspim, snáď zajtra na JISke to dob7ehnem.

dodkap
11. dec 2012

@andasla juuj, gratulujem! Parada, babulka vazi ako moja 🙂, je ako vrabciacik, ale rychlo bude baculka 🙂. Tie nozicky palicky, co? 😀 Len sa drz, hlavne optimizmus a usmev. Dufam, ze sa citis dobre. Aj sa vyhrievaju v inkubiku, ci ani neboli? Uz papali? a dychaju same, vsak? Sa mi to vsetko teraz pripomenulo, ked sa mi narodili 😉

griska11
12. dec 2012

@andasla myslela som na teba ze ked sa neozyvas tak urcite sa niečo deje🙂 tak to je super ze uz ste spolu🙂 veľa zdravíčka Vám trom prajem 🙂

griska11
12. dec 2012

@dadkal držím palce tak uz bude nás o dve menej.... 🙂 drž sa! Teším sa a nové správy!

vampgirl
12. dec 2012

@dadkal Drzim palceeeee! Vydrzali ste do krasneho tt tak urcite uz babulky budu vporiadku. Budete mat ten krasny datum 🙂 cakame na spravy od vas, tak potom na nas nezabudni 🙂

Juuuj ale sa nam to tu prerieduje!!! Ak dobre pocitam zostali sme tri? 😎

timmka
12. dec 2012

@andasla nooooo ty si ma predbehla 😀 😀 😀 , ja asi zostanem tehotna do 40tt 😀 😀 😀
moja gratulujem a drobcom posielam pusinky

baby tato noc bola strasna, nespala som nic, mala som strasne bolesti bruska, od vcera citim take tahanie dole ako keby mi babatka tlacili uz dole, tak hadam sa to uz rozbieha, ale ked si predstavim, ze kontrakcie su silnejsie ako teraz v noci bolesti brusko,t ak ani nahodou nechcem rodit prirodzene ☹ ☹ ☹
som zvedava ked pojdem ja 😒

@dadkal gratulujem k babatkam a tiez posielam pusinky, nech budu zdravucke a cim skor domov, tak vy cez sviatky budete uz doma 🙂))

timmka
12. dec 2012

@griska11 moja mame rovnaky datum porodu, tak som zvedava ktora pojde skor 😀

no ale dnes je krasny datum, mohli by sme aj dnes 😉

griska11
12. dec 2012

@timmka @vampgirl no veru baby uz sme iba tri...timmka ty máš aspon nejake sťahovanie alebo niečo ale ja veru nič okrem bolestí celého brucha.... Ale to mi príde uz take ňormalne...dnes chcela svokra aby som rodila kvoli dátumu, ale muz na sluzobke vo Viedni a odchádzal s tým nieže dnes začneš rodiť....
Moja Krsná zas vraví ze isto budu nedelčanká.... Ale mne to uz je naozaj šuma fuk 😀

timmka
12. dec 2012

@griska11 moja aj mne je uz jedno, ale chcem mat za sebou, v noci je to strasne, ako uz dlhsiu dobu ma pobolievalo brusko v noci ako na menzes,a le bolo to ine a dnes v noci som myslela, ze chytam kontrakcie 😒
cez den je to dobre, nemam take bolesti, len citim take tahanie, ako keby som mala tazke brusko a tahol mi .....
sem tam stvrdne, ale nie je to nic hrozne....
no som zvedava kedy pojdeme, mna uz boli kazdy ich pohyb, ked sa zacnu vrtiet, tak to boli, uz maju malo miesta a chcu sa asi natahnut, tak citim ako sa tlaci hlavickou dole a nozky mi pcha pod rebra, chudatko moje zlate, ale zaujimave, ze citim len to jedno, to druhe len sem tam pod rebrami zacitim ale dost slabucko, asi dievcatko je kludne po maminke 😀

andasla
12. dec 2012

Ahojte...dakujeme vsetkym za gratulky...zatial sa spamatavam zo sekcie...bolesti riadne no lepsi sa to....Silvia aj Christian su vo vyhrievanych postielkach,dychaju sami a nosia mi ich na prikladanie...ked budem na tom lepsie tak mi ich nechaju na izbe...drzim bam vsrtkym palce nech dobre dopqdnete...my sme ten datum predbehlo
..ani som netusila ze budem rodit...vobec ziadne bolesti len mi nad ranom odfiekla voda

griska11
12. dec 2012

@timmka ja to práve tiez cítim viac veru ked sa natahuje tak ja sa s ním lebo inak sa ani neda, to ľavé som cítila menej ale teraz ked obe išli do bokov tak protestuje buď jedna alebo druha na ktorom boku ležím.... Tiez mi je ich ľúto ze ich takto otláčam bambule moje zlate ☹

Asi by som veľmi veľa chcela ak by mi zrazu odtiekla voda, hned na to naskocili kontrakcie a uz by som išla rodiť- to musim asi napísať Vilovi do modreho z neba 😀 zatial vsetky rodili co sme boli nov-decembrove cisarákom.... Som zvedava či aspon jedna pôjdeme prirodzene 😉

andasla
12. dec 2012

Pisem z mobilu tak sa ospravedlnujem za chyby...a uz cakame len na @ timmka @ vampgirl @griska11 😀

griska11
12. dec 2012

@andasla no teraz sa len rýchlo mamina dostaň do formy🙂 nech ste zdravi všetci traja ešte raz blahoželám....držte sa!

griska11
12. dec 2012

@andasla no veru sme sa nejako preriedili.... 😉

stugik
12. dec 2012

Ahojte, nedá mi nezapojiť sa do debaty, tiež som dvojičkovská mamina už rok aj osem mesiacov báb Terezky a Elišky. Aj prvého syna som rodila cisárskym a hneď na začiatku tehotenstva s babami som bola upovedomená že aj oni pôjdu cisárskym. A môžem povedať že aj tehotenstvo aj samotný cisarák som pri nich zvládala oveľa lepšie ako pri synovi. Baby sa v brušku uložili jedna hore hlavičkou a druhá priečne, takže klasika pôrod neprichádzal do úvahy, narodili sa v 37 týždni s váhami 2340 a 2350 50 minút po polnoci, večer som už bola na nohách pozrieť ich v inkubátore. Asi je to všetko otázka psychiky alebo som už vedela čo ma čaká, ale fakt čo sa týky aj zotavovania bolo to v pohode. Držím všetkým budúcim aj novopečeným dvojičkovským maminkám palce a hlavne veľa veľa trpezlivosti !

timmka
12. dec 2012

@stugik dakujeme 😉

timmka
12. dec 2012

@griska11 moja mozno sa stane zazraka a dnes pojdeme aj my 😀 😀 😀 , este mame pol dna a pol noci pred sebou 😀
joooj ako im zavidim, ale tak v dobrom.... 😉 😉 😵 😵 😵

griska11
12. dec 2012

@stugik ďakujeme🙂

griska11
12. dec 2012

@timmka fuuuuha aka si optimistka 😉 ale co nie je môže byt, ja som si naordinovala povysávať tak snáď si trosku pomôžem.... 🙂

vampgirl
12. dec 2012

@griska11
@timmka
Tiez ma napadlo, ci niektora z nas porodi prirodzene 🙂 Ja to asi nebudem, kedze este stale nie su krpci dobre otoceni, krcok mam asi kilometer dlhy a ziadne priznaky bliziaceho sa porodu 😉 Uz zacinam mat pocit, ze to fakt potiahnem do januara ak doktor nenaplanuje nieco 🙂 ale uz mu budem vdacna ak naplanuje sekciu, nohy mam snad vkuse opuchnute a drobci ma uz dobre tlacia v bruchu (tiez dievcatko podstatne menej ako chlapcek 😉 ) a v noci len chodim na wc a prehadzujem sa z boku na bok, hrozneeee 😎

Ale inak brucho ma vobec neboli a netvrdne, ani magnezko uz neberiem, aj sa snazim viac pohybovat... Som zvedava v piatok na kontrole co dr povie...

domca2608
12. dec 2012

Ahojte babenky. Som tu nova a pozeram ze vsetky kecate tu o dvojickach. Ja ich cakam tiez a som velmi nedockava kedy ich uz budem mat pri sebe. Akurat lezim v nemocnici lebo sme na rizikovke a uz som mohla porodit. Caka ma este 5 tyzdnou v nemocnici aby sme sa dostali do 9 mesiaca. Velmo sa bojim o malickych aby sa nenarodili v 8 mesiaci. Odhadovanu vahu maju zatial 1600g obaja. Som v 31.tyzdni. Som aj po zakroku. Museli ma podsivat a aj tak sa mi krcok skratil a mam ho uz len 0.5cm kratky krcok. Dufam ze vsetko bude v poriadku, lebo som prvorodicka a fakt mam velky strach.

timmka
12. dec 2012

@domca2608 drzim palceky, vobec nevadi keby sa ti narodili aj v 8 mesiaci, u dvojcat je to uplne ine, poznam zeny ktore porodili dvojcatka v osmom a je vsetko ok, tak drzim palce 😉

timmka
12. dec 2012

@vampgirl no mne zase dost tvrdne, ja mam obe otocene dole , ale uvidime ako sa dr. rozhodne, zajtra idem na konzultaciu a v piatok na poradnu, tak som zvedava

griska11
12. dec 2012

@domca2608 tak len pekne oddychuj, mne sa to od minulého tyzdna zlepšilo lebo som doma veľa ležala🙂 v nemocnici sa ešte lepšie o teba postarajú... Neboj hlavu hore, treba veriť ze všetko dobre dopadne 😉 drž sa!

jitka_r
12. dec 2012

@domca2608 nemusíš sa báť, aj ja som bola zašitá a drobátka sa narodili 36+6 🙂 tak držím palce 🙂

vampgirl
12. dec 2012

@domca2608 Treba si hovorit ze kazdy jeden den sa pocita, a ani sa nenazdas, den po dni to dotiahnes do deviateho mesiaca 😉 A aj keby nie, ako tu uz baby pisali, s dvojickami je to ine, su zivotaschopnejsie a skor zrele...
Drzim palce aby ste to este par tyzdnov potiahli!

lopezka
12. dec 2012

ahojte baby 🙂
ja zajtra zacinam 33.tt ....... pred nedavnom som si polezala 2 tyzdne v nemocke na rizikovom ....uz som sa bala ze do porodu, ale chvalabohu ma pustili, bo stav sa zlepsil 😉 jednu placentu som mala nejak dost nizko, ze mi zasahovala az do krcka, ale pak vystupila hore 😎 do poradne uz chodim kazdy tyzden ......teraz v pondelok som sa pytala dokyho, ci mam ocakavat sekciu ...kedze som o tom citala .....ale povedal ( ako uz iny doky v 13.tt ), pokial bude aspon jedno babo otocene spravne,cize hlavickou dolu, mozem aj normalne rodit .....jeden porod uz mam za sebou 😉 tak neviem .....psychicky sa pripravujem aj na sekciu, ci spinal .....ale ked povedia prirodzene, tak prirodzene 😅
zazmluvnujete si niektora z vas dokyho ? ja som sa mojho teraz pytala, ale ako na potvoru je mimo 5 tyzdnov, az do 20.januara ......to by som mala byt ukonceny 37.tt .........tak uvidime, ci dovtedy vydrzim 3v1 😀