Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

magdi21
16. jan 2013

lenka112 a to krásne váhy na ten týždeň, mne tá menšia v 38+2 mala 2610g 😉

mia117
17. jan 2013

@klincek Dakujem pekne, ano aj ja dufam ze to dobre dopadne.

mia117
17. jan 2013

@griska11 Drzim palce, potom daj vediet co poradila 😉

anickao
17. jan 2013

@griska11 a ako casto kojis?ja som odsavala mliecko len v nemocnici pretoze tam sme deti aj dokrmovali... po prichode domov som s tym sekla a kojila som ich naraz na vankusi kedy oni chceli,hlavne ked boli hore a presne ako ty pises nespali, alebo neboli tak vycerpane ze pri papani zaspali.Moje sa nevedeli prisat tak mozno tak tyzden dva som pouzivala klobuciky, ale sikulky naucili sa. Poradila by som ti ak mas zaujem, presla som si fakt roznymi problemami. Zaklad je vydrzat.AK chces napis mi do spravy. Inac moje dievcata kojim doteraz a som rada, pretoze viem ze je to pre ne najlepsie. Inac aj ja som si pozvala laktacnu poradkynu a myslim ze to bol zlomovy bod, ked sa vyriesilo vela problemov v priebehu jednej hodinky som dostala taku lekciu o kojeni, aku v nemocnici mi dat nedokazali za 10 dni. A onami hned pomohla spravne prisat deti. klobuciky isli do kosa :D drzim palce

griska11
17. jan 2013

@anickao snazim sa kazde 3 hodiny, niekedy naraz niekedy osve, vtedy to je casovo naročné.... ale mam obavy ze teraz ked tak malo posaju sa mi stratí mlieko, pred tym som vela odsavala a teraz uz skoro nič neodsajem ani nemam tak naliate prsniky, tak dufam, ze sa to ustalilo a maju toho mliecka dost. Naozaj sa tesim na zajtrajsok, všetko sa budem vypytovat aby som potom vedela, že čo robiť...

anickao
17. jan 2013

@griska11 tak kazde tri hodiny je malo, to je len tak v nemocniciach zauzivane, ale ja som zo zaciatku mala pocit ze kojim vzdy.... potom sa to upravilo a aj ja som si vydychla :D ale oplatilo sa

griska11
17. jan 2013

@anickao tak ich mám budiť skôr?!... Ved ja im v podstate dám vždy ked sa prebudia niekedy aj za 1-2hodky.... A na podporu tvorby mlieka si niečo špeciálne jedla?!

griska11
17. jan 2013

@anickao pozerala som vaše fotky🙂 dievcence sú lubezne🙂 ako vajko-vajku podobne🙂

10tina
17. jan 2013

Ahojte, aký vankus používate? Ma niektorá z vás ten nafukovaci z prenasedeti.sk? Stojí 85 EUR, co je dosť, preto hľadám referencie.

jana7
17. jan 2013

@kacena85 ja som sa tak trapila pri dcere a behala do nemocnice zo strachu. Pomohlo mi toto: Naučila som sa polohu na tigrika http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?.... V tejto polohe som dceru aj často nosila do pol roka, nauč sa ju tak držať aby si jej vedela dať aj jemne po zadočku aby sa jej naozaj poriadne odrglo. Ja som ju takto hojdala až kým zaspala. A ešte som jej dávala od 1. mesiaca Biogaiu ale to sa porad so svojou lekarkou.

anickao
17. jan 2013

@griska11 jasne budit ich nemusis, ani odsavat nemusis,ak ich kojis na poziadanie, oni si mliecko vysaju, ved predsa dieta je najlepsia odsavacka :D Jedla som take tabletky moremilk sa to volalo a pila caje, tak neviem ci zabralo aj to. Teraz ked si nato spomeniem tak to bolo tazke obdobie,ale ako fajne ze sme nemuseli ziadne umele mlieka, a robenie mlieka aj v noci... a pod. drzim palce, daj vediet co laktacna ci pomohlo :D

griska11
17. jan 2013

@anickao no super🙂 dakujem za rady akuratne mi laktacna pisala ze nemoze dojst az buducu stredu tak snad to dovtedy zvladneme🙂 dnes nam to islo celkom pekne... Kazde 2-2,5 hodiny som kojila, teraz sme ich okupali a uz 30 minut saju tak ich necham nech sa poriadne napiju bobalky moje🙂

griska11
17. jan 2013

@10tina ja som si dala usit jednej holke zo stranky www.sashe.sk "mega johanku" vyslo ma to na 55 eur lebo som chcela pratelny obal skusim tu dat fotku.

griska11
17. jan 2013

@10tina zatial mam zrolovany paplon🙂

griska11
19. jan 2013

@10tina este aj tu na bazari ho predava jedna holka.

sloto
20. jan 2013

ahojte baby, potrebujem poradit... co poviete na tento kocik?
http://www.bimbomarket.it/sk/en/ovo-twin-stroll...

juliagregor
20. jan 2013

@sloto ahoj, ma ho u nas jedna pani vo fialovom... netuším ako je spokojná, opýtam sa...

sloto
20. jan 2013

@juliagregor ano? vo fialovom? ja som ho videla len cierny a zeleny. je to urcite on? neni to baby jogger city select?

kkatka113
21. jan 2013

@sloto ten kocik vyzera super, spratny ako baby jogger, my mame prave ten. Sme zatial uplne spokojni 🙂 ako sa inak mate? Deticky pekne rastu?

sloto
21. jan 2013

@kkatka113 aj mne sa ten kociar pozdava, len som ho zatial nikde na slovensku nenasla a to ma stve. Male mi rastu, uz mame 4 mesiace. Viktorka vazi 5950 g a Karolinka 4800 g 🙂 je medzi nimi veliký rozdiel, ale obe sa mi uz tahaju do sedu, vobec nechcu lezat a asi nam idu zuby lebo su strasne nervne, vsetko pchaju do ust, furt placu....

kkatka113
21. jan 2013

@sloto no my sme s tymbaby joggerom uplne spokojni 🙂 krasne vahy, super, moje maju dva mesiace a tri a pol a styri a pol kila....tiez rozdiel, ale helka, mensia, musela byt operovana, mala pylorostenozu, tak nam pochudla az pol kila co mali dovtedy rozdiel vzniklo kilo....ale nevadiii, hlavne ze vsetci pekne papkaju a rastu a potom sme aj my spokojne 🙂 ozaj, v trochmesiacoch zvladli fajn ockovanie, aj mensia Karolinka?

sloto
21. jan 2013

@kkatka113 my sme boli ockovani az v 4 mesiacoch lebo v 3tom mi obe ochoreli, skoncili sme cez sviatky i v nemocnici, mali silny uapal priedusiek a pneumokoka....a doteraz sa to s nimi taha, furt kaslu a soplia, uz som z toho na nervy, lebo prakticky mesiac vkuse su chore.
po ockovani mali obe teplotku 38,5 ale na druhy den uz bolo dobre....
BJ city select sa mi paci velmi ale nezmesti sa mi bohuzial do vytahu. Nas vytah ma dlzku len 106 cm tak hladam nieco co by som tam vopchala a vychadza mi bud Icandy pear/peach, alebo toto alebo Phil and teds promenade, nic ine co by bolo s moznostou polohovania sedaciek

ruth
21. jan 2013

Ahojte, pridavam sa k cakatelkam dvojiciek, neviem ci som v spravnom fore, lebo vacsina je tu uz narodenych. Termin mame 1. jula. Momentalne sme v 18. tyzdni. Zatial ziadne problemy akurat bolest panvovych kosti a brusko teda riadne rastie. Ale len dopredu, nejde mi do bokov len vpred, uvidime dokedy koza vydrzi.

domca2608
22. jan 2013

Ahojte ženy. Chcem sa spytat ze kolko ste mali krvacanie po sekcii. A mali ste po krvacani aj taky silnejsi vytok?

griska11
22. jan 2013

@domca2608 to zaujíma aj mna lebo som rodila 28.12. A stále ešte ráno a po kojeni mám krv... Nie veľa ale mám a neviem kedy mám očakávať ze to prejde.

griska11
22. jan 2013

Tak dnes po návšteve laktacnej poradkyne, ked všetko pôjde tak ako ma... Budem kojiť aspoň 100 rokov🙂 ale nie... Dúfam ze jej rady využijem aj ked sa mi niektoré veci zdali nereálne... Ved uvidime 😎

jana7
22. jan 2013

@domca2608 už si doma? ako chlapci?

lenka112
22. jan 2013

@magdi21 Malý mal vždy veľmi dobrú váhu, Jasmínka zaostávala na každom vyšetrení, až po 30-tom týždni sa to upravilo. Od 3.1. som bola hospitalizovaná, už sa to fakt nedalo, bruško sa mi zdalo mega veľké na ten týždeň a poslíčkovia ma navštívili 2x, tak ma Dr. nechal ležať. Až teraz viem, prečo tí poslíčkovia, drobcom bolo už riadne tesno v mojom brušku 🙂

mirasierra
22. jan 2013

@griska11 mne to krvacanie trvalo viac ako 2 mesiace. vraj to je tak ok.