Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mirinda10
3. sep 2009

mauzos no chlapci maju super vahu ale asi si mala porod na termin, do roka mate 12kg dobre ich krmis len co je pravda ale to je dobre ja mam rada take makkucke babetka juj ako by som ich vypucila uz sa na tie moje moc tesim

inak ma strasny strach ako dopadnem v Brne na tom prenatalnom screeningu idem v utorok cim sa to blizi tym som viac nervozna dufam, ze ked sme tak dlho cakali tak budu drobci zdravi

idem sa na net pozriet ake su velke tie prenosne postielky a ci sa daju polohovat, tak potom a bude dole a dve postielky hore

pekny den prajem tehulkam a maminam

mauzos
3. sep 2009

mirinda rodila som v 39 tt, ale nemali sme nic moc vahy. Tomi 2050gr a Luki 2840 gr, ale velmi im chuti papat, takze rychlo to dobehli 😉

Neboj, urcite bude vsetkio v poriadku. Aj keby si nahodou mala horsie vysledky, nestresuj, pri dvojickach su vsetky vysledky skreslene. Aj my sme mali skoro vsetko zle, alebo na hranici a mame krasnych zdravych chlapcekov. a preco ides az do Brna?

nana77
3. sep 2009

ahojky!
kocky, neviete co je so sonickou??? 😕 uz ma babatka? davno tu nebola a v pase jej svietia dost vysoke tyzdne...

mauzi, nadherne vahy, su to chlapiny!!!

mirinda10
3. sep 2009

no ja som si nasla centrum kde robia iba tieto vysetrenia kazdy den tak asi su tam aj dobri odbornici aj ked som povodne myslela, ze pojdem k Cunderlikovi ale este neviem aj tam sa mozem objednat a aspon porovnam vysledky

my sme si aj nasi drobcov doniesli z Brna a bola so extremne spokojna s kvalitou tak asi aj preto a stoji to iba 1450czk cele to vysetrenie, takze to nie je drahe

inak Luki mal krasnu vahu ako keby tam bol sam 😀 ale vydrzala si krasne dlho 39tt to je dost aj pre jedno babo a nie dvojky no si sikovnica

ja viem, ze assi tie hodnoty budu skreslovat a este ak mame jednovajecne tak to moze tiez zavazit ale su tam odbornici tak hadam mi povieda co a ako

minkak
3. sep 2009

ahojte 🙂

katrin nemas za co 🙂 ako dnes?uz merias? dufam,ze uz je to domka lepsie 😉

nana no veru sonicka sa uz dlhsie neukazala 😕 tak musime cakat....snad sa soskoro ozve 😉
a ake bolo stretko?

deny32
3. sep 2009

Mirinda, tiez idem na prenatalny v pondelok a som z toho tocha nervozna ☹ , podla krvi vysla pravdepod. 1:760 (alebo 670???) v 1ott... neviem, ci je to ok, alebo nie, ale doky nic nevravel.. bol to nejaky PAPP test, alebo co.. som este zvedava na 3D usg, co a ako...

Mauzi, krasne rastu tvoji chlapi... 🙂 🙂 🙂

deny32
3. sep 2009

Katrin, ako merania?
Vsetko bude ok, uvidis.... 🙂 hlavne klud a nohy v teple.... 🙂

mauzos
3. sep 2009

kde ste vsetky? 😠

deny32
3. sep 2009

neviem, asi sa stratili, alebo co ☹

vranka4
3. sep 2009

Ahojze baby 🙂 ,mauzos,tí tvoji fešáci sú poriadni chlapi 😕 😕 ,tie hmotnosti 😕 😕 ,čo papajú halušky ? 😀 😝 a tie vajíčka super vec-naši v nich boli ohromne radi,keď ešte nesedeli samy a nechceli už iba ležať,normálne som im tam povešala kadečo-aj plastovú fľašu s trochou vody zatvorenú,oni do nej búchali,voda striekala po fľaši ,v kuse som vymýšlala čím ich zaujať,keď ich hračky... omrzeli 🙂

mirinda10
4. sep 2009

deny tie krvne testy mas ok tak uz iba to meranie NT, no mne budu v Brne robit vsetko naraz v jeden den tak potom v pondelok nas informuj ako si dopadla

mne dnes rano narastlo trosku brusko dnes koncim 11tt neviem ci to nie je skoro asi vela jem 😀

pekny ale upsany den prajem, nejak ma zacala bolie palica asi si dam slabu kavicku - zmena tlaku asi

katrinb
4. sep 2009

Ahojte, vcera som mala mensi zhon, neboal som tu. Bola som na NT meraniach...obe babatka su krasne zdrave, hodnoty velmi dobre u oboch.......Jedine este krv mi bratli., takze o tyzden bude volat...ake su vysledky. dam vediet. Ja som vcera podla mojho terminu mala 12+1 - a babatka prve 12+1 55,3 mm a NT 0,77 a druhy milacik mal vcera 12+4 velkost 61mm a NZ 0,99 mm. takze vsetko super.

Tlak sm si vcera cely den merala....uz len preto, lebo som chcela vediet, ako mi kolisa tlak...a najvyssi som laa uz len 138/75 a to rano. Dnes rano som uz mala 128/69 a potom 123/69. Takze v uplnej norme....uz som ooooooooveeeeeela kludnejsia. Ale pre istotu som si nasadila domace liecenie - jedens trucik cesnaku denne. Smrdim, ale tlak je v norme a stoji mi to za to.

dik baby, ze na mna myslite.

sonia29
4. sep 2009

ahojte baby 😉 hlásim sa po dllllhom čase ešte 3v1 😝 moc sa teraz nedostanem k počítaču, a tak to potom vyzera aj s mojou aktivitou na MK ☹ , musím si vás dočítať 😉 mám už termín sekcie, budúci utorok 😒 , teda ak krpci nebudú chcieť skôr 😒 teraz vraj majú okolo 2,4 a 2,3 kg, tak sa celkom vytešujem 😵 ale sa aj tak trocha bojím, ale hádam všetko dobre dopadne

chruminka
4. sep 2009

ahojte
ako s tu mate? Nestiham citat,kedze poctivo lezkam,ale dnes som si zobrala notebook do postele ale je to dost nepohodlne
sonia krasne vahy ,my mame o kilecko menej ☹ ,tak drzim palce nech to mas rychlo za sebou a krpcekov co najskor v naruci

vranka4
4. sep 2009

Ahojte 🙂 ,sonia,supéér ste to potiahli,krásny týždeň máte,neboj,všetko dobre dopadne,máš to za pár 😉
katrin,vidíš,všetko je v poriadku,teš sa a zbytočne to nepreháňaj s tým častým meraním tlaku 🙂
ostatné,čo robkate v tomto upšanom počasí,či papučový režim?

doublemamca
4. sep 2009

ahojte dievcata, vidim, ze sa vsetkym dari 🙂 a tiez, ze vsetky co su uz double mamicky ukludnuju tie,co svoje dve bambulky este len cakaju.
Ja som tiez plna stresu, hlavne ohladom vahy, a tiez, aby bolo vsetko v poriadku, aby boli babatka zdrave...no a samozrejme kazdym tyzdnom mavam viac a viac nocne mory ohladom porodu a pod.
Naposledy sa mi snivalo,ze vsade kam som prisla, som zabudla babatka aj s kociarom..vrcholom nocnej mory bolo,ked som ich nechala na celu noc v kociari za cinziakom na ihrisku 😀 no proste masaker..so sa tak strhla,az ma pichlo v brusku...
No takychto vselijakych stresovych halucinacii sa asi nezbavim,az kym nebudem tie moje deturence drzat na rukach.

shaarka
4. sep 2009

ahojte kocky,
zaujima ma, v akom tyzdni je vidiet na UZV, ci su to dvojicky alebo jeden plod 🙂
dik za odpovede

deny32
4. sep 2009

Shaarka, mne to videli uz v 6tt...

Katrin, tlak je super.... 🙂 🙂 🙂 a to, ze su obe ok este viacej 🙂
My ideme v pondelok, tak dufam tiez, ale akosi som zatial celkom v pohode na moje pomery a velmi nestresujem.. 😀

Mirinda, mne uz brusko teda vykukuje 😀 😀 😀 uz sa do niektorych veci nezapnem... ale tesiiiim sa z toho 😀
Neviem preco, ale ja jem nejako menej... na obed si davam uz len detske porcie a aj to nedojem... ale yasa jem min. 5x denne, davam velky pozor, pretoze mam nabeh na priberanie. Pri stimulkach som pribrala 4 kg 😠 😠 😠 , aler teraz som stale -1,5 kg dole a mam pocit, ze som schudla aj viac... neviem, ci je to ok... ☹

mirinda10
4. sep 2009

deny no iba 4kg 😎 si pribrala pri stimulke, ja za 3 roky stimuliek ( mala som 7 ET ) +15kg a mne zle nebolo cele tehu tak ja som uz asi 1kg plus tak to sa drzis dost statocne ale ja teraz papkam dost ovocia hrozno, slivky, jablka tak mam aj dost vitaminkov ale aj cukrov 😀 ale budem chudnut ked porodim

no ak ti nebolo zle ak si negrckala, tak by si uz mala mat po 12tt asi 1,5kg plus to je podla mojej mudrej knihy 🙂 a nie minus tak len pekne papkaj a to ti nechuti ked jes detske porcie alebo sa kontrolujes, nakolko pri dvojkach mas trosku zvysit prijem ked cakas iba jedno, tak mas jest normalne ale pri dvojkach malinko viac ale asi to robis naopak hlavne jedz zeleninku a ovocie nech bobaci maju to co potrebuju

eviska83
4. sep 2009

mauzi- no ty im fakt asi davas tie halusky 😀 😀 😀 😀 - ja aktualne vahy neviem ,ale myslim ze ste nas uz dobehli,a to si porovnaj vahy pri narodeni 😵 😵 😵
uz si sa rozhodla ake stolicky??/ja stale nie a asi to necham az po dovci 😎 😎
nooooo ja vam dvojtehulky ani radsej nepoviem kolko som nabrala 😠 😠 😠 😠

doublemamca
4. sep 2009

schvalne eviska, kolko si nabrala??? sa som od zatciatku tehotenstva nabrala 22 kg..a to este stale nie je koniec. 😀

katrinb
4. sep 2009

dakujem baby z apovzbudenie.

ja som za 3 mesiace pribrala 2 kg - takze som zatial spokojna...podla mna je to akurat. Ja tiez mam nabeh na priberanie.....takze sa snazim obmedzovat sladke

gajana1
4. sep 2009

Ahojte baby
dnes som sa dozvedela že čakame dvojičky.
Tak sem tam tu nakuknem

eviska83
4. sep 2009

babenky - moje cislo sa nezacina na 2... staci to takto? 😉 ale uz 3 mes.drzim dietu a mam dole 11kg- pomalicky ale isto 😉 😉 ale ved nejde o vahu- hlavne nech su deticky zdrave,nie?

loginka
4. sep 2009

ja uz asi 6 kil plus, ale to ma vobec netrapi, zatial sa to da, aj ked uz sa citim pri stavani z postele

deny32
4. sep 2009

miranda, ja sa nijako neobmedzujem, ale bolo mi dost zle a uplne mi prestalo chutit sladke, co je pre mna sok 😀 tiez jem vela ovocia a zeleninu, my sme s manzelom zastancovia zdravej stravy.. teraz velmi nejem hrozno, lebo ma z neho strasne nafukuje a potok hroza.... 😀 😀 😀 ja len toho nejako neviem zjest naraz tolko, kolko predtym, zjem polievku a uz skoro koniec... asi mi zaludok obsadili babätka....

Ak sa bojis cukrov v ovoci, jedz ho hlavne doobeda a skoro pooede, to este tie cukry spalis... potrom jedz jabka 🙂

Loginka, tie kila Ta nech vazne netrapia.. ja by som sa teraz nejakemu potesila, ale verim, ze pride... 😀

deny32
4. sep 2009

Gajana, vitaj medzi nami .... 🙂

bobicek5
4. sep 2009

mauzos, teda mali su hotovi "tuckovia" (moj sen 🙂 )
stale ich len kojis, ked tak nadherne priberaju?

sharka, mne dvojicky diagnostikovali hned pri prvom USG, to bol tusim 4 tt...

gajana, vitaj medzi nami.

Baby, ja som "stihla" pribrat 17 kg, pred tehu som mala nadvahu, takze som rada, ze tak "malo".
Inak, som tyzden po sestonedeli a dala som dole uz 19 kg 😀 , co ma nesmierne tesi. Prvykrat som sa vazila na 5. den po sekcii a 9 kg bolo fuc, takze sama voda. Ved som aj bola riadne "nabubrala" pred porodom...

deny32
4. sep 2009

Bobicek, tak to si nepribrala vela a teraz si este -2... klobuk dole pred Tebou 🙂 hlavne nech si ok a chlapci tiez, su fesaci.. 😉 teraz ich kojis?

zofa
4. sep 2009

Ahojte kocky,
poradte mi cim tie vase ratolesti krmite, lebo tie nase babule maju cez 6 mes. a maju 5,5kg. Za 2 tyz. nepribrali ani deko 😠 Papaju uz aj zeleninu aj ovocie a nepriberaju poriadne. Kazde rebro im trci 😒
Ja sa tiez pridam k teme o priberani 😉 Ja som rodila v 34tt+5 dni a pribrala som 9 az 9,5kg 😕 Ale mne bolo zle 5,5mes, tak som bola len na chlebe so sunkou 😝 a cely zivot som gula, tak mozno aj preto.
Eviska ja som tiez na diete, dala som sa na tu 90dnovu a kila idu dole celkom fajn.