Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
19. dec 2010

@nyya no musis ratat s tym ze sme rizikovky...jeden den sa citis ok a na druhy den moze skoncit clovek v nemocnici..ked som lezala v nemocnici tak niektore tam boli dlho...tak take zakladne veci si chystaj aby si potom nebola nervozna ze musis lezat a nemas nic pripravene

kablika
19. dec 2010

@adra22 úprimnú sústrasť.....niektoré detičky sa narodili pre nebíčko, teraz prajem, aby Dávidko mal veľa sily a zvládol ten náročný boj...

katrinb
19. dec 2010

@adra22 moja, je to neuveritelne smutne......prosim, drzkaj sa, mas este jedneho krasneho synceka....potrebuje ta

juliagregor
19. dec 2010

@janette77 dávnejšie si písala o tomto... http://www.porodnice.cz/node/55889

janette77
19. dec 2010

@juliagregor Ahojko, dakujem, precitane...Stale myslim na Adru...

Uz mam skoro vsetko pre babatka pozehlene, aj ulozene. Julka, kolko bodyniek a dupikov odporucas pre zaciatok? Rozpamatas sa este, aku zasobu si mala pri dvojickach? Sice, u Teba je to ine, mala si uz starsieho synceka a tak bolo o vybavicku postarane...Pipadne ostatne dievcata, dajte prosim vediet. Niekedy sa mi zda, ze mam toho dost, inokedy sa az zlaknem, ze ta skrina ziva prazdnotou...
Dnes sa citim nejako divne (od zaludka), tak som vacsinu dna spala. Vcera sme piekli do polnoci, este jedno cesto na slane syrove pecivo caka v chladnicke, inak sme so vsetkym hotovi. Valkala a vykrajovala som za stolom ako taky skolkarik.🙂 Ale musim uznat, ze mam sikovneho partaka/manzela, lebo to, ako vypomohol pred tymito sviatkami je asi ten najkrajsi vianocny darcek a prejav lasky, aky som mohla dostat (okrem pokladikov v brusku, samozrejme🙂).
Este dokupit par drobnosti a Vianoce mozu zacat... Manzel este tri razy pojde do prace a potom je len moj, tesim sa na tie dni. Ja mam este vo stvrtok poradnu, tak len dufam, ze budeme moct pokojne sviatkovat. Pozdravujem vsetky skoromaminy, maminy a ich slniecka. Nech mate vsetci prijemnu predsviatocnu atmosferu...

tulina77
19. dec 2010

ahojte, mna uz piaty den priserne bolia krize, pajdam ako stara babka. ked sedim, som v pohode, ked stojim takisto, aj ked lezim ale akonahle chcem spravit par krokov, tak strasna bolest a hlavne na jednu stranu... asi s tym zajtra idem k dokimu aj ked nie som objednana, mala som prist az v januari. Dufala som ze je to seknutie co prejde samo, ale to by uz za 5 dni preslo, vsak? bojim sa aby to babatkam zle nerobilo, ked sa ja zle citim. A to som doteraz behala ako srnka ...

janette77
19. dec 2010

@tulina77 Ahoj, radsej chod k lekarovi, januar je este daleko...uz len pre pokoj by som sa sla poradit. Ja tiez nevladzem, ale u mna su to krize (ked dlhsie stojim) a totalne ubolene lonove dno, pre ktore sa presuvam z miesta na miesto dost mizernym sposobom. Manzel sa mi uz smeje, napodobnuje ma...ale je to fakt fuska. Tak radsej skoc zajtra do poradne a daj vediet, ako si dopadla. Drzim palceky!

juliagregor
19. dec 2010

@janette77 vecičiek som mala ozaj veľa a le ponosili sme, mala som od 56ky a kedže sme boli malinkí, tak bolo na dlhšie...a kusy...body, kabátiky...tak po 10 ks, overalky do 10 ks, plienky bavlnené 30 ks....ked si si neni istá, tak kup radšej 62ku a ovinieš rukávky 😉

@tulina77 no veru radšej chod, nech ti pozrú moč, to ťa môžu aj obličky bolieť...

naši sú od 5tej ráno hore a konečne mi teraz zaspali, na obed nič...tak idem piecť...

janette77
19. dec 2010

@juliagregor tak nie som na tom az tak zle...ale urcite sa bude dokupovat za chodu...Prajem prijemne pecenie, mna na nom najviac fascinuje ta vona vanilky, skorice, ktora sa potom siri pribytkom...🙂) Mnam!

lucia.kl
19. dec 2010

@tulina77 takisto odporúčam navštíviť lekára, bolesťami krížov sa môžu aj kontrakcie prejavovať...

lucia.kl
19. dec 2010

@janette77 ja som nemala oblečenia až tak vela ale stačilo, 50 som mala najmenšiu ale vyrástli sme rýchlo z nej, ja som mala tak po 5 bodyčiek na von, po 2 na doma, 3 nohavíc a 2dupačiek, teplákov - dupačky a tepláky som používala na doma, ale my sme letný, tak to je iné, 2-3 svetríky, ja mám 2 vetrovky ale pre také malé mimi je overal lepší, 10 látkových plienok , 3 pončušky , 3 čiapky - to je všetko x 2 ( píšem počet na jedno dieťa 🙂)
niekde mám zoznam, čo by mala mať výbavička pre dieťa, tak ti ho skúsim pohladať a poslať - mám to z detského obchodu...

deinad
19. dec 2010

@janette77 tiez si si toho vela vytrpela aj si sa nacakala, ved ani mne neostava nic ine, len verit. manzel mi hovori, ze moj problem je, ze moc chcem, ale ja si to nemyslim, teda aspon myslim, ze az tak som to neprezivala, ibaze nemysliet na to a nechciet az tak mi pride cudne, no je to zamotane vsetko 🙂 este ze teraz pridem na ine myslienky, stromcek svieti a podarilo sa mi ho nadherne ozdobit, dnes som vypekala cely den dobroty, co si porabala cez vikend Ty?

janette77
19. dec 2010

@lucia.kl jej, Ty si zlata, som Ti vdacna uz len za toto sikovne zhrnutie. 🙂 Predsalen, ideme do neznameho, potrebujeme usmernit, aby nasim drobcekom nic nechybalo...

deinad
19. dec 2010

@matelko1 ano ano presne ako hovoris, do boja po Novom roku, dufam, ze mrcha pride nacas, aby som zacala pripravu co najskor..co tvoje pripravy na sviatky, stihas?

deinad
19. dec 2010

@adra22 😢 moc ma to mrzi, co sa Ti stalo, je mi to luto, nemam slov preto len, drz sa a vela sily.

janette77
19. dec 2010

@deinad Ahojko🙂 My sme vypekali vcera - 5 druhov sladkych kolacikov a este mam cesto na zajtra (syrove pagaciky). Piekli sme do polnoci, takze som si dnes aj dvakrat za den pospala, ale aj preto, ze som sa nejako divne citila. Babatka mi asi tlacia uz aj na zaludok, takze cokolvek zjem, sice chuti, ale potom mi je tazko.
Tiez som si poprala, pozehlila a poukladala uz skoro posledne veci pre babatka. Caka ma uz len poprat spacie vaky, perinky, deky a malo by byt hotovo. Medzi sviatkami vsak este musime co-to pre babatka pokupit, takze dufam, ze este v brusku poslusne pockaju.🙂
Som rada, ze si uzivas vianocnu atmosku, deinad (my zdobime hniezdocko az na Stedry den🙂) a velmi dobre si pamatam na tie nase posledne Vianoce, kedy sme boli tiez po neuspesnom pokuse a mozem Ti povedat, ze som to zvladala omnoho horsie ako Ty. Uz som toho male plne zuby, nicomu a nikomu v tomto smere som uz neverila. A to mi maternicu pred vkladom pripravovala aj znama bylinkarka Anka Kopacova. Tymto vsetkym chcem povedat, ze Ti velmi rozumiem. Neboj, s prichodom noveho roka bude aj prichod nadhernej spravy, verim tomu! A na vety typu "velmi na to myslis, velmi chces" som aj ja dost citliva, pretoze to moze vypustit z ust len clovek, pre ktoreho pocatie babatka nie je a nikdy nebol ziaden problem. Ja som uz aj zvazovala, komu sa so smutkom zdoverit a u koho radsej nestracat energiu. Skus aj Ty rozoznavat, aby Ti ludia neublizovali takymito slovami. Jasne, ze chces, ze tuzis. Je to normalne a niet sa za co hanbit. Bud nadalej taka aka si a nestracajte nadej. Ja si uz mozem dovolit poradit Ti, ze treba vytrvat a vysledok sa dostavi. 🙂 Prajem krasne predsviatocne dni a stale ruzovejsiu mysel. 🙂

deinad
19. dec 2010

@janette77 no sikovne to zvladas s tymi malymi pokladmi v brusku...ja som si este nieco odlozila na pecenie aj neskor, budem mat od stredy dovolenku, tak to stihnem este aj poriadky nejake urobit a pobalit darceky. Tiez som prala a veru aj mna caka kopa zehlenia, ale to ma moc nebavi....akurat som dneska skonstatovala, ze piect a chystat je super ale toho neporiadku, co sa narobi...dnes som sa od rana najedla az o pol osmej, co som nemala cas...chcela som to uz mat cim skor hotove. Snazim sa to zvladat s nadhladom a nemysliet na to teraz. Ja sa s tymto nikomu nezdoverujem, vie o tom len manzel co sa deje...nechcem totiz, aby sa ostatni na mna divali s lutostou, ked to nevyjde. Preto som rada, ze aspon sem mozem pisat o svojich pocitoch. . Velmi velmi sa drz, aj ty si uzivaj vianocnu pohodu a mysli na same pekne veci. Darceky uz mam prakticky vsetky, este chcem nejake drobnosti a je to. Manzel ma pochvalil, ako som to vsetko sama stihla, tak som cela pysna 😵

janette77
19. dec 2010

@deinad Sikulka! 🙂 Ja som teraz frajerka, ze mam vsetko hotove, lebo cesta mi zarabal manzel, ja som si len tak za stolom valkala a vykrajovala, no a komplet upratko mi zase urobila mamina, za co som im velmi vdacna.
Ale mna tieto veci (ako netehotnu) vzdy velmi bavili, len teraz by som s mojim stavom nic neriskovala a nebyt ich, tak neviem-neviem. 🙂 Teraz nam v obyvke horia styri sviecky na adventnom venceku a mlsli sme si aj na cerstvych kolacikoch.🙂
No a s tym vybuchom po peceni - mas pravdu. Manzel sice vcera vsetko spratal, ale dnes som sa este aj tak slusne nadrela.
Tak sa nechaj rozmaznavat prichodom sviatkov, uzivaj si ich a urciteTa tu rada stretnem ako snazilku, aj ako buducu maminu.🙂

matelko1
20. dec 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
idem si vas precitat.cely vikend som tu nebola.

matelko1
20. dec 2010

@adra22 boze co to citam.uprimnu sustrast,je to neuveritelne,slzy mam na pokraji...ale mas este jedneho synceka,tak nech davidko zabojuje aj za braceka a prajem vela,vela sil...drzte sa.

matelko1
20. dec 2010

@janette77 ty si,ale sikulka,takze 5 druhov kolacikov....no pekne...ale mne donesie dnes mamka kolaciky ma ich 10 druhov,takze uz aj ja mam napecene 😀 😀 a bez roboty 😀 ...
a vcera som konecne ako chlapci zaspali dala na stol adventny veniec a urobili sme sis romantiku 😀 a dali pohar sucheho bieleho...
v sobotu vecer som urobila stromcek ked sme dali chlapcov bubat.rano som cakala ako sa zatvaria a tie ocka rozjasnene,no krasa maxim si blabotal jeeeee a stale sa snazil dostat ku stromceku,ale urobila som barikadu aby sa nedostali.postavili sme ho do roha a prisunuli kreslo....izba je velka,takze v pohode...
v stredu ideme s chlapcami do poradne,aj to nas chcela vyprdikat,ze medzi chore deti nas nepusti,ale aj moji chlapci pokasliavaju,v sobotu som bola zase kupit nejake kvapky,tak nech sa na nich pozrie a maxim sa este aj na licku vyhodil,asi nejaka reakcia na nejaky druh zeleninky.
v stredu idem ku kozmeticke a vo stvrtok sa idem dat ostrihat,nech som pekna na sviatky....a ci si stihnem nafarbit vlasy,neviem,ale mohla by som..sice ja sama si neviem,ale mamina suseda by mi urobila...

janette77
20. dec 2010

@matelko1 Ahojko stratena vikendova mamina!🙂) Este aj dnes ma caka jedno minipecenie a mame hotovo! Tak vy uz aj stromcul mate? My zatial len odlozeny v garazi.🙂 Chalani museli byt zlati, ako sa z neho tesili.
Drzim palce na poradni so slnieckami, mna caka este ta moja vo stvrtok, dak sa len modlim, aby som sviatkovala doma. Aj ked ma preklepli minuly stvrtok na velkom UZV, vieme, ze tu sa moze zomliet vselico, ze? ☹
Taaak sa pekne vyparad, vykozmetikuj, osviez vlasky a pod ho sviatkovat.🙂 Drzim palcek vsetkym planom, co Ta cakaju...🙂

matelko1
20. dec 2010

@janette77 oo dakujem 🙂 veru boli zlati......uz som myslela,ze sa nestihnem dat ani ostrihat,ale mm ma vo stvrtok uz volno,takze vyslo to,lebo inac nemal byt kto pri detoch,aj to neviem ako to vsetko zmaknem na 10:45 sme ku dr obj a kozmeticka moja zacina az od jednej robit,vtedy by mali papat chlapci,boze ako to sklbim,ale musim nejako.
pevne verim,ze ta tvoja kontrola dopadne dobre a bez obav budes sviatkovat.
ja sa pamatam,ze presne 31.12.som volala do nemocnice,tvrdlo mi strasne brusko,tak som sla na pasy a urobil mi doki utz.a ked povedal,ze je vsetko ok,ze mozem oslavovat novy rok bez obav,tak ma potesil a vydrzala som az do 26.1.

janette77
20. dec 2010

@matelko1 🙂) to bol potom super spokojny Silvester! Ja vzdys takymi obavami do tych poradni chodim, predsalen, co nebolo este vcera, dnes moze byt...takze vzdy mam velky respekt.
Ja som bola u kaderky 10-ho, bala som sa, ze pred sviatkami bude mat plno a ja vlastne mam kaderku v BA, takze si ju planujem vzdy, ked tam mam poradnu.🙂 A tiez neviem, ako to budem riesit, ked budu deticky na svete, lebo ja som bola zvyknuta chodit kazdych 6 tyzdnov. Teraz mi aj melirik robila, tak som trosku ovianocena aj ja.🙂)))
No dobre, dnes sme si dlho pospali, hanba nam. Idem do sprchy a potom hajde roboty a roboty.
Cez den urcite nazriem. Dufam, ze aj u vas je krasne slnecno ako aj tu, lenze my prideme o sneh asi, vy tazko.
Aspon niekto bude mat biele sviatky.🙂 Aj moj manzel ma od stvrtku dovolenku, tak sa velmi tesiiiiim.🙂

matelko1
20. dec 2010

@janette77 aj moj mm ma od stvrtku volno...ano,aj u nas svieti slniecko,teraz mame +6stup.mozno vydrzi sneh aj na sviatky...tak sup do roboty,my pojdeme von,
v sobotu som este dokupila ku darcekom drobnosti,chlapcom knizky budeme spolu citat,take co neznicia 🙂 ,papucky som chcela a myslis si,ze som kupila v zdravotnickych potrebach take male nemaju,ja potrebujem 19 a v obuvach nic moc,ale susedina dcera robi s topankami detskymi sa zaobera,tak som ju pytala a dnes,alebo zajtra mi ma doniest.musia mat ortoped.vlozku aby som im nozky neznicila..

janette77
20. dec 2010

@matelko1 tak dufam, ze susedka donesie take, ake potrebujete. Si starostliva mamina.🙂 Bezkajte von, ja idem tie pagaciky rychlo upiect, este nieco do pracky hodit, pozehlit... Len keby sa mi chcelo, ako sa mi nechce.🙂)))))
Pozdrav leti do SNV a ozvi sa este...Pa

jitkatatarova
20. dec 2010

Ahojte.Chcem Vam vsetkym popriat krasne Vianoce a stastny Novy rok,vela zdravia,stastia,lasky a hlavne vela radosti a malo starosti s tymi nasimi dvojitymi pokladmi.jitka

dracik1
20. dec 2010

ahojte kocky, je mi velmi luto co sa stalo adre 😔 , baby, drzim vam vsetkym palce, aby ste deti donosili az do ukonceneho 36tt....a prajem aj krasne vianoce a stastny Novy rok 😵

janette77
20. dec 2010

@dracik1 Ahojko, dakujeme za mile prianie, ja zelam zase radost z Jakubka a Jurka.🙂 Vravis, ze ukonceny 36tt je uz v poho?? Ja v piatok zacinam 33tt, takze este vydrzat minimalne mesiac. Kiezby, kiezby, kiezby. Ani nevies, ako si vazim kazdy bezproblemovy den.

janette77
20. dec 2010

@dracik1 ...a stastne a vesele, samozrejme! 🙂 🙂 🙂