Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
3. mar 2011

@smejko ahoj.
ja som mala dve flašky už pred pôrodom, aj krabicu UM keby náhodou a aj som ju potrebovala..
čo sa oblečenia týka, tak ja som klasické dupačky moc nevyužila, skôr bodyčká a polodupky - hlavne na doma a na spanie tie celé overaliky v predu na zapínanie, my sme sa narodili do leta, takže sme najčastejšie boli len v body alebo v šatách
velkosti sme mali 0-3m čo je 62 a 56 mi bola mama kupovať, keď sme prišli z pôrodnice a to mi kúpila 4 overaiky pre každú...
a keď je akcia tak nakupujem oblečenie aj do predu, predsa len je to dvojnásobný výdavok tak treba ušetriť..

dusika11
3. mar 2011

@janette77 hahah ty si super ako si to vystihla hej najlepsie je byt svojou pani vo svojom vlastnom..hahah ty si ale ciclo..preco nepises?

dusika11
3. mar 2011

@lucia.kl este pridavam ze ja kupujem oblecko od dvojickovych maminiek na dobierku v babskych bazaroch..a nove k lekarke tiez, alebo nove zo zabavy co sa mi paci..ale od dvojickarky kamosky je to super..

andysok
3. mar 2011

@janette77 tak to si kraaaaaaaaaaaaaasne napisala 🙂

deinad
3. mar 2011

Ahojte moje podporovatelky, dakujem, ze ste na mna mysleli. bohuzial u mna "prvy stastnejsi pokus" nedopadol stastne, dnes - 6. den ma pustili z nemocky a vcera mi vycistili maternicu, potesila som sa ze mi hcg stuplo na 8200 ale na druhy den spadlo na 7300 a na UZ sa to dobre nevyvijalo tak lekari to uz nechceli natahovat. Dnes islo dole na 3300 tak som rada, ze nakoniec to mimomaternicove nebolo, ale zas musim cakat 3 mesiace, nez sa pustime do dalsieho pokusu 😒 to budu nekonecne dlhe dni 😔

juliagregor
3. mar 2011

ahojte tehulky ja už som pracujuca, tak vôbec nestíham tu čítať...prajem hlavne všetkým zdravie a bábätká nech čo najdlhšie vydržia v brušku 😉
a maminkám prajem hlavne zdravé deti, to je najpodstatnejšie a ostatné sa zvládne 😉

margaretka3
3. mar 2011

@janette77 No si fakt číslo, ale presne zo života, ja už teraz keď počujem, no veď uvidíš čo to bude, ale pomôžeme ti...no hlavne mi pomôže, keď sa ku mne nasačkuje môj brat s jeho deťmi 🙂 a budú mať pocit pomoci....no už teraz mi to lezie na nervy....tak uvidíme, čo bude....

janette77
3. mar 2011

@margaretka3
@dusika11 🙂 som rada, ze som vas pobavila a mne sa zase ulavilo. 🙂 🙂

smejko
4. mar 2011

@zuzika30 uz chodis na predporodnu pripravu ? ja som sa zatial este nerozbehla v tomto smere 😒

smejko
4. mar 2011

@andysok malicki maju teraz (vcera sme mali kontrolny morfo uzv) 1070 a 1060g, su to uz riadni valibuci, doktor povedal, ze podla velkosti su o tyzden popredu, ale podla mna to je iba tym, ze my dvaja s manzelom sme taki "valibuci" - mm ma skoro 2metre, ja 1,8m a s vahou sme tiez nad priemerom 😀

andysok
4. mar 2011

@smejko no paraaaaaaaaaada gratulujem 🙂 to budu teda svetobojníci 😉

smejko
4. mar 2011

Dobre ranko, cakatelky a maminky. Vcera sme mali kontrolny morfo uzv. Minule mal jeden drobcek cystu na hlavicke, tak preto sme mali kontrolny. Malicki maju 1070 a 1060g, su to uz riadni valibuci 🙂 Obaja su vykoteni na pravej strane bruska, jeden priecne a jeden KP. Pan doktor sa tvaril spokojne, tak ma upokojil 🙂 Najlepsie bolo, ze kym sme cakali na uzv, tak kopali o dusu, brucho mi skakalo ako dive a ked som si lahla a lekar mi behal tou masinkou po brusku, tak sa skryvali a boli sa asi najradsej pod zem schovali 🙂 Ake su mudre, tie nase dietky 😀 Dakujem za vsetky vase slova podpory, som taka rada, ze su dnes taketo moznosti, ze sa clovek moze vyrozpravat a poradit a ze su tu ludia, ktori ho chapu ... 🙂

Dakujem za rady ohladom oblecka a flasiek. Umele mlieko ste ake kupovali ? Mne vraveli kamosky, ze nemam kupovat dopredu, lebo ze najlepsie je pokracovat v tej znacke, ktoru maju v porodnici, tak teraz neviem ... ale zrejme nieco poriesim, lebo ako sa vravi, stastie praje pripravenym 😀

Maminy "Blavacky" - rodili ste niektora na Antolskej ?
A co pupocnikova krv ? Z kazdej strany pocuvam nieco ine, ale sme asi rozhodnuti s mm, ze tie peniazky obetujeme, kto vie, kam sa posunie medicina, co bude o x rokov, ked z nasich drobcov budu uz statni chlapi, mozno im to raz pomoze, ked budu potrebovat ...

A k tej pomoci - ja tiez riesim problem - no, este to nie je problem, ale "biju" sa o nas tatinko a obe babky ... Ja by som najradsej mala doma iba muzicka, ale zas mama je mama, predsalen ma nejaku skusenost (aj ked obcas nepouzitelnu) ... nechcem aby sa mi tu motali obaja, ja som dost "nervacik", pred tehu som bola riadne vytacava a tak ako pise Janette77, tak akakolvek, obcas aj dobre mienena rada bola horsia ako sol do rany ... tak sa bojim, ze to bude huste ... ale ako vysvetlis muzikovi, ze chces aby tu bola mama (ako zachrana, kucharka, upratovacka, prebalovacka, pracka a tisicka bolesti a slz nielen pre malych) a tiez ako dat mame najavo, ze si ju vazim ale ze odtial potial a ze je cas ist domov alebo prist vo vhodnejsi okamih ... tot dilema 😖

Uf, som sa nejako rozpisala. Nacase ist nieco robit ... Pekny dnik ... cmuk

smejko
4. mar 2011

@andysok dakujeme 🙂

zuzika30
4. mar 2011

@smejko gratulujem ku krasnym vaham babatiek,
ja som uz predporodnu pripravu dokoncila, nevedela som ako mi bude po 30tt ,tak som chcela byt uz pripravena a u nas ten kurz trva 6t ,zacinal ked som bola v 24tt tak som sa hned na to dala , ale teda mozem povedat , ze mal dobru uroven a uz ma nechytaju strachy a hysáky ako predtym 🙂
mliecko-zisti si co davaju u vas na porodnici ,kludne si tam zavolaj, u nas davaju BEBA HA ,tak budem kupovat tu, ale ja som z MT

katrinb
4. mar 2011

@janette77 super si to napisala s tou pomocou maminiek....ja som nemala nikoho....a mame rok a som z toho stastna, ze som nemusela nikoho potrebovat 😉

katrinb
4. mar 2011

@evasbk ahojky, super, ze dalsia maminka dvojiciek
@smejko co sa tyka flias, ja som mala vopred kupenu startovaciu sadu avent...no pouzivat som ju zacala az po 6 mes....pretoze do pol roka boli vyhradne dievcata kojene, A po 6 mes. ukoncenom uz sme zacali prikrmovat, tak somich pomalicky ucila aj zapijat papanicku 😉

a dupacky, polodupacky a aj overaliky som mala...z kazdejho oblecka som mala po par kusov. Potom som dokupial co bolo este treba. Overaliky sau uplne naj......lebo je to jeden kus oblecka a nic ich nikde netlaci. Ale aj dupky a polodupky sme neskor pouzivali. A ja som mala velkosti od zaciatku 56, 62, 68. Vacsie som sice sem-tam kupila, ale odlozila do skrine. ja stale nakupujem cca pol roka dopredu....postupne je to super, neminies vela naraz

linduska2
4. mar 2011

ahojte tehulky 🙂 zo zaciatku som ani nevedela ake oblecko budu potrebovat nase babetka tym ze budu junove.Super je ze moja sestra aj svagrinka maju male deticky tak mi radia co ako.Mi sme nieco kupili ale aj dost veciciek som podostavala od nich,su ako nove.Kusky ma velmi potesili neviem sa vynadivat.Tie vecicky pre nase ratolesticky su neuveritelne krasne.
Netusila som ze budem potrebovat UM,buduci tyzden idem na predporodnu pripravu tak sa poinformujem.
Chcem rodit na kramaroch ak mate skusenost piste.pekny den 🙂

andzis
4. mar 2011

Ahojte no ja som zatial nenakupovala pre babatka nic aj keby som velmi rada uz mala prve vecicky doma 🙂 teda odporucate nakupovat skor 56 velkost ako 50 ja som si myslela ze 56 bude pre babatka dost velka ak by sa narodili skor totiz mam obavu ci ich donosim aspon do 37 t lebo aj doky je trochu v obavach ...

katrinb
4. mar 2011

@andzis ja som mala 4 overaliky takej velkosti...teda 0. Inak vycsie. Ak by trebalo, dokupim....takze tych mini vecicek nemaj vela. ved dnes sa da zbehnut do Hypertesca napr. a tam mas cokolvek. A je to otvorene nonstop 😉

dracik1
4. mar 2011

ahojte
@andzis , ak by sa nahodou deti narodili skor, nepojdu hned domov, chvilku budu v nemocke a ty si budes moct v klude pripravit vsetko co potrebujes. Ja som pre deti nemala nic, skoro 2 mesiace som lezala v nemocke a vsetko sme kupili potom. Aj kocik som kupovala v 35tt

janette77
4. mar 2011

@katrinb Ahoj, Katuska, veru najlepsie je aj mne samej. Dnes sama som a mam uz aj upratane, vysterilizovane, stihla som vanu, vlasy si umyt, riad umyt, ochvilu papkame a hajde von. Je krasne, slnecno, ideme to rychlo vyuzit, lebo sa ma zase vraj ochladit. Fakt sa musim priznat, ze som viac nervozna, ked sa mi tu niekto motka (hoci v dobrom slova zmysle), takto som sama sebe panom, stanovim si kedy, co a ako...
Napriklad este jedna usmevna prihoda, ked bola u nas mamina. Ja si totiz teraz ustielam pri drobcekoch v detskej izbe (manzel spi v spalni a na vikendy ma strieda cez noc 🙂), vcera som si ich nakrmila a kedze malinka bola v noci plackava, vobec som sa nevyspala, tak som si povedala, ze si este po krmeni lahnem a doprajem nejaku kvalitnu hodinku, kym deticky budu spat. No lenze prisla som do detskej a moja usilovna maminka mi vsetko postelne pradlo uz ulozila. Hold - smola. No a ked som nechcela byt zla a pohadat sa s nou, neostavalo mi ine, len si nechat zajst chut na spanok.🙂))) Potom som ale cely den bola otapena ako mucha. 🙂)

janette77
4. mar 2011

@smejko Ahoj🙂 Co sa tyka prvych dni vypomoci - manzel? mamina? Ja som si uz ako tehotna u maminy "vybavila", ze najprv chcem doma len manzela (vzal si 2tt volno), aby sme sa vsetci vzajomne adaptovali, nasli si nejaky fungujuci system s babatkami... potom je vitana (lebo zase mamine/babine nemozes odmietnut take cosi, predsalen sa na vnucatka tesi o to viac, ze ich porodila jej vlastna dcera). Vtedy vravela "jasne, respektujem to, ved tak to ma byt", ale ked som porodila, zacalo jej byt luto, ze musi cakat na deticky 2 tyzdne...boli vselijake nepriame vycitky, smutky, ale dalo sa to ustat, ved sme dospeli ludia a vsetko je o komunikacii. Ked po tych 2 tyzdnoch prisla, utekala za detmi do detskej ako odtrhnuta z retaze.🙂 Bolo krasne sledovat to. Takze odporucam jednat s ludmi hlavne narovinu, aby sa vyhlo nedorozumeniam a upodozrievaniam. Skus aj Ty hodit rec s maminou a nech si vypomoc pekne podelia s manzelikom.

janette77
4. mar 2011

@juliagregor Ahoj, nas pracant.🙂 Tak ako Ti to ide po takom dlhom obdobi materskych radosti a starosti? 🙂

andzis
4. mar 2011

@dracik1 dakujem 🙂 my chceme nakupit vecicky ked budem v 32 tt alebo zacat objednavat kocik a vsetko lebo nic nemame ani nemame po kom dedit ... no dufam ze chalani v brusku vydrzia este riadnu dobu aspon nech som v tom 35 tt no uvidime ale verim si ved stale iba lezim a ani sa nepohnem tak dufam 🙂 a chalani pekne rastu uz maju cez 1 kg 🙂 a bud tyzden ideme na kontrolu tak budeme vediet presne 🙂))

juliagregor
4. mar 2011

ahojte kočky...počítam neskôr....ale mám krásnu správičku..
@mamoka4 dnes porodila dievčatká..Stella 2700 g a Laura 2600 g,
maminke srdečne gratulujem prajem hlavne veľa zdravia a detičkám krásny a šťastný život 🙂 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
4. mar 2011

@mamoka4 gratulko obrovskéééé, tak si to pekne užívajte 🙂 hlavne zdravé detúrence..

andysok
4. mar 2011

babulky ja viem ze samochvala smrdi....ale ja sa nemam komu pochvalit......dnes boli za mnou kolegovia ......jeden co ma zastupuje a este jeden......no a prisli mi oznamit a poradit sa ze preco klesla produckia zo 100% na 30% ako som odisla na PN...... a aja reku chlapci moji no obchod nie je len tak ......vztahy....kontakty...... akoze ale dost ma to potesilo.......... nie preto ze by sa tomu chalanovi nedarilo co ma zastupuje, ale ze ta moja robota ked som tam bola mala vyznam..... a tak.......ved asi ma cahpete 🙂

andysok
4. mar 2011

@juliagregor mamoka gartulujeme eeeeeeee supeeeer a vela vela vela zdravicka odovzdavame do nemocky 😉

matelko1
4. mar 2011

ahojte.
tak az teraz pisem.
@juliagregor nebola som doma dnes,tak som nemohla napisat spravu,prepac .....ale blahozelam mamoka...tak sa to skor narodilo ako si mala predpokladanu sekciu.drzte sa a prajem vela,vela, mliecka 🙂

juliagregor
4. mar 2011

@matelko1 ale kdeže, ja sa vôbec nehnevám...mám stále nejaké školenia a ani sms nenapíšem 😝
@smejko https://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/alb...

@andysok dobre to padne počuť 😎