Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kama2
12. okt 2014

My sme kupili cez bazos baby jogger city select, bola dobra cena 😉 potrebujeme za sebou, lebo nevojdeme do dveri, lahko sa s nim manipuluje, tak snad budeme spokojni

nella156
12. okt 2014

ahojte ja mam uz kupeny Dorjan Danny Sport twin..je vedla seba a vojde cez 80 dvere..mame ho vo farbe Sunflover..je taky hnedo,bielo oranzovy,s prvkami eko koze..je velmi pekny len trosku tazsi,aj ked mne sa nezda..som spokojna ze sme taky vybrali

bagi
13. okt 2014

nella156 presne tento kocik mam vybraty aj ja... uz to nebudem menit, lebo tych kocikov na predajni je strasne malo a hlavne mam doma jeden kocik po malom a to sa absolutne neda zrovnavat... tak som povedala, ze tento sa mi paci, lebo ma fajn kolieska a aj tacena je priatelna... chcem sa opytat, ty ho uz mas doma a zda sa ti fakt moc tazky? toto je jedine co ma asi na nom trapi, ale ked si predstavim, ze jedno kociky maju cca 13-15 kg. tak co mozeme cakat od dvojkocikov,ze? a este sa ta chcem opytat, ze ked ho kocikujes a chces ho potiahnut do strany ci dozadu, ze tie kolieska predne sa ti neobtieraju o seba, ze? myslim, ze ci sa nedotykaju jedno koliesko o druhe, ci sa neskrizia alebo ako to mam nazvat, lebo uz som na predajni videla aj taky, ktoremu presne toto robilo... vdaka za info... a ja ho mam vybraty vo farbe tiez hnedej a ta strieska na hlbokom je taka cicuskova, s macickami...

nella156
16. okt 2014

@bagi tak neviem ked som ho skusala prazdny tak sa mi snim fajn chodilo,a kolieska sa nedotykaju a ked tak ich mozes aj zaaretovat..ja mam nanom akokeby kvety a motyle,ja som kupila tu na MK za 300e zo vsetkym

nancsy
23. okt 2014

@zuzi20 ahoj , my ho mame tiez a je super. Teda vozim ho len naprazdno, ale je dobry. 🙂

zuzi20
23. okt 2014

@nancsy hej? A kedy cakas dvojicky, ked uz ho mas doma?

nancsy
23. okt 2014

@zuzi20 každú chvíľu. Ale pravdepodobne podľa doktorovych plánov 7.11.
Kočík som kupovala cez bazár použitý, ale nebol vobec opotrebovaný. Vyzerá ako nový.

zuzi20
24. okt 2014

@nancsy ja som na bazari nenasla takyto kocik. Preto chceme novy kupit. Tak ty to uz mas za pár. Drzim palce!!

nancsy
24. okt 2014

@zuzi20 ďakujem pekne. Ono tie kociky su dosť netradičné hlavne tfk pre dvojky a treba na ne natrafiť.aj ja ti držím palce. Veľa štastia!🙂

bewik
1. nov 2014

@juliana30 @polynka9 ahojte baby, tak čo máte nové? Ako sa darí babatkam? Ste zdraví? My sa mame dobre, akurát čakám kedy už odíde tá hnusná kolika u jednej slečny. Už spíme dlhšie, aj keď uspavame až do polnoci, ale už je to aj 5-6 hodín. Baby, kedy dávate večer detickam papať akože pred dlhším spaním v noci? U nás to stále ináč vychádza, rada by som mala večer nejaký pevný režim, ale baby sú tak rozdielne, že ich veľmi zladiť neviem. Tak podajte hlásenie ako sa máte 🙂

juliana30
1. nov 2014

@bewik, @polynka9 ahojte,dnes som vám už chcela aj ja napísať,že ako sa máte.My máme zajtra 4.mesiace,už je dobre,baby uz všetko sledujú,tak som pokupila tie Lamaze hračky na zavesenie,dám ich do ležadla,zavesím hračky a už sa hrajú aj hodinu.Pekne stiham pozehliť medzitým,potom sa z toho unavia a zase si pospia a takto nám prejde cely deň.Ninka mi už šteboce ga,ga,rrrr,ooaa,heej...no je to teraz asi najkrajšie obdobie.Saška už tiež pomaly začína blabotať a stále sa smejú.Akurat nad ránom strašne stonú a ochkaju ,treba im prdkať,a bolia ich brušká.Inak ale super.Sú krásne.Už maju okolo 6kg.V utorok ideme k pediatričke,chystám sa odmietnuť očkovanie,tak uvidim co to bude!Baby spavaju aj mne dobre 5-6-7 hodín v kuse,je to paráda.No priznám sa,ze ani mi nemáme nejaký extra režim.Saška už napríklad spí a Ninka bude hore este tak 2 hodiny urcite.Neviem ako ich naučiť nejakému režimu,ked napr.nekupem kazdy deň.Stále je to rozdielne,raz idu spať o 20:00 a inokedy až o 22:00.Ja im dávam jest vtedy,kedy si vypýtajú a keď uz vidím,ze sú unavene,ale nervózne,tak im este urobím po 60ml a oni si pri fľaši zaspinkaju.

polynka9
1. nov 2014

@juliana30 @bewik Cavte dievcata, fiiiha 5 - 6 -7 hod., u nas je to tak odlisne, mam pocit, ze len robim mliecko cely den, nestiham nic urobit okolo nich, piju kazdu 2 hod., je to narocne, unavne, ale teraz som u nasich a ide to aj inak, davame cajik, nie len mliecko a najhorsie je to, ze su nauceni na ruky, a s tym uz nic neurobim, ...... Emilko hnackuje 3 tyzden, tak bojujeme aj s soplikmi, tie su ako tak OK, ale stale im chrapci na prieduskach...davam im Sinupret, ale nic moc to nie je .... a nas rezim, no nemame ziaden rezim, aj teraz su s nami v obyvacke, a druhy v spalni, budia sa navzajom ked plackaju, niekedy aj zo sna... v noci spia niepozkedy 4 hod - to je uz LUXUS, ale inak2-3 hod., som unavena a v noci naspim velmi malo....
Poradte mi baby, ako to zmenit, co robime zle.....napr. ked MM pride z prace domov, tak ich nosi kade tade po rukach, strasne placu - mame aj koliky, a uspavame ich na rukach, potom s nimi zaspi v obyvacke, a ja ich prenasam do postielok....ja viem, je to cele zle, ale fakt som zufala, ....su zlatucky, aj sa zacinaju uz pekne usmievat, blabotat, ale neviem ich este zamestnat, aby mohli pekne len tak lezkat a pozerat....tesim sa, ale ze vam to pekne ide, i ked najlepsie asi bude kazdym dnom, a niekedy sa tesim, ked pojdu do skoly 🙂

polynka9
1. nov 2014

@juliana30 @bewik Ohladne papkania, no je to rozne, piju cca 120 ml, kazda flaska, ale vecer uz vypiju skor menej, tiez im davam podla toho kolko si zahlasia... Janik vazil min. tyzden 4600 g a Emilko 4300 g, na gastre mi povedala, ze velmi vela papkaju, vraj by malo stacil 90 ml vypit, ale tak nebudem ich skatulkovat do tabuliek, ked su hladni, tak im dam papkat, ...Janikovi Nutrilon 1HA i ked nie sme alergicky, ale je mu to chuti a Emilkovi prave skusam Nutrilon 1AR .... 😅

juliana30
2. nov 2014

@polynka9 vôbec si z toho nič nerob,prvé mesiace som aj ja spávala 4 hodiny v noci,ak si spomínaš este.U nas Saška zaspavala sama,ona bola vzdy taká kludnejsia a ked aj bola hore,tak ani nemukla,len pozerala naokolo až nakoniec sama zaspala.Ninku som od začiatku musela uspavať na rukách.Postupne bude lepšie.Cez víkend,ked je muž doma,rak ich vecer tiež natriasame na rukách,ako keby vedeli,ze teraz sme doma obaja,rak to treba využiť.Dosť mi teraz pomáhajú tie hračky.Jedna sa zabaví,druhú uspím a tak dokola.Inak aj ja mam pocit,ze robím len mlieko a nič iné.Tiež pijú každé 2 hodiny po 120ml.Dnes Ninka spala od 21:00 do 5:00hod,aj by bola este potiahla,ale uz som jej aj v spánku dala fľašu,lebo sa mi zdalo,ze uz je to moc,toľko spať bez jedla.
No čo ti poradím Polynka,len vydržať,tak ako to bolo u nas,ja som si aj porevala,nič som nestíhala a o spánku ani nehovorím.Pamataš na naše večné sople,však?Vsetky musíme asi cez to prejsť.A to buď rada,ze ti muž pomôže,ja som mala vecer baby na posteli,najprv som pestovala jednu 5 minút,začala plakať druhá...prvú som položila a zase zobrala tú druhú...zas potom revala tá prvá....no otras,ked si na to spomeniem...brrrr.Ako prešli 3 mesiace,tak uz je dobre,aj koliky prestali.Minule som si dokonca aj nechty nalakovala 😄,😄.Musiš vydržať,postupne sa to bude zlepšovať,uvidis.Ja som este zvedavá ako to bude,ked im pôjdu zuby.Vobec sa na to netesim.

bewik
2. nov 2014

@polynka9
@juliana30
Presne tak polynka, aj u nás to tak bolo. Ešte sú malinké aby ti dlhšie spali, ale všetko príde. Moja Majka teraz prespí aj 9 hodín vkuse, od polnoci sa do rana už vôbec nebudí, ale Martuska hej. Ale tých mojich súvislých 5 hodín spánku je ozaj na nezaplatenie. Možem konečne cez deň normálne fungovať. Predtým som od únavy a bezmocnosti s tým čokoľvek urobiť veľa preplakala. Objednala som si nejaké knižky o spánku bábätiek tak bez ohľadu na spôsob kŕmenia alebo praktiky rodičov začínajú bábätka v noci dlhšie spať lebo sa už u nich vytvára ten hormón melatonin od nejakého 8 týždňa. Ja som zaviedla aký taký režim, ráno jeme okolo ôsmej deviatej, na obed o 12-tej a potom už ktorá ako chce. Chcela by som ale aby sa naše večery zmenili lebo to je jeden veľký chaos. Od ôsmej do polnoci s nimi narabame kým zaspia. Vôbec nechcú večer zaspať. Majka v postieľke večer len plače, musím ju uhojdat vo vajíčku a potom preložím do postieľky. Bojím sa že si na to zvykne ale zatiaľ to inak nejde lebo by buntosila aj do tretej. Marta má zas koliky, musíme ju nosiť na pleci, takze tie večery sú u nás ešte stále o drzku. Od polnoci spím zhruba do piatej, pól šiestej. Potom Martusku kojím a mám ju v posteli až do rana. Cez deň sa už tiež vedia pohrať na hracej deke a sú už strašne zlate keď rozprávajú a usmievajú sa. Sú každým dnom zlatsie. Poly a dávaš aj rascovy cajik? My sme teraz kúpili probiotické kvapky na tie ich brušká, čakám kedy to zaberie.
Juli, ja sa tak teším na 4 mesiace bez kolík, musí to byt uzasne 🙂 tiež by som chcela aby mi zaspali pri flaske. Jaj no ale stále bude niečo. Hlavne že už vnímajú svet okolo a je to stále krajšie a krajšie 🙂

bewik
2. nov 2014

@juliana30 a inak, tvoja Ninka je ako moja Majka, taky kludny spachtosko 🙂 aj ked este ten vecer nevie zvladnut, vtedy akoby to ani nebola ona, ale to sa asi vekom upravi. My sa s muzom smejeme, ze ked budu v puberte budu len vyspavat a my ich budeme rano budit, ako budia oni teraz nas. A nahanat do roboty. Vysavat a tak... 😉

bagi
3. nov 2014

baby, nam pri prvom synovi zabrali na koliky Infant dophilus, probiotika. davali sme do mlieka... koliky su desne... reval nam od siedmej do jedenastej vecera... zaspavanie bola katastrofa... jedine ako vedel zaspat bolo vo vajci... a toto u nas fungovalo asi do 8-9 mesiaca... vobec neprehanam... sme boli hotovi z toho... zaciatkom jeho 10teho mesiaca sme pritvrdili a povedali si, ze to uz ne a sme ho naucili sameho zaspavat vo svojej izbe a postielke a hlavne SAMEHO... normalne pomocou tej metody, nechat vyplakat (samozrejme, ze kontrolovany plac) a on sa to nauci... trvalo to styri dni... dnes ma 26 mesiacov a vkuse odvtedy zaspava sam... a nemame ziadny problem so zaspavanim... len sa nam este stale budi v noci... lepsia noc je tak 2x za noc... a to je lepsia noc... a to mal v auguste 2 roky... deti z toho proste jednoducho musia vyrast... a co sa tyka tych soplikov, tak si kupte vincentku vodu, neuveritelne dokaze zriedit soplik a neni to navykove... a ked tazko dychaju kvoli tomu, existuje taky detsky prsny balzam, ktory sa dava detickam pri dychacich tazkostiach. je to pri nadche a pod... ja ked vidim, ze nemoze dychat, vzdy mu ho vecer na spanok dam na hrud a je to o nieco lepsie... len sa priznam, neviem od akeho veku sa da aplikovat... inak ked bol syn malinke babo, tiez sme kazdy bozi den odsavali sople, lebo sme boli z toho nestastni a nakoniec lekarka detska zistila, ze mal zlateho stafylokoka, ktoreho si priniesol z porodnice... takze asi tak...

shania31
3. nov 2014

@polynka9
U nas to iste obaja mali koliky a reflux a to dost dlho ich trapilo. Jeden z dvojok nam plakaval kazdy vecer cca 19-23, no desne to bolo. Druhy zasa cez den spaval velmi malo (2 krat po 30 minut- inak plac, on mal silnejsi reflux a z tej kyseliny ho neskutocne palila zaha.
Skusali sme na koliky vsetky mozne kvapky, probiotika.....Najlepsie Infants dophilus a Espumisan. A samozrejme rurka nam pomahala veeelmi casto.
Treba veru vydrzat toto obdobie. Nam tiez najlepsie pomahali vajicka na uspavanie, velmi dlho to bol najlepsi uspavaci prostriedok alebo som mala aj kocik pre jedno babo a jedneho som uspala v obyvacke.
Ja som nikdy nepraktizovala uspavanie na rukach i napriek problémom s bruskami.
No zubky, to je tiez kapitola sama o sebe 😀 😀 U nas isli teraz naraz stolicky a ocaky- to bolo "veselo" 🙄

polynka9
5. nov 2014

@shania31 @juliana30 @bewik Baby Dik za radu, no nic, ja viem, musime vydrzat, tieto probiotika mam doma, ale jednemu davam biogaja a druhemu laktobacilky......ja si len myslim, ze uz beru prilis vela liekov, vit., prob. ... verim, ze sa im polepsi ... tesim sa ked uz budu opat o nieco viac vnimat 🙂 ... dnes mame 2 mesiace 🙂

domeska
8. nov 2014

ahojte dievcata, chcela by som od vas poradit. nase dvojicky sa narodiny v 35tt. a dnes mame 12 dní. v pododnici som sa snazila kojita babatka dokrmovali nutrilonom nenatalom. v porodnici mali stolicu v poriadku, aj niekolko krat denne. po prepusteni domov nam povedali, ze mozme prejst na nutrilon 1. tak sme ho zacali davat, prve dni v pohode a teraz posledne dni sa babatka pucia a vidim,ze chcu prdkat ale nejde to. masirujem im brusko, cvicim zabku a nic. neviete mi prosim poradit co dalej? v pondelok urcite zavolam pediatricke ale co dovtedy? budem vdacna na kazdu radu. dakujem

lenik15
8. nov 2014

@domeska skus nutrilon hypoalergenny alebo espumisan pre deticky zatial sa spytat v lekarni alebo brnknut na pohotovost ked to bude akutne

bewik
5. dec 2014

@polynka9
@juliana30
Baby no tak ako? Ako si zijete, ste zdravi, spokojni? Ako napreduju drobci? Juli, tvoje musia byt uzasne, ked uz spolu komunikuju 🙂
My sa mame vyborne, chodime kazdy den na prechadzky, jesen bola uzasna, fakt sme si ich uzili. Musim chodit sama, inak mi nespia. Az teraz si uvedomujem aky mame v dedine hluk. Najradsej mam ked zacnu hlasit v rozhlase, to su hned hore. Uz to nie je ako za starych cias, ked im mohlo pri uchu aj z dela vystrelit a spali si dalej. Uz mame celkom fajn rezim, aj ked Nas Marticek dava viac zabrat, stale ma reflux, obcas este koliku, nachodim sa s nou vela, musim jej spievat ludovky 😀 ale ked ju nic netrapi, tak je uzasna, keca strasne vela, vydava neskutocne zvuky. Majka je zas kludna, usmievava, tichsia. Milujem tie moje chrustiky. Tak dajte vediet co mate nove. Pozdravujem vas a casto na vas myslim 🙂

domeska
5. dec 2014

ahojte, chcela som sa spytat ci tu niekto deti od narodenia prikrmuje alebo vsetky tu kojite? lebo mne odislo postupne mlieko a som z toho nestastna.

bewik
5. dec 2014

@domeska ja kojim, ale prikrmujem hned od porodu, nestaci im to. A kedy sa ti mliecko stratilo? Mozno este nie je neskoro. Neskusala si si zavolat laktacnu poradkynu?

domeska
5. dec 2014

@bewik - postupne mi ustupovalo a teraz uz skoro nic. mala som tu aj laktacnu, beriem bylinky a nic. neviem ci by sa s tym dalo este nieco alebo je to uz pase. ale beriem to ako svoje zlyhanie. ☹

drobec206
5. dec 2014

@domeska ja som kojila malu 1 mesiac, maleho vobec nakolko mal problem so sanim, tak som mu mliecko davala z flasky, no po silnom zapale obliciek mi mliecko zmyzlo. a nepomohlo uz nic.

bewik
5. dec 2014

@domeska ale cosi, vobec si to tak neber, urobila si pre to urcite vela a ked sa neda tak sa neda. Navyse s dvojickami je to velmi narocne, ziadny spanok a stres urobia tiez svoje, mozno aj preto si ho stratila. Ja mam pocit, ze az teraz mam viac mliecka, babatka uz maju tri a pol mesiaca. Ak mas trpezlivost, tak skus s cievkou, ak nie, tak prejdes na umele mliecko, ved je na nom velmi vel deti a su zdrave, nic im nechyba.

polynka9
6. dec 2014

@domeska Ahoj, ja som mojich drobcov kojila - nekojila skoro vobec, odsavala som, a davala som sotva 40 ml jednemu, takze ja UM od zaciatku, Nutrilon 1AR a 1HA ...
@bewik @juliana30
Cavko, tiez sa vas myslim dievcata, ako sa mate, atd .. 🙂
U nas je to take vseliake Janik je kludas, Emilko sa vela naplacka, boli ho brusko, i ked pomenej, ale stale je to tam a v ten cas si neviem dat rady, robim co sa da, ale som uz zufala, ale Janik pekne blaboce, smejka sa a dviha nozky, dnes som ho mala na nohach a drzala som mu rucky a ten betar sa posadil 🙂 ma uz 6280 g a Emilko ma 5490 g, tiez je betarik, pekne drzi hlavicku na brusku, a tiez sa dviha, za rucky, velmi ich milujem a ked vycaria usmev, tak hned je vsetka bolest prec.... a na koliky co davas ?
Janik ma BIOGAIU, + sab simplex a Emilko DOphilus inf. + sab simplex, ale aj Espumisan... len v navode sab simplex do kazdeho mlieka, ale moji stale piju kazde 2 hod., snazim sa natahovat cas, ale je to tazke, ked mi placu od hladu, ani cajikom ich neoklamem ... tiez len harmancekovy.... a doky kazala davat sab simplex len 3 x do dna, tak neviem, mam pocit, ze su nervoznejsi + Emilko je tuhsi - napnuty,t ak mam davat Magne B6 v ampulkach 1 ml .... takze u nas asi takto ... drzte sa a dufam, ze potom dame stretko 😉
PS: ockovali ste uz ? Nas chcela tento tt, ale nic z toho, nakolko ma Janik bacila v stolici .....

juliana30
6. dec 2014

@polynka9, @bewik baby čaute,myslím na vás každý deň.Nemám čas na nič,dievcata mi dávajú zabrať ,nastolila som režim,papáme každé 3 až 4 hodiny,podla toho ako spinkajú.Akurat Saška si zvykla vstávať ráno o 6:00,čo sa mi vôbec nepozdáva 😛.Povahy sa otočili úplne opačne 😃.Baby už majú cez 7kg a akurat včera mala Ninka zvýšenú teplotu-hneď som dostala paniku,že hádam znova ten zápal močovych ciest...no ale vykľuli sa z toho zuby 😃.Poviem vám,ak pôjdu aj Saške ,tak si to hodím.Som nejaká vyčerpaná,stále len narábam s nimi,treba sa im vela venovať.Zatial sa mi neprevracaju,ale uz sa berú do sedu a Ninka uz aj do stoja 😱.Rozpravajú jedna cez druhú-Gaga,grrr,heej,aaaaj...sú zlaté😃.Ja očkovať nedávam,takže baby nebudú mať nič.Ja tiež dávam infants dophilus a buď espumisan alebo SAB simplex,ale tie dávam do každého jedla.U nás sú baby zvyknuté na hluk,s tým problém nieje,akurat pri večernom zaspávaní su viac precitlivené na hluk.Hodím fotku,odpadnete aké sú tučibomby 😃Na porovnanie aj fotku z porodnice,už to ani pravda nieje ako vyrástli 😃

bewik
7. dec 2014

@juliana30 jeej tak tie su krasne!!! Ozaj na nespoznanie. Neskutocne, ako tie deticky rychlo rastu a menia sa. Ta vpravo je cista nasa Martuska 🙂 takze zuby su na ceste? My sme si tiez mysleli, ze idu Martuske, aj tam vidno taky biely spic, ale hore, co je cudne, lebo najprv by mali ist tie dolne, tak mozno to nie je zub, uvidime co bude dalej. No ale tvoje baby su uz velke pat mesacne slecny, tak to uz budu zubate 🙂 a uz davas aj kasicky? A musis sa s nimi hrat alebo vedia byt aj chvilu same?
@polynka9 my sme boli na ockovani pred dvoma tyzdnami, bala som sa ako cert kriza, ale vsetko v pohode, nemali ziadnu reakciu. Ale vraj to prve ockovanie je celkovo vpohode. Tento tyzden ideme na dalsie. Aj na ortopediu, aj do Sace na kontrolu. Ty si bola tiez v Saci s detmi na kontrole? My uz ideme druhy krat. No a na to brusko nedavam uz nic. Ja mam pocit, ze vsetky tie lieky su k nicomu. Ono tie koliky aj tak prejdu v tretom az stvrtom mesiaci u kazdeho babatka, takze to treba len vydrzat. U nas sa to uz lepsi, uz sa blizime k stvrtemu mesiacu, tak to je urcite preto. Majka nema s bruskom vobec ziadny problem, Martuska sa zas naplakala a nakricala strasne vela od narodenia, viem presne o com pises, je to strasne, ale najlepsie ju vzdy ukludnil manzel. Chodil s nou po celm dome a spieval, to zabralo najviac. Skus nejake ludovky, to je lepsie ako tie lieky 😉 aspon u nas sa to osvedcilo.