Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
17. mar 2011

@lucia.kl dakujem Lucia za info ohladom caju, len ma to utvrdzuje ze to bude z toho ...
Davala si svojim dievcatam aj ine tekutiny okrem mlieka?

mamoka4
17. mar 2011

Ahojte baby, ja sa nemám veľmi dobre. 😒 ☹
Včera O 5 h. ráno som dostala silne bolesti v bruchu a krížoch, a zacala som silno krvácat a to som už 12 dní popôrode. Nevedela som ani chodit. Tak sme bezali o 9 h na Kramare na gynekologiu, bol tam moj gynekolog urobil mi ultrazvuk a bol zdesený. Ihned si zavolal dalsích dvoch lekárov a zistili mi ze sa mi uzavrela maternica tak, ze som mala plnu maternicu zrazenej krvi!!!! Takze mali na vyber bud ma uspat a 2 dni byt v nemocnici ,alebo skusit vydzat a vycistit ma na ambulancii. Doktori a 2 sestry ma drzali a dalsi ma zospodo utvaral....bolo to strasne!!!!!!!!Myslela som ze zosaliem....ale vytlacili my z brucha 400 ml zrazenej krvi! Povedal, ze som mohla dost otravu krvi.
po tomto zakroku som bola ako zniceny pes! Na 2 h. som zaspala. Dnes som bola na kontrole a este mi stale nasli na ultrazvuku pár ml, dali mi injekcie a verim ze snad to vyjde so mna prirodzene. 😢
Inak babulky sú úúúžasne, krásne sa kojíme za 5 dní pribrali 110 g a dnes majú 13 dní a dosiahli svoju pôrodnú hmotnosť. 🙂

zuzika30
17. mar 2011

@mamoka4 preboha chudatko to je ako zly sen, snad ti uz bude dobre a v klude si budes vychutnavat babulky, joj toto musim rozdychat a to sa nejak tomu nedalo predchadzat? ☹

mamoka4
17. mar 2011

@zuzika30 Vieš, toto je môj tretí cisársky a pri starších deťoch som žiadny problém nikdy nemala...tak nerozumiem prečo teraz. 😢 Zuzi, nechcem ta strasit...nie je to take caste...len sa nestresuj a tes na malicke je to uuuuzasne mat dvojicky. 😉

zuzika30
17. mar 2011

@mamoka4 no dufam ze ti uz bude dobre 🙂
na drobcekov sa tesim a hlavne ked vidim vase krasne deturence 🙂

mamoka4
17. mar 2011

Inak baby mne stááále nejdú nehodiť fotky do albumov, vieme mi niekto poradiť?!? 😒

dana_l
18. mar 2011

@mamoka4 prajem skore uzdavenie a nech ti tie lieky pomozu

dana_l
18. mar 2011

len tak som pozerala ze ako zistit pohlavie dietata. pozrite sa co napisali - verite??? 😀 😀 😀

09.06.2010, 16:15 Ako zistit pohlavie dietata pred pocatim z pohlavia prvorodeneho
Cloveku sa kazdých 7 rokov obnovuje krv. (meni sa stara za novu napr. narodil sa 2.6.1986 tak novu krv dostane (+7) 2.6.1993 atd. )
Ukazeme si to na priklade ak sa otec narodil skor ako matka a pocas styku mal mladsiu krv a narodilo sa dievca tak potom vzdy ked má otec mladsiu krv ako matka sa narodi dievca. Pokial by chceli chlapca museli by si vypocitat kedy bude mat matka mladsiu krv ako otec. A naopak ak sa narodil prvorodený chlapec a otec mal mladsiu krv tak ak chcu dievca, musi mat mladsiu krv matka.
je to jednoduche a zaroven komplikovane. No treba vediet pocitat
ale prvorodeneho neviem ... to uz povedia doktori. 😀

dana_l
18. mar 2011

a co ked je matka mladsia ako tych 7 rokov, tak bude stale len dievca 😉 😀

lucia.kl
18. mar 2011

@mamoka4 jaj, až sa to zle čítalo, tak nech sa s toho rýchlo dostaneš

lucia.kl
18. mar 2011

@zuzbel1 dávala som len čistú vodu - kupujem drobčeka bez CO2 takže som ani neprevárala, dávala som ju hlavne keď si vypýtali piť skorej ako 3 hodiny, niekedy boli len smedné. len my sme boli letné a boli horúčavy, takže tú vodu bolo treba, inak sa hovorí, že ak je dieťa kojené tak netreba dávať iné tekutiny a ak je na UM tak vtedy hej, lebo UM zahusťuje krv.... no neviem čo je na tom pravdy...
teraz dávam vodu na pitie po jedle - mlieko máme už len ráno

simonessa
18. mar 2011

@linduska2 neviem ci je proti striam ja mam ten na suchu pokozku ale strie sa mi urobili aj preto lebo teraz mi brucho narastlo velmi rychlo za kratky cas...nemyslim si ze je to nejaka genetika ani hormony...proste rychlo v kratkom case narastie koza a to je cele ... 😉

simonessa
18. mar 2011

@mamoka4 velmi drzim palce aby si sa z toho dostala aby bolo vsetko ok...a gratulujem aj k babatkam ze tak krasne piju a rastu 🙂 len nech ste vsetci v poriadku drzim palce a uz si doma?

simonessa
18. mar 2011

babulky chodili ste alebo chodite niekto na predporodnu pripravu?na nejake tehotenske cvivenie?alebo na nejake cvicenie dychania pred porodom?

smejko
18. mar 2011

@aby - my cakame po IVF dvojicky, neviem sice presne co nas caka ked budu na svete, ale nemenila by som za nic na svete ... a rovnako ked si pojdeme po zmrzlinky, tak si dame asi tiez vlozit zas 2 🙂

smejko
18. mar 2011

@drtka - drzim palce, aby drobci rastli a aby ste boli vsetci traja zdravi

smejko
18. mar 2011

dievcence, davali ste si, resp. planujete si dat fotit brusko nejakemu profikovi ?

drtka
18. mar 2011

@smejko Ďakujeme veľmi pekne 🙂

matelko1
18. mar 2011

@janette77 o tom je ste skoro hovorit.nestihli este ani poriadne chodit.taketo veci sa riesia az po 3 roku....a nie teraz-to povedala nasa detska...tak nechapem tu matohu,lebo z nej nemam dobry pocit.....
rozpravala blbosti,chlapcov som povyzliekala,trva to vyzliekanie dlho a ony urobili 2 kroky a takto to zhodnotila a potom zacala,ze si este mame urobit dve dievcatka.....lebo mala tam velku babiku a chlapci ju pusinkovali....

inac ahojte a prajem pekny den.je sice uprsany,a som akasi nervozna dnes.
aj som pokricala na chlapcov a aj po zadku dostali,dnes sa nevedia zmestit do koze

juliagregor
18. mar 2011

@dana_l hehe to je dobré...ja som od muža mladšia o 7 rokov a mám 3 chlapov... 😀

drtka
18. mar 2011

Baby neviete mi poradiť? Bola som na NT ultrazvuku a jeden plod má 11+1 tt , meria 4,27 cm a hodnoty NT 0,7 mm a NB +. Druhý plod má 10+6 tt, meria 3,97 cm , hodnoty NT 0,5 mm a NB tam nemá nič. Ja vôbec neviem aké hodnoty sú v norme a neviem prečo tam ten druhý plod nemal pri NB +? 😒

juliagregor
18. mar 2011

@mamoka4 napíš adminkám IP, že ti to nejde...
a mrzí ma, že máš takéto komplikácie...

babulky znovu budeme mediálne hviezdy, mali by sme sa objaviť v novej knihe o dojčení, čo vydala Mamila...mali by mi poslať 2 výtlačky tejto knihy a ja ich plánujem požičiavať...tak sa potom u mna hláste...tu moje blízke okolie v pohode osobne a ostatné pošlem poštou za poštovné a- le len požičiam a poprosím po prečítaní vrátiť...
ked ich budem mať, tak sa ozvem...

juliagregor
18. mar 2011

@drtka ahoj, neviem čo je NB...už si nepamätám, ale hodnoty NT máš dobré, mali by byť do 3... 😉

drtka
18. mar 2011

@juliagregor NB by mala byť nosová kosť.

juliagregor
18. mar 2011

@drtka aha, tak asi ju nevidel, alebo zabudol napísať...ale NT je super a velmi doležité 😉 🙂

drtka
18. mar 2011

@juliagregor Ďakujem , už som kludnejšia. No ale za tú nosovú kosť som čítala že deti ktoré ju nemajú tak to môže byt downov syndróm. Tak ale ja sa ukludňujem teraz tým, že ten druhý plod je menší možno preto ju ešte nevidel alebo je dosť možné že dobre nevidel , pretože tento druhý plod sa nám stále schovával 🙂 🙂

juliagregor
18. mar 2011

@drtka nie je to celkom pravda, kamoška má chlapca s DS a on kostičku má ...NT je smerodatnejšie a ani to nie je celkom tak...su to len %, kamoškine dievčatko malo NT 5 a je OK...

zuzbel1
18. mar 2011

@mamoka4 Drzim prsty nech sa rychlo uzdravis, to sa az zle citalo ...urcite si si musela vytrpiet, drz sa, nech ti to cim skor prejde a nech si fit.

matelko1
18. mar 2011

@drtka NT je do 3 ako pisala julka..a je to velmi dolezite....

lucia.kl
18. mar 2011

@smejko ja som si nedala ale kamarátka si dala a má krásne fotky, ja som bola až s deťmi fotiť, môžeš kuk v albume vianočné fotenie, je to baba v šamoríne a fotí za 40€ aj s fotkami, cd
kukni na www.sofiafoto.sk fakt môžem odporúčať...