Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
10. mar 2011

@ludmilka25 ahoj ja som tu len kukla..no ja som mala planovany..ale mna zacalo tyzden predtym boliet chrbat..tak som isla na monitoring bolo to na druhy sviatok vianocny..rovno si ma tam nechali a bol cisarsky asi taak ze mi to povedali o osmej rano ze o pol deviatej idem..sestricka dobehla..klistirik holenie a ideme... 🙂 ja som sa velmi bala triasla som sa..no.. velmi boli zlatí vsetci..hoci som tam nemala svoju doktorku lebo moja mala dovolenku..je to neprijemne..a vstavanie po cisaraku obden je najhorsie co som zazila..neboj zvladnes to

luciaf13
10. mar 2011

@ludmilka25 ja som mala planovany cisarsky a rodila som v 37+6 🙂 neboj zvladnes, vstavanie po cisarskom je hrozne ale kazde dalsie je uz lepsie a lepsie,takze zatat zuby a tesit sa na babatka.

linduska2
10. mar 2011

@evasbk ja som bola v 23tyzdni a bolo nas krasne vydiet. 🙂 cakame dve kocky.jedna ukazala aj susu na celu obrazovku doktor bol uneseny neopisatelny pohlad.a kam sa chystas na 3D?drzim palce aby aj tvoje deticky bolo pekne vydiet. 🙂

linduska2
10. mar 2011

@luciaf13 ahoj,chcem sa ta spytat v ktorom tyzdni ti dali vediet ako budes rodit?ja som v 27tyzdni a rada by som to vedela 🙂 viacery mi povedali ze vacsinou pri dvojkach sa rodi cisarakom.

luciaf13
11. mar 2011

@linduska2 u mna to bolo od zaciatku neiste, prvy syn sa narodil cisarskym, dvojky som mala rodit najprv spontanne ale v 34tt sa Tomasko otocil hlavkou hore a tak sme sa zhodli ze cisarsky. Od 36tt som bola hospitalizovana a cakala som na rozhodnutie lekarov,kedy bude cisarsky, nechali by ma aj dlhsie cakat 🙂 ale chvalabohu bola velka noc a tak bol cisarsky skor, presny termin som sa dozvedela jeden den pred 😎 . Ale nemusis rodit cisarskym,zalezi odpolohy babatiek 🙂

simonessa
11. mar 2011

@linduska2 ahoj ja som v 30 tt a mne tiez este nic nepovedali ako budem rodit a stve ma to,lebo sa mi zda ze kazda to tu vedela 🙂 alebo boli dohodnuty ale mne jaksi furt nic nehovori..nechava to akokeby na poslednu chvilku ze aj tak sa mozu otocit ...a zevraj to zalezi od polohy babatiek a ja uz mam obidve hlavickou dolu...takze asi budem normalne hups :D

matelko1
11. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@linduska2 mne uz v tvojom tt povedali,ze rodit budem cisarakom,obidvaja chlapci boli otoceny KP a ani sa uz neotocili,tak boli az do konca

janette77
11. mar 2011

Caute baby. Prave sme sa vratili s Miskou od ocnej lekarky. Nastastie sa nam upchate ocne kanaliky nepotvrdili, ale dostali sme ATB kvapky. Chuda moje malinke, budem ju musiet tyzden trapit kvapkanim 5x za den.☹ Vraj preventivne.
Inak, sou u lekarky. Uz v cakarni si ma obzeral taky starsi muz, isiel na mne oci nechat, usmieval sa... a kedze sestricka brala dnu po viacerych, tak aj tam sme sa stretli. Vyuzil, ze som stala blizsie pri nom a opytal sa, ci si moze pohladkat to krasne brusko, vraj aj oni doma keby take mali... (predpokladam, ze myslel na dceru...🙂). Ja som sa zacala smiat so slovami "no ale ja mam uz potom, tam je vysledok" a ukazala som na Misku vo vajku.🙂)))))))))))))))) Hm, fakt vyzeram ako v 3. mesiaci a neviem, co s tym bruchajznom robit. Kamoska mi vravela, ze tym, ze nekojim, prvy ustup bruska mozem cakat az za nejakych 8 mesiacov.☹( No kiezby aspon vtedy...uz sa "tesim" ked sa zacnu zhadzovat kabaty, pred sebou budem tlacit dvojickovsky kocik a ludia ma budu lutovat, ze dalsie na ceste...🙂)))))))))))
Inak vitam nove tehulky, vidim, ze ich tu slusne pribudlo. Gratulujem vam, kocky, z celeho srdca! 🙂

margaretka3
11. mar 2011

@dadak Ahoj, moja mamka ma sestry dvojičky, takže u nás je určite aj dedičnosť, no mohla sa prejaviť pri druhom tehotenstve 🙂..

smejko
11. mar 2011

Ahojte dievčatá, nebola som tu len pár dní a nestačím sa čudovať ako sa to tu rozbehlo. Vitajte všetky nové tehulky a držme si palce, aby sme to potiahli čo najdlhšie 🙂
My sme mali včera poradňu, chalani rastu, maju 1,1 a 1,2 kg, veľkostne sú podľa lekárky o týždeň popredu, ale termín pôrodu zatiaľ nezmenila. Nafasovali sme Prenatal box, bedrový pás a prísny oddych. Krčok zatiaľ pekne drží (klop-klop-klop), ale vraj sa musím viac šetriť - kvôli zlému krvnému obrazu a pokročilému tt. Včera som to trošku prehnala s upratovaním, sa mi nechcelo čakať na manželíka, tak som vykladala nejaké krabice na police a bruško mi to dalo pocítiť ... ale s tým som sa radšej lekárke nezdôverila, by mal bola vyhrešila ešte viac 😠 Ale ešte mi nadnes trošku neporiadku zostalo, ale našťastie už len drobnosti a potom už budem fakt len oddychovať, sľubujem 😝

Kočky, žiadna tu nie ste z Petržalky, alebo sa nechystáte rodiť na Antolskej ?

K tým plienkam - ja chcem kúpiť tiež na začiatok Pampersky alebo Huggies, koľko ks mi treba do pôrodnice ? A koľko zhruba potrebuje bábätko na jeden deň, nech si vieme urobiť zásoby. Inak, neviem či ste postrehli, bežala tu MK info o zľavových kupónoch na Pampersky, tak skúste pohľadať. Aj tak sú tie plienky drahé jak fras, na to že to aj tak vyhodíme vo finále, tak sú to fakt uletené bubáky. Ste niektorá rozhodnutá ísť do látkoviek ?

Krásny deň všetkým

margaretka3
11. mar 2011

@juliagregor Ahoj, musím Ti dať písomné uznanie, že si veľmi múdra a zbehlá mamina, ty vieš vždy každej mamine dobre poradiť....fakt....prajem pekný deň

margaretka3
11. mar 2011

@dusika11 No mňa bolí príšerne chrbát už teraz, nemôžem obsedieť, bolí ma ešte aj keď ležím .... takže baby raďte, čo robiť? Má tu niekto taký problém?

simonessa
11. mar 2011

@margaretka3 mna teda bolel chrbat asi pre mesiacom nemohla som nijako lezat ani sa postavit z postele ale cez den to bolo v pohode ale jak prisiel vecer a mala som si lahnut tak to bola strasna bolest a najvacsia rano o 4,00 som sa vzdy zobudila a musela som si ist chrbat vyhrievat...priserna bolest ale teraz sa mi babatka otocili hlavickou dolu a uplne ma prestalo vsetko bolet aj sa mi lepsie chodi 🙂 tak asi ich tam mas nejako pootacanych ze ti vsade tlacia...napriklad mna ani rebra neboleli este 🙂 mna bolia akurat zuby :D ale snad ti to prejde po case aj mna to prestalo bolet 🙂

smejko
11. mar 2011

@margaretka3 skus sa spytat lekarky na moznost masazi alebo nieco, mozno Ti poradi. Mne dala napriklad teraz ten bedrovy pas - normalne stoji 20e, na predpis nič. Neviem či pomôže, dnes ho mám prvý deň. Pa

linduska2
11. mar 2011

@simonessa ja idem tento tyzden na ultrazvuk tak sa tam spytam.ked nikto nic nehovori tak je lepsie sa pytat.sprav tak aj ty 🙂 mne viacery lekari vraveli ze pojdem cisarskym kvoli tomu ze som na rizikovom s dvojkami,ale ten moj terajsi lekar zatial nic.paa:-)

andzis
11. mar 2011

@simonessa ja mam oboch dolu hlavickou uz od zaciatku a pojdem cisarskym zalezi aj od doktora asi ....ja som mu aj povedala ze nechcem ist cisarakom pri mojom stasti je toto lepsie 🙂)

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

@dadak my sme zdedili 😀 moja babička mala sestry dvojičky 😉 , aj moja sestra čakala, ale nakoniec bolo len jedno (syndróm zaniknutého dvojčaťa), tak teraz sa to podarilo nám 😀
u nás sú všetko dvojvaječné, takže my so segrou môžeme mať dvojky, ale bráško nie-až jeho dcéra, skrátka čisto ženská záležitosť 😀

dadak
11. mar 2011

ojooooooj...vsetci to maju zdedene...mne by sa pacilo mat este dvojicky...😀, aj ked nevravim, ze urcite to zo zaciatku nebudete mat lahke...preto vas vsetky obdivujem a prajem veeeeeeela sil a hlavne radosti...

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

@simonessa čo sa týka hladkania bruška súhlasím s juliou.........nehladkať...........mne to povedali v nemocke, nevedela som o tom a bruško stále hladkala a veru nebolo to dobré

zuzika30
11. mar 2011

@dadak mi sme si dali dvojicky namiesat v Heliose( centrum asist. reprodukcie) 😀 a vydaril sa nam parik, ale trocha draha zalezitost mat dvojicky touto cestou 🙂 , ale ta obdivujem ze mas dve deti a mas chut este na dvojicky, i ked mne sa velmi paci predstava plneho domu , tak vela uspechov 😉

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

@dadak ja som niekde čítala, že ženy v zrelšom veku majú väčšiu pravdepodobnosť dvojvaječných dvojčiat,aj keď sa v rodine nevyskytujú, tak možno...... inak mňa ani nenapadlo žeby sa nám podarili dvojky 😉 keby si ma videla na sone, keď mi lekár povedal, že obe sú v poriadku 😨 😵 😀

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

@zuzika30 😀 😀 😀 že namiešať 😀 😀 😀 inak aj mne sa páči plný dom, dva dni bola u nás švagrinka s jej dvoma dcérkami 5 a 7 rokov k tomu moja 9 ročná a dvojčatá 😀 včera odišli a mne je normálne smutno ☹ a je tu ticho 😒 len ja a dvojčatá

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

aha 😉 jeden starý nepoužiteľný ľanový obrus+jedna stará ľanová plachta+jedna šikovná krstná mama=dva krásne vreckáre na plienočky a iné drobnosti 😀

zuzika30
11. mar 2011

@xxxjanetaxxx sikovna krsna mama, peknucke 🙂

xxxjanetaxxx
11. mar 2011

ďakujeme, veru šikula, ja som jej len na internete ukázala, ako by to malo vyzerať a ona mi na druhý deň priniesla tieto 🙂

zuzika30
11. mar 2011

adysok sa neozvala po kontrole , asi ju ulozili ,tak drzime palce 🙂

evasbk
11. mar 2011

@zuzika30 My sme si dali tiež namiešat dvojky v Heliose 🙂 Dali sme vložit 2 a nakoniec čakáme jednovaječne. až potom neskor som sa dozvedela, že moja prababka bola z jednovaječných. Tak teraz neviem či tam zohrala genetika, alebo Helios 😉

evasbk
11. mar 2011

@linduska2 Ja by som chcela ist na 4D asi tak v tom 24 tt a pojdem do Heliosu, nech si ich tam poobzerajú 😉

smejko
11. mar 2011

@evasbk daj si a aj ine kocky pozor - je rozdiel 4D komercny uzv, kde ide len o zachytenie obrazu babatka na pamiatku a morfologicky uzv. Morfologiu moze vraj robit len "specialne skoleny" lekar a napriklad my sme mali morfologicky len taky ten klasicky ciernobiely 2d. Akurat som bola svedkom podobneho nedorozumenia u mojej lekarky, preto Ti to pisem. Ale mozno niekto robi 2v1 🙂

dadak
11. mar 2011

@xxxjanetaxxx haaaa, takze mozno to vyjde...som uz v zrelsom veku...hihi? chcela by som vidiet ten tvoj usmev ked si bola v kine u gyndy...juj, musela si byt velmi stastna a babatka to citia...tak sa len opatrujte...tuj, tuj, tuj
@zuzika30 Dakujem zuzi a tebe naoplatku prajem, nech ste hlavne zdravi a s usmevom na tvari....vtedy je vsetko jednoduchsie...