Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
19. dec 2011

@usjak srdecne gratulujem k babatkam

dana_l
19. dec 2011

@betina1984 gratulujem k detickam

dzu
19. dec 2011

ahojte, maminy kedy ste dostali po porode prvykrat menstruaciu? Ja som skoncila v stvrtok sestonedelie a vcera som dostala :( lekar mi na kontrole povedal, ze pokial kojim, co kojim, tak nedostanem. Dakujem

zuzika30
19. dec 2011

@dzu ahoj je to indi-vindi, ja som nekojila a dostala som po 2 mesiacoch a kamoska koji do dnes -to je 8 mes. a menzes dostala hned po 6nedeli ☹

ika00
19. dec 2011

@dzu ja po oboch porodoch cca po 6 mes. A som trochu na nervy, lebo sa mi zacalo stracat mlieko. Maly taha a taha a potom reve a reve, ze je hladny. Neviem, ci to este udrzim ... ☹ Dceru som kojila az do 15 mes. Takyto ubytok mlieka si nepamatam.

matelko1
19. dec 2011

@dzu ja som nekojila a dostala som po 3mes.

matelko1
19. dec 2011

@usjak blahozelam.krasne vahy 🙂

lucia.kl
19. dec 2011

@parvitas už sem často nechodím ale čítam, že máš strach, že budeš dlho v nemocnici, ja som do nemocnice prišla až keď som začala rodiť - to bolo v 39tt, v sobotu som odrodila a v stredu už som bola doma, takže žiadne stresy, dá sa to aj rýchlo 😀

lucia.kl
19. dec 2011

@usjak tiež gratulka k detičkám 🙂 toto obdobie si už ani nepamätám, nemať fotky 🙂 moje baby už sú ine potvorky 🙂

dzu
19. dec 2011

@usjak gratulujem 🙂

mamoka4
19. dec 2011

@dzu Fuha, tak to ti prišlo skoro...moje baby budú mať 9 a pol. mesiace a ja stále nic...a pri starších som nemal 6 a pri dalsom 8 mes. menzes...

dana_l
20. dec 2011

@dzu nie je pravda. vsetky deti kojene a menzes mesiac po porode. a druha bola "narodena" tou "ochranou pri kojeni" 😀 😀 😀

dana_l
20. dec 2011

@meusicka sice nie som na svk ale moja skusenost. po porode 37+5 som isla domov na treti den. deti narodene 8. a isla domov 10. zltacku mala mia ale doktor vravel ze len nech kojim a ono jej to prejde.

dzu
20. dec 2011

@dana_l tak to sme na tom podobne, a ja som sa tesila, ze budem mat chvilu pokoj..no co uz 🙂

akvetinka
20. dec 2011

ahojte viacmamicky,mozem sa opyat- ked porodim dvojky,uz budem dostavat len Matersku zo socialky a RP na prve dieta mi uplne zastavia,alebo budem dostavat nieco aj na 1,5 rocneho drobca z uradu prace? dakujem 🙂

lubka_to
20. dec 2011

@akvetinka ano budeš dostávať iba matersku, a pozerám že si ju už mala dostávať lebo ved na matersku sa ide už 6týždnov pred pôrodom.....A po 43 týždnoch materskej prejdeš znova na rodičovský a budeš dostávať 190euro na jedno plus 25% na druhe dvojča, čiže dokopy je to okolo 237euro.....

nattalia
20. dec 2011

@dzu ahoj, ja tiez dva mesiace po porode... ale odvtedy mi to blbne jak slak... 🙂 som zvedava, kedy sa to ustali... dufam, ze coskoro, kedze sa vravi, ze telo sa spamatava z tehotenstva tak dlho, ako trvalo samo tehotenstvo.. no uvidime, co je na tom pravdy 🙂

meusicka
20. dec 2011

ahojte, mna dnes znova poslali domov z nemocky, este nerodime, ale v piatok sa mam prist ukazat a mi povedia ci vydrzim este sviatky pokope alebo nie 😀 ale cavik si uz nechali a dnes by mala aj porodit svoje dvojicky, lebo uz mala velmi stensenu jazvu po prvej sekcii. sme si troska poklabosili na chodbe 🙂

parvitas
20. dec 2011

@meusicka ahoj... u vas nezvyknu hospitalizovat dvojickovske maminky?

parvitas
20. dec 2011

mimochodom, jednovajecne dvojicky mam potvrdene aj z rizikovej poradne... babulky sa trosku zmenili od piatku (A je hlavkou dolu, B je priecne), ale pribrali a vyrovnali vahy! 1385g a 1383g, inak je vsetko v poriadku, mam prist o mesiac... a vyfasovala som zelezo a magnezium. vraj preventivne...
a samozrejme, bola som informovana o tom, ze po ukoncenom 36.tt budem hospitalizovana, lebo tak to maju nariadene a dr. si ma nezoberie na svedomie... takze toto je pre mna jedina, ale fakt mimoriadne zla sprava... 😢

meusicka
21. dec 2011

@parvitas nie pokial nemas nejake problemy a vsetko prebieha ok. len teraz chodim do nemocnice kazdy 3 den, a stale kontroluje ako sa chova krcok. uz je na dva prsty priepustny, takze som zvedava ako sa este do piatka uvolni. obcas mi stvrdne brucho a nejaka slabsia kontrakcia sa hlasi, zozadu z krizov 😝 ale zatial nerodim.
ja som rada ze tam nemusim zbytocne lezat, tiez aj kvoli dcerke, takze viem velmi dobre co prezivas, ked ti je vseliak pri myslienke ze nechas malu doma 😒

parvitas
21. dec 2011

@meusicka juj, drzim ti palceky, ty to uz mas naozaj len za "par" 🙂

ved prave to, ze by som tam musela byt zbytocne dlho... a zase na druhej strane podpisat reverz, ze tam nepojdem lezat a keby sa nieco nahodou vysrstilo a musela by som tam narychlo ist rodit,t ak sa na mna budu pozerat ako na nieco smradlave na podrazke...
a vlastne na seba az tak nepozeram, ale kvoli dcerke sa obavam... sice je uz odstavena (uz to bude pomaly asi 3. mesiac, co je bez materskeho mliecka) a tym padom sa aj dost odo mna osamostatnila a maju s manzelom omnoho viac ritualov a spolocnych chvil (zaspavaju uz len spolu atd). ale zase byt tolko tyzdnov odkazana len na 2-3hodinove navstevy a aj to na chodbe, resp. v navstevnej miestnosti... keby boli dvojicky prve, tak nemam takuto dilemu...
normalne vsak rozmyslam, ze pojdem rodit do inej nemocnice...

meusicka
21. dec 2011

@parvitas tak popytat sa este stale mozes, ved este nechodis na poradne do nemocky. ved ak by bol problem, jasne ze si ta nechaju aj inde, ale ak je vsetko ok, neviem preco stresovat mamicku este aj pobytom v nemocnici.

ja to mam na 25km z domu, takze kym zavolam dokimu, ze rodim (teda ak mi odtecie voda) a on tam pride , dovtedy to zrejme stihnem do nemocky aj ja 🙂

nana80
21. dec 2011

ahojte baby mám taku čudnu otázku 😖 v kolkom tyzdni sa vam pretočili dvojičky dolu hlavou? a ako ste to pocitovali ? lebo ja mam pocit že jedno bábo mam poležiačky pod pravym rebrom dakujem za odpovede :D

bisy
21. dec 2011

Ahojte, mate niektora skusenost s tymito dvojsankami? http://www.svetkocikov.sk/detske-sanky/1032-det...

tulina77
22. dec 2011

@bisy aj ja som si ich vcera pozerala... ale 49 euro sa mi zda dost vela 😒

bisy
22. dec 2011

@tulina77 je to veru vela ale tolko ti dnes stoja aj obycajne sanky pre jedno dieta

gemini2
22. dec 2011

@bisy tento rok neplanujem kupovat sanky. cesty budu aj tak ciste tak uz tolko prejdem kocikom.... 😀

lucia.kl
22. dec 2011

@nana80 ja som mala celé tehu deti tak, že jedno hore a druhé dole hlavou, pretočila sa tá jedna v deň pôrodu - to aj pôrod spustilo lebo mi praskla voda...

lucia.kl
22. dec 2011

@bisy http://hracky.babybazar.sk/kovove-sane-id427750... akurát to nemá ten mäkký podsedák..