Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
13. aug 2012

@griska11 Ahoooj, vidim ze tiez cakas jednovajecne baby a si o malicky kusocek za mnou 🙂 Ja nemam transfuzny syndrom, teda zatial a dufam ze ani mat nebudem, ale hlavne je, ze moja doktorka vie ze take nieco existuje, vie, ake znaky ten syndrom ma a co ma pri ultrazvuku sledovat, a ked sa jej cokolvek nezda, tak ma hned posiela k jednemu odbornikovi u ktoreho som bola aj minulu stredu na morfologickom. Pre ukludnenie, moje babule maju medzi sebou tyzdnovy rozdiel, na morfologickom podla merani mala jedna 400 a druha 500 gramov, doktor vravel ze tranfuzny syndrom tam pritomny nie je, a u mna inak takmer od zaciatku je jedna vacsia ako druha a tvaria sa vsetci ze je to uplne normalne a ze dvojicky proste nemavaju rovnaku velkost tak som celkom kludna a dufam ze takto budu dalsie kontroly bez stresov pokracovat 🙂 Ako casto mavas kontroly? Ja chodim raz za tri tyzdne, a mi bolo povedane, ze ak by nahodou vypukol ten tranfuzny syndrom, tak kontrola raz za tri tyzdne uplne staci a stihlo by sa to nejak podchytit....tak sa spolieham na doktorov, snad vedia co robia. Rozdielnymi velkostami sa urcite netrap, je to normalne, ale na ten syndrom sa kludne popytaj, ale myslim si, ze o tom tvoj lekar urcite vie, teda snad ano.... 🙂 Drzim palce a neboj 🙂

petko8888
14. aug 2012

@silvinnka silvinka.nechcem strasit.ale toto iste sme aj mi zvladali ked mali 2 mesiace.zlom nastal okolo 5 mesiaca presne ako ty sme to robili dokonca aj to krmenie v noci robim ja ako tvoj manzel

griska11
14. aug 2012

@kkatka113 Ďakujem pekne, práveže moj lekár, nič nekontroloval, na moju sťažnosť že som unavená, mi odpovedal, že" viete že aj ja" no a potom si všimol, že mám podlimitné železo.... tak mi dal tabletky, no a kopec ďalších vecí, jeho komentár stále pri ultrazvuku, že "sú živé" ma maxiimálne vytáča a to že zle určil týždeň a nestihli sme prvý skríning na Downov syndróm ani nevravím... K tomu je to doktor súkromný kde platím ročne 90 Eur poplatok...Tak som bola za iným ktorý mi skontroloval aj krčok maternice, čo tento ani zďaleka, plus mi robil aj testy na onkomarkery, lebo mám dve zakrvácané cysty na vaječníkoch no a testy vyšli zle.... tak som teraz zvedavá, že čo a ako. Na morfoologický mám ísť na budúci utorok, tak nech sú iba bambule v poriadku...

karkulkaa
14. aug 2012

ahojky v kolkom tt Vám povedal doktor pohlavie detí mne to nechce povedat a chce ma dostat na 4 D ktoré stojí 40 EUR a ked nie, tak že vraj mi povie až v 28-30 tt zdá sa mi to dost neskoro.

kkatka113
14. aug 2012

@griska11 Uff, tak z takeho lekara by som teda mala aj ja velmi zly pocit....skus sa mozno nakontaktovat na nejaku rizikovu poradnu, kde by ta pravidelne a hlavne podrobne sledovali.....viem ze na kramaroch je, aj na antolskej a urcite aj v ruzinove, podla toho kde chces rodit....netreba to podla mna podcenovat, moja doktorka je fakt starostliva aj ked som jej prva tehotna s dvojickami....tak sa na nu spolieham ze transfuzny syndrom mi normalne sleduje a zatial viem ze som ok.....pripadne sa skus poradit s doktorom na morfologickom, alebo proste kasli na tych 90 eur a zmen lekara....lebo dvojicky nie su vraj sranda a jednovajecne uz vobec nie....drz sa a rozhodne ti odporucam sa poradit s viac doktormi.... 🙂

dibik
14. aug 2012

@karkulkaa Mne povedal moj doktor o jednej, ze to bude dievcatko v 20.tt, druhu nevidel, bola som na morfologickom ultrazvuku potom u Dr. Grochala v Martine a ten mi hned povedal, ze to budu dievcatka - tiez v 20 tt. Tvojho doktora nechapem, ak to vidi, tak by ti to mal povedat a nehnat ta na drahe 4D sono....

elapp
14. aug 2012

ahojte maminy. Vybrala som si kocik Bumbleride Indie Twin, avsak pozeram, ze nie je velmi dostupny. Tie, co ho mate, kde ste ho kupovali ? OKrem predajne v Mocenku je dostat aj niekde inde? Pozeram aj zahranicne internetove obchody, nikde sa velmi neda objednat. Vraj predaj v CR dokonca obchodna inspekcia zakazala ... co vy na to ?

in131
14. aug 2012

Ahojte. Nase dvojicky mame uz dva tt doma, a je to uzasne. Uplne ine ako v nemocnici. Pekne papkaju a stale spinkaju. Vobec ich nebudim kazde tri hodiny. Ved ked su hladny zobudia sa. Vecer trochu karinka tri hodiny nemoze zaspat, ale potom dvakrat v noci su hore. Rano ich vzdy zoberie ocino a mamina sa pekne vyspi. 🙂

Chcem sa spytat, v nemocnici ani na poradni nam nekazali cvicit. Myslela som ze predcasne narodene deticky musia vsetky cvicit.

pistaciaa
14. aug 2012

Ahojte, som v 26 tt a strasne ma bolia krize, alebo teda nizsie trosku, hlavne na pravej strane a vystreluje mi to az do nohy, najprv to bolo len pri stati, ale uz to mam aj ked lezim aj ked sedim, nemali ste to aj vy a co vam na to dali?

susy
14. aug 2012

@in131 v ktorom tt si rodila a s akou váhou ?

lubka_to
14. aug 2012

@elapp ahoj, ja síce nemám bumbleride, ale akurát tento víkend som ho obdivovala v obchode a hrozne sa mi páči, ja som ho pozerala v NItre v hračkártstve All toys, až máte niekde u vás skús pozrieť, tuto stál okolo 500euro

karkulkaa
15. aug 2012

@elapp
Ahoj tiež som si vybrala kočík Bumbleride a pozerala som a tu je dostupný skladom: http://www.bumbleride-shop.com/indie-twin/bumbl... ale stojí v základe 659,00 EUR bez korbičiek. Dost... kedy si budeš kupovat kočík? mne všetci hovoria že je to skoro a až po porode. ale bojím sa že potom už nemusím zohnat hned.

elapp
15. aug 2012

@karkulkaa ano, to je link na ten obchod v Mocenku. Boli sme tam aj kuknut a tajne som dufala, ze najdem niekde na nete lacnejsie. Tam nas pani strasila, ze dodacia lehota moze byt aj 6 tyzdnov, co neprichadza do uvahy po porode. Da sa u nich kocik objednat, resp. rezervovat s tym, ze ho drzia tam a ked porodis, zavolas im a poslu ti ho do 2-3 dni. Zevraj keby sa nedajboze nieco pritrafilo, rezervacka sa da zrusit ... U nich sa mi pacilo to, ze ak by si kocik potrebovala reklamovat, poskytnu ti na ten cas nahradny kocik. Cena je zavratna, no co uz.... Ja som po 3 dnoch guglenia vazne nenasla nic ine. Este sa da potom objednat cez importera, ale cena je tam presne ta ista ...http://www.bumbleride-shop.com/indie-twin/bumbl...

in131
15. aug 2012

@susy ahoj, rodila som v 32 tt. Maly mal 1600 a mala 1740. 🙂🙂🙂

klincek
15. aug 2012

@elapp, @karkulkaa, ahojte dvojmaminy, ktore zhanate Bubleride (mimochodom gratulujem k vyberu, podla mna je to najepsi dvojkocik na svete🙂)-ja som mala rovnaky problem minuly rok na jar, kocik sa nedal zohnat vobec nikde, lebo bola na cas zastavena vyroba alebo sa sem prave nevozil, uz presne neviem.. tak som to nakoniec vyriesila bazarom na MK🙂. a komu by nevadil kocik po dvoch majiteloch (vo vybornom stave, samozrejme skrabancom sme sa nevyhli, model je tusim 2010), chystam sa ho predat, len ho este nemam nafoteny. mam k nemu vsetko-komplet vanickova aj sportova cast plus drziaky na autosedacky- vratane blbosticiek ako plastenky, madla, pumpa na kolesa, drziak na napoje. farba je seagrass (zelena a bledomodrym vnutrom), takze univerzal pre chlapcov aj dievcata. ked ho nafotim, dam sem link na bazarik, ale ak by ste mali niektora zaujem vidiet ho aj skor, kludne sa ozvite. som z BA-Ruzinova.
mimochodom mala som ho doma od 5mesiaca tehotenstva, nechcela som riskovat, ze nebude..🙂

k tomu zakazu v cechach-nezda sa mi to.. jediny problem by som videla v nestabilite v pripade, ze na rucku zavesis pretazenu tasku-ale sam vyrobca uvadza, ze taska moze mat tusim max. kilo, na beznu prechadzku ti viac netreba a k lekarke som tasku nosila na pleci. a este vela maminiek strasi s ne-pevnostou konstrukcie, vraj hrozi jej zlomenie..ale to tiez len v pripade, ak v pripade vacsich (tazsich) deti vystupujes na obrubnik tak, ze tlacis zhora na rucku, co sa robit nema, vyrobca na to vyslovene upozornuje. dole pod brzdou je tyc, specialne na tieto pripady, na ktoru sliapnes a kocik podvihnes. inak si len treba davat pozor na ostre predmety kvoli kolieskam, kedze su nafukovacie. ale zase sa vdaka nim kocik lahucko soferuje aj jednou rukou. ziadne ine problemy s kocikom nikdy neboli, chodila som s nim tristvrte roka dvakrat denne, nemas sa coho bat.

sonia1501
15. aug 2012

@pistaciaa ahoj, to sa roztahuju kosti, telo sa pomalicky pripravuje na porod, mne to zacalo cca v 29tt a trvalo to dokonca aj bedrove klby, vsetko ma bolelo, nedavala som na to nic, nechcela som ziadnu chemiu, skus sa spytat gynekologa co na to mozno nejake masticky pomozu.. ja som rodila v 39+1tt asi dva tyzdne pred porodom som sa citila dost dobre, som sa az cudovala, ze co to je,??? :o) treba to len vydrzat, ja som si to stale hovorila, ze raz sa to musi skoncit, ze nemozem byt tehotna vkuse cely zivot..

elapp
15. aug 2012

@klincek v CR to podla mna tiez mi napisal len jeden vyrobca, ktory tlaci ine kociky... zaujalo ma to, tak som trosku poguglila a na 1 modeli z r. 2009 sa im totiz v CR stalo, ze si nejake dieta pricviklo rucku do tej opierky, co sa polohuje remenom a spravili z toho halo a zapojili COI atd... je pravda, ze ani na ceskych ani na polskych strankach tento kocik nepredavaju, no neverim, ze keby bol taky NEBEZPECNY, tak na slovensku ma taky uspech ...

dik za tvoje postrehy, ja sa len uistujem, ze je to ten spravny kocik a som viac menej presvedcena, ze ho kupim.
Najradsej by som novy, ale co sa tyka vaniciek a doplnkov, tie by som vzala aj "jazdene", no ty asi budes chciet predat kocik ako komplet ...

klincek
15. aug 2012

@elapp, nebezpecne moze byt cokolvek, vies ake su deti 😉
urcite si si vybrala dobre, nenechaj sa strasit.

ja ho urcite chcem predat ako celok, bude to tak pre mna jednoduchsie..ale ved keby daco, najdes ma tu🙂
PS: inak tie nove farby, tyrkysova a siva, ma uplne dostali, naadhera!

pistaciaa
15. aug 2012

@sonia1501 Hej hej vydrzim 🙂 vsak nemam na vyber 🙂, len ma to tak nahle chytilo, aj pred tym ma to bolelo, ale to bolo nic oproti tomu co mam teraz a je to vlastne zo dna na den, tak ma to vystrasilo. Chemiu nechcem ani ja, mne vadi skor strach ako bolest.

elapp
15. aug 2012

@klincek nenecham sa, lebo toto nie su padne argumenty ... 🙂 tych pozitivnych je omnoho omnoho viac

klincek
15. aug 2012

@elapp, spravne. budes spokojna, uvidis. my sme uz kocik odstavili, maju rok, chcu uz len sediet a vsetko vidiet, tak sme presli na golfac, ale ked ich v nom (spolu 22 kil) tlacim po bratislavskych chodnikoch, obcas nadavam ako pohan a s laskou spominam na bumble a jeho uzasnu ovladatelnost 😀

lenka112
15. aug 2012

Maminy, v ktorom tt vám lekár povedal pohlavie oboch detičiek ? S mm sme to najskôr vedieť nechceli, ale teraz sa už nevieme dočkať. 🙂 🙂 🙂

elapp
15. aug 2012

@lenka112 mne prvy krat v 18tom, v 22hom potvrdil ale stale dievcatko nie je 100% 🙂 zato chalanisko ano hned pri prvom utz

karkulkaa
15. aug 2012

@klincek ahoj mne by nevadil aj jazdený, zhánam kočík aj s príslušenstvom a nemáš k nemu aj autosedačky a kolko by si zan chcela? možno by som manžela ukecala aby sme sa previezli do BA. Aj táto kombinácia farieb sa mi páči.

betina1984
15. aug 2012

@lenka112 v 20 tt.na screeningu

klincek
15. aug 2012

@karkulkaa kuk IP🙂

elapp
15. aug 2012

ahojte maminy, vcera vyslo v novinach o prispevkoch a pridavkoch. Pochopili ste to tiez tak, ze pri narodeni by smemali dostat
227,06 (prisp. pri narodeni dvojciat)
+ 2x 678,49 (priplatok k prisp. pri narodeni dvojciat)
?

lenka112
15. aug 2012

@elapp
@betina1984 Ďakujem pekne maminy. My celý čas hovoríme s mm, že nechceme vediet pohlavia a teraz, ked je bruško krásne vidieť, meníme názor a chceme vedieť čo tam rastie. 🙂

dadanr
15. aug 2012

@elapp áno moja svokra je účtovníčka a mám to potvrdené. Len dúfam , že stihneme porodiť kým vláda ten príplatok k príspevku nezruší. Vraj zvažujú dať len 1x 678 a aj to je s veľkým otáznikom, že až túto sumu. Tak uvidíme. 😒

betina1984
15. aug 2012

@dadanr ja dostala pri dvojkach 1811 Eur