Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 Ja nezabudam a ked zabudem, manžel mi to vždy pripomenie 🙂 🙂 My zatiaľ nemáme isté ani jedno meno 🙂 Ale zatiaľ vieme pohlavie len jedného, tak sa zameriavame na toto meno. 😀

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 jaj takze dvojvajecne, ja jedno 🙂 A chodis do prace? Ja som myslim tak od 22.tyzdna oma, uz som nevladala sediet cely den v praci, a teraz si to doma uzivam 🙂 A moj manzel mi kazdy vecer pred spanim poctivo brucho natiera, som ho zapriahla :D Drzim palce nech je druhe dievcatko, parik by bol krasny 🙂

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 áno dvojvaječné 🙂 🙂 Chodím, ale len na 4-5 hodín, som v kľude, žiadny stres, takže Dr. nemal námietky.. Uvidím, dokedy vydržím ja. Veľmi si želám dievčatko, takú malú maminu princeznú. 🙂 Aké máte meno ?

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 nam sa paci Terezka, a druhe vobec nevieme ale vsak hadam mame este cas na rozmyslenie 🙂 Pol dna v praci, to sa celkom da, vsak uvidis dokedy sa budes citit ok a podla toho sa predsa zariadis 🙂

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 Pekné meno. My nemáme isté ani jedno, čo sa páči mne sa nepáči manželovi a zas naopak. My sa snad asi nedohodneme. 😒 😒 A jediné meno, ktoré sa mi páči pre dievčatko, manžel úplne odmieta ☹

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 no s menami je fakt tazko...my sme sa zhodli na tomto jednom, dalej to zatial nejde 😀 Ale tak verim ze sa nakoniec podari nieco vymysliet, ci uz nam alebo vam 🙂

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 A veľmi ťažko. Páči sa mi Amália alebo Amélia 🙂 Ale manžel o tom nechce ani počuť. 😒 😒 ☹ ☹ Musí sa podariť.

kkatka113
21. sep 2012

@lenka112 to je pekne meno, Amelka je moja neterka 🙂

lenka112
21. sep 2012

@kkatka113 Ved prave, ze je to pekne meno nechapem, co sa na nom drahemu nepaci. Ale tak musime hladat ine.

betina1984
21. sep 2012

@zojaaa to sú veľmi orientačné merania. Mne povedali v 34 tt., že majú 2320 a 2340 g a narodili sa o 5 týždňov neskor v 39 tt. a mali 2550 a 2850.

eeska
21. sep 2012

@zojaaa tak to ti zavidim tu energiu..a so spankom si ako na tom? ja prespim mozno tak 2-3 hodky za noc, neviem sa ulozit, ked sa pretacam hrozne ma boli brucho a o curani ani nehovorim..to snad kazdu polhodku, este len splachnem a uz mam pocit, ze musim zase...a ked tu citam, ako sa vsetky dobre citite, tak mi je az do placu, preco to ja mam takto..do porodu ta uz asi nepustia domov, ze?

zojaaa
21. sep 2012

@eeska
Aj ja mam noc vseliaku, zobudim sa ze mi treba cikat a normalne sa neviem postavit z postele ako ma to picha az si myslim, ze sa docikam🙂docikam
Ale to asi k tomu patri, ja som sa hned zo zaciatku nastavila pozitivne... Proste nic zle si nepripustam a tesim sa ze uz teraz zvladam veci lepsie ako niektore mono maminy a tehule🙂

eeska
21. sep 2012

@zojaaa noo, to pozitivne nastavenie mi asi chyba....mne uz je len zo seba akurat tak do revu a prepada ma zufalstvo 🙂

zojaaa
21. sep 2012

@betina1984
No vidis, ja proste tymto vaham nerozumiem, ze podla coho to je tak, ze niektore co porodia napr v 33 tt maju miery okolo 1600 a ine aj 2100 a naprr. Vy v 38tt okolo 2600 a iny okolo 3100........

zojaaa
21. sep 2012

@eeska
No dufam, ze ja sa v tej nemocke nedostanem do depky😖

sophie123
21. sep 2012

@hural Neboj, oni postupne zacnu papat viac cez den a menej v noci. U nas to tak tiez bolo, ze najprv 2 nocne krmenia a potom uz len jedno a postupne sa to posuvalo k ranu. Nasa mala je tiez vacsia (teraz uz o pol kila) ale aj hladnejsia 🙂 S kojenim bohuzial nemam ziadne skusenosti, ale myslim, ze cim dlhsie budes kojit, tym lepsie 🙂 Ja teraz, keby to islo vratit, by som sa uz tak lahko nevzdavala ☹

eeska
21. sep 2012

@zojaaa no toho sa aj ja obavam, ze aby to tam nebolo este horsie...zvlast ked tam budeme musiet pobudnut dlhsie ako by sme chceli...ty tam uz zostavas do porodu, ci je este sanca ze ta pustia domov?

zojaaa
21. sep 2012

@eeska
To este neviem, vsetko sa popytam v nemocnici....

elika74
22. sep 2012

Ahojte, mám 3 týzdnové dvojicky. Je normálne, že jedno dieta má kazdú plienku pokakanú a druhé kaká po 2 dnoch? Sú kojené. Aké máte skúsenosti? Dakujem za rady.

pistaciaa
22. sep 2012

@zojaaa Ahoj, tak citam, ze od pondelka nastupujes, mne sa tiez zacal vyhrazat nemocnicou, aj ked som mala krcek ok, tak 3tieho idem na poradnu a ze sa dohodneme ci uz pojdem do nemocky pre istotu, tak mozno sa tam stretneme.

betina1984
22. sep 2012

@zojaaa zalezi na genetike, a rodicoch, my s muzom sme taky stredny priemer, niektory su vysoky mohutny, maju vacsie deti, niektory mali a maju mensie deti...

cherryl
22. sep 2012

@elika74 je to normalne aj napriek tomu ze su dvojky maju rozdielne travenie a zachvilu bude kazdemu aj nieco ine chutit

eeska
22. sep 2012

@pistaciaa a kvôli comu mas ist do nemocky? ja mam taky pocit, ze tiez tam cochvila skoncim...neviem ci vydrzim do piatku do poradne, strasne ma od vcera pri chodzi bolia akoby slabiny, az mi je do placu, prejdem 5 metrov a musim si sadnut...neviem ci je to tym roztahovanim, alebo polohou maleho, ale je to o nervy...bojim sa aby som sa neotvarala, ale to by mi asi aj v klude bolesti chodili, ja ked lezim, alebo sedim tak je to ok...

zojaaa
22. sep 2012

@pistaciaa
Vsak uvidis co ti povie, ja teda len tak lezat v nemocnici nechcem.... Uvidim, co mi povedia po vysetreniach, ze na kedy asi bude vychadzat cisarsky a ako to je s tym mojim krckom...ale teoreticky ak by ma nechceli rodit na dalsi tyzden od hospitalizacii, tak sa budem tlacit domov.....
Ty ak mas krcok v pohode, tak to mas dobre.....a tvoje baby kolko vazili pri poslednej kontrole?a v ktorom tt to bolo?

Inak mne uplne opuchaju ruky, normalne mam divny pocit ked zovriem past...a prsty mam ako male prasiatko....

sophie123
22. sep 2012

@elika74 Ano, je to normalne, mne presne toto povedali v nemocnici, ze niektore babatka kakaju raz za 3-4 dni a niektore 3-4 krat denne, doleziteje, aby to vyzeralo tak ako ma - zlte a makke 😀

pistaciaa
22. sep 2012

@eeska no to neviem ani ja, ale vraj pre istotu, tak ho mozno este ukecam na daky tyzden doma, ale ked povie ze treba tak to tam dako vydrzim 🙂

pistaciaa
22. sep 2012

@zojaaa hej krcok vraj zatial drzi, a neviem preco ma chce dat do nemocky, vraj pre istotu, ale ked bude treba pojdem,ale mozno ho ukecam este na daky tyzden, idem k nemu ked budem 33 + 0. Teraz som bola 31 + 0 a baby mali jedna skoro 2000 a druha nieco pod 1800. Ale ty ak mas cs 6 tak ta podla mna uz nebude chciet pustit domov :(.

zojaaa
22. sep 2012

@pistaciaa
Tak som zvedava, co mi povedia v nemocnici...na jednej strane viem, ze by som mala este 2-3 tyzdne vydrzat, ale na druhej strane uz chcem mat potom... 😅

lauricka
22. sep 2012

@zojaaa ono to zvadza, ze uz by si chcela mat po tom, ale bojuj za kazdy dalsi den, kedy mozu byt babatka este v brusku

zojaaa
22. sep 2012

@lauricka
Vsak jasne...a tvoje dvojcata sa v ktorom tt narodili a ake mali vahy?kolko ste po porode boli v nemocnici?