Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
8. feb 2010

Matelko zlati su mali 😵
Mozno ak by sa prisali, tak by si sa rozkojila. Predsa deti vedia lepsie vytahat miecko ako odsavacka a cim viac tahaju, tym viac sa tvori.
Nam dala dr. na pupceky detsky Framykoin a za par dni pekne odpadli.

dracik1
8. feb 2010

fiha, gratulujem julietke k babatkam 🙂

matelko, skus tu laktacnu poradkynu, ona pride, vysvetli, mozno mas zlu techniku prilozenia

baby, inak ako sme sa bavilo o tom umelom mlieku, sme boli dneska s Jurkom u koznej, nastastie nema atopicky exem...ale iba nejaku dermatitidu/ z ktorej vsak moze byt vselico/ 😲 a ked som jej povedala, ze chceme pomalicky prejst na kravske mlieko...povedala, ze urcite nie, ze najnovsie za povazuje za idealny vek prechodu na kravske mlieko 3 roky.....prave kvoli vselijakym alergiam a problemom...... 😔 , takze fasa......

luciaf13
8. feb 2010

matelko krasny su chalani 🙂 este raz gratulujeme

dobru nocku vsetkym prajem 😀

eviska83
8. feb 2010

matelko- krasnucki su 😵 😵 alebo sa obrat na annag-mne veeelmi pomohla -bez jej pomoci by som vobec nekojila - nakoniec som kojila 2 mes.- nieje to vela ale som rada ze aspon nieco 😵
dracik- tak to si ma dostala 😲 a co tak prejst na kozie? nas andrej je prave preto na kozom mlieku a exem sa mu velmi zlepsil- a rozdiel vobec necitime 😵

dracik1
8. feb 2010

evi, to fakt? zaujimave, to ma ani nenapadlo....ale pravdupovediac.......neviem, kde by som to kozie tu zhanala, skusim pogooglit

alienka73
9. feb 2010

Matelko maly su ozaj zlatucky, drzim palce pri papanie. Hlavne nech su zdravucki a nech pekne rastu a tesia svojich rodicov 😉 .
Dracik to kozie zaujima aj mna, co zistis. Ja si uz nepamatam od akeho veku sa kozie moze.Davnejsie mala moja kamoska kozu prave kvoli mlieku ale uz nemaju...

ajka72
9. feb 2010

adi ty máš vždy dobre časy kedy dávaš prispevky pomaly trenuješ na dvojky 😀 tam nočné vstávanie bude bežné

janulqa07
9. feb 2010

tak vcera som sa objednala na morfologiu cez net, cakam kedy sa ozvu a ci sa ozvu.
celu noc som nespala, prehadzujeme v spalni nabytok a hladame miesto pre postielky, ale malemu sa to nepaci, par noci nespal, tak cele dni a noci premeriavam ako sa tam napchat.
Ako tu pozeram na vase pokladiky az nemozem uverit, ze aj ja budem mat dve naraz.

dior
9. feb 2010

matelko krasne deticky 😵

janulka-aj my ideme na morfol,lebo sme mali poz.skrining ☹ ,ideme na bud.tyzden, na amnio po dohode s lekarmi nejdeme -vam ako vysli tie tripl?

janulqa07
9. feb 2010

dior: tripl, este nemam, ale citala som ze pri dvojickach su velmi skreslene vysledky tym ze su dve deticky
ty uz vies pohlavie?

bevca
9. feb 2010

Cao baby, natrafila som na tieto stranky, za par tyzdnov ocakavame 2 baby, este potrebujeme dovybavovat. Mate nejake tipy, alebo kde by som nasla nejake napady co sa pri dvojcatach osvedcilo - najma v zaciatkoch, nech si to zabezpecim dopredu. ALebo si to aspon nastudujem. Zatial si to moc neviem predstavit, co ma vlastne caka....

katrinb
9. feb 2010

Ahoj bevca - vitaj medzi nami...a v ktororm si tt? Ze za niekolko tyzdnomv cakas? No tazko povedat, co chces vediet...je toho viac, co potrebujes...pataj sa co chces....su tu uz maminy, ktore radia o dusu 😉

janulqa07
9. feb 2010

ahoj katrin zajtra ma caka zubarka v ke, nemohli by sme dohodnut hned to stretko, nech kukneme kocik, neskor to uz asi nestihneme a teba coskoro cakaju prijemnejsie starosti 😉

jana
9. feb 2010

ahojte, pridam sa ako nova buduca mamicka dvojiciek

asi v prvom rade by som chcela podakovat za tuto temu, bo je pravda ze citam tu prispevky uz dlhsie a musim povedat ze mi dali aspon ako taky obraz o tom co ma caka.
tak pomaly sa budem pripajat, zatial nemam toho co vela pisat i ked otazok by bolo vela ale to snad postupne

bevca
9. feb 2010

som v 24 a kedze som prekonala nejaku tu hranicu zivotaschopnosti deti tak az teraz sa k Vam pridavam. zariadujem vybavicku, aby som nieco mala pokope, keby som musela nahodou do nemocnice. Ako ste sa vybavovali - vzali ste vybavicku pre mono deti viac menej krat dva?

ell
9. feb 2010

Katrinb ahoj, pozeram ako krasne ti tam tie tyzdne nabiehaju! 😉 super! ja este mesiac robim a potom idem na md. uz sa aj celkom tesim lebo uz teraz fucim ako lokomotiva ked chodim 😀 tak budem aspon oddychovat!

dior
9. feb 2010

junulka a ty preco ides na morfol. myslela som ze ti zle vysli triple,no my sme po umelom a pohlavie nam povedali v den vkladu embria 😉 a moj dr to uvidel uz v 11t 😅 teraz uz vkuse sledujeme na ulz gulky a pipiskov 😵 tebe iste povedia na tom morf.

janulqa07
9. feb 2010

dior: ja som ani nevedela ze take nieco je, kazy mi to radil a tak som to zacala studovat a chcela by som vediet ci su ok.

bevca
9. feb 2010

to tiez cumim. Dior, takze oni ked Ti tie embrya vkladaju, tak vedia na 100 percent ake to je pohlavie?

zuzka0807
9. feb 2010

juli, mauzi, evka, ajka (baby, co uz mate babatka 🙂

chcela by som sa spytat na jedno z mojich dvojciat. Karolinka sa zacala stavat o gauc na nozicky (kedze nechce spavat v postielke...ale to je ina pesnicka s nasimi babami), asi pred 5 dnami, pekne zacala stvornozkovat a zacina sa uz stavat o stolik na PC, o stolik pod TV (mavame ich v obyvacke, na puzzlach a deke, pod nimi je plavajuca podlaha), stavia sa dost casto, uz sa snazi aj posuvat popri gauci, snazi sa pekne dat dole...obe mali od narodenia pedes vari (paty do O), masirovali sme nozicky, potom ortoped v dca povedal, ze to maju dobre (bez nejakeho dokladnejsieho vysetrenia)...tak som im aj tak aspon po kupani nozicky masirovala (lenze teraz sa mi Karolinka toci, je problem ju prebalit, nie este masirovat) a tak neviem, ci jej dat len capacky (ako ste pisali v clanku, ked sa deti zacinaju stavat), lebo som uz aj kupila take tie papucky nadoma (su bud ako sandalky, s vytvarovanou klenbou proti plochym noham a pevnou patou, opatockom, alebo cele so snurovanim), jednak neviem, ktore zvolit, ci ich teda uz davat...lebo vcera sme jej ich skusili, a omnoho horsie sa jej v tom vstavalo, krivila si nozicky, vyzuvalo sa jej to aj pri lozeni, aj pri vstavani...tak neviem, a da sa aj urcit, aka znacka tych papuciek, topanociek je dobra? dakujem

juliagregor
9. feb 2010

ahoj zuzka
RAK - papučky na šnurovanie, vysoká päta, odporúčam ti ísť znovu k ortopédovi, pýtaj sa do TN
najlepšie na chodenie sú prvé topánočky kožené RAK ale sú aj iné značky, sú ľahké, mäkučké a s ortopedickou vložkou, capačky maximálne do kočíka...topkánočky majú vo veveričke, ale dobré sú aj tie z Partizánskeho (tvoja teta ich má)...ahoj

juliagregor
9. feb 2010

ahojte tehuľky...
ale vás ju tu...jaj.. ja by som sa niekedy s vami vymenila, ale iba cez deň.. 😀

ajka72
9. feb 2010

zuzka my sme mali na prvé kročiky také biele topánočky kožené šnurovacie kupovali sme ich u baťu mali sme tam vtedy zľavu ale aj RAK má také myslím je stránka www.rak.sk

ajka72
9. feb 2010

tak stránka je www.rak-obuv.sk

katrinb
9. feb 2010

janulqa - jooj skoda, ja zajtra idem ku svagrinej - nebudem doma. Ale dufam, ze sa uvidime...ved ja ked budem mat bambulky vycsie, buideme mat cas na navstevy...ci prechadzky.....a podla mna nebude problem sa stretnut. Ale ked chces, skus ist do KIKY, tam maju nas kociarik...aj ked tusim minulorocny model, co je jedno. Mrzi ma to...ale mozno nabuduce, ked budes v KE..skus sa ozvat.

Jana - vitaj aj ty....to je super, kolko nas pribuda maminiek..a pytaj sa cokolvek...

bevca - ja som kupovala vela vela veci od maminiek mono babatiek....takze mam vela veci roznych. Ale samozrejme par veciciek mam aj rovnakych - novych a casom budem kupovat aj nove ale aj pouzite....

ell - no s tym fucanim viem, o com hovoris HIHI....da sa to ale vydrzat. Ale je pravda, ze doma ti bude lahsie, ako v praci. Aj ty mas uz pekne tyzdne....juuj, ako nam to ubieha...halvne si to uzivaj...to dvoj tehu...je to podla mna neopisatelny pocit a nikto. kto to nezazil nevie tas pochopit, ked hovoris o tehulkovani...tak si uzivaj, ze si ina mamina... 😉

Juli - si srandistka - ze vymenila....ja sa hlasim, ale zase len na noc 😉 😵 😨

dior a janulqa - ja som na morfologickom bola ano na uplne beznom vysetreni. ja som mala vsetky vyysledky Ok....a na ten morfol. ma moja doktorka poslala automaticky....ono to je ale u kazdeho lekara inak..niektori lekari neposielaju na to vysetrenie...aj ked uz sa to stava viacmenej normalnych beznym vysetrenim pri tehulkovani.... takze si myslim, ze je len dobre, ze idete. pozru vam babatko uplne cele...a hned budete kludnejsie...ze mate babatka zdravulinke...

janulqa07
9. feb 2010

katrin dakujem snad bude cas a zbehneme tam, vcera som sa objednala na morf. a dnes mi budu volat, ta doktorka mi poslala mail, tak dufam ze sa tam dostanem.

bevca
9. feb 2010

baby a co nejake vychytavky priamo pre dvojcata, mali ste nejake? Napr. ako nosit dvojcata naraz, v satkach?

juliagregor
9. feb 2010

bervca vychytávky - trpezlivosť a ....ked sa dá kopec pomocníkov...nosiť deti naraz..no neviem...ajka čo myslíš ty?...
videla som taký nosič ale úprimne....u mňa nie...

juliagregor
9. feb 2010

prepáč mi bevca... 😔

bevca
9. feb 2010

a ako ste riesili vy, ked vam obe zacali naraz plakat? Obavam sa, ze budem dost sama, moc pomocnych ruk neocakavam, poznate to, manzel vecne v praci a babicky daleko...takze vsetko, co moze pomoct privitam.
ako vypada ten nosic, myslis, ze by boli tazke obe na nosenie?