Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
26. feb 2010

jaaaj ale to si platis nieco naviac poistenie ci co

juliagregor
26. feb 2010

nie,
ja mám nárok, lebo som stále zamestnaná, presne neviem, nechcem ťa zavádzať, ale ked máš nárok na materskú, máš aj na zvýšený, musíš byť zamestnaná pred MD a nesmieš mať další príjem..

janulqa07
26. feb 2010

jaaaj no dobre uz som v obraze, mna prepustili pred materskou 😠

maartinkaa
26. feb 2010

ahojte dievcata, vidim, ze sa tu riesia zasa komunisti, auta a kociky 😀
my mame kiu rio a to si viete predstavit, ze ake je to male auto 😀 takze sa tam v ziadnom pripade nezmestime 😀 ked niekde ideme vsetci, tak si poziciavame auto od svokra/ma osemmiestne/ 😀

a ja milujem sekace, sice som tam uz asi rok nebola, ale starsim chalanom som tam nasla kadejake vychytavky 😀 , je to pre mna relax a taky adrenalin, ked nieco vysnorim..... 😀

a aj katka je este tu 😉 drzis sa babulka 😉

juli a o tych topankach mi nieco hovor, starsi si uz hocijake neobuje a slovensky obchodnici rodicov perfektne zdieraju.... 😝 😝 😝 😝

maartinkaa
26. feb 2010

juli mas pravdu s tou materskou, ale ona bola tiez pred materskou min 270 dni poistena, takze by sa mala na to niekde spytat, ale este ma aj tak cas 😉

juliagregor
26. feb 2010

ozaj presne neviem, ale Janka si zistí 😉
ako sa máte?

janulqa07
26. feb 2010

jaaaaaaaaaaj dakujem s mojimi skusenostami a stastim to viem ako dopadne 😠

maartinkaa
26. feb 2010

mame sa dobre, len teraz u nas prsi 😝, takze sme len doma 😝 bruno mi zacina sediet, tak sa trochu vytesujem a momentalne mi serie 😀 do kazdej plienky....nie je to typicka hnacka, ale je to take redsie, tak neviem z coho to ma lebo hugo papa to iste 😠

maartinkaa
26. feb 2010

jani ja som dala pred materskou tiez v robote vypoved 😉 , ale bola som 270 dni poistena a keby som zasa isla na matersku, tak zasa by som dostavala tych 256 eur

janulqa07
26. feb 2010

lenze ja idem z rodicovskeho prispevku do dalsieho tak neviem ale na socialke mi nikdy nic nepovedali 😠

maartinkaa
26. feb 2010

ale ked sa ti miminecka narodia,tak dostanes velke prachy 😀 😀 😀 😀

janulqa07
26. feb 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeej sa tesim 😀 myslim ze to kazdy pochopi 😵

maartinkaa
26. feb 2010

jani to nevadi, ale fakt sa treba radsej spytat, alebo napis gape do paragrafov /rodicovsky prispevok v roku 2010/, alebo mihalovi a oni ti zarucene daju na toto odpoved 😉

maartinkaa
26. feb 2010

mne sa tiez oci pregulovali, ked mi pipali esemesky 😀

janulqa07
26. feb 2010

no som zvedava 😒 ale aj tak je to stale nespravodlive

maartinkaa
26. feb 2010

ano to je, ale hlavny dovod su nase pocernejsie spoluobcianky 😠

juliagregor
26. feb 2010

dievčatá zatiaľ sa lúčim idem uspať drobcov a rýchlo dovariť ...

janulqa07
26. feb 2010

no ved to ma zaujima ako sa to pocita ja som bola slobodna mamicka s dietatom na rodicovskom prispevku, na socialke predomnou ........ tak jej vysli nejake bonusy a mne nie lebo nie som vraj socialny pripad nakoniec po dlhom patrani zastim ze som mala do dvoch rokov narok na prispevok. 😠 😠 😠

ell
26. feb 2010

Ahojte! Katrin, drzim palce, vidim, ze to uz mas za par 😉 😎
Inak vcera som kupila kocik tak sa vytesujem 😎 😎 😎

maartinkaa
26. feb 2010

jani a ty akoze nedostavas rodicovsky prispevok???, to dostava kazda matka aj slobodna, je to myslim, ze 156 eur a ten zvyseny je len od januara 2010 a ten patri matke, ktora pred narodenim dietata poberala materske, alebo bola 270 dni nemocensky poistena, a ty ked si bola pred narodenim matuska zamestnana tak si urcite poberala materske, a po uplynuti materskeho si mala dostavat rodicovsky 156 eur

/do obdobia 270 dni sa zapocitava aj obdobie prerusenia povinneho nemocenskeho poistenia, ktore sa zapocitava na ucely materskeho/

janulqa07
26. feb 2010

martinka poberam rodicovsky 156, ale bola som rozvedena s dietatom a na socialke mi samozrejme nic nevyslo , neskor na nete som sa dozvedela ze malo vyst lenze my nie sme taky nastudovany ako niekto, poznaju vsetko na co maju narok ale podpisat sa nevedia 😠

maartinkaa
26. feb 2010

a to, na co si mala narok, sa ti neda spatne vybavit? aby ich slak trafil 😠 😝

janulqa07
26. feb 2010

no nie lebo kde sa pojdem hadat teraz nemam dokaz ze som tam bola kto mi povedal a tak, ale oni to na socialke robia ked neprides s niecim co si sama zistis oni ti to nepovedia iba ak natrafis na dobreho cloveka

maartinkaa
26. feb 2010

ty myslis, ze na socialke ti nevysla materska, na ktoru si mala narok zo zamestnania?

ako to vlastne u teba bolo?
ja som podala v praci vypoved s tym, ze mam inu robotu a ked som podpisala vypoved, tak som o tri dni zistila, ze som tehotna 😨 uf, doktor ma hned vypisal, pretoze som cakala dvojky / cize som bola na PN v ochrannej lehote/ a tym padom som poberala PN a potom aj matrsku a teraz mam narok aj na zvyseny rodicovsky a keby som znovu otehotnela tak zasa by so mala narok na zvyseny rodicovsky. len na matersku uz asi nie 😉

janulqa07
26. feb 2010

nie na vyssi rodicovsky ale nejaky prispevok neviem uz ako sa vola, ale kazdy cent dobry.

ja som zmenila zamestnavatela a v priebehu skusobnej doby som zistila ze som tehotna, isla som na PN a on ma prepustil, brala som materske a teraz rodicovsky

maartinkaa
26. feb 2010

no takze, ked si brala materske, tak by si mala mat narok aj na zvyseny rodicovsky

janulqa07
26. feb 2010

pri mojom stasti som zvedava 😒 len dufam

ake to je mat doma tolko chlapov

maartinkaa
26. feb 2010

jani super, aj ked som si povedala, ze ked mi doktor povie, ze cakam dvoch chalanov, tak odpadnem, ale nestalo sa, a ja som sa zamilovala do nich v tom momente 😀

janulqa07
26. feb 2010

ono je zaklad ze su zdravy aj ked maju prevahu nad tebou
v ktorom tyzdni si rodila?

maartinkaa
26. feb 2010

rodila som v 29tt a boli uplne zdravi a bez komplikacii a dokonca aj sami dychali 😀