Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
27. nov 2012

@karkulkaa drzime palce!!! Uz ste v perfektnom tyzdni tak ja byt tebou uz sa tesim, ze to budes mat za sebou coskoro a babatka pri sebe 🙂

vampgirl
27. nov 2012

@pancuska no ja som s tymi nevolnostami vyskusala mozne nemozne a nic nefungovalo 😀 Lekar mi ponukal, ze mi napise recept na nejaky liek, ale to som zase nechcela, ze radsej to pretrpim 😉

Hej hej, aj ja som zistila ked som zacala studovat dvojicky, kolko vselijakych komplikacii sa moze vyskytnut, hlavne ma vsetci strasili predcasnym porodom, tak uz sa neviem dockat, ked za par dni skoncim 34.tyzden, to uz by sme mali mat to najvacsie riziko za nami 😎

Haha mena este nemame, je to strasne tazke vybrat hned dve 🙂)) asi sa rozhodneme az ich uvidime 😀

vampgirl
27. nov 2012

@andy_123 Ja zase po veceroch jem jablka 🙂 A tiez som dlho doobeda iba ovocie jedla ale uz v prvom tehotenstve som zacala ranajkovat "normalne" 😉 a potom pri kojeni tiez, a odvtedy mi to nejak zostalo 😀 Ale mnam, si ma navnadila na chlieb vo vajicku, idem si ho tusim urobit na veceru 😀

karkulkaa
27. nov 2012

@vampgirl Aj ja som sa bála že to bude predčasne ale nadopovali ma magnezkom a vydržala som. 😉 Pomohlo mi že som bola v 28 tt v nemocke na 10 dní koli falošnému poplachu. Dali mi vitamíny a od vtedy som doma. Až vo štvrtok mám íst už na lačno na spinál.

84matulik
27. nov 2012

@esgal boženky...takto sme to robili zo začiatku a bolo to ako tak fajn, potom začali spať v podstate skoro celú noc, až nad ránom sa začali budiť, tak som manžela stopla a teraz sa snaží ale nejak asi vyšiel z cviku...nehovoriac že malí sú hrozní nerváci, až sa bojím akí budú ked budú starší...či robím niekde chybu ked sú takí, alebo čo???? sakra...naši sú predčasne narodení...je to obrovský rozdiel ked sa pozriem na donosené detičky....akože sú zlatí, dobiehajú to krásne, ale tie nervy...des...malá nedokáže spať bezomňa a malý by rozbil niekedy aj postielku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

84matulik
27. nov 2012

@andy_123 nie....niekedy príde svokra, alebo mamina...ale to je také...nie že by som nebola vdačná, ale von si ich nikto nezoberie tak, ked som tam neni aj ja....vieš ked sa zobudia obaja vonku a chceli by ešte spinkať, tak sú strašné jedovití a mám čo robiť aby som ich utíšila, ani manžel sám nechce ísť, bojí sa že to nezvládne☹((((( vieš naši sú predčasne narodení v 31tt+2 dni, všade mi píšu že 32tt...ale skutočnosť je tých 31+2....museli sme rehabilitovať vojtovú metodu, malinkí boli 6 týždňov v nemocnici, cca mesiac v inkubátore....sú iní ako donosené detičky....sestra má tiež dvojky, je medzi nami "v podstate" mesiac rozdiel, v skutočnosti 3 mes., a je to úplne iné... ☹ ☹

84matulik
27. nov 2012

@andy_123 a zvládneš to neboj, hlavne aby čo najdlhšie vydržali v brušku!!!!🙂))))))))))))))))))))))))))))

griska11
27. nov 2012

@karkulkaa nech len všetko dobre dopadne!

esgal
27. nov 2012

@84matulik PRESNEEEEE!!!!! Takto sme to mali aj my, najprv ako malinkí sa budili kazde 3-4hod v noci, cez den skoro stale hore ☹ a ako 3 mesacní spali skoro celu noc do 5 potom 6 potom azdo 7 v kuse hovorime si ze aka parada ze mame takto uzasne deti 🙂 a zrazu ked mali asi 5mesiacov zlom a budenie vela v noci, zaspavanie neskutocne tazke, kazdy jedneho na rukach asi ľhodiny sme nosili ☹ potom zaspavanie sa zlepsilo ale nocne spanie stale zle☹ A tak isto su neskutocne energickí, stale skacu, vískaju, namiesto chodenia len behaju a teraz novinka nielenze spia len raz za den a asi len 1-1,5 ale Emko mi od vcera nechce spat cez den vobec, az v kociku zalomi o 16 a to je hrozne lebo potom zasa vecer nechce zaspat. JOOOOOJ tie nase zlaticka 🙂 hlavne nech su zdravi a vsetko zvladneme 🙂

mia117
28. nov 2012

Ahojte, 26.11. Sa narodili lokalnou sekciou v 33tt Adamko 1480gr a 41cm a Davidko 2130gr a 43cm.

kkatka113
28. nov 2012

@mia117 este raz gratulujeme 🙂 A ako sa maju drobci? Dychaju sami? Ty si urcute este ubolena ale od dnes bude lepsie uvidis a veeeelmi skoro budes uplne fit, drzte sa 🙂

griska11
28. nov 2012

@pancuska gratulujem k dvojičkám🙂 pekne si to uzivaj teraz na začiatku lebo ku koncu to uz bude ťažke.... Nechcem Ta strasiť, každá sme individuálna ale ja uz ledva v noci spím a o bolestiach v podbrušku ani nehovorím, zatial som doma ale ked to pôjde takto ďalej tak budúci utorok na poradni uz sa budem pýtať na hospitalizaciu aby bolo všetko ok a aby som bola monitorovana.... 😉

misha1104
28. nov 2012

@kkatka113 ahoj mozem sa nieco opytat ake to bolo nosit dve deticky to kopkanie a samotny porod a teraz domka da sa to zvladnut?

timmka
28. nov 2012

@griska11 ahoj, akurat citam, ze aj teba boli v podbrusku, aj mna, mam dost silne menstruacne bolesti, hlavne v noci ☹ , uz len lezim, nie som schopna ani prejst vonku 😒 , brusko mi nejako kleslo do kocky, co skoro to asi pride 😒

dadkal
28. nov 2012

@vampgirl no ja to uz mam isté, ak neporodim do 6.12., nastup do nemocnice, to uz budem 36+4 a dufam, ze ma tam uz dlho drzat nebudu. musim sa este nejako dohodnút s porodnikom. lebo vcera tam obracal ten kalendár, ci mam nastupit v 37.tyzdni alebo 38.tyzdni, tak dufam, ze to potom uz natahovat nebudu. Dnes ma caka interne, zajtra ARO, ale ja pevne verim, ze pojdem spontanne, obe su otocene hlavickou.
no s malym je to uz des, uz som s nim minimalne. je tu mamina, potom ju strieda svokra. ale ja tiez mavam pred poradnou divne pocity, ze co ak ma posle. a v pondelok si vzdy vravim, ze zajtra uz pojdem. no ale stale drzim. ja idem buduci tyzden zase v utorok, tiez chce pomerat a zistit, snad sa uz neotocia. na jednej strane by som to uz chcela mat za sebou, na druhej strane sa uz toho strasne aj bojim a hormony mnou kyvu jedna radost. ale to som mala aj pri malom 🙂 no co, to sme uz my zeny. Drzte sa a neboj, uz je to tiez dobry tyzden, este treba vydrzat.

griska11
28. nov 2012

@timmka tak to mame veľmi podobný termín 🙂 to som myslela ze uz vsetky porodili🙂 no ja to skôr cítim ako svalovicu ledva sa otáčam v posteli, niekedy sa mi zda ze mi tvrdne bruško ale to skôr sa baby vyduvaju, asi uz chudatka majú malo miesta ☹ nezdá sa mi aby mi Nejako narastlo brucho od min tyzdna:( na ultrazvuk idem az 10.12. Dúfam ze dovtedy neporodim.... Ale skorší termín mi v nemocnici nevedeli dat....

timmka
28. nov 2012

@griska11 tak mna skor boli ako na menzes a tiez ma boli brusko inac ked sa otacam z jednej strany na druhu, mne sa najlepsie spi na chrbte, vtedy si asi drobci najdu super miesto a kledne spia , na boku ma chlapcek velmi tlaci asi s ritkou do rebier a tak mi vyduje, ze to neskutocne boli 😒
ja idem na ultr. v piatok, ale neviem ci mi bude merat babatka, vyjadril sa, ze az v 36tt, pred 5 tyzd. mali 1350g, tak neviem ako rychlo rastu, nevies kolko by mali mat teraz?

kkatka113
28. nov 2012

@misha1104 Ahoj 🙂 nosit ich bolo ok kym boli malinke ale ku koncu od takeho 28. Tyzdna to uz bolo narocnejsie a narocnejsie, a ten 37. tyzden som uz ratala hodiny kym pojdu von 🙂 porod cisarskym bol uplne fajn, uz som fit a nic neboli, vacsiu mam pri sebe od druheho dna a jevzlaticko, da sa to s nou uplne super 🙂 Mensiu mammeste na novorodeneckom, je malicka a nevedela si dobre drzat teplotu, ale zajtra ju dostanem tak som zvedava ako to budeme zvladat 🙂 Potom mozem napisat ak stihnem 😀

griska11
28. nov 2012

No podľa tabuliek v 35 týždni majú deti 2380 g, na ultrazvuku v 32 týždni mali obe cca 1700g tak dúfam ze okolo 2 och kíl budu mat, tak to ta obdivujem lebo ja na chrbte neviem spat vôbec je mi tak dosť zle ...

griska11
28. nov 2012

@timmka No podľa tabuliek v 35 týždni majú deti 2380 g, na ultrazvuku v 32 týždni mali obe cca 1700g tak dúfam ze okolo 2 och kíl budu mat, tak to ta obdivujem lebo ja na chrbte neviem spat vôbec je mi tak dosť zle ...

vampgirl
28. nov 2012

@dadkal Podobne aj ja na jednej strane uz chcem nech su vonku a nech uz sme vsetci doma, ale posledne dni ma chyta nejaka poanika z porodu, aj tym ze neviem, ci sa mam pripravovat na normalny porod alebo na sekciu... plus este nemame poriadne nic porobene pre malych, veci pozehlene, kocik zlozeny, tasku do porodnice pripravenu, stale vsetko odkladame ze mame kopu casu este... Tak zacinam byt z toho vsetkeho nervozna 😉
Inak aj ja som s malou uz minimalne, vacsinou von s nou chodi manzel alebo moja mama, lebo ja uz nemam energiu ju niekde nahanat po ihrisku 😉

vampgirl
28. nov 2012

@timmka
@griska11
Aj ja mam podobny termin a este sadrzime 3-v-1 😉 Dokonca to v najblizsej dobe ani nevyzera na odchod do nemocnice, klop klop. Buduci piatok mam utz tak dufam, ze krpci uz budu mat cez dve kila, to budeme koncit 35.tt.
Ja som netusila, ze v tomto stadiu moze este niekto spat na chrbte 😕 zaaavidim! Mna tak po minute zacne dusit, mozem uz spat jedine na bokoch (alebo v sede 😀 ) a to ma kazde rano tak bolia bedrove klby ze az 😠

timmka
28. nov 2012

@vampgirl
@griska11 tak asi som vynimka 😀 , ale dr. mi zakazal spat na chrbte, tak sa snazim nespat, ale ked si lahnem, tak citim taku ulavu 😉 no uvidim v piatok, poprosim dr. nech mi ich zmera ze kolko vazia 😉

vampgirl
28. nov 2012

@timmka No ja som na minulom utz v 30.tt uz zacala po 5 minutach lezania na chrbte im tam omdlievat, lekar cely vyplaseny mi kazal lahnut si na bok a potom ma nechcel pustit z ordinacie, ze ci sa mi netoci hlava 😀 som zvedava buduci tyzden zase na utz, to uz si na chrbat ani nelahnem a rovno vysvetlim, ze mozem iba na boku lezat 🙂
Pre mna praveze jedna vec, na ktoru sa po porode neskutocne tesim, je ze si lahnem na chrbat 😀

Ale inak na boku tiez ked si lahnem na jeden, zacne ma jedno babo okopavat a protestovat, ked sa prevalim na druhy, ozve sa zase druhe, tak asi im to nie je moc pohodlne 😖

pancuska
28. nov 2012

@andy_123 ano ta pani ....funguje co som si vsimla ze v spolupraci dr ale zasa naokolo co mam kamaratky tak uz su vsetky tehulky len bohuzial ani mne k otehotneniu nepomohla!!! dokonca mi povedala ze aby som si ten mooj zniceny vajcovod nedala odstranit lenze ako by som bola tehotna ked bol nejaky cely zatvoreny a vypustal nejaku tekutinu ktora by mi odplavovala pri IVF embryo a este mi tvrdila ze budem mat bez neho tlaky ako zena v prechode ale nemala som.....tak som jej ani nepovedala ze som si ho dala odstranit a v centre sa dr so mnou ani nechcel bavit ze ked si ho nedam von IVF mi neurobi lebo ze by to bolo zbytocne.....a vidis podarilo sa ale ja neviem co urobim aby som sa tak nebala.... 😒

pancuska
28. nov 2012

@vampgirl a este som sa chcela opytat na farbenie vlasov a tak ze ci je to mozne......? lebo ja som robila kadernicku a tak chodia ludia za mnou ze ci by som ......ale zatial som odmietla lebo z domestosu do wc mi bolo nejak zle a tak toto je tiez chemikalia .....nemas skusenost s tym? 😉

karkulkaa
28. nov 2012

@timmka moje mali v 34 tt 1900g a 1820g. Ale ja som malá. Potom mi ich merali v 36 tt 2260g a 1970g. Tak som teraz tiež zvedavá kolko budú mat. Aspon že som bola do poslednej chvíle doma.Už som nervozna a mam tak aj trochu strach zo zajtrajška. Ale nech už sú vonku..

griska11 Dík za povzbudenie, už aj Ty to máš za pár. Mne zas tvrdne bruško dost často, a bolesti v podbrušku mám ked trochu viac pochodím.

pancuska
28. nov 2012

@griska11 asi musia byt babinka dolu hlavou aby to islo priridzene ze? a tak to je uz len tyzden......do poradne,asi by som vydrzala co to da len nech nie su tak drobunke......ale ked sa uz zacnu pytat tak si clovek nevyberie......ozaj a mas doma jednu postielku ci dve? 😉

griska11
28. nov 2012

@vampgirl to mam s tým okopavanim presne aj ja hihi ako si vybojuju svoje miesto🙂 tak sme tri🙂 no som zvedava ktorá to potiahne najdlhšie 😉
@timmka tak sa držme babizne🙂

timmka
28. nov 2012

@vampgirl to iste je aj u mna, na boku im velmi nevyhovuje