Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
1. mar 2011

@juliagregor dakujem velmi pekne za odpovede aj podporu 😉

fatulda
1. mar 2011

ahojte dievcata, akurat predavam autosedacky vajicka, spolu so zakladnami isofix, ak hladate, tak si skuste pozriet moj bazar 😉 https://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/mi9...

juliagregor
1. mar 2011

@andysok 🙂
budem už len stručná....
mamoka Vás všetky pozdravuje, má sa dobre

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok 1. deti som porodila v 38+1 prirodzene
2. nekojila som vôbec, bohužial bolo max. mliek denne 20ml
3. ja som s deťmi od narodenia prevažne sama a akurát večer mi mm pomáha pri kúpaní, ale to je tak 3x do týždňa, inak kúpem sama a aj mi to vyhovuje lebo sa mi nikto do cesty nemotá...

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl dakujem pekne Luci za odpoved ak mozem este eine frage.....a krmila si ich spolocne , ci samostatne? budili sa spolu?

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok krmila sompoločne, hlavne v noci, vždy ked sa zobudila jedna, som zobudila aj druhú, no a teraz sú už zosynchronizované a pýtajú jesť naraz... iba o desiatej večer mi papá len jedna, tá druhá spí až do rána...

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl jaaaaj dakujem este raz za odpoved,.......co by som ja bez tohoto fora len robila 😉 som naozaj stastna ze cakame babatka v tejto dobe ked sa vela veci da pozriet na nete, kde si clovek vie pisat s mamickami, ......... 😉

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok a ty si priamo z BA?

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl ano ano byvam pri Poluse a chystam sa rodit asi v Ruzinove.....

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok tak to som na skok 🙂 ja bývam pri miletičke, tak to ťa potom môžem prísť niekedy pozrieť aj s kočíkom :-

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok inak v ružinve som rodila a bola som velmi spokojná, bola som na štandarde, ale mala som sa ako na nadštandarde 🙂

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl no to by bola parada 😉 poznas Ludove namestie? tak som presnejsie z tej lokality.....ty si tiez domaca? mysliom teda rodena Mileticka? 🙂

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok no ludové námestie nepoznám, teda aspoň ulica mi nič nehovorí, kuknem na mape, tak sa skorej zorientujem, a hej som rodená miletička, len som sa presťahovala o dve ulice 🙂 z jégého na miletičovu

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl no ludove namestie je namestie ulica je ina a inak aj ja som original rodicovsky dom o dve ulice dalej.... 🙂 preto som sa pytala na to ci si original od tial ci si nahodou nechodial tam do ZŠ, ale pri Mileticke su uz asi ine school ja som chodial na Ersta Thelmanna, 🙂 no vidim ze budeme musiet nieco potom vyhuuutat 😉

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok tak už viem kde to je, na riazanskej sme mali tuším veterinára, ak sa kludne môžeme niekedy dohodnúť, už si na PN

lucia.kl
1. mar 2011

@andysok ja som chodila na bajkalsku

lusinkaj
1. mar 2011

ahojte 🙂
prisla som vas po dlhsej dobe pozdravit...trosku som citala,ale nie vsetko nieje cas...nebojte sa dvojiciek.je pravda je to tazsie omnoho ako mat jedno díeta vo vsetkom...ale da sa to tak ako pise matelko a ostatne ja som tiez od zaciatku s nimi sama,jedine mm pomaha ale on je na smeny cize nie stale moze...babky pridu ak nevyhnutne potrebujem...ale najlepsie je sama..nikto vam do nicoho nediriguje 😀

lusinkaj
1. mar 2011

ahojte 🙂
prisla som vas po dlhsej dobe pozdravit...trosku som citala,ale nie vsetko nieje cas...nebojte sa dvojiciek.je pravda je to tazsie omnoho ako mat jedno díeta vo vsetkom...ale da sa to tak ako pise matelko a ostatne ja som tiez od zaciatku s nimi sama,jedine mm pomaha ale on je na smeny cize nie stale moze...babky pridu ak nevyhnutne potrebujem...ale najlepsie je sama..nikto vam do nicoho nediriguje 😀

andysok
1. mar 2011

@lucia.kl noooooo ano je tam par veterinarov v nasom okruhu 🙂 a od Riazanskej som " co by dub....alebo co by si kamenom dohodila....." budem velmi rada.......som stale teraz doma, kalsika vychadzky od 10 do 12 a od 14 do 16 🙂 cize ak budes mta cestu, napis mi ja rada vybehnem troska na vzduch lebo nikam nechodim, len lezim a lezim 🙂 tak sa zatial maj idem si hodit ocistu , som fakt rada 🙂 zatial ahoj Luci

janette77
1. mar 2011

@andysok Ahojko, ja som rodila 38+6tt planovanou sekciou, kojila som len neuveritelne dva dni (keby som nezazila ani neverim), mliecko sa mi spustila 5. den po porode, naposledy som si vsak odsala 20ml mliecka a nasledovali 3- dnove horucky (40-ky opakovane), po ktorych som o mliecko prisla. Nasla som si vsak system, ako aj z flasky krmit Miska aj Misku naraz, lebo niekedy mi spustia riadne stereo a musim hasit zahoruca..-)
Co sa tyka zivota s dvojickami, mozem Ti napisat len tolko, ze jedno babo by sa mi uz malilo.🙂 Ja osobne to beriem ako velky dar a stastie. Tesim sa dvojitemu stastiu a tak ako tu maminky pisu, su horsie a lepsie dni, ale rozhodne to stoji za to. Tak smelo! 🙂

andysok
1. mar 2011

@janette77 dakujem pekne za odpoved i podporu ja sa neuveritelne tesim, 🙂

evasbk
1. mar 2011

@margaretka3 Ako tak čítam, tak sme na jeden rovine 😉 Tiež čakám jednovaječné a termín máme skoro spoločný 🙂
Ahojte dievčatá, rada by som sa k vam pridala ak môžem. Dlhší čas vas už čítam a vela veci som sa tu dozvedela 😉

xxxjanetaxxx
2. mar 2011

@andysok zdravím 😉
ja som rodila v posledný deň 35tt, sekciou Danielka bola zle otočená-nožičkami(inak by som išla normálne, už mám jednu dcérku tak aj jeden spont.pôrod za sebou )

dievčence boli malinké 1900g a 2050g tak mi nedovolili kojiť, aby sa neunavili a Peťku som ani nemohla, lebo bola na JIS-ke, mliečko som len odstrekovala a odkojila by som len jednu, mliečko som mala cca mesiac

manžel ráno vezme st.dcéru do školy a domov príde o 20:00, na prvý mesiac som chcela na pomoc manž.maminu a tá si k nám odskakuje doteraz, ale preto lebo sa sťahujeme a ja potrebujem baliť, keď som sama dá sa to zvládnuť, sú lepši a horšie dni, ale keď príde mama je to také voľnejšie, v noci mi mm pomáha ale nie vždy, lebo kŕmim jednu po druhej a keď sa nezobudia naraz, druhú zobudím keď nakŕmim prvú 😉 aj kúpanie sa dá zvládnuť bez pomoci 😉.............. a hlavne nevyčítať si, že si nechala dieťa plakať..............niekdy to inak nejde...... ☹
.........................držím palčeky..............

andysok
2. mar 2011

@xxxjanetaxxx Dakujem kraaaaaasne za odpoved a skuuuuusenosti 😉

luciaf13
2. mar 2011

@andysok ja som rodila 37+6 planovanoiu sekciou. Nekojila som ,mliecka som mala tak 20ml ☹ a neboj zvladnes moj mm pracuje na smeny a ked ma dlhy tyzden tak som 5dni sama o 8:00 do 22:00. Je to tazke jasne, ale zvladneme vsetko vsak sme silne zeny a nase milovane slniecka nam to vracaju vsetko spat. Ked sa krasne usmeju, blaznia alebo len tak po nas lozia 🙂. Neboj 😉

luciaf13
2. mar 2011

@andysok a krmime zasadne od narodenia naraz. Aj v noci, ked jeden spal zobudili sme aj druheho 🙂 co vobec nebol prenho problem vsak na mliecko sa daju nahovorit bezproblemov 😎

andysok
2. mar 2011

@luciaf13 dakujem Luci za odpoved 🙂

margaretka3
2. mar 2011

@evasbk Tak to sa teším, a vieš už čo to bude? Ja idem 07. do poradne, tak dúfam, že sa to už dozviem 🙂. Máš nejaké problémy? Ja okrem varixov zo spodu, boľavého chrbáta.....celkom pohoda 🙂. Od apríla sa asi dám vypísať, hoci robím na 6 hodín, nemôžem už voľajako tu obsedieť, tak sa aspon pripravím na bábatka....

evasbk
2. mar 2011

@margaretka3 Ahoj, ja som na Pn-ke od začiatku. Do 12 tt som mala problémy , ako krvacanie, špinenie aj som si 2 týždne poležala v nemocke, ale klop klop, zatial ja to teraz ok. Ja idem zajtra na poradnu ešte k mojmu dr a od 20tt by som mala chodit do ambulancie pre rizikovu graviditu. Tak som zvedava ako zajtra dopadneme. Tiež chodíš každe 2 týždne na poradnu??

lilinka76
2. mar 2011

Ahojte dievčatá, ktoré už máte dvojčatká. Predávam nejaké veci po našich deťoch, ak máte záujem, pozrite môj bazárik.

Tehulkám prajem príjemné tehotenstvo. 😉

smejko
3. mar 2011

Kocky, kupovali ste flaskovu vybavu uz pred porodom alebo az po ? Vsade sa teraz pise o skodlivosti umelohmotnych flias, tak neviem ...
A co sa oblecka tyka - su lepsie klasicke dupacky alebo polodupacky alebo take tie celozapinacie overaly ? Co sa vam osvedcilo ? Nechcem kupovat vela oblecka, po skusenostiach mnohych mamiciek tu z MK a preto chcemu kupit len to co skutocne vyuzijeme a bude prakticke ... aj ked, juj, keby som sa nezdrzala a keby ma nebrzdila penazenka a zdravy rozum, tak by sme uz dnes mohli dat urobit novu vstavanu skrinu len na veci pre drobcov 🙂 Ozaj a kupovali ste aj oblecko na dlhsie dopredu, teda ze ste napriklad uz pred porodom kupovali veci na 1/2 roka a dalej ? Ako najmensiu velkost ma vsade presviecaju, ze je to 56. ale tym ze budu dvaja, neviem ci nemam radsej kupit aspon 1 sadu pre kazdeho v mensej velkosti, co vy na to ? dakujem a zelam krasny zasnezeny den ... (si pripadam ako pred vianocami 🙂

Dnes nas caka kontrolny morfo uzv, kvoli cyste na hlavicke u jedneho nasho drobceka, tak drzte palce. Ozvem sa potom ako to ustal ... papapapa