Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
27. apr 2009

u mňa to bolo aj 20 plienok na deň , kedže skoro v každej jednej bolo nakakané 😀

mauzos
27. apr 2009

sonia ja som brala Calibrum.

mtina mne vydrzi 43 ks balik plienok na necele tri dni, takze tiez skoro 20 na den😠

Vyzera to tak, ze kamilka zabrala na Lukaskove ocko. Rano ho mal napuchnute, ale uz mu netieklo a za doobedie mu aj odpuchlo. Dufam, ze uz to bude OK.

Taelli v sobotu som Vas videla s manzelom a s malymi v Kauflande 🙂

eviska83
27. apr 2009

Ahojte,
My sme mali bujnu noc,adam chcel jest kazdu hodinu rano saom bola uplne KO.Poobede som si schrupla na 2 hod. a MM vartoval 😀 uz mi je dobre 🙂 Drobce spia a Andreja mi vzala neter a synovec vo tak mam bozsky klud.Na ako dlho? ☹
mtina- Aj u nas je to od tych 16-20 plienok denne.

eviska83
27. apr 2009

mauzos- som rada ze mu ocko odpuchlo,Andrej mal tiez zapalene ocko a nam tak ako martinke pomohlo materske mlieko.
Martinka -ako segra?

pipka
27. apr 2009

martinka, ja som pred porodom kupila borovu vodu normalne v lekarni...za par korun, tusim 17.- sk 😉

mauzi super, ze odpuchlo... 🙂
ozaj, moze mat aj take malinke babatko napr. sennu nadchu? 😕 😨

eviska 16-20 denne 😕 😨 ty brdo...u nas 4-5 denne, aj keby som to vynasobila dvomi... 😅 to ako casto ich prebalujete? Ja som ani od narodenia neminula viac ako 6 denne, ved skoro stale spala, prebalovala som ju tak kazde tri hodky a v noci vobec.

eviska83
27. apr 2009

ja prebalujem pred kazdym kojenim teda cca kazde 2-3hod,ale posledne 2noci som sa aj ja na to vyprdla a prebalila ich len raz a bolo to v pohode.Ved maju pampers tak tieby mali nieco vydrzat nie?

pipka
27. apr 2009

evi, mne hanula aj teraz vydrzi v pohode celu noc a to uz cika oooovela viac...sak aj viac vypije 😀 ...ma plienku aj 12 hodin a uplne v pohode, mame huggiesky tie 12 hodinove a este ani raz nebola precikana 😉

pipka
27. apr 2009

sak keby som mala pouzivat 10 plienok denne, tak zarabame iba na plienky 😝 😅

pipka
27. apr 2009

cherry, neviem ci si uz riesila sedatka do vane...alebo tie co mate zaujem..teraz od 29.aprila ich budu mat v akcii v Hypernove iba za 14,90€ ! 😉 rozne farby 😵

mauzos
27. apr 2009

pipi ja tiez planujem zredukovat frekvenciu prebalovania na tych 6 denne, ale teraz tu mam este mamu a ta by neprezila, ak by som niektoreho maleho neprebalila pred krmenim 😀 😀 Ale rodicia nam kupili 10 baleni plienok, tak musim pocuvat 😀 😀
ja som tiez kupila borovu vodu pred par tyzdnami. Nevirem ci zabrala ona, alebo ten harmancek. Inak aj mna napadlo, ci to nemoze byt nejaka alergia 😒

dracik1
27. apr 2009

caute kocky, dlho som tu nebola, trochu sme zasa s malymi pocestovali 🙂

taelka, krasne babatka, ale rastu, vobec nie je vidno na nich , ze sa narodili v 32 tt, mauzos, gratuljem aj tebe k babatkam

pipi, ahoj, ako sa mavate? u nas je veselo, nahanaju sa o106, Jurko stvornozkuje , posadi sa sam, postavi sa sam, zacina uz chodit okolo nabytku, ale po par padoch sa naucil nastastie padat na zadok 😀 , Jakubko sa zatial nepostavi, ale ked ho postavim tak stoji aj 30 min 😀

dracik1
27. apr 2009

baby, neblaznite s tymi plienkami, to fakt chcete nechat decka v tych tazkych pocuranych plienkach? v tej otrasnej chemii? mauzos, 6 plienok denne je minimum, u nas to niekedy bolo len doobeda aj 8 plienok pokakanych ked im isli zuby...a nechci vediet co robi zaparena decka prdelka s pluzgierikmi 😔
teraz miniem cca denne 16-20 plienok, je to strasne vela, uz aj trosku lutujem, ze som nezainvestovala do tych bavnlnenych plienkovych nohaviciek

pipka
27. apr 2009

draculik no vitaaaaaj stratena 😀

sa tesim, by sme sa mali konecne stretnut 😉
aj u nas sa uz stvornozkuje o zivot 😵 aj cez prekazky 😀 normalne ked jej polozim nohu do cesty, tak ma prelezie a ide dalej 😀 a stoji uz davno...najradsej v postielke ale aj pri nabytku...tak uz mame ponalepovane chranice na rohoch a zabrany proti otvaraniu skriniek a suplikov 😅 😀

pipka
27. apr 2009

dracul, podla toho ake plienky pouzivas a aku ma dieta pokozku.
Ja nevidim dovod ju prebalovat castejsie, ak nie je pokakana, vtedy samozrejme castejsie. Ale viac jak 5-6 plienok denne som v zivote neminula 😉 Aj napriek tomu, ze jej idu zuby kaka chuda stale rovnako...niekedy dvakrat denne, ale iba kazdy druhy den 😅 a kazdy druhy nekaka ☹ 😒

sisko78
27. apr 2009

ahojte ja som mamicka 18mesacnych dvojiciek mame parik je to vesele ak niekto chce info poskitnem co ako rada poradim

taella
27. apr 2009

mauzos mohla si sa prihovoriť v sobotu 😉

dracik , ani mne sa nezdá , že sa naši narodili v 32 tt 🙂

dracik1
27. apr 2009

pipi, cauuuuu, buduci tyzden???? som k dispozicii na 100%, prepac za minulajsok, ale to prepisovanie auta bolo fakt na nervy, dosli sme domov po 14 h....
u nas sa kakosi aj 5 x denne, pouzivam pampersky, tie su naozaj najlepsie a to som vyskusala teda kopec znaciek, ja neviem, nasi maju vzdy taku tazku plienklu, ale aj dost vypiju

cau sisko, v babatkach je Dvojickovo2,tam chodia mamicky co uz maju babatka, sem chodime monohe s nostagie 😀

taela, su naozaj krasni, prajem im obom co najviac zdravicka 🙂

martiina
27. apr 2009

ahojte baby,
pipka my tiež len 5-6 plienok minieme 😅 cez noc neprebaľujem vôbec a cez deň pokiaľ nie sú pokakaní alebo nenahmatám veľmi nacikanú plienku tak zhruba každé 4 hod. Mne sa nezdá že by boli v nejakej inej chémii keď majú v plienke nacikané ako keď je suchá 😀 veď zloženie je stále rovnaké a tieto plienky sú predsa suché na pokožku aj keď sú pocikané, len nesmú byť veľmi. Taká plienka v pohode vydrží 2-3 cikania, potom treba vymeniť a dieťa ciká tak 7-8 krát za deň, čiže aj keby sa mala meniť po každom cikaní tak 20 sa mi zdá veľa 😅
MM by tiež musel len na plienky robiť
dnes mal Marko tiež perný deň, už mu asi tiež idú zúbky. Ste ma mali dnes vidieť, som išla s Laurikou na očné a rehabilitáciu, Marko ručal o život tak som ho mala cez jedno plece, druhou rukou som tlačila kočík s Laurikou a beznádejne som hľadala lavičku, nakoniec som si sadla do trávy a tam ho nakojila a trocha ukľudnila.... jak taká cigánka 😀
mne v lekárni povedali, že borová voda sa už nesmie predávať, lebo neni sterilnáv 😲

mauzos
27. apr 2009

taella ja som bola v DM pri pokladni a odtial som Vas videla len prechadzat popred DM. Inak by som sa urcite prihovorila. Fakt ten kocik puta pozornost 😀 My ideme zajtra do Novej na ockovanie s kocikom, tak sa tesim. Zatial este velmi nekocikujeme, este sa bojim, aby neprechladli.

dracik dakujem 🙂 Ja tiez pouzivam Pampersky, zatial som ine ani neskusala, ale som s nimi velmi spokojna. Samozrejme ked treba prebalit, tak prebalim, ale ta terajsia spotreba je neunosna. To mi fakt nebude stacit materska ani na plienky.

mauzos
27. apr 2009

mati skoda, ze ta pri tom kojeni nemal kto odfotit. To by bola dobra fotka do albumu 😀 😀 😀

s tou borovou vodou pocujem prvy krat. Predtym som ju zvykla kupovat psikovi na ocka ked bol mensi a stale ju mali.

pipka
27. apr 2009

mati, taky tak...pokial necitim guču medzi nozkami je to ok 😀 a uz sa mi podarilo aj, ze som ju nechala nahatu lozit skoro pol hodiny po posteli a nepocikala sa 😵 ale mozno aj nahoda 😅
a uz sme skusili aj serblik...ale zatial len sedi a troni..a vysledok ziadny 😝 😅 😀 ale sak aj to raz bude 😉

no u nas v pohode predavaju borovu 😨 ...asi ju dodatocne sterilizovali... 😀 😒

dracul, super, tak buduci tyzden si rezervujem, zeby utorok? 😕 😉 ved si brnkneme... 😉
inak ked som spomenula Vilkovi, ze prepisujete auto, tak povedal, ze co som nepovedala skor, ze vam to mohol vybavit, aby ste tam nemuseli ist... 😒 😅 ale povedal mi to az vecer, ked ste uz boli doma 😠 🙄 😅
tak uz som ti ani nepisala...

dracik1
27. apr 2009

mauzos, spotreba neunosna, to je pravda, neboj, deti rastu a ich spotreba bude neunosna cim dalej tym viac, uvidis, kolko tvoji drobci spapaju, ked zacnu prikrmy 😀 , topanky, oblecko, ja nic ine nerobim, len kupujem...lebo maju nejako vsetkeho furt malo 😀 , jedla a oblecka tiez 😀

ked je pekne pocko kocikovat mozes uplne v poho, uz maju 3 tyzdne , len na slniecko pozor, nasi su opaleni jak indiani a natieram 50tkou

pipka
27. apr 2009

martinka...sikovnica 😵
to kde ste boli? 😕 na pikniku? 😕 😵

dracik1
27. apr 2009

pipi, to je v poho 🙂 , takze utorok,zatial dohodnute 🙂

pipka
27. apr 2009

ja tiez tu moju bielokožku natieram 50-kou Niveou...sak cim inym 😀 a tiez je opalena..ruky a licka jak marfuška 😀

pipka
27. apr 2009

oki, draculik, budeme sa tesit, zatial paa idem uz haji, ocka mi klipocu 🙄 🙂

martiina
27. apr 2009

pipka, boli sme na výstupe pri kostolík sv. Juraja v Nitrianskej Blatnici, tam mi býva babka a chodíme tam každý rok na hody
vraj učenie na nočník pred 1. rokom nemá význam, lebo dieťa ešte nevie že sa vycikalo, ak sa vyciká tak je to len náhoda 😉 ... sadnúť si tam občas môže aby si zvykalo a aby sa mu tam páčilo ale inak to nemá význam 😅

taella
28. apr 2009

mauzos , aj my ideme dnes do novej na 9,30 na rehabilitáciu a rizikovú poradňu 😉
a neboj sa kočíkovať každý deň , mi sme boli doma iba týždeň a potom každý deň sme chodili kočíkovať , a to bol koniec februára 😉

mirica
28. apr 2009

ahojkajte - aj ja som tu už dávno nebola , tak sa podelím o novinky

moje prianie sa splnilo a úspešne pokračujeme v budovaní futbalového družstva .....čiže budeme mať chlapčiatko 😵

my tiež spotrebujeme tých 5-6 plienok dennne na jeden kus dieťatka 😀 ...podľa mňa to stačí, nemajú zaparené zadočky ani nič 😕

Leuško už behá a lozí jedna báseň , už sa aj zabúda občas držať. teuško už lozí rýchlo , pár krát sa aj postavil - je to malý lenivec , lebo ak necháme na pohovke laptop alebo mobil - tak sa postaví jedna radosť . máme konečne prvý zúbok - teda Theuško má.....naši sú teda riadny loptoši - práve dorábane zárubňu medzi kuchyňu a obývak - mali sme len prechod , ale mrňatá vedia všetko otvoriť - tak , že bezpečnosť nadovšetko .....vedia už vytrhávať lišty z podlahy - super , a najlepšia hračka sú zásuvky , káble , predlžovačky a podobne . Náš pes je na nervy , lebo ho obaja naháňajú po celom byte ...no a v kočíku sa Leuško naučil , že čo vyhodí , to mu podáme - tak že si dá dole čiapku, topánočku , flašku a hračky , usmeje sa na nás a pustí ju z kočíka na zem. na okoloidúcich robia všalijaké kukuč a grimasy a smiešky - ale keď sa im prihovoria - spustia strašný rev 🙄 ....ale sú tak úžasní ......mať deti je najkrajšia vec na svete 😵 😵 😵