Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
19. máj 2009

taella mozno jej len nesadlo mliecko. Ked to nie je pravidelne, tak sa snad nemas coho bat. Drzim palce aby to nebolo nic vazne a aby ste zajtra u Dr. dobre pochodili.
My ideme zajtra do poradne, som zvedava ako krpci pribrali. Tomasko takto vracia niekedy prudom, ale nie je to az tak casto, tak sme zatial ani nesli na usg bruska, ci nema reflux. Zatial pekne priberal, tak to neriesim. Z tych antirefluxnych mliek zvyknu mat babatka zapchy a koliky a to mi ozaj nechyba. To nech sa radsej sem tam povracka.

taella
19. máj 2009

kde máte pediatra ?

mauzos
19. máj 2009

na Toryskej

taella
19. máj 2009

aha , ja som myslela , že chodíte do novej nemocnice 😅

eviska83
19. máj 2009

Aj nasi obcas zvracaju prudom ale uz je to ovela lepsie a tiez to neriesime kedze pekne priberaju.Ja si tiez myslim ze pokial to nieje casto tak by to malo byt ok.drzim palce.

mauzos
19. máj 2009

nakoniec som sa rozhodla pre tu Torysku, mam to velmi blizko, su to krasne nove priestory a hlavne super doktorka 🙂 V novej sme boli minule na ockovanie na 17-om a skoro ma slak trafil 😀 Vo stvrtok tam ideme na usg klbikov do detskej nemocnice. Vy kde chodite na ortopediu?

Evi a cim sa to podla teba zlepsilo? vekom?

eviska83
19. máj 2009

Ja neviem,mozno vekom vraj sa to zvycajne uplne vytrati okolo 3-4 mes.,samozrejme individualne.A mozno aj polohovanim.

martiina
19. máj 2009

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuufff, akurát som dožehlila 4 práčky prádla 😝 a išla som ešte kuk čo ste popísali, lebo musím ešte počkať do pol jednej aby som dala Laurike antibiotikum 🙄

ale ako čítam k tejto téme sa ja neviem vyjadriť keďže UM nemáme a ani negrckajú, aj keď zo začiatku asi prvé 2 mesiace skoro pravidelne mali po jedle štikútku a pritom troška grckali, ale sa to upravilo 😵 ... tak možno mauzi je to fakt vekom

taelli to mi je ľúto, je to hrozné keď je také malé neviniatko choré a nevieš čo mu je ☹ , prajem aby sa rýchlo vyliečila a nebolo to nič vážne.... aj tak ťa obdivujem že vydržíš do zajtra, ja by som utekala na pohotovosť hneď 😲

kuspitka
20. máj 2009

ahojte
prajem pekne ranko.
martinka co vsetko vies hackovat???
taelli a nevedia mu zistit to je dost zle.
boli ste uz u lekara???

martiina
20. máj 2009

dobre ranko,
kuspitka ja som sa zatiaľ len naučila a skúšala som len čiapky a ďalej som sa ešte nedostala, ale chystám sa na topánočky 😵 ... teraz cez víkend prídu naši z belgicka a tí potom pôjdu za sestrou do Anglicka, takže do víkendu musím stihnúť uháčkovať nejaké čiapočky pre sestrinu malú 😵

ja idem dnes k doktorovi, ale so sebou lebo ma už asi mesiac bolí zápästie a odchádza mi jeden necht.... dúfam že sa rýchlo vybavím lebo MM mi bude volať po 5 min. ako odídem že mu deti revú a kde som toľko dlho 😀 😀 😀

kuspitka
20. máj 2009

martinka ja chcem vediet tiez capicku robkat viem loen papuce..
tak mas co robkat.
stihas to pre dvojickach???

martiina
20. máj 2009

kuspitka, veď čiapočka je určite ľahšia, aspoň myslím 😅
urobíš si 5 retiazkových očiek /ro/, spojíš do kruhu pevným očkom /po/
1. riadok: nahodíš do kruhu 18 dlhých stĺpikov /dls/, spojíš po
2. riadok: do každého dls nahodíš 2dls = 36 dls , spjíš po
3. riadok: do každého druhého stĺpika nahodíš 2 dls /1,2,1,2,1,2.../,po
4. riadok: 1, 1, 2 dls opakujeme /1,1,2,1,1,2,1,1,2..../,po
5. riadok: 1,1,1,2,1,1,1,2,1,1,1,2.....,po
.
.
.
a takto pokračuješ do požadovaného priemeru čiapočky /ten si vypočítaš tak že obvod hlavy videlíš Ludolf.čísl 3,14/
napr. pre obvod hlavičky 41 budeme potrebovať kruh o priemeru 13 cm /41:3,14=13,05/

a to je všetko 😵 to je návod na základnú čiapočku a potom už len skúšaš niečo pridať, inú vzorku, krytie úšok, klobúčik atď
ja väčšinou háčkujem pri kojení, pretože by som asi celý deň nič nerobila len kojila a takto aspoň využijem čas 😉 , dám si ich oboch na vankúš na kojenie, ruky mám voľné a môžem háčkovať, sem tam oškrábať zemiaky a porobiť iné práce 😀 😀 😀 .... ale veľa krát háčkujem aj do pol tretej v noci 🙄 , lebo ja zas keď niečo začnem musím to dokončiť a to čo najskôr a potom si ráno nadávam že som sa mohla vyspať 🙄 🙄 🙄

kuspitka
20. máj 2009

dam zajtra ,alebo dnes tie pacu na konik mozes pozriet potom...
skusim.chcem si kupit dnes aj ciapku a ja podla toho uz viem aj hackovat 😀

evka76
20. máj 2009

ahojte... nemate niekto skusenosti s cerklazou s dvojickami? kedy uz ano, kedy netreba? Dakujem

eviska83
20. máj 2009

martinka- pises v reci ufonov? 😀 😀 😀 Nechapem ako to zvladas kojit a skrabat zemiaky,ja ked ich kojim mam tiez jednu ruku volnu(jednou musim drzat Adamkovu hlavu- on sa nevie tak pekne prisat) a maximalne co pri kojeni robim je ze citam- Ale to ja zboznujem,ved uz som od ich narodenia precitala asi 10knih. 😀 😀 😀 😀 Citam hlavne v noci aby som nezaspala.
Kuspitka- jasne ze martinka stiha ,ved ona je tu vyhlasena SUPERZENA
Evka76- neporadim ,nemam s tym skusenosti

tvojka
20. máj 2009

čaute baby,
mám otázočku...ak mrazíte mlieko,do čoho to dávate?Ja som kúpila také vrecká Medela,ale sú strašne drahé,tak som chcela vedieť,či nemáte nejakú lacnejšiu alternatívu.
Martinka,máš môj obdiv!Ja ich zvladnem obe naraz nakojiť,len ak mám ešte niekoho na asistenciu,čo mi ich nahodí a potom jednu zoberie odgrgnúť.Ako to riešiš s grganím,ked sa naraz napapkajú?Držíš obidvoch na pleci naraz?
Mimochodom všetky zdravím,nestíham moc čítať a nie to ešte písať,ale dá sa povedať,že baby sú poslušné,len nás niekedy bolí bruško a vtedy neni pomoci...

cherry01
20. máj 2009

čaute ženy, strááááášne mi chýbate. nemám net doma už asi mesiac...T-com sú takí mantáci že konec...
všetci sme ok, píšem od známej, dúfam ze čoskoro už napíšem z domu.
Tomi a Kristínka rastú ako huby po daždi...mám kopec fotiek..čoskoro pridám. ahoooooooojte 🤐

eviska83
20. máj 2009

Ahoj cherry- aj ty na chybas,dufam ze net budes mat co nevidiet ,uz sa tesim na fotecky 😀
Tvojka- ja mrazim minimalne ,ale pouzivam tie sacky.Ja tiez ked kojim spolu tak som radsej ked jeMM doma,ale ak nieje tak sa to da ,ale pre mna je to riadna fuska,lebo nas Adam si musi pocas kojenia odgrgnut aj 3x,je nepokojny na bradavke a po odgrgnuti pije dalej.

martiina
20. máj 2009

ahojte, no tak už som doma, napapaná .... už len odgrgnúť 😀 😀 😀
evka76 mne robili serkláž v 24 tt ale len preventívne, vôbec som sa neotvárala 😉 poležala som si týždeň v nemocnici a všetko bolo ok, zákrok trvá asi len 15 min a potom si ťa nechajú len sledovať pár dní, či nejak viac nekrvácaš, lebo trochu je bežné po serkláži. Steh by ti mali potom už bez uspania rozstrihnúť dva týždne pred pôrodom, ak vydržíš do naplánovaného termínu.... keďže ja som porodila skôr, steh mi rozstrihli asi 4 hod pred pôrodom a preto som sa trocha horšie otvárala, lebo krčok je potom viac stuhnuty 😒
ahooooooooj cherry, veď aj ty nam tu chýbaš, tešíme sa na fotky 😵
eviska, že v reči ufónov 😀 ... no ja by som zas pri knihe hneď zaspala 🙄 , to nie je moja parketa, ja radšej to háčkovanie, ja zas pri tom nezaspím 😅

baby, možno vás šokujem ale ja nedávam vôbec odgrgnúť 😲 ... sem-tam ich vezmem po jedení do kolmej polohy a odgrgnú, ale to len niekedy.... niekde som čítala, že keď sú kojené, nenahltajú toľko vzduchu ako z fľaše a nemusia sa dať odgrgnúť, tak ich ani nedávam a vôbec im to nechýba 😅

tvojka, ja mrazím vo všeličom.... teraz najnovšie majú pre deti nápoj kubík v takej malej plastovej fľaške, asi 250ml, tak Ninko vypije džúsik a ja mám fľašku na mlieko, ale mám aj také umelé poháriky s vrchnákom, ktoré som si ešte dávno kúpila v domácich potrebách, keď som si doma vyrábala jogurt 😉

kuspitka, som zvedavá na papučky 😵

eviska83
20. máj 2009

martinka- ja som nedavala odgrgnut Andreja a tiez mu to vobec nechybalo,ale nasi su po jedle velmi nepokojni az kym si par krat neodgrgnu(vacsinou jak stary chlap) .
mauzi- co chlapci zasa nepocuvaju? ☹

mauzos
20. máj 2009

ahojte, nie Evi dnes to celkom ujde 🙂 uz ich nebudem chvalit 😀 😀
boli sme poobede v poradni a skoro som odpadla ako pribrali, po 800 gramov za 2 tyzdne. Tomasko ma 3910 g a 52 cm a Lukasko 4320 g a 54 cm. Ale poslala nas na usg srdiecka a ekg s Tomaskom ☹ Vybavila nam hned na zajtra termin, tak drzte palce, velmi sa bojim ....

eviska83
20. máj 2009

no dnes su zasa nasi nejaky divny ☹ ☹ ☹
krasne teda priberaju za chvilu nas dobehnu 😎 😎 😎 .Preco vas poslala? nieco sa jej nezdalo alebo len tak pre istotu? Urcite to bude vsetko ok a je super ze idete uz zajtra( nebudes sa dlho trapit neistotou)
Budeme na Vas zajtra mysliet

tatolu
20. máj 2009

No mne sa podarilo kojiť oboch málokedy 😖 , a ak predsa, tak sa vždy jeden z nich nenajedol riadne.
Som rada, že toto obdobie už je za mnou.
Tiež si ale neviem predstaviť háčkovať pri kojení... Maťka už ťa niekto pri tom natočil na kameru? To by mohol byť zážitok...

😵

eviska83
20. máj 2009

taela- ako si dopadla?
martinka - to je fakt ,nech Ta niekto natoci 😀 😀 😀

mauzos
20. máj 2009

Evi, Tomaskovi sa obcas tazko dycha a tak mu chrapci akokeby v nosteku, ale sopliky nema. Tak ho pocuvala a vsetko je OK, ale srdiecko mu bilo rychlejsie ako by malo. Ale on sa vtedy zlostil, tak hovorila, ze to mohlo byt aj z toho. Tak vraj len pre istotu, aby to mohla vylucit nas tam poslala. No neviem co si mam o tom mysliet ☹

taella ako?

cherry ahoooj 🙂 Posli tych t-comakov niekam 😉

taella
20. máj 2009

ahojte,
zatiaľ dobre , ráno zobrali Karolínke na gastre krv aby zistila , či nie je zápal a či nemá alergiu na bielkoviny kravského mlieka , zmenila jej mliečko na Nutrilon Allergy Care a keby sa opakovala krv v stolici , tak máme isť na príjem do nemocnice ☹ Dnes Karolínka kakala , ale nejak málo , a chválabohu nebola tam krvička 😅
Bruško ju však stále pobolieva , tak pevne verím , že výmena mliečka zaberie , lebo už niekedy nevládzem a plačem s malou , keď dostane kŕče do bruška a spustí taký žalostný plač a nejde utíšiť .

minkak
20. máj 2009

Ahojte kocky,nejako nestiham 😅 Vas teda obdivujem ako to vsetko stihate... 🙂
mauzos tak to teda krasne priberate 🙂 drzkajte sa zajtra,urcite to bude v poriadku 😉 a pojdete aj na tu ortopediu teda zajtra,budes mat toho dost!

evka ja teda moc neviem ,ale co som pocula tak vraj sa dost casto robi okolo 20tt 😉

martina a ako si dopadla u dr.?co s tym mas?
teda nam sa pri malej tiez moc nedarilo odgrgnut,tiez to bolo len vynimocne a nic jej nebolo 😉
no som zvedava ako ich ja budem zvladat kojit naraz-si to vobec neviem predstavit a uz vobec nie este nieco pritom robit 😅

taella tak drzim palceky aby sa vam to uz nezopakovalo!!!!!

chruminka
21. máj 2009

babulky ja uplne zasnem ake ste sikovne ,ja si to obsolutne neviem predstavit s dvoma detmi naraz manipulovat a to som sa starala o nejedno babetko (bola som aj 4r.au-pair),len take malilinke babatecko mi pride dost krehucke no vsak uvidim je to asi zvyk ze?
sikovne ste vsetky maminky teda dvojmaminky 😀
Budem sa musiet od vas este velmi vela ucit.
Drzim palceky aby Karolinka bola ok a aj Tomasko bude mauzi neboj to bolo len s toho ako sa jedoval!

taella
21. máj 2009

mauzos na ortopédiu chodíme do novej k dr. Hukovi

macilaci
21. máj 2009

chruminka. ja si to tiež neviem ani predstaviť, a to som s malými deťmi prišla do styku veeľmi málo 😒 .
baby budúci týžden idem na vyšetrenie k dankovčíkovi, nevedeli by ste mi povedať aké miery mali vaše miminá v 20 týždni. mne sa po ultrazvuku stále zdajú malé, hoci lekár tvrdí že všetko je OK. len aby som mala s čím porovnať. všade kde pozerám sa uvádza iba 1 dieťatko, o dvojičkách nikde nič. Dakujem.