Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

eviska83
2. feb 2009

martinkaa- aj my sme nad tym premyslali,ale myslim ze ide iba o 2 a3 dieta,je to hlupost ,ale si to dostane iba jedno, to je ale iba moj nazor

mauzos
2. feb 2009

waaw Janula gratulujem, chlapcekovia 🙂 sme na tom rovnako. Som rada, ze je vsetko v poriadku a tesim sa s Tebou 🙂

fonika
2. feb 2009

mame zapnuty minimax 😀
simonko je totiz znovu chory
a cisarsky radsej ani vidiet nechcem 😉 .

annamary
2. feb 2009

baby a ako zistim ci som v soc. poistovni prihlasena, ci ma tam nahodou niekto neprihlasil?

mauzos
2. feb 2009

skocis tam a zistis si to, inak sa to zistit neda

janula13
2. feb 2009

dakujem vam vsetkym baulky, velmi sa tesim ze to dobre dopadlo, bala som sa co robi moj krcok, aj ked viem, ze zvrtnut sa to moze kedykolvek..
babule ja som myslela, ze teraz ked porodim prve deti ze dostaneme ten jednorazovy 2x a samozrejme matersku a rodicovsky len 1x, ved nikoho nezaujima ze porodim dve naraz, moj problem a ze vydavky su dvojnasobne, zase moj problem...

annamary
2. feb 2009

janulka a nedostanete to???

fonika
2. feb 2009

ak si sa sama neprihlasila, tak iba ak zamestnavatel. ci nie?
a ked uz tam budes, pochod si vsetky okienka, lebo ked som ja isla ako osoba so zivnostou, tak ta za okienkom nevedela nic o tom, ci som prihlasena aj ako zamestnanec, prip. ako dobrovolne poistena - to som musela ist do dalsich okienok.... 😒

cherry01
2. feb 2009

caty, mám pre teba jednu špéééci fotku..musim ju stiahnuť.

annamary
2. feb 2009

Boze ta socialna poistovna to je horor...ved prave lebo mesiac som robila u jedneho a zamestnavatel mi povedal že ma prihlasi a o tyzden na to som odisla lebo som bola tehotna tak dufam že ma neprihlasil...ale nechapem aj tak tie baby co tu pisu že nedostali tych 27 tis. na babo alebo x2 na dve, to preto že tam maju dlh či čo a ked ho splatia im daju tie peniaze? ved tie peniaze su na babatka, nie pre nas aj tak? aby sme im mohli kupit to co pre ne treba pouzivat, vsak to je jedina pomoc od tohto poondiateho statu, ktory ked mas nejaký dlh tak sa spolieha na to že sa o Teba postara Tvoja rodina alebo volakto...

mauzos
2. feb 2009

annamary, socialna poistovna nema nic spolocne s porodnym s priplatkom k porodnemu, ona to nevyplaca. Mozes tam mat dlh aj milion a narok na tieto prispevky mas. Baby to nedostali preto, lebo az od 1.1.2009 to plati na prve tri deti. Minuly rok to platilo len na prve dieta a tym padom ak uz mali jedno dieta a porodili druhe, mali narok iba na porodne, ale nie na ten priplatok, ktory je taky vysoky

fonika
2. feb 2009

annamary, tych cca 25000 schvalili teraz po novom roku aj na druhe a tretie dieta - doteraz ich maminy dostavali iba na prve dieta a hotovo. s nejakym dlhom to nema nic. ten skor vznikne, ked sama podas, ako dobrovolne poistena osoba) prihlasku, ale zabudnes podat aj odhlasku (nestaci len prestat platit). a zamestnavatel tu odhlasku obvykle podat nezabudne.

catjob22
autor
2. feb 2009

Cherrrrryyyy - cakam!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

annamary
2. feb 2009

dakujem babenky za informacie, fonika vsak keby ma zabudol odhlasit, tak to je skor na jeho triko nebudem to platit ja predsa nie..ja mam akurat celu izbicku zapratanu babatkovskymi vecickami a tak vsetko triedim a ukladam a periem🙂

fonika
2. feb 2009

mauzos, ty sa v tom ocividne vyznas (mne to trva, kym to vsetko v tych zakonoch vyhladam.... 😒 ). nevies nahodou, ci sa do toho casu, co som poistena, pocita aj keby som pripadne bola na pn?
lebo ja som chora, odkedy som tehotna, ale nikdy som si nevzala pn, lebo som myslela, ze potom by sa mi to nezapocitavalo a ze by som tym padom o to maximum prisla

fonika
2. feb 2009

ved prave preto som napisala, ze zamestnavatel na odhlasku spravidla nezabuda 🙂

mauzos
2. feb 2009

fonika, tak takto z hlavy neviem, ale mozem zistit. Co s urcitostou viem je, ze teraz narok na nemocenske mat nebudes, kym nemas tych 270 dni.
vydrz, zistim....

cherry01
2. feb 2009

novééééé fotky z dneska rána...maminka koneeečne doma 🙂

janula13
2. feb 2009

annamary ja dufam ze dostaneme 2x tych 25 tis a zbytok uz len 1x, ale aj to by pomohlo na babatka, teraz len smudlim peniaze, ked bdu treba, teda velmi nemam z coho kedze som PN...ale dobra sprava je ze aj na PN mate narok na vyplacanie tych 15-16 tis, a potom aj na materskej ak ste splnili podmienku 270dni..ja som to splnila v decembri a uz za december som dostala PNku asi 14 tis,tak aspon to, ked uz do prace nemozem...

mauzos
2. feb 2009

jeeeej Cherry, tie su zlatunkeee......

fonika
2. feb 2009

mauzos, ak nevies z hlavy, netrap sa a nezistuj. tych 270 dni budem mat 1.3. a na maximum materskej budem mat narok po 22.3. - tak uz nebudem stresovat kvoli pn. a diiiky

catjob22
autor
2. feb 2009

Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Tomi aky mudrlant vyzera 😀 😀 A o chvilu do tych dupiek naozaj dorastu, boze, cherry, su nadhereneeee!!!!!!! 😵 😵 😵

cherry01
2. feb 2009

caty, mauzos , dakujem.. caty ako s tým zariadovaním? máš vobec nejaký volný cas?

mauzos
2. feb 2009

Tak Fonika, mozes sa dat vypisat, ale kedze nemas narok na nemocenske z dobrovolneho poistenia, tak si musis aj tak platit poistne a tym padom sa Ti to rata do doby.

fonika
2. feb 2009

cherry, su kraaaaasni. a ako narastli..... ma este kristinka ten reflux?
a mauzos, viem, ze na nemocensku narok nemam 😖 . islo len o to, ze by som vlastne vtedy namusela platit to poistne
inak, riadna hovadina je aj to, ze ked my baby ideme na matersku + rodicovsku, tak za nas samozrejme nikto neplati poistenie v nezamestnanosti a tym padom, ked sa vratime po troch rokoch do prace, z ktorej nas pripadne vyhodia, tak nemame narok na davku v nezamestnanosti. no proste spravodlivost a podpora rodicovstva ako diva svina 😠 .

cherry01
2. feb 2009

fonika, nemala reflux, len jej asi nechutilo mliečko. Z nutrilonu tak negrcká.už len slinky vypľúva

fonika
2. feb 2009

aha, tak aj tak musim platit? tak to uz nebudem draaaaaazdit 😉 .

fonika
2. feb 2009

cherry, tak to je super. len nech pekne papaaaaaaa 🙂 .

janula13
2. feb 2009

cerry cersenicky ti krasne rastu, a mate super fotky, Tomi vyzera taky dumavy typek a tie jeho pohlady na Kristinku..tomu sa hovori vydarene deti 😀