Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

1kwietocek1
20. apr 2012

ahojte babenky..potrebujem poradit..ako ste krmili vase dvojicky od zaciatku???nase sa krmili kazde 3hodinky,a teraz sa maju kazde 4hodinky,ale niekedy im to trva aj cez hodinu,dokym zjedia svoju porciu..takze pocitali ste hodiny od zaciatku krmenia? ci az ked zjedli???...alebo vlasne mal niekto takyto system?? ci ste im davali jest ked sa zobudili???..mne to takto kazali z nemocnice,ale chcem vediet vas nazor,,,dakujem 🙂

1kwietocek1
20. apr 2012

Citam tu,ze preberate temu,ako zabalovat deticky..no ja davam nasim body,nato dupacky,potom perinku,a deku..tiez mi to takto kazali,lenze malicky bol cely den mokry,tak som to musela zrusit,tak skusam teraz ako by bolo najlepsie..zda sa mi ze je lepsie,ak maju len body,dupacky,zakryty su dekou,popripade este jednou tak na lahko..no neviem ci to staci......a nechcem aby im bola zimka,,alebo prilis teplo...!!!!!!!!!!!!! ako zistim ,ako im je najlepsie??????????????????

evusaa
20. apr 2012

@1kwietocek1 ahoj moje dvojicky sa narodili v 32tt a tiez sme museli mat pravidelny 3 hod system aby pekne priberali a nie kedy si ktore vypyta. Ja som krmila po 3 hod od zaciatku krmenia cize o 12tej a potom o 15tej a budila som ich aj ked spali. Moje ale pili len z flase odsavala som a potom uz len UM takze nam to tak dlho netrvalo. Myslim si ze tento pravidelny system je fajn aj do buducna teraz uz maju 7 mesiacov a pekne pravidelne naraz papaju lebo su takto naucene od zaciatku. Drzim palce

schaja
20. apr 2012

Celkom zaujimave- tazke mam vyriesenu otazky ci dat baby do jednej triedy spolu alebo nie - jednoznacne aaaaaaaaaaaaaaaaaaaano =)
Just read on TAMBA website: Recent research conducted by Kings College London (a national study of 2,232 twin children) found that twins separated at the start of primary school at age 5 had more emotional problems on average (symptoms of shyness, withdrawal, depression and anxiety) than non-separated twins.

iwa1
20. apr 2012

@meusicka takze mozem cakat...lebo mne sa zdalo akoby ma uz dvakrat koplo,nie mravcenie, ale kopnutie 😕

juliagregor
20. apr 2012

@1kwietocek1 zistis to na krku vzadu, deti maju byt teple, ale nie mokre...podla ruk sa neriad, deti maju casto studene rucky...

dibik
20. apr 2012

@juliagregor ja momentalne skusam zorganizovat peticiu... ved toto nie je normalne!!! a ked skusim vsetko, tak potom prestanem a skusim si dat inzeraty pod inym nickom... bohuzial...

juliagregor
20. apr 2012

@dibik drzim palce a samozrejme ma napis.. pod peticiu...

mamoka4
20. apr 2012

@juliagregor
@dibik pripájam sa ... 😒 ale všetky normy sa dajú obísť takže možno to riešiť tak ako písala Julia. 😉 A ešte ....ja mám pocit, že maminy dvojičiek sú diskriminované vo viacerých oblastiach..nielen v tejto .... začína to materskou......a končí bazárikom na MK!

dana_l
21. apr 2012

@84matulik urcite ak prikrmuje um tak znizuje produkciu vlastneho mlieka. ja som prikladala casto, a ked v 3 tyzdnoch mali rastovu fazu a zdalo sa mi ze nestiham vyrabat tolko ako potrebuju tak som brala prirodne tabletky - len ti nepoviem ako sa volaju na svk (ine baby ti budu vediet povedat) a tiez su lieky ktore podporuju tvorbu mlieka (urcene su na traviaci trakt ale ako vedlajsi ucinok maju produkciu mlieka 😀 ). brala som ich asi jeden-dva tyzdne a potom sa to ustalilo a boli sme ok. teraz pri 6. mesiacoch som si znova dala par tabletiek lebo som mala trochu stresove obdobie a mala som pocit ze nemam tolko mliecka.
takze ak by sestra chcela tak nech sa opyta lekarky ci by ich nemohla dostat a ona ich nemusi potom brat az do konca kym neprestane kojit. len ako podpora nech si telo zvykne na vyssie davky - poziadavky deticiek.
pri tych liekoch je rozne davkovanie. mne stacilo to uplne najnizsie a pomohlo. kamaratka mala velmi vysoke davky aby nestratila mliecko.

este ma napadlo, ak by deticky plakali tak to nemusi byt vzdy od hladu. ked moje twins zacali vecer plakavat tak moja mama (bola nam pomoct) zahlasila ze to je od hladu lebo moje mlieko je slabe (pritom naberali na vahe). nebola to pravda. oni mali koliky a kedze starsie take nic nemali tak som to nevedela. ked sme nasadili kvapky na koliky tak uplac ustal (celkom neprestal) a mala som potvrdene ze to nebol problem mliecka.

dana_l
21. apr 2012

@1kwietocek1 nikdy som nepozerala na hodiny. nakojila som ked pytali. ma rozculovali otazky ze ako dlho a ako casto kojim. samozrejme som im nesedela do tabuliek. deti priberaju tak je vsetko ok. tiez niektore deti si vedia vypit mliecko za par minut (moje 5 minut a boli plne) a inym to trva aj hodinu kym sa nasytia.
rob ako si mysis ze potrebuju. kazde dieta je ine. i pri dvojickach mozu byt obe rozdielne. jedno rychlejsie, druhe pomalsie. jedno castejsie, druhe menej casto.

dana_l
21. apr 2012

@schaja mas to vedecky poriesene. iank nikdy by som nerozmyslala nad tym ci ich oddelit od seba. a preco vlastne by nemohli byt spolu v triede? koho by to vyrusovalo? takych co nemaju co robit a nevedia co s volnym casom 😠

dana_l
21. apr 2012

@klincek sa tesim i za teba ze si si mohla trosku oddychnut. mozno sa o par tyzdnov znova najde taka dobra pomoc.

schaja
21. apr 2012

@dana_l tu tvrdili ze si tak buduju individualitu alrbo tale cosi- ja si myslim ze oni budu kazda osobnost aj ked budu spolu 😉

dibik
21. apr 2012

@schaja To si pis, ze budu 🙂 ja som z dvojiciek, chodili sme spolu na zakladnu, na strednu, na hudobnu, sme kazda ina a nijako zvlast na sebe nelipneme, ako sestry a dobre kamaratky 😀

klincek
21. apr 2012

@dana_l ta pani sa zatial tvari, ze ju to kocikovanie nadchyna a bude chodit pravidelne.. ak jej to vydrzi, pomoze mi to, kym sa trosku spamatam.

juliagregor
21. apr 2012

@schaja riesievame rozdelovanie aj na FB..je to indivindi...su tam maminy, kt. rozdelili deti a su spokojne a j naopak...
zo zaciatku v skolke je dobre spolu, je to pre deti ovela lepsie, rychlejsie sa zaclenia...

ja teraz zacinam sledovat, ze sa inak chovaju, ked su oddeleni a momentalne som viac naklonena myslienke ich rozdelit v skole...jeden je dominantny a druhy caka, co ten prvy spravi...este mam 2 roky uvidim ako sa spravia chalosi 😀

betina1984
21. apr 2012

@dibik jasne, pripoj ma...🙂

betina1984
21. apr 2012

@1kwietocek1 ja ich doteraz krmim každé 3-3,5 hodiny. Nechceli pristúpiť na to, že budú piť viacej a menej často. Takže cez deň každé tri hodiny a v noci ako sa zobudia, niekedy za 4 hodiny, inokedy za 5 hodín. Filip vypije max. 110-120 ml, Paulínka 120-140 ml, čo nezjedia z fľaše, dám im lyžičkou, prípadne striekačkou. Tú dennú dávku, čo je napr. na krabici napísaná, zhruba splnia, Filip vypije okolo 850 ml a Paulínka okolo 950 ml mlieka, plus príkrmy, šťavy, presnidávky.

84matulik
22. apr 2012

@dana_l moc, moc ďakujem, každá rada od skúsenejšej je cenná!!!! 🙂)) a za chvíľu aj pre mňa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ďakujem krásne ešte raz....Asi viem aké lieky myslíš, už si ich kúpila...senovka a benedikt...,že?

dana_l
22. apr 2012

@84matulik ano. drzim palce nech vsetko sa pekne upravi a budete obe len kojit (ty mas este cas, viem)

alex137
22. apr 2012

ahojte kocky, mohli by ste mi poradit? nase sviste nepriberaju od 7 mesiaca, boli sme chori schudli a teraz po dvoch mesiacoch maju vahu spat ale nie a nie ist s vahou hore, som z toho nestastna, kazdu chvilu ich vazim a nic, malickemu chutia prikrmy aj mliecko vypije okolo 500 ml denne a buchta prikrmy skor ignoruje, prosim poradte,

dana_l
22. apr 2012

@alex137 kolko maju teraz - mesiacov?
nase boli chore okolo 5 mesiacov, az teraz som videla ze zacali priberat.

lubka8386
22. apr 2012

obraciam sa na pomoc, ako stihnut vsetko co doma treba a ist este aj s drobcami 2x von? Ja chodievam von okolo obeda a vraciame sa okolo 18-19tej ako kedy......

mamoka4
22. apr 2012

@lubka8386 Mám spolu 4 deti...a po zosúladení všetkého, som sa rozdodla že chodím von s dvojičkami + staršími iba 1 x za deň. Ráno vstávame o 7 h. dám ranajky 4 deťom, potom ide dcérka do školky, syn do školy...a potom doma upratujem, varím pre rodinu a dvojičky ešte zvlášť o 12 h. idú spať a spia do cca 14,30. Medzitým príde syn zo školy, učím sa s nim...by píjem si kávičku...a o 15,00 -15,30 h. ideme po dcérku do školky a bud ju odnášame na krúžok alebo sa až do 18 h. prechádzame podľa počasia....nemyslím si že im niečo chýba....a naozaj sa nedá isť viadc krát za den von z paneláku, ked je pomer dospelých a detí 1. 😉 :

alex137
22. apr 2012

malicki maju 9 mesiacov, vela sa hybu ale zeby toto bol dovod nepriberania sa mi nechce verit, dnes skusam zmenit mlieko z nutrilonu 2 na beba ale nechuti im to

84matulik
22. apr 2012

@dana_l ďakujem🙂))

dana_l
22. apr 2012

@alex137 no priberat by trochu mali i ked nie vela. a kolko mate dnes? a kolko ste schudli?
my mame teraz len okolo 7kg a ine deti v mojom "mesiaci" su uz pri 8-9 kg. ale netrapim sa lebo viem ze boli chore a nie ze im "nic nebolo" a nepribrali.

margaretka3
22. apr 2012

@mamoka4 Ahojte babenky, po dlhom času som tu mrkla....rada si o vás čo to opäť prečítam....aj my chodíme von iba 1x, lebo keď mi spia doobeda tak cca od 10-11.30 tak to musím zriadiť celú domácnosť a veru čas sadnúť si nemám...poobede pre dcéru do školy a to je naša prechádzka, teším sa, že bude teplejšie a určite pôjdeme von aj k večeru, aby nám prešiel čas....

margaretka3
22. apr 2012

@dana_l Ahoj dani, ani naše nemajú prevratné váhy 🙂, podľa mňa je to v tom, že sú dve, ale nejako to neriešim, teraz majú po 8kg, ešte ich kojím 2x cez deň a 2x v noci...plazia sa len do zadu, čo už iné deti sa samé stavajú na nohy, ale boli sme na neurologii a tam nám povedala doktorka, že nič netreba siliť, všetko má svoj čas...papa