Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
22. dec 2010

@matelko1 ...sme si nechali prefinancovat hypoteku, tak kvoli banke a dotiahla som jeziskovske nakupy a bola mrknut kolegov v redakcii a s maminou som sa stretla atd., atd... Celkom perny den, som rada, ze uz sedim na zadku. Ale citim vyrazne zlepsenie, co sa tyka tej mojej prikrej lonovej bolesti, akoby sa babatka pretocili a netlacili mi na to miesto...

janette77
22. dec 2010

@matelko1 dobru noc, zajtra dam vediet, co skonstatoval lekarko.🙂)

janette77
23. dec 2010

Mile skoromaminy, maminy a ich slniecka,
zelam vam aj vasim blizkym krasne vianocne sviatky.
Uzite si ich v zdravi, radosti a pohode.
Pokoj na srdiecku a caro svetielok nech Vam robi tu najkrajsiu spolocnost. 🙂

Zelam vam toto vsetko radsej v predstihu, lebo o11:30 odchadzame do BA (netusim, kedy sa vratime), okrem ineho ma caka aj poradna, tak drzte palceky. Pozdravujem vas.🙂

smejko
23. dec 2010

Ahojte dvojičkovci 🙂 My sme boli včera na prvej ture po obchodoch s kočíkmi. Mali sme napozerané z netu, ale naživo sme nevideli. Pozerali sme za sebou - Peg Perego a ABC, z tychto dvoch by som si vedele predstavit skor PP, v ABC si deticky v sportovej forme nevedia poriadne lahnut a to je zle, myslim. Ale potom sme videli Teutoniu a ostali sme uplne paff ... uz nechcem kocik za sebou, jedine vedla seba. Ano viem, ze sa nikam nezmestim, ale asi ma nic nepresvedci o opaku toho, ze pre deti su vedla seba lepsie. Teutonka je uzasna, ale aj aj ta cena je uzasna a dodacia lehota este viac (12 tyzdnov, tak to aby sme uz v januari kocik objednali aby nam stihol do maja prist ....) Rozmyslame nad Bumbleride, ale ked ten sa neda nikde vidiet a bez toho si kocik neviem/nechcem kupit. Viete niekto porovnat ktory z tychto dvoch kocikov je lepsi ? U BumbleR sa mi zda ta konstrukcia menej masivna, co samozrejme netvrdim, ze je na ukor kvality. paci sa nam este Easy Walker, ale na nom ma odradza, ze deti nemaju kazdy svoju opierku na nozicky, ze je to spolocne a take skosene, ale vobec si neviem predstavit ci to je alebo nie je podstatne - ja som este nemala deti a zial ani v okoli nemam nikoho s kym by som to mohla prebrat ... tak dakujem za kazdu pre mna drahocennu radu.
Prajem vsetkym pozehnane sviatky ...

fatulda
23. dec 2010

@smejko ahoj, sice neviem ohladom ostatnych kocikov, ja mam bumbleride a som s nim maximalne spokojna, tiez som nechcela kocik za sebou, ale zase mam tu vyhodu, ze nebyvam v panelaku, ale tam sa nezmesti asi ani kocik za sebou...ak chces, mozes sa prist pozriet na kocik ku nam, pripadne, ked budeme niekde v meste (byvame hned za BA)..

Prajem vsetkym buducim mamickam a mamickam krasne a pokojne Vianocne sviatky 😉

lucia.kl
23. dec 2010

@smejko ja síce nemám ani jeden z týchto kočíkov, mám hauck vedla seba, za sebou som ani nikdy nechcela, nejak sa mi vidia tie vedla seba pohodlnejšie a priestrannejšie pre deti. a čo sa týka toho, že neprejdeš, tak ja mám kočík široký 78cm a prejdem cez všetky 80cm dvere a aotvory, aj v obchodoch sme si už našli kde prejdeme cez pokladne, lebo nie všade sa dá. no a výťahy nám nehrozia, ani s dlhým ani so sedením vedla seba, to sme riešili inak...

tak ti prajem aby si sa dobre rozhodla pre kočík aby si bola čo najspokojnejšia...

juliagregor
23. dec 2010

@smejko osobne Bumbrle je lepší ako Teutonia, lebo deti majú oddelené ležanie...inak je to kočík krásny ...má ho kamoška...ak chceš viac info napíš presne čo ťa zaujíma...mám ho dokonca aj tu v albume...
čo sa týka tandemov, ja osobne som neni ich fanúšik ale z čiste praktického hladiska som jeden chcela, len žial sme sa nevytočíli vo vchode, vyber tandem podla toho kde bývaš...PP má veľké kolesá a je velmi dobre aj do ťažšieho terenu, ABC je mestský kočík a veľmi krásny a pre detičky veľmi fajn...

deinad
23. dec 2010

@janette77 ahojky, prajem krasny predvianocny vecer, no s tym spanim v noci je to hrozne, ked sa neda, potom cez den ma clovek pocit, ze zbytocne prelezal den...ale tak ty zase mas na to narok 😉
ja som pred chvilou doumyvala chodbu a riady, a spratala po navsteve..teraz zasluzene oddychujem pri vinku. Dnes som navarila aj kapustnicu a upiekla jeden rez. Len mi vcera dosiel baliaci papier, zajtra rano musi manzel skocit kupit🙂, joj uz len zajtra...to bezi, clovek sa nahana chysta, ale zas na druhej strane je to super.Prajem tebe aj mimi aj manzelovi krasne sviatky, poriadne si to uzite, oddychujte a lubte sa, lucim sa a ozvem sa po sviatkoch. 🙂 papa, cmuk

deinad
23. dec 2010

@janette77 apropo, dakujem za seba za krasne zelanie k sviatkom...dufam, ze poradna dopadla dobre...

janette77
23. dec 2010

@deinad Ahojko, sikulka, Ty uz mas v podstate vsetko nachystane...My zdobime a varime az na Stedry den, ale presne dnes som si slubila, ze od buduceho roka to zmenim. Preco by sme sa nemali zobudit do vianocneho dna a nenajst uz pekny, sviatocne vysperkovany domcek... Ja chcem mat vsetko velmi aktualne, nic v predstihu, ale zistujem, ze robim velku chybu, pretoze zajtra sa od rana nezastavime a slavit zacneme v podstate az vecerou. No, clovek sa uci cely zivot, ale to som si doniesla z domu, no mam pravo na vlastne tradicie, nie? 🙂)
Poradna dopadla nad ocakavanie (ani nevies, aka som vdacna), lekar je so mnou spokojny. Krcok stale drzi, babatka pekne rastu, meral mi uz aj panvu, zacina predporodna priprava a ja citim prve obavy a strach. 3.1. idem do poslednej poradne k nemu, potom ma uz odveli do tej nemocnicnej. No a este mi zvysil magnezium - doteraz som brala 3x1 a odteraz 3x2...z toho velmi nie som nadsena, ale zase som typ, ze co povie doky, to je pre mna svate.
Mila deinad, uzivaj vsetkeho, co sa Ti nuka, nasaj vianocnu atmosku, aby si do noveho rocka vstupila pripravena na to najkrajsie, co zivot zene moze darovat. Pa🙂

juliagregor
24. dec 2010

Tehuľky a maminky všetkým prajem krásne Vianoce plné lásky, šťastia a radosti.... 🙂 🙂 🙂

katrinb
24. dec 2010

@janette77 mas uz kraaaaasne tyzdene...to kedy sa to tam nazbieralo? Mam pocit, ako keby som tu nebola par tyzdnov podla toho 😀 😀 😀 😀 😀 A je uuuzasne ze sa mate s drobcami fajn....len tak krasne dalej pokracuj. SOm na teba pysna 😉
@smejko ja mam ABC....s mozem ti povedat, ze som na 100% spokojna. Aj so sportovou castou. Aj tak v nej su deticky az od min. 6 mes.....a naozaj neprekaza, ze si tam nemozu uuuplne lahnut. A spia tam ako keby boli vystrete...teda aspon ja som spokojna....to len tolko, kedze si pozerala ten kociarik.

katrinb
24. dec 2010

@lucia.kl
@smejko ak mozem, musim vyvratit vec, ze v kociarikoch za sebou maju deticky menej miesta ako vedla seba. Ved tym, ze su za sebou, maju miesta ako v mono kociku...tak len tolko. MYslim, ze je to vlastne aj logicke...
A to, ci si chces vybrat kociarik vedla seba alebo za sebou.....musis ty sa rozhodnut....kedze ty ho budes najcastejsie kocikovat. A myslim, ze tak ci tak....si vyberies super. Lebo v oboch pripadoch je uz velky vyber a naozaj aj kvalitnych kociarikov.
@juliagregor Ja by som si dala poradit Julkou, dobre ti napisala....o tych kociarikoch 😉

janette77
24. dec 2010

@katrinb Ahojko, dakujeme za povzbudenie🙂 a to mi pas este neukazal 33-ku, ktoru dnes startujem.🙂 Naozaj si vazim, ze sa takto vsetci traja drzime a dakujem celemu vesmiru. Len som nazrela, lebo sme s manzelom v plnej parade s pripravami. My totiz len dnes varime a zdobime dom, ale uz som si povedala, ze od buduceho roka zdobime den vopred. Takto je toho vela, ja uz sa pohybujem tazkopadne, takze mi vsetko trva dlhsie... No, polepsime sa.🙂
Taaak, mila katrinb, zelam Ti carovne sviatky s princeznickami a ostatnymi blizkymi. Uzite si ich v zdravi a radosti. 🙂

juliagregor
24. dec 2010

@janette77 ty máš dnes narodeninky ? 🙂

zuzbel1
24. dec 2010

Ahojte, vsetkym buducim a uz maminkam zelam pokojne a pozehnane sviatky 😉

janette77
24. dec 2010

@juliagregor 🙂) nie, 33-ku som myslela tehu tyzden🙂))) ale inak mam aj 33 rokov, ale uz od maja.🙂)

murkaa
24. dec 2010

@smejko ja mam Dorjan Danny sport a je široký 78 cm čiže sa zmestím do 80 cm dverí v pohode. Aj do obchodu sa v trepem a som s ním veeeľmi spokojná. Pevy a má veľké kolesá, čo nie je problém pre terén. A detičky majú každé svoje miesto. Vaničky som používala aj v obývačke na spanie, lebo sa dajú hojdať.

jelencek
24. dec 2010

@smejko ahoj, my mame easy walker a s opierkou na nozicky nemame ziadny problem. Deticky v nom sedia pohodlne, aspon doteraz sa nestazovali (maju 20 m). Nozicky maju pekne polozene, nevisia im ani nic. Vydrzia v nom spat niekedy aj 2-2,5 hodiny. My chodime na dlhe vylety, do lesa, do terenu, na to je ten kocik idealny. Velmi dobre sa s nim manipuluje, je pevny a ma velke kolesa, takze ani hlboky sneh nieje velky problem. MA 78 sirku, takze prejde cez 80 dvere v pohode. Vanicky su tiez fajn, mne sa najprv zdali male, ale minulu dlhu zimu v nich vydrzali az do 11 mesiacov, aj s fusakom. Trosku nam na nom vadi, ze sa velmi tazko da dostat do kosika, ale to je uz vraj pri novsich modeloch lepsie. Mame aj tandem, ABC design, ale ten pouzivam len ked vybehnem do obchodu. Je celkom sikovny a prakticky, dokonca sa ako tak zmesti aj do nasho mini vytahu, ale mne sa s nim blbo manevruje, bolia ma z neho ruky.

lusinkaj
25. dec 2010

@murkaa citam ze mas dorjan danny sport aj mi ho mame...a da sa hojdat vanicka?ako?porad to by bolo super keby mi v tom baby spali...lebo nechcu mi spat v postielkach len vo vajicku-lebo sa tam citia ako v brusku 😉 ale nie som velmi rada ze tam casto spia....dakujem porad 🙂

murkaa
25. dec 2010

@lusinkaj Lucka ja som to teda hodne používala, kým som jedného obliekala druhý už pekne ležkal nachystaný vo vaničke. A ked boli naobliekaný, tak v otvoorených vchodových dverách, potom som ich nacvakala na podvozok. A išla von. No a ked som bola sama tak jeden vo vaničke na zemi a kým som krmila druhého tak som nohou hojdala. 😀
Na spodku tých vaničiek sú cca pri tých západkach na nacvakávanie také otočné nožičky. Ak sú vysunuté tak sa nedá hýbať 😉 a ak ich sklopíš máš krásnu hojdaciu vaničku. Pokukaj poriadne odspodu 😅 Dúfam, že som ti opísala zrozumiteľne 😝 Hladaj a daj vedieť 😎

matelko1
25. dec 2010

ahojte.pekny vecer prajem.
som len na skok,nestiham,same navstevy mame,to je vela aj pre mna,deti unavene,vcera sme neskoro dosli,.....ani sme nekupali,rovno do pyzama,najest sa a spat.o 20:30 sli deti spat,co inokedy uz okolo 19-tej su v postielkach.
zajtra ideme ku svokrovcom,takze zase nebudem na nete,

lusinkaj
26. dec 2010

@murkaa ahoj,dakujeeeeem...tak to urcite dam prestudovat manzelovi... 🙂 ale az zajtra al.utorok lebo niesom doma ...tak ak pridem hned nato pozrieme to by bolo super...lebo moje radi spia vo vajicku ked ich hojdam 🙂 a ked by sa toto dalo hojdat tak mozno by v tom spali ... 😉
potom napisem 😉
dnesna noc strasna ☹

janette77
26. dec 2010

Ahojte, kocky, tak ako sviatkujete?? Ja som trosku smutna, lebo prehupnutim do 9. mesiaca sa moje brusko rozhodlo neposluchat. Vo stvrtok som bola na poradni, tam vsetko o.k., aj pohyby pekne citim, snad sme v poriadku. Len ma desi par signalov bruska. Aj dost tvrdne (a pritom mi lekar zvysil davku magnezia na 3x2 denne), aj zaludok si citim az kdesi na plucach narazeny, lonove dno obcas tiez da pocitit, ale co ma najviac trapi je bolest sleziny (aspon dufam, ze spravne triafam, ze ide o ten organ), cize absolutne nehrozi spat na lavej strane, aj pri najopatrnejsom pokuse dostat sa na ten bok zacitim bolest hodnu slz. Hroza. Chcem sa opytat, ci su tieto finalne trable na mieste... Vcera sme aj pohotovost zvazovali, ale kedze som mala poradnu len pred tromi dnami a pohyby pekne citim, snazim sa nerobit paniku. Zrejme len pokladiky tlacia vsade mozne, kedze uz asi seriozne rastu. Uff, uff, uf!!!
Manzel prave sklada postielku.🙂
Dufam, ze vy mate veselsie sviatkovanie a take vam aj prajem.
Vsetky vas pozdravujem.

murkaa
26. dec 2010

@lusinkaj píš určite.... aj keby si nerozumela, 😉 no aj u nás bola strašnáááá noc. Večer pred 6-tou ešte pojedali a mlieka potom vypily málinko, tak každú 1 a pol hodku hore. 😖 No des Inač aj som už na Vás myslela, že ako je to s Vami, lebo už by sa to malo zmeniť 😵 😵 po 3 mesiacoch

lusinkaj
26. dec 2010

@murkaa no 3m.mame o 3dni tak som zvedava ako to budeeee,dufam ze lepsie ze ten plac sa zmeni a koliky zmiznu 😉 uz len ten reflux u Bianky....vy ste to mali?kedy im reflux vymizol?
jasne napisem urcite 🙂

murkaa
26. dec 2010

@lusinkaj no presne na den to určite nebude 😒 😒 my sme nemali reflux - ale mám pociť, že možno skrytý u Daliborka. My sme sa trápili s kolikami u oboch. Začali u Danielky ked mala 4 týždne a u Daliho o týžden neskôr a trrrrrvali neskutočné 2 mesiace. Doteraz neviem ako sme prežívali den čo den, plač - na rukách, papať a tak. No Daliborko mal problémy s kolikami ešte až do 6 mesiacov. Musela som vyberať stravu. 😕

zuzbel1
26. dec 2010

@janette77 Ahoj, tak snad sa ti to upravi, nech sa mozes aspon trocha vyspat, ty si uz v 9 mesiaci? Lebo ten sa tusim zacina v 35+5 tt ... Ta bolest sleziny co pises, mozno keby pretrvavala stale, tak by som sla k dr. pre istotu ... babatka zacinaju mat malo miesta a uz aj tu kopkanie nie je take nevinne a zacina byt bolestive, predsa len rastu a maju vacsiu silu 🙂 Mna niekedy uz tak kopnu, ze so mnou trhne ocividne ...
Tazko sa spi aj mne, lonove dno tiez obcas zaboli, citim hrozne chrbticu a rebra, ale to sa niet co cudovat, lebo kazde rano ked sa zobudim, tak mam vyslovene dva kopceky pri rebrach ... ale zas radsej nech su hore, lebo ked dlhsie stojim tak hrozne kopu do mocoveho mechura a to uz je riadna bolest, takze naozaj vacsinu dna prelezim , vtedy je to ako tak bez bolesti, ale mala som uz tiez slabu chvilku pred vcerom, ked hrzone kopali, moc ma to dole bolelo a veru ked som si predstavila, ze este nas cakaju nejake tyzdne ... vysla mi aj slza, ale musime sa obetovat a potiahnut co najdlhsie. Noci byvaju stale tazsie a tazsie, prv nemozem zaspat a potom vlastne mozem spat len na jednom boku, ostatne polohy neprichadzaju v uvahu ... Janettte 77 musime to vydrzat aspon do 36 tt !!!

lusinkaj
26. dec 2010

@murkaa jasne ze presne ked odbije 3m.to neprestane ale predsa dufam,uz to bude lepsie 😉

janette77
26. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, 9. mesiac zacina 33. tyzdnom, vid link: http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=43
Ja som ho zacala prave na Stedry den.🙂 Vsetko, co pises, poznam z praxe + ta slezina...Lenze ja uz som raz (a dost dlhodobo) tento organ citila a ked som sa na to pytala gynekologa, tak sa zatvaril asi tak, ze co uz... tak som to neriesila a ako prislo, tak odislo.
Inak, zdrahala som sa pisat sem o slzach z bezmocnosti, ale ked si sa uz odhalila Ty, tak si ma posmelila. Poplakala som si presne na Stedry den, kedy som sa asi dost vysilila, lebo sme od rana kmitali (pripravy...) a hoci mi manzel vydatne pomahal, uz som sa fakt plazila v bolestiach. Ked som obalovala rybu, tak som uz padala na nos a spustila som taky rev, ze az. Bol nahromadeny celodennou bolestou a nevladnostou...tak som spustila ako mala Barborka. Ale ulavilo sa. 🙂 Aj teraz ma drahy vola na jednu navstevu, ale nechce vytahovat auto (to je 2km tam, 2 spat) a ja skratka nevladzem, tak posielam aspon jeho, nech ma spestreny program, ked uz ja nie som schopna. Tmolim na po dome ostrasnym sposobom, aj vzduch mi velmi chyba, aj ludia, ale co zmozem, ked som taka dobolena? ☹