Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
5. jan 2010

julia bola som s deťmi celý čas v nemocnici 😉

deny , ty aby si to nepotiahla nakoniec do 38 tt , budeš v opatere lekárov , tak to potiahnu . A radšej ležať na gynde ako potom na JIS-ke pri deťom 😖

matelko1
5. jan 2010

deny tak sa drzkaj v nemocke 🙂 .....a potesila si ma,ze DNPO sa bude celu matersku platit,tak to budem mat celkom slusnu 🙂

katrin dam vediet ako som vo stvrtok dopadla.este aspon par dni sa musim drzat.ved o chvilu mi zacne 35tt.

nesiel mi konik,bol nejaky vypadok.

dracik1
5. jan 2010

deny, drzim palce, pripominas mi moje tehotenstvo...a nakoniec sme vydrzali do 36 + 1 , stale som preklinala dni v nemocnici, ale ked sa na to ppozriem spatne, nechapem aka som mohla byt taka blba...ja som citala casaky, spala a revala muzovi do telefonu....deny, vydrz ason do ukonceneho 36tt, urcite vydrzis..nemocnica je blba...ale naozajk budes pod dozorom......ja som na koniec tehotenstva bola stastna, ze som v nemocke, ked som bola v 35tt doma na 1 tyzden na priepustku, strasne som sa bala a nemohla som sa dockat, kedy sa do nemocky vratim 😀

deny32
5. jan 2010

Taella, Dracik, mate pravdu... ja si o uvedomujem, len ma teraz trocha zmaha pocit bezmocnosti... ale o bude ok.
Hlavne su teraz deti a uz to musim nejako dokopat co najdlhsie, nech su v poriadku. Keby nie, urcite by som sa trapila ovela viac...
Dracik, ako si pisala, mame to podobne.. a este k tomu obe lyzujeme, ja tiez budem mat chalanov a este sa aj rovnako volame.. 🙂 😀 a keby som to potiahla este ako Ty... no dufajme ze sa podari.

deny32
5. jan 2010

Matelko, ja som si DNPO davala hlane kvoli materskej... mna ani nenapadlo ze budem na PN.... 😠

dracik1
5. jan 2010

deny, urcite vydrzis 🙂 a dockas sa zdravych a krasnych chalanov , ,plodovka ti este nepraskla, nohy ti daju hore, muz ti prinesie PC, pripadne aj maly TV, od tych magneziovych infuzii sa dobre drieme 😀 a ten mesiac vydzris 🙂 , muz al.mamina nejake tie dupacky zvaldnu a s detmi v zime aj tak nepojdes von tak skoro....

my sme monitory nemali, odporuca sa to skor pri detoch , ktore boli predcasne narodene...ja sa aj tak dodnes stale budim, ci dychaju.....

babule, pri narodeni babatiek dostanete 50 tisic + zvyseny rodicak.....to je super pomoc.

rosienka
5. jan 2010

jaj ako vam je na SK dobre, vypisuje sa jedna radost do nemocky a na PN-ky, dostanete pôrodne a dlhu matersku+ rodicovsku...asi sa vratim na SK 😀 😀 😀 ...hrozim sa ist lopotit do prace a dufam, ze ta nova gyndoska, co k nej budem po CAR-e chodit bude zhovievava 😵 ...ale tri-styri mesiace budem musiet pretrpiet v strese, aby aspon ta chudacka 14 tyzdnova materska bola... 😒 😠

deny32
5. jan 2010

Dracik prave zehlim nejake tie dupacky. ale este potrebujem par veci, to dokupi muzik a mama, ako si pisala.. 🙂
len mi je luto ,ze pridem o to, ked sa 1x daju postielky a take veci.. a pridem este o nakupy detskych veciciek.. ja viem, ze to este bude.. ale toto je 1x a chcela som si vybrat to, co sa pasi mne a nie starsej generacii....
ale nevadi, bude mi to manzel fotit... 🙂

alienka73
6. jan 2010

Deny , drzim palce aby si mala aspon super spolubyvajuce a aby ti ten cas plynul v nemocke rychlo a bezproblemovo.
Muzik ti veci pofoti a urcite dobre vyberie 🙂 . A postavenie postielky som nevidela ani ja ked sa nam narodil maly, uz som bola v porodnici, nevadi manzel nafotil 🙂
Hlavne aby ste co najdlsie vydrzali 3v1 a nech ste vsetci zdravi!

My mame s malym doma obdobie vzdoru asi. Nespi cez den uz treti den a potom je s nim na nevydrzanie. Lucia,tintin vy to mate ako doma s drobcami pohodicka?

A vitam nove dvojmaminky, ktore pribudli 🙂 .

alienka73
6. jan 2010

Ozaj Kosicanky kde byvate? Ajka viem ze v starom meste ako ja ale ostatne? Tusim su to mauzos, Katrin a taella?

mauzos
6. jan 2010

Alienka my s Denny a s Taellou sme z Terasy, dokonca celkom blizko seba 🙂

Denny drz sa. Neboj Laco vyberie pekne vecicky a ked nie, tak dokupis potom ine, to je najmenej. Hlavne je, aby si vydrzala pokope co najdlhsie, neboj postaraju sa tam o teba 😵

taella
6. jan 2010

deny ja som prišlo o všetko - aj nakupovanie detských vecičiek , ich prvé pranie a žehlenie ☹ akurát sme kupovali byt a do starého som nechcela kupovať , aby sme nemali veľa sťahovania a potom som už bola v nemocnici , tak všetko za mňa urobili sestry , postielky skladal sám manžel a vlastne všetko robil sám s pomocou mojej rodiny ☹

luciaf13
6. jan 2010

Julietka zelezo som doteraz nebrala pretoze som mala vsetkeho nadbytok a tak bolo z coho uberat az teraz som mierne amenicka, takze jedna tableta denne ma menimula 🙂 ale je to pre mojich chalanov takze hlavne nech su OK. A papkam aj vela zelôeninky ovocia, celozrnnych veci ale nestaci to 🙂.

Baby a kde presne studujete tie zakony o rodicovskom a materskej? Poradte prosim.

Alienka no nas maly je zatial v pohode, musim si zaklopat, muz je stale v praci a tak ja s nim sama gazdujem, sice nas byt vyzera ako po atomovej bombe ale nevadi.....je vsak pravda , ze s Kubkom skoro vobec nechodim von, pretoze funim a on si vzdy v polovici cesty zmysli ist cikat no a druha vec je ze on stale len uteka...a to sa uz bojim ho nahanat. No a potom tym, ze sme cely den doma,tak sa nudi a vymysla. Ale nie je zly, zatial. Dufam, ze to tak co najdlhsie vydrzi.

A vecer mi nesiel konik tak pisem az teraz.
*Drzte sa vsetky 😎

juliagregor
6. jan 2010

ahojte
lucka kukni do paragrafov tam určite nájdeš odpovede na otázky

taella ja som bola s malými 3 týždne v nemocke, nemuseli byť na JIS-ke ale len na oddelení detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou,
10 dní ma nechali na pôrodnici, mohla som mať aspoň jedného pri sebe, potom však som prešla na detské a chodila som ich len krmiť každé 3 hodky

katrinb
6. jan 2010

alienka - ja byvam blizko teba....na Severe...ako je stara pracovna. Na Studentskej, a blizko je Antik....par metrov...mozno vies kde. K Jumbu to mam za par minutiek peso

No ako citam, viacere maminy ste nestihli same ponakupovat. Urcite je to mamine luto...ale ako ste pisali - dolezitejsie je mat zdrave babatka....a veci sa daju stale dokupit.

Deny, ved ak bvy si nieco potebovala...ja som este doma...mozem pomoct. Neviem sice co - ale napis, ak by si nieco potrebovala. napriklad vlozky a ine veci do nemocky. Kludne ti nakupim. ja to uz mam za sebou, tak uz viem co a ako. Alebo olejcek pre malinke. Alebo napis IP...moj muzicek som mnou skoci kedykolvek do lekarne

mauzos
6. jan 2010

Nahodila som uz tie monitory, aj par inych veci, ktore mi zbytocne zavadzaju, tak kuknite ci by sa vam nieco nehodilo. Mam este plno oblecka, ale na to si neviem kedy najdem cas ☹

rosienka
6. jan 2010

ahojte, je tu nejaka z vas, ktora nemala v 1.trimestri absolutne ziadne nevolnosti, ani ine problemy? je mi to cudne, vsade citam, ze u dvojiciek je toho este viac, aj unavy (ta uz u mna tiez ustupila), ani nic zvlastne nepozorujem...zacinam mat pocit, ze uz nie som tehotna a mozno je to vsetko prec...?! 😒

murkaa
6. jan 2010

zdravim vsetky dvojtehulky. Vcera sme prisli domov z pôrodnice. Tak to na nas prišlo 30.12.2009 a o 10:52 a 10:58 sa nam narodili detičky. Bol to 34+5 tt. Dievča 2680/49 a chlapec 2580/45 cm. Rodila som spontánne, ale mala som zazmluvneného lekára. Môžem povedať, že bol fantastický. Detičky sú zdravé, len dievčatko malo na 5.deň žltačku tak jej dávali fototerapiu. Ináč sa volajú Daniela a Dalibor. Mliečka mam zatiaľ dosť tak cuckáme a poriadne.

No a v ten istý večer (30.12.) sa narodili esťe jedny dvojky. Dievčatka. Boli oveľa skôr narodené, ale ich mamina mala nejaké ťažkosti a preložili ju inde. Nechceli mi viac povedať, tak neviem ani kto to bol.

katrinb
6. jan 2010

murkaa - GRATULUJEM !!!!! Akurat dnes som hovorila manzelovi, ze ktovie ako sa mas, ze si dlhsie nepisala.....a ty zrazu napises toto...ze mas babatka a ze ste doma : Bozinku, aka som stastna, ze to tak vsetko krasne dopadlo. A neskutocne krasne vahy ste mali. Ani neviem co t napisat, taka som rada......len sa drzkajte a nech mas vela vela mliecka. A Danielke a Daliborkovi prajem nadherny zivot...... 😵

tintin
6. jan 2010

ahojte, dufam, ye sa mate vsetky dobre, nestiham citat dozadu. Len som chcela podat info, ze v januarovej Mama a ja su clanky venovane dvojickam aj kojeniu, su tam nakreslene rozne sposoby kojenia. tak aby ste vedeli. 😉

tintin
6. jan 2010

Luciaf vcera som bola s Kristinkou u pediatricky a som sa rozhodla, ze ju dam zaockovat proti pneumokokom. Ty si Kubka dala? viem, ze do 2 rokov to bolo zadarmo, len ja som bola dost proti akemukolvek ockovaniu navyse. Lenze cim dalej tym viam mi maminy co maju deti v skolke tvrdia, ze proti pneumokokom je to uz nutnost. teraz je to uz v ramci povinneho ockovania. no a poradila mi, nech dam malu do skolky aspon tak od aprila, aby ziskala aku taku imunitu..tak len pre info.

eviska83
6. jan 2010

Murka- velka gratulacia 🙂 🙂 krasne miery 😵 Prajem vela zdravicka a mliecka- nech len cuckaju 😝
deny- drzkaj sa 🙂

juliagregor
6. jan 2010

maurkaa srdečne gratulujem k dvoičkám, nech ste zdraví, pekne papáte, spinkáte a všetko nech je fajn 🙂

tintin kukni mi do alba
ja som dala prevenarom zaočkovať všetky deti, malí sú predčasníci, tak to majú úplne zdarma a pri Maťovi som platila do 100 Sk
z nepovinných očkovaní je starší zaoškovaný ešte proti kliešťom

rosienka pri prvom tehotenstve som nevedala že som tehotná, vôbec žiadne problémy, nevoľnosti, nič
druhé tehotenstvo vracala som furt a Maťko so mnou pľul do záchoda 😀 , každé tehotenstvo je iné, niektorá sa prevracia až do konca, a iná ani nevie...kedy máš ísť k dr. ?

tintin
6. jan 2010

No ako som pozerala tak som pozerala ale album pod menom juliagregor som nenasla. mas ho pod niecim inym? Mne tiez pri prvom babatku nebolo skoro nic, len mi na konci opuchali nohy lebo bolo dost teplo a teraz mi bolo prve 3 mesiace stale zle, este aj sem tam je.

juliagregor
6. jan 2010

na lište vedľa mena je fotoaparát

alienka73
6. jan 2010

Ahojte,
Murkaa srdecne blahozelam ku nadhernym babatkach, perfektnym vaham, krasnym menam a tomu ze pekne papkaju! Super, ze si to zvladla spontanne,urcite je to ovela jednoduchsie teraz sa z toho zotavovat. Tak prajeme vela mliecka drobcom a nech su stale zdravi!

Tintin, a tvoja Kristinka je uz bez plienok? Mne to tiez niekto radil dat maleho do skolky uz od aprila a asi to nie je zly napad, aj ked ja sa chorob bojim aj tak, ved budem este tehotna, ale mozno skusime. Len nas este ma kompletne plienky a v lete aspon kaku oznamoval , no od vtedy uplne prestal a nejak sa nechysta to zmenit. Ale ja verim,ze v marci ked sa otepli sa nam to podari. Len ci v skolke s tym budu suhlasit ked je nahlaseny az od septembra.
Na prevenar a ockovanie su rozne nazory, moja predosla pediatricka to povedala jasne, ziadne nepovinne by nedala ani v kolektive ale ze je to moja vec. Ze dalsie dieta to uz bude mat povinne, tak ze sa nebudem musiet rozhodovat 😒 .

fefferonka
6. jan 2010

zdravim vas vsetky a Murke blahozelam k babatkam - krasne vahy a wow! ze prirodzeny porod! 😲 fakt klobuk dolu.
inak ja mam ist buduci tyzden (budem 30tt) ukazat sa do nemocky, dohodnut sa ohladom cisaraku a pripadnej predcasnej hospitalizacie... tak som zvedava...

inak, ozvali sa mi z obidvoch linkov ohladne kocikov, ze by mohli byt dostupne v polovici februara, co by bolo super. a dakujem za ukludnenie, mate pravdu, su to len hmotne veci, ved o nic nejde, kocikovat sa hned aj tak v zime nebudeme... len musim zistit, ci je to jedna a ta ista firma, aby som nesposobila dajake nezrovnalosti....

a inak, s tym zelezom mate pravdu, uzivam ho 3 tyzdne a teda fuj, a ta stolica 😠 ale co neurobime pre deti.
vecer, niekedy uz od odpoludnia, mi vie tvrdnut brucho - je to v norme. v piatok idem do poradne, tak samozrejme poviem...

drzte sa 🙂

luciaf13
7. jan 2010

Murka GRATULUJEME krasne miery maju babatka, prajeme vela mliecka a pohody 😎 , super darcek ste si dali ku koncu roka a este lepsie ze si to zvladla prirodzene, ja som prvorodeneho rodila nakoniec cisarskym a to davanie sa dokopy potom 😒 😒 ..no drzime vam palceky a obcas napis ako to zvladate.

Tintin ja som maleho nedala zaockovat a ani o tom prilis nerozmyslam, nasa pediatricka sa vyjadrila dost jasne k tomuto ockovaniu, uvidime ako to bude ked ho nahodou zoberu do skolky.

Drzte sa a oddychujte vsetky co najviac sa da 🙂

mauzos
7. jan 2010

Murka gratulujem, krasne vahy a mena. A prirodzeny porod waw. Zelam hlavne vela zdravicka a aby vam tie dva batozky robili len samu radost 😵

cmuk05
7. jan 2010

Ahojte musim sa pochvalit s nasou Danielkou uz vie chodit...taka som stastna ze sa jej to podarilo.Tak zlato cupka 🙂 🙂 🙂