Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

julietka
14. jan 2010

martinka jeej ty mas az 4 chalanov!! a s muzikom mas doma 5 chlapov 😅 no to musi by pekne, ty si ako princezna medzi nimi vsak 😵
o tej modrej indulone som uz tiez viackrat pocula ze je dobra, ale ked ja som taka fajnovka na mastne veci brrr, urcity cas som ju tiez pouzivala pre seba, ale som sa az spotila kym som sa natrela tym mastnym brr

juliagregor
14. jan 2010

martinka 🙂

ahojte tehuľky a maminky

deny ako sa máš? dúfam, že už žiadne stresy 😉

prajem pekný deň všetkým

matelko1
14. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
dnes som bola v poradni,tak vsetko ok,vyter negativny na streptokoka,vlastne vsetky vysledky su ok.
dala mi moja dr.listok za primarom,ze si mam ist zajtra dojednat kedy bude najlepsie urobit mi sekciu,takze urcite ma bude aj zajtra primar vysetrovat.tak som zvedava.
bola som konecne ten kocik obj.tak bude predsa jane twin two,lebo vcera som pisala priamo do firmy casualplay a mi odpisali,ze bude aj to s

juliagregor
14. jan 2010

matelko super hlavne že ste všetci 3 -OK

matelko1
14. jan 2010

nedopisala som.
ze bude aj to s velkym otaznikom na prelome januar,februar. aja nemozem cakat.pisala som priamo do ciech,tak aj cenu mi napisali aj to orientacnu kolko bude stat tak okolo 720€ -2x sedacka matrix,sport.cast a plastenka.
napr.pri jane na hlboku cast treba plastenky doobjednat a jedna stoji 37€.ved to by malo byt automaticky pri vybave.

juliagregor
14. jan 2010

pijem kávu idem na skúšku a rozmýšľam čo si obliecť 😒
ked som blbá nech som aspoň pekná 😝

akú farbu si si objednala?

juliagregor
14. jan 2010

to tak robia nascvál lebo sa ti zdá že dobrá cena a ked ti všetko narátajú tak sa ti panenky pretočia 😠

matelko1
14. jan 2010

ale kdeze si blba,si sikovna ked to tak pri detoch zvladas.klobuk dole 🙂
farba tyrkysova s ciernou.boli len 4 farby pre dvojky na vyber:cervena-cierna,tyrkys-cierna,sedo-cierna,hnedo-cierna.
ja viem,ze sa mi zda,ze dobra cena a ked ti povedia to potrebujes k tomu,potom nanozniky a ....tak cena je krasna okolo 1000€treba ratat.

juliagregor
14. jan 2010

ja toľko rátam že kúpim auto 😉 , potrebujeme ešte jedno 😎

ale zarábajú na deťoch 😠 😢
pekná farebná kombinácia 🙂

matelko1
14. jan 2010

drzim ti palce aby skuska dobre dopadla.
a vidis my sme mali 2 auta octaviu a hyundaii getz a octavku sme predali min.roku,lebo sme chceli dokoncit dom a nechceli sme si brat uver a teraz by sa zisli 2 auta.akurat to male nam ostalo,tak som zvedava ci sa vobec pomestime,alebo budeme potrebovat kupit vacsie.

juliagregor
14. jan 2010

4 sa zmestíte
len je super ked si nezávislá na mm a môžeš ísť kam chceš 😉
deti necháš mm a ideš vyvetrať hlavu

vodičák je zatiaľ moja najlepšia investícia 😀

matelko1
14. jan 2010

no,to bude knap.neviem ako podvozok kocika tam vtrepeme.
jasne je super ked su v rodine 2 auta,lebo fakt niesi zavisla na mm 🙂 a tak budem musiet byt na nom zavisla.on chodi autom do prace a prichadza vecer,tak som zvedava ako to budeme riesit.

juliagregor
14. jan 2010

na nete som videla ako ho zložili do ford K
pohľadaj na yuotube
a vieš ked sú bábätká malinké ani ja som nebehala, až teraz sem tam idem preč

katrinb
14. jan 2010

matelko - super, ze mate vyborne vysledky. Tesim sa s vami. O chvilu budes mamina....fiiiha

Juli, daj vediet, ako si dopadla na skuske, ale verim , ze ju urobis.

Julietka - a ty sa ako mas? Este neriesite termin porodu? Moja doki mi dnes povedala - t aobvodna, ze tak mi to dobre ide KLOP, KLOP, ze podla nej vydrzim tak do 37-38 tt. No uvidime. Mozno bude mat pravdu.

xxxmimaxxx
14. jan 2010

ahojte maminy, som sa trocha odmlčala - mala som tu perné chvíle. Drobci mi ochoreli...a pekne postupne...hrúúúza. Chudiatka moje....som sa tak strašne bála aby to nebola tá prasacia hovadina. Bože to už mi je len názov - prasacia! Odkedy k nám táto vymoženosť dorazila, som v obavách vždy ked niekto zakašle. Spánok máme ešte horší ako obvykle a totálne besné noci. no čo už. Som z toho smútivý ☹

Julia, k tomu kočíku Aria od pegperega - ja som tiež vláčila ten "odkladací priestor" po zemi....až dokým sa mi nevydral spodok 🙂 potom som tam moc vecí dať nemohla. Odvtedy tam dávam len vzduch, prievan a sem tam nejaké lahulinké veci. Ináč som ja totalne s nim spokojná. A vieš ako som riešila to, že sa nedal dať uuuplne do ľahu? na konci tých šnúriek ktorými dávaš dole sedáky je také prešité , tak to som normálne vypárala, a pridala som si o pár centi do plusu. Keď neprší, nech aspoň kvapká, ne? 😀 Nie je to že uuuuplne Jára Cimrman-ležící spíc, ale vedia sa tam pekne prespať.

Baby, tie čo tak dlho ťaháťe no klobúk dole-len tak dalej 😀. Pekne si ich tam držte, veď čo, aj tak je kríza a vonku je kosa tak nech sú pekne v teplúčku 🙂
Ja som malým od januára dohovárala (narodili sa vo februári a termín bol na marec) aby boli pekne ešte vnútri, lebo že nám stopli plyn tak nech nevymýšlajú. Ale vymýšlal jeden, krútil sa ako ventilátor, tak sa zamotal do šnúry. To som sa ale dozvedela až po nutnom cisárskom a rýchlom ukončení tehotenstva. No čo už. A taaaak som to chcela dobačovať až do marca. hlavne že sú zdravučký. No síce v tomto období sú choručký, ale želám si nech rýchlo vyzdravejú.
Som si akurát objednávala cez net odsávačku hlienov na baterky. Lebo na vysávač mi to príde tak trošku odveci. Si neviem predstaviť, že by som vnoci o jednej mala vyťahovať vysávač, hučať s ním a odsávať jednému, a druhý sa mi zobudí. neviem....príde mi to také zvláštne. Hoci niektoré maminky si pochvalujú.

Ok...idem si skontrolovať moje batôžky šťastia....resp. batohy, lebo ved už majú svoju fajin váhu 😀 a idem variť. Som rada že som sa konecne mohla zapojiť ....nie že by som bola doteraz odpojená 😀, ale nevydalo. No. Asi tolko.
Dakujem za pozornosť prajem príjemný den 😀

a tehule....dohovárať a dohovárať drobcom....nie že vás prekričia....😀

achojte

matelko1
14. jan 2010

katrin ved som zvedava,co mi povie zajtra primar.mozno ma bude chciet hospitalizovat a budem pod dohladom a co najdlhsie kym sa da,ved uvidim zajtra.
mima aj ja si chcem kupit odsavacku a rozmyslam,ze aku,tiez na ten vysavac sa mi to zda take od veci.ja viem vela mamciek si to pochvaluje,ale aj tak.....no a na baterky neviem ake su.
baby trosku som si zdriemla a potom preco nemozem v noci spat 😉 ..ale ked som bola unavena.
cele doobedie som sa flakala,mamka ma dnes narodky,tak ma aj na obed pozvala.a kym vladzem,tak preco nie....

xxxmimaxxx
14. jan 2010

matelko, ja som si objednávala z NAJNAKUP odsávačku na baterky s názvom LivingLab. Sa mi zdá celkom fasácka. Neviem, zatial každý kupuje tú vysávačovú záležitosť ale úprimne: keď má niekto jedno, však nech si luxuje aj nufák aj byt aj o druhej v noci. Možno maximálne susedia sa budú čudovať, ale pri dvojičkách....neviem neviem...moji by sa pobudili. A ty čakáš jednovaječných chalošov? 😀 ja ked som bola tehotná tak som riešila že aký asi budú....povahovo a tak. Ale sú presne ako som predpokladala, jeden na mna povahovo a jeden na tatka 😀 ale len v pár bodoch...ostatné sú taký mix 😀 je to milé pozorovať ako vymýšlajú a vidíš raz seba a raz tatka....aspon podla toho čo hovoria naše mamy a staré mamy 😀
tiež si sa nad tým zamýšlala ?

xxxmimaxxx
14. jan 2010

a kolko máš rokov ak sa smiem spýtať? 🙂 ak nechceš tak nemusíšššššš..... 😅

matelko1
14. jan 2010

tiez som sa nad tym zamyslala,ze aki budu a po kom hlavne,tak som zvedava.
ja mam 35....

nana77
14. jan 2010

ahojte dievcence 🙂
ak mozem moju skusenost s tymi odsavackami - ja mam vsetky, co su - teda taku, co sa ustami odsava, potom taku rucnu pumpu, aj taku na baterky a aj na vysavac. ta na usta je o nicom...uplne (podla mna). zvycajne, ked maju normalne sopliky, staci ta rucna, alebo ta na baterky. ale raz, ked mali faaaakt huste soplose, zahlieneni boli a nevedeli to zo seba dostat, nemohli spat, dychat...tak pomohla jedine ta na vysavac. ked decko nemoze poriadne dychat, budi sa, dusi ho to, tak zapnete vysavac aj o polnoci, len aby ste mu ulavili. takze z mojej skusenosti doporucujem tu na vysavac mat minimalne v zalohe. mozno ju nevyuizijete ani raz, ale mozno sa fakt hodi (tak ako mne) 🙂 . inak, tiez mi to predtym prislo ako strasna divocina - odsavacka na vysavac. bala som sa, ze sa budu bat toho hluku a podobne, ze sa budu stresovat. ale po tejto skusenosti som rada, ze ju mam 😉

xxxmimaxxx
14. jan 2010

Nana, tá " ústočná odsávačka" je fakt na dve veci. Ale ja napríklad som sama celý týžden, akeby som si hlukom zobudila toho drhého, tak neviem neviem. Už to že ked sú chorí tak sú všelijaký. Hoci samozrejme keby nič iné nebolo len tá vysávačová, tak jasné že si ju kúpim. A možno budem raz aj nútená. Zatial sa jej snažím vyhnúť. Tak som rada že som našla tú baterkovú. Dúfam, že budeme spokojní. či? 😀

A ešte niečo k tým DVOJIČKAM a spolužití. Mna sa tiež vela ludí pýtalo, že boooože dvojičky ( oči do plafona ), ako to budeš zvládať?????????????????????? A ja som im vravela, že ja nemám skúsenosti s jedným a nie to ešte s dvojmi a ked sa narodia, tak budeme jednoducho fungovať a starať sa a vychovávať...tam nie je čo riešiť. No nie? 😀

a ináč...............si neviem predstaviť, že by neboli dvaja......tak som si zvykla na to že sú dvaja že až 😀

murkaa
14. jan 2010

gajana ja mam ten kocik objednany,ma prist v sobotu. Mne sa velmi pacil. mam parik a objednala som cerveny. Dam vediet ked pride.

murkaa
14. jan 2010

a este fusaky k tomu modry a cerveny.

matelko1
14. jan 2010

murkaa aky mas ty obj.kocik.

juliagregor
14. jan 2010

ahojte,
hotovo.... 😀 ale dal mi zabrať 😝

odsávačku na soplíky odporúčam na vysávač zn. Arianna, výborná, deti sa nezobudia, a je to šup-šup
teraz si už sami vysávajú 😀
a ked sú chorí, tak aj tak vždy obidvaja naraz ...

pekný večer ideme oslavovovať

julietka
14. jan 2010

katrin no my sme este s mojou dokinou neriesili termin, ale minule na UTZ mi povedala ze ma nechaju tak do toho 37,38tt, tak ako aj tebe povedali, no ale ked sa nahodou drobci vypytaju skor tak nic nenarobime. Ale krcok mam stale v poriadku tak snad vydrzime 😉
dalsiu poradnu mam o dva tyzdne v pondelok tak uz hodime rec aj o porode dufam, no v kazdom pripade bude sekcia, lebo maly sa otocil naspat hore hlavickou a ritku ma uplne dole a tym vytlacil dievcatko ktore bolo uplne dole hlavickou a teraz je zasunuta vyssie a vzadu asi na mojom chrbte 🙂

babule o tych odsavackach do nosteka som tu asi dva dni citala na konovi rozne nazory, su tu na to temy tak skuste pozriet. Ja som bola rozhodnuta pre tu LivingLab a uz som ju aj isla objednavat, ale ked som precitala ze najlepsia je na vysavac tak sme kupili tu. A kupili sme pred rokom aj novy vysavac s uplne tichym chodom, takze ziaden velky hluk nehrozi 🙂

matelko1
14. jan 2010

julia tak prijemne oslavy.moc to neprezente 😀
na vysavac,ved to sa mi zda,ze az mozog sa vysaje,ale ked je taka dobra,tak budem uvazovat nad nou.
rano na 7:00 mam dojednaneho primara na vysetrenie+konzultaciu.uz teraz sa bojim.

julietka
14. jan 2010

dnes som osobne hodila rec s niekolkymi mamickami u nas na sidlisku,kazda je za tu vysavacovu odsavacku, a vraj je to uplne jemne odsavanie babatku to nemoze vobec ublizit a ani sa neboja coho som sa zasa bala ja ze budu od strachu a hluku plakat..
matelko drzim palce aby si pocula iba pozitivne spravicky 🙂

juliagregor
14. jan 2010

matelko neboj sa určite to všetko dobre dopadne 😉

aj ja som sa bála tej odsávačky ale je to jemné sanie, môžeš dať aj silnejšie, ked dáš vysávač na silno, a ako písala nana, ked deti majú také sople, že nemôžu dýchať a ani ležať, tak to veľmi pomôže

fefferonka
14. jan 2010

juj, baby, tolko ste toho popisali!! vsetkym maminkam prajem len dobre spravy!!!

inak, uplne mi citate myslienky - aj s kupanim a aj s tymi komentami, ze ako tie dvojky zvladnem...

ako dlho, ked vam naplanovali cisarak, ste pred tym museli lezat v nemocnici? mne lekar povedal, ze po 30tt sa mam ist ukazat do nemkocnice primarovi a dohovorit si predcasnu hospitalizaciu a cisarsky... tak neviem, dufam, ze tam nebudem nejake tri tyzdne...

martinka, mate tolko chlapcov, ako to berie tvoj manzel? pretoze my budeme mat teraz dvoch chlapcov a napadlo ma, ze ti chlapi si vzdy viac na vetvy z dievcat... je to tak?