Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
28. nov 2010

...a dakujem adminom, ze su schopni vychytat rusice tejto fajn stranky, aby sme si aspon my ostatne boli iste, ze sme realne baby s realnymi pribehmi. Skoda, ze niekto sa vie tak nepekne zahravat. Po tejto skusenosti sa sem bojim zavesit aj nejaky osobny album, trebars s narodenymi detickami. ☹

janette77
28. nov 2010

@juliagregor 😀 😀 😀 matelko2, ona lekara, Ty divadlo. Kolko ze ste na tej materskej? 🙂) Ale aspon testujete trpezlivost rodinky a presli testom, nie? 🙂

juliagregor
28. nov 2010

@janette77 4.apríla 2011 budem 5 rokov 😝

janette77
28. nov 2010

@juliagregor tak vidis, mas na to pravo!🙂 Som inak stale paf z tych podvodov, ktore si dala na znamost. Mne napriklad jedna z nich potvrdzovala cez IP registraciu...

juliagregor
28. nov 2010

@janette77 😉 a to ako?

andzis
28. nov 2010

Ahojte akurát minule som niekde počula o takýchto podvodoch a bolo tam smerovanie na facebook a Modry konik tak asi je to reálne neuveriteľne ....

emily01
28. nov 2010

Dievcata, viem kolko veci potrebuju dvojicky. Ak niekto potrebuje mam doma veci podvojkach – ako nove za velmi dobre ceny. Vibrujuce kresielko s hudbou Mamas&Papas, Detske jedalenske stolicky Fisher –Price, Kocik Peg perego Aria Twin 50/50 zeleno-čierny s original ciernou plastenkou do dazda, zimne fusaky casualplay, monitory dychu NANNY, autosedacky Maxi Cosi Tobi 9-18kg cierne, Prebalovaci pult s vanickou, Jedna postielka, Spacie vrecia, zimne kombinezy, choditko s hudobnym pultikom, veci na oblecenie ch/d znackove....Postou neposielam /nemam od toho uz skatule a su to rozmerovo vacsie veci/, ale ak sa vam nieco zide, oplati sa prist k nam. Pokial chcete blizsie info, napiste mi, poslem fotky a na cene sa urcite dohodneme. Prajem Vam, aby vsetky vase deticky boli zdrave a stastne

mamoka4
29. nov 2010

@emily01 Veľmi ma zaujala tvoja ponuka ja hľadám prebaľovací pult s vaničkou. Pokial je to možné, prosím pošlimi foto prebalovaka. Ďakujem Lucia

janette77
29. nov 2010

@andzis Ahojko, ved prave preto sa tak velmi zdraham FB, zatial ma nan nikto nezlomil, aj ked pokusov bolo vela. No nieco mi na takychto socialnych sietach vadi a teraz uz viem co. Dufam, ze MK a nasu temicku si ustrazime, bola by to skoda, je mi tu s vami (realnymi) fajn. Prajem pekne pondelkove rano.🙂

juliagregor
29. nov 2010

@janette77
@andzis svoju identitu a bezpečnosť si dokážate ustriehnuť tu a aj na FB (tam dokonca viac, priateľov si dáš len tých, kt. poznáš a ostatných ignoruješ), fotoblog sa dá nastaviť tak, že ho budú vidieť len ludia, ktorých chcete, nemusí byť verejný 😉
máme nové okulky 😎
tehuľky netrápte sa, MK je úžasná stránka

janette77
29. nov 2010

@juliagregor uz sa nebudem trapit.🙂 A gratulujem Adkovi a Simonkovi k novym okulkam. 🙂

matelko1
29. nov 2010

ahojte.
@janette77 tak ako vikend dopadol.
my sme boli u svokrovcov na obed,tak som sa mylila,rezne neboli,ale knedla,cervena kapusta a masko.celkom dobre a hned nas svokra nabalila,takze to mame aj dnes na obed,maso na rezne nam dala,zeleninu,tak navsteva stala za to.dobre sme nakupili 😀

matelko1
29. nov 2010

@juliagregor jeej aky su zlati v okulkach.a zrak maju ake dioptrie...maju to do dialky,alebo do blizka.

juliagregor
29. nov 2010

majú plusky 3 a 4 dioptrie...

matelko1
29. nov 2010

@juliagregor tak dost silne.
inac segra moja bola u lekra,lebo uz 3 tyzdne kasle,tak ako ja,ale ja len 2 tyzdne,tak jej povedal,ze sa nesmie tyzden stretavat s ludmi,musi byt doma izolovana,ze ma nejaky bacil a moze byt prenasacom,tak sa bojim,ze ja som to od nej chytla.budem musiet ist aj ja k lekarovi.

juliagregor
29. nov 2010

@matelko1 deti majú bežne 2 dioptrie, oni aj škuľkajú z tých dioptrií, ale čím skôr sa očká zachytia, tým lepšie...naša dr. má teraz novu mašinu, automat a ten dokáže presne zmerať dioptrie, len malí už boli urevaní a nespolupracovali, tak vo februári ideme znova....ona je ozaj úžasná, kto je z okilia Trenčína, taj Dr. Cagalová je perfektná a ozaj odporúčam všetkým 😉
veru chod k dr. nech ťa vyšetria, lebo aj malí by mohli byť chorí, teraz sú také hnusné bacile....

matelko1
29. nov 2010

@juliagregor ja sice teplotu nemam,segra mala cez 38,ale budem musiet preistotu ist.
a u vas kto nosi okulky.

juliagregor
29. nov 2010

@matelko1 nikto, ja som však tupozraká, zistili mi to neskoro a teraz som na jedno oko slepá, dvojčatá chodia k očnej od mimi a maťka som dala pre istotou skontrolovať, lebo tupozrakosť/amblyopia je dedičná a aj on má jedno očko slabšie, tak lepíme a za rok sa veľmi zlepšil, dr. ho pochválila a možno do školy pojde už bez okuliarkov, deti v 4 rokoch treba skontrolovať na očnom ...

matelko1
29. nov 2010

@juliagregor tak to by bolo dobre keby uz isiel do skoly bez okulikov.
u nas ja nosim okulky a mam do dialky,sice nemam silne,ale aj tak 1 lave oko,1,75 prave

juliagregor
29. nov 2010

idem, pekný den

janette77
29. nov 2010

@matelko1 ahojko!🙂) My sme tak prisli minuly vikend nabaleni od svokricky.🙂 Vcera som vsak poctivo varila - zeleninovu polievocku, kuracie rezne, zemiakova kasa s cviklou - mnaaam! Este aj na dnes mame.
No a vcera nam snezenie trosku rusilo Tv signal, tak sme s mangelikom vytiahli karty, clovece, domino a bolo ze to u nas veselo.🙂
Potom som celu noc oka nezazmurila, co som sa bala ciest, aby sa milemu nic nestalo, ked pojde do BA - do roboty. Tak som mu nakazala, nech mi ihned zavola, ked dorazi. Volal mi, ze "ahoj, tak uz ma vystrihli z auta, hlasim sa Ti" To aj vasi si taku fujaru robia z vas a nechapu, ze sa skratka o nase polovciky bojime?!?!?!?!?

janette77
29. nov 2010

@juliagregor ...aj ja mam take dioptrie teraz, na lave oko 4, na prave 3. A okulky som nosila uz od 3 rokov... Ale nemozem povedat, ze by mi v civile nejako chybali, skor ich nosim k TV, k PC, divadlo, kino...inak vidim celkom fajn, comu sa vzdy cuduje moja ociarka.

matelko1
29. nov 2010

@janette77 aj ja sa stale strachujem a to mal ist moj mily na sluzobku do BB,nesiel v takom necase.aj mne sa musi stale hlasit,no bojim sa,rano siel do prace pomaly a vela aut v priekope bolo,od nas je strasne klukata a uzka cesta,takze na letnych gumach nemali sancu.

zuzbel1
29. nov 2010

@janette77 ahoj, tak mate pekny vikend za sebou 🙂
co sa tyka toho cestovania, ja sa o manzela tiez stale bojim ked ide niekde na cesty ale on si uz fujaru z toho nerobi, nakolko sme mali havarku, ked som bola asi v 18 tyzdni 😒 Takze opatrne chodime, to sme chodili sice aj predtym, ale furt sa najde nejaky blbec na ceste ...
Inak beriete baby nejake zelezo alebo magnezium pocas tehotenstva? Ja som doteraz nic nebrala, teda okrem Calibrum... len po poslednych vysledkoch mam malo zeleza, tak preto sa pytam ... 🙂

janette77
29. nov 2010

@matelko1 no do kelu...takze tiez to mas pestre, co sa tohto tyka. Tiez mi manzel hlasil, ze boli 4 auta v sebe a uzavrety tunel Sitina, ale nastastie on este stihol prejst.

juliagregor
29. nov 2010

to je taká nezodpovednosť na letných gumách 😠 , ved to je jedno, kt. derie ... 😝

janette77
29. nov 2010

@zuzbel1 Ahojko, moje nervy, tak mas svoje tiez odzite. Aj do nas vpalil jeden trulko, ale este minuly rok. No bolo to tesne pred Vianocami, znehodnotil nam auto a pokazil predvianocnu atmosku. V ten vecer som este mala ist na pohotovost kvoli tej "nocnej" injekcii na zakrok (to bol len 2. pokus, ktory aj tak nevysiel) a sli sme s naburanym autom (ono bolo pojazdne, len boli pokrcene plechy a mily sa musel dnu nasukat cez dvere spolujazdca, kedze soferske boli zakliesnene). Potom sme do januara, kym bolo auto v servise, museli chodit do prace vlakom.
A tiez sa drahy raz vysypal (ale este v starom aute) cestou do nasho este nezariadeneho hniezdocka (pred 3 rokmi sme sa stahovali na Zahorie), ked postupne nosil veci. Ja som v ten den mala zubarku, ostala som preto este v BA a on mi cely rozklepany volal, ze zazil zazrak, lebo dostal "hodiny" a mal to opret o strom, ale ten strom akoby uhol. Skratka STASTIE. No, boh chran od podobneho...Uff

janette77
29. nov 2010

@zuzbel1 este som zabudla, ja beriem Femibion 1-krat/den (to je doplnok vyzivy, ktroy sa doporucuje brat az do ukoncenia dojcenia) a Magnezium 500-ku 3-krat denne.

felicita2
29. nov 2010

ahojte, chcela som sa opytat mate skusenosti s tymto vankusom?
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

ja by som chcela kojit podla moznosti babatka naraz, lebo si neviem predstavit hlavne v noci to kojenie to sa asi vobec nevyspim ... ako to riesite vy uz maminy dvojcat ?

juliagregor
29. nov 2010

@felicita2 ja som vankuš nemala, používala som klasické vankúše, alebo paplon, som si deti podopierala...netráp sa nad tým, či spolu alebo naraz...moji ani zo začiatku naraz nepapali, až neskôr sa zosuladili, ked to šlo, kojila som naraz a v noci väčšinou po jednom, bola som unavená a predsa treba dávať väčší pozor...najprv treba naučiť s kojiť po jednom a potom špekuľovať...a určite to zvládneš 😉