Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andasla
8. dec 2012

@timmka na buduci stvrtok by som uz mala nastupit do nemocky, teda ak sa nevypytaju skor...tak mozno do buduceho piatku sa aj tvojimm zachce von a budeme rodit v jeden tyzden 🙂 ...inak aj mne uz zacali opuchat nohy, uz aj ponozky su mi tesne 😀

timmka
8. dec 2012

@andasla no davam im este dva tyzdne sancu sa vypytat, bo tie nohy mam strasne dnes som navarila, chvilku postala a vyzeraju strasne ☹ , hlavne prava, normalne sa bojim pit vodu aby mi telo nezadrziavalo
a v dobrom to zavidim, ze ide uz do nemocky, urcote nieco s tebou budu robit, hlavne kontrolovat ta

foryou25
8. dec 2012

@timmka a co ti na tie opuchy povedal gyndos? lebo ja ked som lezala v nemocke, tak s opuchmi noh hned posielali do nemocky, tlak a moc mas ok?

andasla
8. dec 2012

@timmka to je fakt zaujimave, aj mne viac puchne prava noha, najma clenok a chodidlo....pritom som vzdy mavala lavu hrubsiu, lebo som ju mala dolamanu...mne praveze pomaha vela pit, cim viac pijem, tym viac cikam a aspon trosku odpuchnem...v podstate sa aj ja tesim do nemocky, aspon nemusim rozmyslat nad kazdym priznakom, ci je to uz porod....dnes som mala taky cedny vytok, ale len taz...mozno to bola ta zatka, co sa mi roztopila...a od vcera ma strasne picha a tlaci dolu ☹

andasla
8. dec 2012

@foryou25 mne lekar povedal, ze je to normalne, ale tlak aj moc mam v poriadku, takze mozno preto...no doteraz som nikdy tak nepuchla ako posledne dva-tri dni...ty si mala aj vysoky tlak??

timmka
8. dec 2012

@foryou25 moja nic mi nepovedal, len ze mam mierny opuch a dnes je to ovela horsie, mam ich ako tlucky, strasne ☹ , tlak mam dobry, skor nizky, vcera som mala u neho 110/78, moc mam tiez dobry,a spon co mi kontrolovala sestricka 😒
zajtra sa chystam do nemocnice za primarom, tak uvidime ako pochodim a ukazem mu aj nohy a chcela by som aby ma pozrel, myslim zmeral babatka,a le neviem ci bude ochotny a ci najdem odvahu sa ho opytat

timmka
8. dec 2012

@andasla jeeeej tak mozno to uz pojde 😉 , mne tiez dr. povedal, ze ked budem mat cudny vytok, tak mam hned utekat do nemocnice 😉 , ale zatial je len biely 😉
tlaky mam aj ja, hlavne vecer a tie menstruacne bolesti hlavne po wecku su dost silne, len cakam ci prejdu alebo nie
teraz sa to trochu zmenilo, ked dostanem menstruacne bolesti,tak hned mi stvrdne brucho tak bolestivo a dost dlho to trva kym povoli

dadkal
8. dec 2012

@andasla mozno aj s tebou pockaju do ukonceneho 37.tyzdna a v 38.tyzdni uz cosi budu robit. teda ja tak dufam, aj sestricka vcera vravela, ze to tak robia, ze pockaju do ukonceneho 37t, to koncim dnes a v 38t. uz nieco budu robit. neboj, do vianoc stihame. mne staci prist aj 24.12., darceky su pobalene, tak ja mozem prist rovno k stedrej veceri. budu u nas nasi, tak bude postarane, navarene, napecene bude. a to bude fakt najkrajsi vianocny darcek, ked ich rovno vo vajicku posadim pod stromcek a kubka dam medzi ne.

andasla
8. dec 2012

@timmka mne ked stvrdne brucho, tak je tvrde aj pol dna 😀 ....snazim sa nevsimat si to, ani magnezko si radsej uz nedavam 🙂 ...volala som porodnej asistentke o tom vytoku a povedala, ze ak nemam pravidelne kontrakcie, tak este mam zostat doma, lebo zatka moze odist aj 2 tyzdne pred porodom 😒

dadkal
8. dec 2012

@andasla no veru, uz ma nebavi ani citat, dnes mi mangel doniesol notebook, hacik na hackovanie a bavlnku, tak sa podla youtuba ucim hackovat. uz som sa naucila retiazku🙂)) chcela by som uhackovat aspon taku jednoduchu ciapocku. kamoska vravela, ze ona sa tu tiez naucila hackovat a tiez ju to chytilo.
ale poviem ti, ze na tychto posteliach je to hrozne, uz ma boji cely clovek.

andasla
8. dec 2012

@dadkal to bude krasny darcek 😀 , dufam, ze ti to tak vyjde,,,,a mozno budes doma aj skor...ja skoncim 37. tyzden 23.12. takze keby sme cakali az dovtedy, tak vianocujem v nemocke 😒 ...ale nevadi, manzel aj tak cele Vianoce robi, len tu bude moja mama sama v byte .... alebo ju poslem k sestre, nech nie je sama...inak my sme uz napiekli asi 10 druhov vianocnych kolacikov 😀 ...teda nie ja, ale manzel 😉 ...ja som len ochutnavac 😀

timmka
8. dec 2012

@andasla no tak aj mne nech uz odide, vsak je nacase a do dvoch tyzdnoch porodim 😀 😀 😀 😀
pol dna??? to by som nezvladla, vsak to taka bolest, ked idem na wc a mam tvrde,tak sa nemozem ani utriet 😀 😀 😀 😀
mne sa zda, ze mojim drobcom sa velmi nechce ist na svet, vcera dr. povedal, ze su dost vysoko, ze nevyzera to tak aby chceli ist ...ale vsetko sa moze zmenit za tyzden

andasla
8. dec 2012

@dadkal teda, aka si sikovna, este im stihnes aj ciapocky a papucky uhackovat....a mozno prave na to cakaju, takze ked to bude hotove, vypytaju sa na svet 😉 ...mna rucne prace nebavia, zostanem hned nervozna a mam problem s karpalnym tunelom, mala som to uz pred tehotenstvom, ale teraz je to este horsie, niekedy si vobec necitim prsty na rukach, uplne mi strpnu...ale po porode by sa to malo zlepsit

andasla
8. dec 2012

@timmka presne, na wc uz sedim akoby som zjedla pravitko a takmer sa nedociahnem utriet pre to tvrde brucho...vo stvrtok sa mi doktorka na utz smiala, ze jedno babo ma nozicky takmer v mojom hrdle 😀 ...ale vsetko sa moze v priebehu par hodin zmenit....obavali sme sa predcasneho porodu a teraz nie a nie na svet 😀

timmka
8. dec 2012

@andasla 😀 😀 😀 😀 😀 no moja ja tie ich nozky citim uz v hrudniku hore, nechapem ako mozem citit kopance tak vysoko, vsak mi vyjdu skor cez hrdlo ako cez..... 😀

andasla
8. dec 2012

@timmka tak to by si bola teda naozaj kuriozny pripad....porod hornymi dychacimi cestami 😀 😀 😀 ...ja mam jedno uplne dolu, hlavicku ma uz v porodnom kanali, takze to druhe ma hore miesta dost na santenie 🙂

timmka
8. dec 2012

@andasla ja este ich nemam v porodnych cestach, chlapcek je o trochu nizise ako dievcatko s hlavickou, ale vraj keby som mala rodit prirodzene tak vraj dievcatko vypcha chlapceka lebo chlapcek je tvarickou vpredu a dievcatko vzadu, tak vraj by malo ist prv dievcatko 😉

zlatanka30
8. dec 2012

Ahojte,odvcera som aj ja maminou 🙂

vampgirl
8. dec 2012

@timmka
@andasla
Zavidim ze aspon mate babatka ako tak pripravene na porod, u nas jedno je hlavickou nizsie ale je sikmo cize zle, a jedno jr sice pekne rovno hlavickou dole ale to je v druhej pozicii... Tak jedine ze by sa nejak vymenili ale ako?

Baby aj mne opucha viac prava noha, a uz mi tie opuchy zacinaju liext na nervy ☹

andasla
8. dec 2012

@zlatanka30 gratulujem a vela zdravicka prajem 🙂

andasla
8. dec 2012

@timmka ja mam to nizsie dobre ulozene, ale to druhe je o dost vacsie a ked porodim prve, tak bude mat este dost miesta a casu sa otocit...toho sa aj lekar najviac obava, ja len dufam, ze sa tak nestane 🙂

andasla
8. dec 2012

@vampgirl mne porodna asistentka kazala robit taky jednoduchy cvik, vraj to pomaha dostat deti do spravnej polohy...na posteli sa opriet o lakte, zdvihnut zadok co najvyssie, zhlboka dychat a zostat tak par minut...fakt sa mi potom otocili, len neviem, mozno by sa boli otocili aj bez toho 🙂
tie opuchnute nohy su strasne, citim sa ako slonik...uz mi aj prsty na rukayh opuchli, esteze som si stihla dat dole obrucku a prsten, inak by mi asi odumreli 😀

vampgirl
8. dec 2012

@andasla diky, uz ten cvik robim 🙂 horsie je ze oni su v podstate dobre otoceni, hlavickami dole, len v zlom poradi ☹

Prave pozeram nejake triky na opuchy, ale asi bude uz treba pockat na ten porod 😠 Mam kamosky, co ku koncu takto opuchali, potom vraj po porode prve dni presedeli na zachode a cikali 😀

vampgirl
8. dec 2012

@andasla Fiiiha ze napecene, ste sikovni 🙂 Ja som uz uplne neschopna, ked mam cas tak len lezim a nic nerobim 😠 s pecenim spolieham na mamu a babku tento rok 😒

andasla
8. dec 2012

@vampgirl s tym cikanim to tak asi aj bude...dost vela pijem, ale sa mi zda, ze malo chodim na wc a ked uz idem tak len par kvapiek a dost...pri peceni som velmi nepomahala ani ja 🙂 , viac som ochutnavala, ale manzel napiekol, lebo od 18.12. ide do roboty a potom uz na nic nebude mat cas...ja som tu zatial sama, moja mama pride k nam 19.12. a tiez donesie nieco napecene 🙂 ...tak sa nemusim o nic starat 😀 ...vacsinu dna prelezim, rano mi byva dost dobre, ale poobede som uplne KO, mam nizky tlak, dnes len 92/60 akruti sa mi hlava, tak spiiiiiiiiiiiiiim...a v noci som hore 😀

lenka112
8. dec 2012

@timmka Ďakujem veľmi pekne. Ak ho nekúpime z predajne, tak sa ti ozvem v priebehu týždňa 🙂

timmka
8. dec 2012

@zlatanka30 waaaau gratulujem 😉 😉 😉 😉 , no to teda sa riadne rozbieha a kedy my??? 😉

timmka
8. dec 2012

@andasla moja toho sa najviac boji aj moj dr.ze u dvojcat je to bezne, ze ked idu prirodzene na svet, ze jedno pekne vyjde a to druhe ma potom vela miesta a moze sa pretocit a aj tak sa nevyhnem sekcii, tak to by som urcite nechcela, nech budem zasita len raz, bude hore alebo dole 😀
no uz tretia maminka porodila dvojicky a my co???? 😝 joooj keby som nemala kruzok, tak dame sexik po 8 mes. a mozno ich prinutime na svet 😀

timmka
8. dec 2012

@lenka112 ok, kludne, to len keby si chcela cez net objednavat, tak ten kod staci napisat asi do objednavky 😉

vampgirl
8. dec 2012

@andasla hmm mne naopak rano trva kym sa rozhybem, po noci ma vzdy bolia bedrove klby a deti su nejak roztiahnute v bruchu... Potom sa to pred obedom zlepsi. Ale su dni kedy som cely den ko a len by som spala, hlavne ked je vonku tak hnusne sychravo 😠

@timmka No kvoli tomu rozmyslam, ci nie je najlepsia rovno sekcia, nie ze sa clovek bude trapit kontrakciami, narodi sa jedno babo, a druhe sa zasekne a pojde sekciou... To by bol masaker, byt zasivany aj na bruchu aj dole 😖