Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bobooo
12. dec 2009

ahoj no to áno je to strašné a hlavne keď som šla spať no a oni práve vtedy hor sa do futbalu 😀 😀 niekedy som mala pocit že mi vyskočí cez brucho tak veľmi kopal..ale aspoň bola sranda.dokonca raz vystrčil nožku až tak veľmi že to bolo normálne vidieť že je to nožička som nechápala 😎

matelko1
12. dec 2009

veru to je sranda,ked sa brusko nadvihuje 😅
boboo ako to bolo tie prve tyzdne s babatkami.mali rovnaky rezim,alebo ako?...a kojila si?ak ano tak dokedy.

loginka
12. dec 2009

cafte, maminy ste velmi zlate, ze nam tu tak radite 🙂
julia, mne sestra radi, ze v ziadnom pripade neukazat vodenie za ruky (ale ani sama to nezvladla 🙂 ) tak neviem ci sa to da
ja sa tiez smejem z toho brucha 🙂

juliagregor
12. dec 2009

Ahojte teraz som prišla zo školy 🙂 , relax 😀
matelko a som zvedavá ako sa to dá, neukázať vodenie za ruky 😉 ,
sestra má jedno alebo dve?, spravila som im prekážkovú dráhu t.j. rozložila stoličky, gauč, nízke poličky, aby sa mali kde chytiť a aby sa mohli presúvať sami.... vydržali chvíľku, samých ich to nebaví....
chodítko som mala len chvíľku, začali mi špičkovať, tak som ho zložila...
ja si myslím, že každá maminka si spraví svoj systém a režim ako to vyhovuje bábätkám a aj jej. Všetky deti sú rozdielne a aj jednovaječné dvojičky 🙂
aj ja som bola odhodlaná a presvedčená, že od začiatku ich budem krmiť naraz aj keby som ich mala budiť, nakoniec realita bola iná...kojila som každú hodinu asi 2 týždne /menší bol slabunký a nedokázal sa napapať viac/
srdiečko Vám napovie čo robiť 🙂 a nepočúvala som "dobré rady" . Dnes by som síce veľa vecí spravila inak 😉 ale už s tým nič nespravím 🙂
teória je jedna vec a prax druhá ...

juliagregor
12. dec 2009

ospravedlňujem sa matelkovi 😔 chcela som odpovedať loginke

bibianka
12. dec 2009

Katrin, podarilo sa zložiť tie golfky?
Boli ste vtedy v tom sekáči? Pre pár dňami som zistila, že aj ten je zrušený 😕

katrinb
12. dec 2009

bibianka - akojky....no ani sme neskusali, lebo cez dvere by nam mali vojst...v byte a tak to teraz nebudem riesit. Netreba to - zatial. My sme ich zatial odlozili do pivnice....aj tak na balkon ich teraz nedam a doma by zbytocne zavadzali. Uz ked bude sa blizit termin porodu, tak ich vytiahneme hore do bytu a dame dokopy.
A v tom sekaci se nakoniec neboli. Mne zacalo trvdnut brusko, tak sme sli radsej dom. A vidis, a nakoniec ani uz nie je 😲

A ako sa mate? Ja sa potom neskor odhladom tych veci zastavim u teba..no teraz by som ich nemala kam dat. hmmmmm

Julia - a mala si aj nejaku skusku? Ako dopadla?

juliagregor
12. dec 2009

ahoj Katka, nakoniec sme skúšku nemali, až v januári... 😠
tvrdne ti bruško?

katrinb
12. dec 2009

Ahoj Juli,

no tvrdne...ale hlavne ked vela chodim, alebo ked mi treba na WC a snazim sa to oddialit...na malu myslim. Ale netvrdne mi kazdy den...teda vobec nie pravdielne. A vsimla som si, ze mi tvrdne aj ked stojim a v tom sa mi bambulky zacnu natahovat....a hybat a vtedy mi tvrdne. Beriem aj magne B6. Mam sice dni, kedy mi tvrdne castejsie ale niekedy fakt malinko. Mozno 1_3 x. Cize tak. Ale doktorovi som to spominala a aj to, ci mi moze tvrdnut halvne pohybmi malinkych....a vraj moze. Teda rovno povedal, ze su v brusku 2 babtka...tak je to predsa len ine...a viac tlacia na vsetko ☹ Ale inak v poho.....chvalabohu nie je to casto, preto to neriesim velmi.

juliagregor
12. dec 2009

Ahoj Katka,
tak OK, keď netvrdne pravidelne. So mnou v nemocke bola jedna maminka a ona mala stále neskutočne tvrdé brucho 🙂 , železo berieš? inak je po ňom hrozná stolica 😝 a chrbát ťa nebolí?
detičky už zaspali 😀
dnes boli divokí, prerobili sme trošku izbu, majú tu viac miesta na hranie, tak vymýšľali 🙂, už začína behať aj Andrejko, takí sú podarení
Deny ako sa máš?

bibianka
12. dec 2009

Katrin, no my sa máme tak, že bobák berie antibiotiká - má zápal bedrového kĺbu (alebo kĺbového púzdra - nevie sa). A to už druhý krát v priebehu mesiaca. Predtým mu ale antibiotiká nedali. Zrejme bolo treba 😒 Celé to začalo zápalom hrtana (netuším, kde sa k nemu dostal, niekedy mám pocit, že si ho vyrobil jačaním). Tak ak sa vám stane, že vám deti po nejakej chorobe alebo len kašli a soplení prestanú chodiť, nezľaknite sa - bude to s veľkou pravdepodobnosťou toto.

juliagregor
13. dec 2009

Bibianka, vidím, že choroby neobchádzajú ani Vás. A to malý nemôže chodiť, nie je z toho nervózny?
Tie zápaly hrtana teraz prekonali asi všetky deti v našej blízkosti, je to veľmi nepríjemné ochorenie. A malá je OK? Bibianka pozerala som fotky, detičky sú zlatučké ale ako stoja na tej poličke......asi nič nie je nedosiahnuteľné.....že? Čítala som článok, že jedno dieťa vymyslí ale keď sú dvojčatá tak ten výmysel aj dotiahnu do konca 🙂
Držím pästičky nech ste rýchlo zdraví...

katrinb
13. dec 2009

Juli - zelezo neberiem...na zaciatku, ked mi brali krv som mala dokonca vyssiu hodnotu (o malinko sice) ako je norma. Takze zelezo mi nekazali brat. ALe ani sa necitim vobec slaba. Aj tlak si meriam pravidelne a mam ho uplne OK...ani vysoky ani nizky...taky, v ramci normy. Ale koncom mesiaca mi budu brat krv opat na zelezo a vsetky tie vysetrenia, ktore mi robili na zaciatku, tak uvidim, ci mi nieco naordinuju.
A chrbat? Ano, ten ma boli kazdy den....od kostrce az po krize.....hlavne ta dolna cast chrbtice. Niekedy az tak, ze mam fakt problem vstat. Ale manzelik ma masiruje...tak kazdy druhy den, tak musim povedat, ze to pomaha a velmi. Vycsinou po masazi na druhy den mam pokoj s tou najvycsou bolestou. 🙂
To musi byt krasne, ked Andrejko uz zacina pobehovat.....hihi

Bibianka - bozinku, to mi je velmi luto...ja len dufam,, ze mu to prejde co najrychlejsie. Drkajte sa. A mala je OK? Nie je chorucka?

bibianka
13. dec 2009

Už teraz ako-tak chodí, to akútne štádium trvá tak 2 dni, ale nevedel sa anio postaviť. Bolo vidieť, že ho to bolí. Malej nič nie je, ťuk-ťuk-ťuk.
S tími lotrovainami mýš pravdu, vzájomne sa v tom veľmi inšpirujú a podporujú. Najhoršie bolo, že na tej skronke chceli byť obe a jedno sťahvalo dole druhú. Malú som raz zachytili v poslednej chvíli. A žiadne no-no-no, neslobodno nefunguje. Skrinku sme museli dať odtiaľ preč. V kuchni nemáme pri stole stoličky, lebo naň lezú.

matelko1
13. dec 2009

ahojte.
ja zelezo beriem od zaciatku decembra.doteraz som mala dobre vysledky a zrazu mi chyba.beriem ho kazdy druhy den.
katrin,loginka kociar uz mate vybratí?

loginka
13. dec 2009

julia, verim tomu ze kazda mamina si najde svoj system, teda kojit kazdu hodinu, uf, ja mam tiez take optimisticke predstavy ako ich budem kojit spolocne, tebe sa to potom nepodarilo? vidim ze si vynaliezava s tou drahou 🙂

poradte este aky vankus n akojenie si mam kupit? velky? nejaky konkretny typ?

katrin aj mne tak tvrdne v poslednom case, ale nie je to take hrozne a tak casto

inak uz mame kocik, jupiiiiiiiiii, uz kocikujem v obyvacke 🙂 uz len babatka

matelko1
13. dec 2009

loginka vazne,alebo si srandu robis 🙂 ...a aky ste kupili,
ja som akurat vcera pozerala vankus na kojenie.je to dobra vec?

bibianka
13. dec 2009

vankúš na kojenie je veľmi dobrá vec, určite odporúčam

katrinb
13. dec 2009

matelko - no uvidim ake budu moje vysledky. A ked bude treba tak to zelezo brat budem. Uz som si povbedala, ze ak to ma pomoct bambulkam, budem jest hocico...predsa su len dve a obe nam musia krasne narast...no nie? 😉

A co sa tyka kociara....ja uz autosedacky mam..a kociar pojdem kupit resp. si ho objednat asi este tento rok....a mojim favoritom je ABC Desogn zoom. Bud rok 2009 alebo 2010 a cierne cely. Ono totiz vsetky ponukane farby sda mi nepacia...skoda. Ale ciernou zase nic nepokazim. Do toho farebne deky a farebne hracky...a bude hned farebnejsi 😎

Loginka - jeej, to je super, ze uz mas kociarik...a aky? Matelko a ty uz mas favorita?

A co sa tyka vankusa na kojenie. Ja som si kupila uz siced pouzity, ale za velmi dobry peniaz. Mam ho cca mesiac a pol a nikdy by som ho nemenila. Spi sa mi o stokrat lepsie...nebudim sa tak casto. MAm ale taky dlhsi...cca 1,5 m a vo vnutri su polystyrenovegulicky. A je super v tom, ze nie je uplne cely plny guliciek...ale si ho viem prisposobit - ked chcem tvrdsie, tak si tie gulicky len presipem na jedno miesto. Urcite, urcite odporucam....

matelko1
13. dec 2009

katrin ano uz mam vybraty,je to casualplay,teraz zaciatkom decembra bola prezentacia kociara v taliansku a v januari zacina predaj,takze budem tu u nas prva,ktora ho bude mat a farby na rok 2010 su medena,silver a cierna,tak ja beriem tu medenu-je pekny.....a sedacky su za sebou,daju sa otacat,tak to je super.
tak ten vankus si pojdem zajtra kupit ked je taky dobry a mozno sa mi bude tiez lepsie spat.

juliagregor
13. dec 2009

ahojte,
vankúš neporadím, lebo toľko som špekulovala až som došpekulovala ☹ , používala som v nemocke požičaný, odporúčam, čo najdlhší...
kočík nekupujte celkom čierny, cez leto je v ňom straaaaašne teplo...

dracik1
13. dec 2009

katrin, ten kocik ja naozaj super, ja som ho nasla aj v peknej konakovej farbe http://www.malvik.sk/Kociky/kociky-pre-dvojicky... 🙂

juli, deti ma posluchaju/neposluchaju 😀 , ako sa im chce...ked im napr. poviem, podte si upratat hracky a knizky, niekedy sa chytia a upracu si....je to tak 50:50...ale som si vsimla, ze strasne radi mi pomahaju, napr, vylozit nakup, dat do mraznicky / do ladnicky nedociahnu 😀 /
vonku poslucha len Jurko ,na jakubka musim striehnut..hlavne ked ideme tam kde jazdia auta, cely cas sa ho snazim drzat za ruku...ked som sama chodim doobeda bez kocika, poobede s kocikom, ked sme dvaja tak len bez kocika...ja by som sa najradsej kocika uz zbavila, aj ked ten moj je uplne uzasny 😀 , ale doma robia vacsinou neplechoviny, potrhali na zaluzie na balkone, ale napr. kvety na parapete som si obhajila...som im dala par krat po zadku a kvety su tam....sice mi obcas vyrthnu nejaky listok ...

bibi, my sme tiez odniesli do pivnice vsetky stolicky z kuchyne...mame len jednu a ked chceme s muzom naraz jest, tak nemame kde 😀

najviac ma ale stve, ze Jakubko vie vyliezt z postielky, takze musim chodit deti uspavat...co zaberie dost zasu

juliagregor
13. dec 2009

Ahoj dráčik,
tak sa pred tebou skláňam, že s nimi ideš von aj bez kočíka. 🙂 a sama.
Dokážem s nimi naraz chodiť, ale zatiaľ len doma. Uviažem ich na remence a idem. Za ruku nám to zatiaľ moc nejde ☹ , pletú sa mi ruky 😀 . Stoličky na papanie mám jednu drevenú a jednu z pultíkom, zasuniem ich oproti sebe a nezaberajú toľko miesta. Ale aj tak muž jedáva na stojáka 😀 .
záclony som zrušila, kvety som zrušila, žalúzie na balkóne sme odmontovali...
aký máš kočík? ja už som si na jar kúpila už len golfky, aby som sa premiestnila z bodu A do B
teraz mali v Čechách výpredaj Phil a Teds za 9000 Kč, veľmi som nad ním rozmýšlala, ale ...už netreba, ale keby mali deti o pol roka menej, tak neváham.
tiež si neviem predstaviť ako ich budem uspávať bez cicíka, už som si dala záväzok, že na nový rok ich odstavím. držíš ich za ruky, ale len vedľa nich ležíš?

gajana1
13. dec 2009

Ahojte
matelko1 nemaš nahodou obrazok toho kočiara lebo na nete som nenašla dakujem 😉 a ty si zo SNV však? je v SNV nejaky obchod kde sa daju pozrieť aj kočiky pre dvojky??? 😉

loginka
13. dec 2009

matelko fee, tak ty budes mat aktualnu vychytavku, tiez som zvedava na foto, aj ked ja uz svoj mam
je to bumbleride a je krasne cerveny 🙂 isli sme na cierny, ale ked som ho zbadala, tak uplne mi skocil do usmevu
a super sa ovlada, no este skoro na chvaly ale tesim sa z neho 🙂
aj taku univerzalnu cervenu tasku mam k nemu
ale aj ABC sa mi pacil, ale nechcela som za sebou

julia a co povies na taky vankus?
http://www.prenasedeti.sk/product/extra-velky-v...

juliagregor
13. dec 2009

loginka podľa mňa dobrý,
dobrý internetový obchod, mám od nej fusaky a rôzne drobnosti
Bumbleride - dobrá voľba, dobrá cena - dobrá kvalita, určite budeš spokojná 🙂
dá sa otočiť aj, aj a to je super

loginka
13. dec 2009

a ake fusaky mas?, ja som pozerala ten eisbarchen, len neviem ci sa zmesti do tej vanicky, ktora ma asi 80 cm
ked pisu, ze predna strana ma 63 cm, tak by aj mohol...
http://www.prenasedeti.sk/product/zimny-nepremo...

matelko1
13. dec 2009

gajana obrazok nemam,ale dam ti inter.adresu co mi dali baby v obchode,len teraz niesom doma,tak ked budem,ti napisem.a tu v snv sa nedaju kuknut kociky,lebo pre dvojky nik nema,vsetko len podla katalogu a to ma serinka....a pri tom tolko dvojciat sa rodi.

juliagregor
13. dec 2009

mám eisbarcher,napíš mi rozmery ja ti to skúsim vyskúšať podľa prenosnej tašky, sú dosť dlhé...
ale kľudne napíš do tej predajne, Iveta Siládiova je veľmi ochotná, ona ti to vyskúša.
tie fusaky sú prefektné, mám šedé, sú tenké, nezaberú veľa miesta ale sú teplučké.