Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
17. dec 2012

@timmka To sa budeme nakoniec pretekat 😀 Ja sice zajtra nastupujem ale kym mi porobia kadejake vysetrenia a kym zaberie vyvolavacka (ak vobec, mozno to este skonci cisarom) tak mozno porodime tak naraz 😀

vampgirl
17. dec 2012

@griska11
@timmka
Veru, mena sme vyberali s tym, ze nic okolo vianoc, nech chudatka aspon meniny maju inokedy 😀

brita
17. dec 2012

@timmka Ahoj moja, viem, ze sa bojis, ale poviem ti, ja som mala sekciu a vsetko bolo uplne v pohode. Nedaj sa nikym strasit, zvladnes to ty aj deticky. Keby si sa chcela nieco ohladom mojej sekcie spytat, napis IP, rada ta ukludnim 😉 😉 😉 Vsetko dobre dopadne, uvidis, moja. Drzim palceky. 😉

gemina
17. dec 2012

baby, mam na vas otazku. ak boli/su vase deticky dole hlavou, idete na sekciu alebo lekari su len za prirodzeny porod? pytam sa, lebo tu o sekcii nechcu ani pocut v takom pripade. nechcem, aby sa teraz rozoberalo, co je lepsie, ci sekcia alebo normalny porod, ale skor o nazor vasich lekarov, ci vam pri dvojickach naplanovali sekciu automaticky alebo nie. vdaka.

timmka
17. dec 2012

@brita dakujem moja, idem do neznama, neviem co ma caka a tak je lepsie, lebo ako sa poznam, ja som riadny stresak, ale ked nieco nebudem vediet, urcite ta budem otravovat, tak ako na zaciatku tehu 😀 😀 😀 😀 😀

timmka
17. dec 2012

@gemina ja mam deticky dole hlavou a idem sekciou, tak neviem... co lekar to iny nazor 😒

gemina
17. dec 2012

@timmka dakujem. lebo ja si mozem pytat sekciu kolko chcem.... zadara to asi nebude.

vampgirl
17. dec 2012

@gemina Mne idu skusit vyvolavat, dufam, ze to pojde, lebo predpokladam ze ak jedna-dve vyvolavacky nezaberu, pojdem sekciou. Ale pokial su dobre babatka natocene, tiez nechcu hovorit o sekcii...

timmka
17. dec 2012

@gemina
@vampgirl vsetko zalezi ako ste prisli k dvojickam, ci po IVF alebo prirodzene... viem ze aj na to pozeraju a nechcu to riskovat

timmka
17. dec 2012

@gemina moja videla som foto tvojho bruska, ako ti popraskala, sestra mala take iste a jej pomohol krem vichy, skus sa mrknut v lekarni , jej to pomohlo, no zazraky to neurobilo ale trochu hej, ty si brusko nenatierala? ja natieram rano aj vecer

griska11
17. dec 2012

@gemina moje sú obe hlavou dole a nemám zaplateneho lekára, takze zatial hovoria o prirodzenom.... Len aby sa im chcelo 😉

jana7
17. dec 2012

@gemina v ktorej nemocnici v Košiaich ležiš?

irmingard
18. dec 2012

Ahojte, chcem sa opytat na nazory..vcera som bola na internom vysetreni - zistili mi vysoky pulz, niekedy az 120 min, mam opuchy noh, ale take, ze nohy mam ako spongie a ledva chodim..a to som len v 19tt 😒 mohlo by toto viest k predcasnemu porodu?

gemina
18. dec 2012

@timmka dakujem za radu. Natierala som si kazdy den, jasne, a aj tak som takto dopadla.

mia117
18. dec 2012

@timmka Ahoj moja, pekne sa drzis 🙂 vidis a to si sa bala, ze to tak dlho nepotiahnes 🙂 drzim moc palceky🙂 uz budes mat o chvilu deticky pri sebe 🙂

vampgirl
18. dec 2012

@gemina
@timmka
Kocky strie su vraj geneticka zalezitost, mam kopu kamosiek co za cele tehotenstvo ani raz sa nenatreli, a su bez strii 😠 Podla mna s dvojickami sme narastli do takych rozmerov, ze ak niekto ma na to geneticku dispoziciu, proste sa to prejavi...

vampgirl
18. dec 2012

@irmingard no nechcem ta strasit ale to boli u mna dovody na hospitalizaciu, vraj zacinajuca gestoza... Ale ty si este relativne na zaciatku, tsk mozno u teba to ma ine priciny... Dr ti na to co hovori? Mozno budes len castejsie kontrolovana a pripadne hospitalizovana skor, aby ta mali pod dohladom...

foryou25
18. dec 2012

@irmingard ja mam pulz rychly od uplneho zaciatku tehu a nikto to neriesi, stale mam cez 100vku, ale nohy mi zatial nepouchnu,resp, som to este nespozorovala

irmingard
18. dec 2012

@vampgirl no nepovedal na to nic, len ma poslal na interne vysetrenie a vys. stitnej zlazy..a zistili mi akurat ten zrychleny pulz a dali na to lieky..tak dufam, ze neskoncim v nemocnici..
@foryou25 tak potom je to ok, vraj zvyseny pulz zvykne byt v tehotenstve, mna skor trapia tie opuchy a zatial neznama pricina..

timmka
18. dec 2012

@vampgirl ano verim tomu, ze je to v genetike, no uvidim ci aj ja nebudem mat po porode, teraz to nevidno....,ale napr. zadok mam uz od 15 tich sama stria, velmi rychlo som v puberte pribrala a potom schudla...

timmka
18. dec 2012

@mia117 dakujem moja 😉

timmka
18. dec 2012

@gemina tak to mi je luto ☹ , ked mas mat strie, tak ich budes mat, ja som pribrala 27 kg 😀 , tak po porode som zvedava ako budem vyzerat 😀 a obvod 115 😀

griska11
18. dec 2012

@vampgirl @timmka no tak dnes po 7 a pól hodinovom cakaní na doktorku v nemocnici, výsledok nasledovny: krčok 1,5 cm otvorená na 2 prsty a mám prísť v štvrtok znova na kontrolu. Pýtala som sa či sa dá vyvolávať tak sa doktorka tvarila neurcito, ze ona nevie co by somnou robili, či by čakali alebo čo. Moj muž pred kolapsom a ja na nervy z neho ☹ pýtala som sa už aj na cisararsky no ked sú dole hlavou tak ze preco nie prirodzene. A ze sa jednovaječné rodia plánovanom sekciou v 36 týždni.... Prdlajs. Dúfam ze baby sú v poriadku....

timmka
18. dec 2012

@griska11 moja bambulky su urcitre v poriadku, neboj 😉 , no ja to vidim do konca tyzdna a ides ....

griska11
18. dec 2012

@timmka bodaj by si mala pravdu🙂

andasla
18. dec 2012

@gemina ahoj, ja som mala obe dolu hlavickou, stale sa hovorilo len o prirodzenomj porode, ale v 36. tt mi z nicoho nic v noci odtiekla plodova voda, hned sme isli do nemocky. Nemala som ziadne kontrakcie a otvorena som bola len na spicku prsta...cakali sme do poobedia, ci nastupia kontrakcie, lebo u nas porod dvojiciek nevyvolavaju...vraj je to riskantne...a ked sa nic nedialo, tak som isla na sekciu...vsetko dopadlo uplne inak ako sme cakali, ale hlavne, ze sme v poriadku...az pri sekcii sa totiz zistilo, ze Silvia mala na pupocnej snure uzol, ktory nesposoboval ziadne problen´my, ale pri prirodzenom porode sa mohol utiahnutt a narobit vela zleho.... od vcera sme doma 🙂, nic ma neboli a uzivame si deticky....drzim palce, nech to dobre dopadne...deticky si samy rozhodnu ako pojdu na svet 😉

gemina
18. dec 2012

@andasla Super, ze to u vas tak dopadlo. Ja som teraz v 36tt, uz mesiac v nemocke a zacinam mat strach, ako sa to ukonci. Spolubyvajucej s dvojickami pred tyzdnom porod surovo vyvolali, rodila prirodzene. Jaj, radsej uz na to nemyslim, bude ako ma byt...

gemina
18. dec 2012

@vampgirl Presne tak. Moja sestra je kozna a aj tak mi s tym vela nepomoze. A to som pribrala len 11 kil doteraz. Fakt tu vidim baby s obrovskymi bruchami a hladkou kozou.

dodkap
18. dec 2012

@gemina ahoj a preco jej ho vyvolali?

dodkap
18. dec 2012

@andasla tak take info nemam, ze by to bolo riskantne, preco?