Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cavik
10. dec 2011

@meusicka ..ja sa mám zastaviť už skôr, pretože ja mám hustú krv, pichám si každý deň Fraxiparin a teraz sa mi výsledky zhoršili, tak musím častejšie na prietoky. A teda si myslím, že ak je 17.sobota, tak tam bude od rána, do rána, ale zistím Ti,ak chceš 😉
a nabudúce, ak ma uvidíš, tak sa ozvi, Ty už ma spoznáš 😉

ja mám dnes nejakú krízu alebo čo, mňa všetko bolí, je mi do plaču, brucho tvrdé, včera sa mi okolo pupka objavili prvé strie, neviem, si sadnúť ani ľahnúť, dieťa nechce poo spať,aby sme si oddýchli, len rozpráva a rozpráva, ešte si dnes musím merať aj glykémiu 😠 .....

cavik
10. dec 2011

@in131 ..ja som neváhala a dala som si vložiť 2, akurát, že ja som už mala viacero pokusov za sebou a vedela som, že nikde nemám zaručený úspech a pri 2 je šanca vyššia 🙂 .....až do dnes 😉 som zvládala tehu dobre, aj prechádzky, aj výlety, neobmedzovanie sa....len teraz, keď viem, že deti už možno majú dokopy cca 5kg mi je biedne, ale zase sa poznám a verím, že zajtra ma to prejde 😉 🙂

simonessa
10. dec 2011

ahojte maminy aj buduce maminy dvojičiek ...prišla som vás vyrušiť a spýtať sa či niektorá nemáte záujem o kresielka ktore predávam,odporúčam ich preto,lebo naši v nich boli straśne spokojní,kludní,a neviem si predstaviť ich nemať,vždy boli pri mne a vedeli sa na nich aj krásne húpať,sú to húpacie kresielka značka bright stars jedno kresielko stalo 34,50 eur ja predávam použíté za 19 eur ak by mal niekto záujem ďakujem

meusicka
10. dec 2011

@cavik 🙂 takze dnes si mala den blbec 😖 ale to je asi tym, ze sme cim dalej blizsie k porodu 😝 ja som tiez ledva v noci spala a to este aj mala sa rozhodla spat radsej so mnou, takze celu noc som bola tak v strehu nieze ma skope. uz na nas asi dolieha to ocakavanie ze kedy to bude 😝
inac ja mam este poslednu poradnu u svojho v utorok poobede a potom zase tu sobotu, ale som uvazovala ze mu zavolam v piatok, ze kedy tam dojst. ale keby si s nim hovorila a nezabudnes, tak sa mozes spytat a dat mi sem vediet. nechcem ho zbytocne otravovat, aj minule mu dokola mobil zvonil 🙂
a inac som uvazovala nad tym, ze by bolo fajn vydrzat do toho 27.12. aaaaale co ked nahodou sa to rozbehne skor??? 😕 ako potom? 🙄
mne sa paci moj manzel, ze ten to zobral doslova a neriesi .... proste zlato ty budes rodit 27.12 a koniec. 😝

cavik
11. dec 2011

@meusicka ...opýtam sa, určite.
Môj manžel prišiel nedávno s tým, že na 27. si naplánoval dovolenku a keď som mu povedala, že to môže byť aj neskôr, tak ho to viditeľne zarazilo,že on s tým rátal 😀 😀
A ako som bola písala, dnes mi je o 80% lepšie....ešteže slniečko svieti 😉

margaretka3
11. dec 2011

Ahojte, zase som tu dlho nebola, no neviem, ale fakt niet času, stále je čo robiť a den zbehne a večer nam zaspavanie trva dost dlho, teda zaspia, ale budia sa babyzne často, no ani v noci moc nespime, sice teraz tri dni konečne vstavame len po 2x, čo je úspech, ale nech to nezakríknem...🙂...inač sa stále kojíme a začíname sa prikrmovať, no zatiaľ bez úspechu, pľujú až až.., večer im síce dávam nutrilon, no vypijú po 120 a majú dosť....a teraz sú choré, ťaháme soplíky, dávame vložky do uší, pamycon do nosa.....takže veselo a mne tiež nie je najlepšie....prajem vám všetkým krásne Vianoce, spokojných drobcov a všetko dobré...lebo kym sa tu dostanem bude Veľká Noc 🙂)))))

amelia17
11. dec 2011

@cavik pridavam sa k rovnakej skusenosti... par dni sa citim ako tesne pred smrtou a potom dalsich par dni je v pohode... treba len dufat, ze to takto bude az do porodu 😀

amelia17
11. dec 2011

ahojte dvojickovske maminy: je tu z vas nejaka, ktora iba malinko pribrala? ja som dodnes pribrala iba 4kila a dost to trapi mojho doktora... nemate nejaky tip ako sa "vyzrat"? a to este tak, aby cukor vyrazne nestupol... dikes

amelia17
11. dec 2011

@in131 Ja by som poradila dat vlozit iba jedno... my sme to tak chceli a nakoniec sa nas doktor ani nespytal a vlozil dve... kym nedoslo k vlozeniu, stale nam rozpraval, ako dvojickovske tehotenstva su rizikove, nezelane, su komplikaciou pre gynekologov, ktori ich nemaju radi... (toto tvrdil aj v jednej relacii teraz v telke o umelom oplodneni), ale nakoniec aj tak zvitazilo, ze chcel byt uspesny a vlozit dve... ja som teraz stastna, ze cakame dvojicky, ale neprajem nikomu tie zdravotne tazkosti od zaciatku a po terajsie stadium, kedy je to obcas na nevydrzanie... urcite by som dala po jednom!!!!!

meusicka
12. dec 2011

@amelia17 je to aj na genetike ako znasas tehotenstvo, ja som napriklad dcerku nosila takemr 41 tyzdnov a teraz s dvojickami sice tazko ale tiez este cely den fungujem a to pomaly koncime 36tt. proste tazkosti mozes mat aj ked cakas len jedno babo, a nemusis mat ani ked cakas dve deticky. kazda sme ina a znasame to inac. niekto aj s jednym babom v brusku musi cele tehu prelezat a ma komplikacie. a niekto vobec nema tazkosti. uz je to raz tak 😉

cavik
12. dec 2011

@meusicka ......bola som včera za dr. U., môžeš prísť kedykoľvek, aj doo, aj poo. V sobotu tam budem, pravdepodobne, zase aj ja. 😒

meusicka
12. dec 2011

@cavik dakujem krasne za info . tak keby som ta tam nahodou zase videla tak si ta odchytim 😉

meusicka
13. dec 2011

@cavik takze dnesna poradna s prekvapenim .... dostala som magneziovu injekciu a zajtra idem na dalsiu, mam uz kontrakcie a skracuje sa mi krcok, je uplne makky. baby pribrali a odhadom maju 2400g a 2350g. takze som zvedava co bude vysledkom sobotnajsej poradne, to uz budem v 37tt. 😕

cavik
14. dec 2011

@meusicka ....takže budem mať voľný nadštandard ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...to ja len tak zo srandy 😉 ....a čakáš až do soboty ? Neozveš sa skôr ? Možno to nebude také horúce, ale hlavne nech všetko dobre dopadne. Ja idem tiež dnes ešte na poradňu.

meusicka
14. dec 2011

@cavik ahoj, hej pockam, po tych injekciach mi je lepsie, krcok mam skrateny na 2.5cm takze do soboty urcite vydrzime pokope. akurat v sobotu si asi uz beriem so sebou aj tasku, keby nahodou 😀 ale ak nebudem este prichystana na porod tak tam neostanem urcite lezat 😝 radsej si polezim doma 😀 v piatok mi este urobia monitor. uvidime ale asi to vyzera na Vianoce v nemocke 🙄

mamoka4
14. dec 2011

@meusicka ahoj, citam, ye sa malicke pztaju na svet....velmi dryime placeky 😉 neboj mozno aj Vianoce stihnete...nas pustali na 6 den domov...takye bz ste ich stihli...a vy budete mat aj tak najkrajsie Vianoce. Zelam vsetko dobre. 🙂

meusicka
14. dec 2011

@mamoka4 dakujem 🙂 tak kebyze bolo ako pises bola by som stastna ako blcha 😀 😀 😀

dzu
14. dec 2011

maminy poradte...Hanka po kazdom papani dost grcka a boli ju brusko. Doktorka nam predpisala pridavat do mliecka nutriton proti grckaniu. Zo zaciatku to pomahalo,ale uz tusim nezabera ani to. Grcka aj tak. Ked ju kojim, tak grcka este viacej bez toho, potom je za chvilku hladna a takto dokola. Neviete nieco co by nam na to pomohlo? Dakujem 🙂

mamoka4
14. dec 2011

@dzu Ahoj, urcite chod s malou ya doktorkou..a na ultrazvuk zaludka....lepsie to poriesit teraz, abz si nemala starosti na sviatky

andrea_b
15. dec 2011

Ahojte, len odporúčam https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/ubif/p... super kocik za skvelú cenu, ak to niektora z vás rieši... Ja ho mám a neviem si ho vynachvalit ;)

meusicka
15. dec 2011

@mamoka4 este som sa ta chcela spytat na ktory tyzden sa ti deti narodili ze vas uz na 6den pustili domov? ja sa bojim kvoli zltacke, ze to nebude skoro... uz som hladala po nete ale zatial som sa nedopatrala ze kedy sa zacina z tela vylucovat bilirubin. kedze som prvu dcerku mala az 41tt tak ona nemala zltacku a teda s tym nemam ziadnu skusenost 😕

zabka299
15. dec 2011

ahojte baby, som zaciatok 8tt, cakame dvojicky a dnes som bola na kontrolnom sone, do minuleho tyzdna sa vyvijali uplne rovnakou rychlostou, ale dnes malo jedno 11mm a druhe len 8mm, doktor mi velmi vyhybavo odpovedal na otazky ci je vsetko v poriadku a ci je to normalne, povedal ze obidve su zatial zivotaschopne a obidvom zatial biju srdiecka, a ze co bude dalej uvidime na zaciatku januara na dalsiej kontrole. Myslite ze je to v poriadku? ☹

betina1984
15. dec 2011

Ahojte. Dnes sme sa vrátili z pôrodnice. Išli sme 7.12.2011 na príjem. 9.12.2011 sa nám narodili Filipko a Paulínka. Filip o 11.00 hod. s mierami 2850 g a 47 cm a Paulína o 11.06 hod. s mierami 2550 g a 48 cm.
Pôrod bol veľmi rýchly. Ráno som bola otvorená už na 6 cm, tak mi dal o 8.30 infúzku, o 10.00 hod. na 7 cm otvorená prepichol vodu a o 11.00 hod. už bolo na svete prvé bábo. Kontrakcie boli úplne znesiteľné, žiadne bolestivé. Akurát vytlačiť ich bolo trošku ťažšie, lebo som sa nemala kde zaprieť nohami. Po Filipkovi mi kontrakcie ustali. Tak rýchlo spúšťali oxytocín. Paulínka mala 4x omotanú pupočnú šnúru, lebo po Filipkovi jej tam ostalo veľa miesta, tak sa tam poprehadzovala a zamotala. Inak sme už v poriadku. Bäbátká odchádzali s takmer pôrodnou hmotnosťou a mamička o 15 kg ľahšia...

janette77
15. dec 2011

Ahojte kocky!
@betina1984 Neuveris, kvoli Tebe sem stale nakukam...a hned spravicka. 😉 Zo srdca gratulujem, krasny porod si teda mala, vitam deticky na svete a prajem im zdravy a radostny zivot. Maminke vela mliecka a rychle zotavenie po porode. 15 kil dole, to iste ako u mna, nechala som ich tiez v porodnici, neverila by som, keby som nezazila.🙂 Tak este raz, srdecne GRATULUJEM! 🙂

@zabka299 Aj my sme boli ten pripad, ze jedno bolo stale mensie...bola som upozornovana aj na to, ze sa casom moze vstrebat. Nepripustala som si to a nakoniec z toho "mensieho" je nasa mila mala Misicka (Michaela). Nechceli sme vediet pohlavie, ale uz vtedy mi mamina vravela, ze to malinke, co stale lekari komentuju bude dievcatko a "to" velke chlapcek. Maminina intuicia nesklamala. Drzim palce a prajem prijemne tehulkovanie.🙂

gemini2
15. dec 2011

@betina1984 gratulujem...vela zdravicka prajem 🙂

meusicka
15. dec 2011

@betina1984 gratulujem, a prajem vela zdravicka a vela mliecka. a super vas pustili domov, takze ste tam ani dlho neboli. 🙂

matelko1
15. dec 2011

@betina1984 blahozelam a prajem vsetko naj...drzte sa....mala si karsny porod... 🙂

nattalia
15. dec 2011

@betina1984 Jeeej, gratulujem!!! Zvladla si to skvele, prajeme veela veeela zdravicka a hodne radosti a nech mas dobrucke a kludnucke babatka!!!🙂 Ale to oni urcite budu!🙂 Drzte sa!

smejko
15. dec 2011

@betina1984 srdecne blahozelanie, mate krasny vianocny darcek, ziada sa povedat, ten najkrajsi ... nech ste vsetci zdravi

mamoka4
15. dec 2011

@betina1984 GRATULUJEM k vianočným babatkám.... 🙂 To je úúúžasné, že si mala prirodzený pôrod pri dvojkách...prajem Ti krásne a pokojné Vianoce!!