Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

evusaa
13. nov 2011

@nattalia ahoj ano, tam chodime na prechadzky a stretli sme jednu milu dvojickovu mamicku 😉

nattalia
14. nov 2011

@evusaa 😎 ahojki, mala som cierny Easywalker, vedla seba. Pozdravili sme sa, ked sme sa minali 🙂 (tak ak som to bola ja, a nestretla si ziadnu inu maminu, tak ma tesi, ak som ti prisla mila) 🙂 A super, dobre vediet, ked sa tam zasa vyberiem, tak sa snad stretneme a trochu pokvakame!🙂 budem sa tesit!

kacarina
14. nov 2011

ahojte, pozdravujem vas a hlasim sa po dlhsej dobe, dnesna kontrola dopadla vyborne, prckovia maju cca. po 1 kg, vsetko vyzera byt v poriadku, moje "odpadavacie" stavy nie su nebezpecne, len musim uz viac resp. castejsie oddychovat (este viac? 😅 ) a vzdy ked citim, ze to na mna ide, tak uz aj lezat a nohy hore ... cca. o mesiac mozno na 3-4 dni preventivka v nemocke kvoli nejakym testom, ak vsetko ok, tak domov a Vianoce doma, od 20.januara uz asi zostat v nemocnici a planovana sekcia 4.2.2012 (rovno na moje narodky 😀 ) ... takze tak 🙂

modra
14. nov 2011

@dibik a bola si na sone ci nemaju ten reflux? Lebo aj nam sa dost vracalo do pusy tak sme im zacali zahustovat mlieko lebo ich potom palila zaha a odvtedy je dobre 🙂 Sice este odgrciavaju ale uz je to pohodicka 🙂

nattalia
15. nov 2011

Tak a zasa nas dnes po dvoch tyzdnoch caka navsteva u lekara ☹ matus mal v noci aj rano teplotu, inak nic, tak duuufam, ze to uz konecne budu tie nestastne zubky, a nie zasa choroba.... ☹ uz mi je do placuuu z tohooooo!!!!
Ale uz aspon vikend bol krasny, deticky sme uz konecne pokrstili, zvladli to uzasne, veeelmi sa im to cele pacilo, a len sa usmievali na cely svet!🙂 Prikladam male foto!🙂

dibik
15. nov 2011

@modra doktorka povedala, ze este pockame do buducej prehliadky a ked tak nas potom posle na sono, ale ze vraj je to fyziologicke a do troch mesiacov by to malo odist same. mlieko sme skusali zahustovat nutritonom aj my, ale mali z toho male neuveritelne hnacky a nejako to nezaberalo, tak sme s tym prestali.

nattalia
15. nov 2011

@dibik ahojki, my sme mali tiez mozno skryty reflux, ale neboli sme na sono, len sme davali do lehatok po papani do vyvysenej polohy, to zaberalo. V noci som davala pod madrac vankusik(stacil taky ten maly detsky), robim to aj teraz, ked maju sopliky, nech sa im lepsie dycha... to mi moja mama poradila, ze to robila aj mne. celkom sa to osvedcilo. My sme mali okrem toho aj dost silne koliky. Davali sme uplne vsetko, co nam kto poradil... vsetko to tie priznaky zmiernilo, ale nakoniec to vymizlo aj tak same okolo 2,5 mesiaca, tak ako aj pises, ze to prejde same... len to treba vydrzat... co je dooost na nervy... ☹ ale neboj, prejde to!!! 🙂

cavik
15. nov 2011

Pekný deň

aj my sa hlásime s relatívne dobrými správami po včerajšom UTZ.
Prietoky boli v poriadku, detičky sa vyvýjaú krásne a rovnomerne, na dvojičky úplne úžasne a ukážkovo, len sú na svoj vek podľa PM väčšie. Nieje to podľa dr. žiadna tragédia, pretože takto veľké boli deti už na prvom screeningu v 12. tt, aj na morfologickom UTZ v 20. tt. Už od začiatku boli o týždeň väčší, teraz je dievčatko rovnako o týždeň väčšie a chlapček o 2 týždne.
Tak sa už "teším" na pondelkovú diabetológiu, zistili mi mierny gestačný diabetes. Tam sa uvidí, či sú deti väčšie "vďaka" cukrovke, alebo to máme jednoducho dedičné. Ja som tiež z dvojčiat a pri narodení som mala 3300g. 😉
Moje detváky majú teraz 1499 a 1728g - podľa PM som v 30. tt, podľa veľkosti na začiatku a konci 32.tt.

betina1984
15. nov 2011

@cavik ahojky. Podľa mňa sú akurát. Ja bola na prietokoch v 33+5 tt. podľa PM a mali 2320 g to vyzeralo na 34+0 tt. a 2340 g a to bolo na 34+2 tt., cukrovku nemám...

petra93
15. nov 2011

@betina1984 ahoj, a ako pojdes rodit? ci este nevies. Kolko si pribrala do teraz? 🙂

dibik
15. nov 2011

@nattalia do vyvysenej polohy ich davame aj my. niekedy to zaberie, niekedy nie. ja uz som obcas teraz riadne z toho na nervy... hlavne k veceru ich obcas vobec nejdeme utisit, ked nahodou spia obe podvecer hodinu, tak to mame sviatok 🙂. ale zase tie dni utekaju strasne rychlo, takze sa urcite ani nenazdame a budu mat 3 mesiace. teda aspon ja ani neviem, ako mi ubehne den.

meusicka
15. nov 2011

ahojte, tak ja sa hlasim po dnesnej poradni ... prietoky su v poriadku a babatka maju kazde cca 1580g a som v 31/6tt podla ms. a podla velkosti su cca tyzden pozadu.a jedno z babatiek mi nalieha na krcok, takze ho mam vraj maksi, ale zatial sa neotvara. uvidime o dva tyzdne co bude.

nellka26
15. nov 2011

@lauricka @lauricka ahoj, mne nedavno vazili moje babatka v 34. tyzdni, jedno malo 2 kg a druhe vraj 2,20 kg, ale to nikdy nie je iste. Lekarka mi povedala, ze dobre prospievaju, ked to bude takto dalej pokracovat, ze budu mat pekne vahy, ale ja uz sama tym lekarom neverim. Vcera som sa vratila z nemocnice po tyzdni, pretoze mi tvrdlo brusko a bola som na 1 palec otvorena a tam jednej lekarka povedala v pondelok, ze babo vazi 2900 g a na druhy den rodila babatko s vahou 2450 g. Tak ja uz neviem ako to meraju a vazia. Urcite ten prirodzeny porod ma iste vyhody, podla lekarov pri prirodzenom su bolesti niekolko hodin a pri cisarskom niekolko dni

nellka26
15. nov 2011

@cavik na kontrole u gynekologa som bola podla neho v 32. tyzdni, podla ultrazvuku som napokon bola v 34. tyzdni a podla PM v 33. tyzdni. Ja uz sama neviem, ktory tyzden je ten presny. Teraz si davam velky pozor doma a len lezim, pretoze uz som otvorena na 2,5 az 3 palca. Cele dni som na liekoch, aby sme to nejako vydrzali do konca 37. tyzdna a idem rodit cisarskym, termin este nemam dohodnuty.

nellka26
15. nov 2011

@meusicka ja moc tym meraniam uz neverim, ja som mala tiez doteraz jedno babatko nizsie a dost ma tlacilo na krcok, uz som sa otvorila na 1 palec, ale po poslednom vysetreni gynekologom na porodnici je to uz 2,5 az 3 palce, ale vysetrenie hrozne. Ani sa necudujem, ze uz natolko som otvorena . Snad este vydrzim take 2 tyzdne.

dana_l
16. nov 2011

@petra93 vitaj medzi nami. twins mi zistili vysetrenim krvy v 4tt a potvrdili na sone kratko potom

dana_l
16. nov 2011

@mbavlsikova ja si ked placu poviem ze si trenuju pluca. 😉 no ale vaznejsie. aj ja beriem na ruky ktore "menej" vydrzi - u nas chlapec. mia je kludnejsia a nastastie tak casto neplace.
s detmi som 6x v tyzdni vecer sama. mm robi poobede a pride domov az po polnoci

dana_l
16. nov 2011

na 2mesacnej kontrole sme dostali prve ockovanie. nase vahy - mathias 5.1 kg, mia 4.7 kg

cavik
16. nov 2011

@nellka26 ....ďakujem za odpoveď, som rada, že niesom tými veľkosťami až taká rarita 🙂 , uvidíme, čo z toho nakoniec bude, ak tehotenstvo dotiahnem aspoň do 3 kg detí budem spokojná 🙂 🙂 🙂 .
Ja som prvé dieťa rodila CS so spinálom a som maximálne spokojná, aj teraz to tak zrejme dopadne a už sa na to teším. Podľa mňa nieje pravda, že po CS nás dlhšie niečo bolí, samozrejme, závisí, kto má aký prah bolesti. Ja som po spinály nebola ani zaspatá, ani oťapená, nebolo mi zle, nohy som si začala cítiť asi do 3 hodín, mohla som na druhý deň hneď jesť, prechádzať sa ( ja by som aj skôr, cítila som sa dobre, len mi to nedovolili ) a najviac zo všetkého ma bolela "šnúrka" 😀 ...teda, ako som sa otáčala z boka na bok, tak ma bolelo, že sa mi koža sama nenaťahuje pri otáčaní ale ju drží šev a nepustí. Keď ju vytiahli, už to bolo o moc lepšie. 😉

cavik
16. nov 2011

@amelia17 .....neviem Ti napísať IP, chyba ale nieje v mojom počítači 😉 🙂

betina1984
16. nov 2011

@petra93 pokiaľ nenastanú komplikácie tak normálne budem rodiť, obaja sú dole hlavičkou. A na začiatku som schudla 2,5 kg a doteraz pribrala 7 kg, takže len nejaké 4,5 kg od pôvodnej váhy. Ale ja som asi iná váhová kategória. Otehotnela som takmer 90 kg...🙂. Takže pokiaľ máš menej, nič sa nestane, keď priberieš aj viacej, ale ja by bola jak vagón, tak som sa trochu strážila.

petra93
16. nov 2011

@nellka26 moja tak pekne lez a oddychuj, ja som takto predcasne mala maleho, nastastie sme vydrzali do toho 37 tyzdna a mal 3050 a 50cm vraj som asi mala aj zle termin vyratany, uz tazko povedat.

meusicka
16. nov 2011

@nellka26 tak hej mas pravdu, tie merania su orientacne. ja len dufam ze to bude cca tak ako lekar hovori, u mojej prvej dcerky mi odhadoval tyzden pred porodom vahu na 3100g a narodila sa s 3090g, takze to celkom presne odhadol. teiz sa bojim aby som nemusela potom lezat, kedze mam doma este starsiu dcerku, ktora bude mat 3 rocky vo february. ale uz bude tak ako bude. v duchu uz posuvam tyzdne dopredu a verim ze mala este prestane naliehat na krcok, kedze ona je taky betar, ze sa stale mrvy a presuva. tak sa mozno este pootaca 🙂
len pozitivne mysliet.

amelia17
16. nov 2011

@cavik to iste hlasi aj mne... tak sa ozvi mailom...

betina1984
16. nov 2011

Ahojky. Chcem sa len spýtať, som bola na záchode a doteraz som mala výtok taký biely až trošičku žltavý, úplne bledý a teraz som mala ako keby do oranžova. Znamená to niečo?

gemini2
16. nov 2011

@betina1984 mohla to byt predzvest porodu, aj mne take oranzove odtieklo a lekarka ma poslala lezat do porodnice. to som bola tusim v 32tt? porodila som sice az o 4tyzdne potom ale vraj to bola ,,zatka,, hoci viem ze zatka by mala byt aj s hlienom... radsej navstiv lekara

betina1984
16. nov 2011

@gemini2 ale hlien nebol. Možno to nebolo nič. A nechcem riskovať to, že ma pošle na dva týždne do špitála. Uvidím, ako sa to vyvinie do rána...🙂. Buď budem v celku alebo porodím...

gemini2
16. nov 2011

@betina1984 😀 😀 😀 v kazdom pripade drzim palce

meusicka
16. nov 2011

@betina1984 ojoj tak nam daj potom vediet co a ako. ja mam toho vytoku posledne teiz viac, ale ty uz mas aj viac tyzdnov. 🙂 drzim palce

nellka26
16. nov 2011

@cavik to mas pravdu, ze tie stehy dost obmedzuju pri pohybe, toto pretrpiet a potom uz bude len fajn, hlavne nech je to zdrave