Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kacena85
29. okt 2012

@dadanr no to viem,preto nic extra nerobim,preto ma to zaskocilo.teraz sa o dost menej hybem, citim to na sebe, chcem aspon ako taky pohyb,zacali ma klby boliet,od vcera clenok az mi prsty trpnu,ta bolest vystreluje az do kolena,magnezko mam,natieram takym chlad.kremom,no prd platne, a citim aj na pravej strane bolest v tom sedacom svale, neviem co to

kkatka113
29. okt 2012

@dadanr Snad to tak bude, to uznavam ze pre teba by to bolo komplikovanejsie ako v mojom pripade....no snad vydrzime a bude to vsetko pekne naplanovane ako si predstavujeme 🙂 Doktor mi dnes povedal, ze krcok sice pekne drzi ale pri dvojickach clovek nikdy nevie ze to moze prist zrazu....no snad sa to samo nespusti tak skoro 🙂

dadanr
29. okt 2012

@kacena85 Mas teda vstupenku medzi nami s bolestami. S eeskou sme
toto fórum od 30.tt obtazovali tým, že sme sa stazovali na bolesti. Fakt tak ako píšeš tak to bolo aj u nás. Ale podporovali sme sa a dotiahli sme to ona do 36. a ja uvidím. Veru tie bolesti kazia radosť z tehu ale nezmenis to jednoducho patris k nám čo ich majú.

dadanr
29. okt 2012

@kkatka113 Snad. Veď uvidim.

kacena85
29. okt 2012

@dadanr joj tak fajn, lebo moc som to dozadu necitala, tak uz ozaj len vydrzat, no budu to zaujimave dva mesiace

mia117
30. okt 2012

@kkatka113 aj ja om velmi rada, ze to vsetko prebieha v pohode 🙂 mne dr. povedal, ze ten porod sa naplanuje asi 34-36tt, tak uvidim ako to nakoniec dopadne, ja by som to chcela vydrzat minimalne do toho 34-35 tt.

irmingard
30. okt 2012

Ahojte baby, rada by som sa k Vam pridala, kedze tiez cakam dvojicky co mi zistil lekar na zaklade ultrazvuku v 12tt. Mala by som na Vas par otazok..mohol resp. mal vidiet na SONE ci su dvoj alebo jednovajecne? pretoze mi nebolo povedane nic, len vseobecne vyjadrenie, ze su dvojicky :( a dalsia otazka sa tyka PN - nie som zatial na rizikovom, ale z hladiska toho, ze som nezamestnana a nemam ziaden prijem mam narok na preplacanie PNky, ak splnam podmienku DNP 270dni..? vopred vdaka za odpovede

susy
30. okt 2012

Dnes som sa vazila a skoro som odpadla, kazdy sa ma pyta, kolko som zatial pribrala a ja ze hrdinsky 4kg a tot 7kg 🙂

jana7
30. okt 2012

@susy Ahoj aj ja čakam dvojičky chlapcov a presne mam dátum ako Ty 😵

susy
30. okt 2012

@jana7 jeeej, to som rada 🙂 kam by si chcela ist rodit?

jana7
30. okt 2012

@susy no rodit budem v Košiciach🙂

dadanr
31. okt 2012

@kkatka113 Ahoj Katka, moja poradňa dopadla tak, že chalani majú 3 000g a niečo ale keď zoberieme + a - tak si myslím, že je to viac ako 2000g 🙂 a nebudú v inkubátore asi čo ma veľmi teší. Krčok drží ako besný a budúci týždeň idem na hosp. lebo budú robiť predoperačné a budem čakať do poradovníka na cisársky. To som ale zvedavá, že kedy potom cisársky bude. Budem už v 37. tt a keď majú deti ešte podrásť tak už ma asi roztrhajú mávam také nočné bolesti, že by som steny škriabala. Cez deň sa to nejako dá.

griska11
31. okt 2012

@dadanr klobúk dole ze si takto pekne dlho vydržala malicky budu pekne veľký🙂 😉 nech to len všetko dobre dopadne....

dadanr
31. okt 2012

@griska11 Veru cudujem sa lebo som sa vôbec nesetrila. Ale je to ťažké večer som opäť mala veľmi veľké bolesti celého brucha. Nesla som do nemocnici lebo som vedela, že sú to neni kontrakcie. Tiež si myslím, že za to, že sú tak veľkí môže utrogestan, ktorý som dlho brala a femibion. No a magnezko 500 za to, že som sa neotvorila. Ty si ok? Uz to ani ty nemáš na tak dlho. Vydrzis aj ty isto.

griska11
31. okt 2012

Ja okrem železa a magnezia nič ine neberiem, vitamíny jedine v prírodnej forme, zeleninove alebo ovocie stavy aj tak som zatial nabrala 16,5 kg co je dosť kedže z toho deti plus placenta nech majú 8 kg takze takze tých 8 kg je zbytočných na mne... Hruza a to ešte som neskoncila.... No ono my to tu píše ze som 31 tyzden ale podľa lekára budúci tyzden ma byt az 31. Snažím sa šetriť niekedy bruško boli viac niekedy to je super ani neviem ze ho mám a baby v ňom🙂

griska11
31. okt 2012

@dadanr Ja okrem železa a magnezia nič ine neberiem, vitamíny jedine v prírodnej forme, zeleninove alebo ovocie stavy aj tak som zatial nabrala 16,5 kg co je dosť kedže z toho deti plus placenta nech majú 8 kg takze takze tých 8 kg je zbytočných na mne... Hruza a to ešte som neskoncila.... No ono my to tu píše ze som 31 tyzden ale podľa lekára budúci tyzden ma byt az 31. Snažím sa šetriť niekedy bruško boli viac niekedy to je super ani neviem ze ho mám a baby v ňom

kkatka113
31. okt 2012

@dadanr ahoj, no riadne velki uz su, parada 🙂 to musia moje baby este dohnat, aj ked si hovorim ze kebyze ma kadza cca dva a pol kila tak som velmi spokojna 🙂 no mna tiez tak naplanoval ze este 15.posledna poradna, o uz budem tiez v 37.tyzdni, a potom ma hadam uz tiez hospitalizuju, vsak ked vravel ze cisarsky nplanujeme na 37.tak to uz bude u mna najvyssi cas.... 🙂 ja tiez beriem femibion a zelezo, nech im nic nechyba, al tri kila teda ani zdaleka :D vsak hlavne si povieme realne vahy potom po porode, na to som zvedava ze ci im to pri ultrazvukoch vychadzalo 😀 Ja inak cez den fungujem uplne ok, nic ma neboli aj som celkom fit.....no len spi sa mi uz tak horsie, boky mam prelezane tak sa furt otacam zo strany na stranu a pritom ma boli brucho....ale tak si hovorim ze tie uz naozaj max tri tyzdne vydrzim a bude po tom 🙂 tak sa drz a uz sa aj trochu setri pokial sa da 😀

hural
31. okt 2012

@smejko ja by som sa rada pridala

timmka
31. okt 2012

ahojte baby, nasla som tuto temu a mozno mi poradite, cakam dvojcata a dnes som si robila interne vysetrenie a vysli mi strasne vysoke tuky a cholesterol, nechapem z coho, vsak nejem velmi vela a sladkosti tak s rozumom.....stravujem sa tak ako pre tehotenstvom 😒, mam nasadit dietu, mali ste niektora take vysledky? mam sa niecoho obavat???dakujem

@dadanr krasna vaha 😵 , tak moji drobci mali min. tyzden 1350 a dr. povedal, ze su velky, ale ako citam, ze si brala dlho utrogestan, tak aj to mohlo pomoct k vahe, aj ja som ho brala do 20tt a duphaston beriem este stale 😉

brita
31. okt 2012

@timmka Ahoj moja, nevymyslaj s dietami. 😉 Tie hodnoty mas z tehotenstva, nemusis sa bat. To sa ti po porode upravi. 😉 😉

timmka
31. okt 2012

@brita ahoj, vazne? ta super, dakujem, moja ako sa mas? ako sa maju drobci? kojis? ake velke sa narodili? a v ktorom tyzdni? prepac za tolko otazok ale zvedava som 😀

elapp
31. okt 2012

maminy, ktore ste rodili cisarakom so spinalkou ... boli ste pri vedomi ci ste pospavali ? ja sa dost bojim, radsej by som zdriemla,ale nechcem prist o ten prvy moment kedy ich mozem vidiet .... mohli ste sa ich aj dotknut, ak boli nedonoseniatka? ci ich rovno beru do inkubatora?

dadanr
31. okt 2012

@griska11 Ja som pribrala 20kg. Ale neprejedala som sa praveze mi bolo stále
zle.

dadanr
31. okt 2012

@elapp Super, že si to napísala aj ja to chcem vedieť.

griska11
31. okt 2012

@dadanr to som sa bala ze jediná som tu nabrala toľko kíl, niektoré písali ze iba okolo 10-15 kg ale verím ze kojenim to pôjde dole raz dva...

kacena85
31. okt 2012

@dadanr ahoj, tak to su super vahy aj spravy ohladom krcka, tak to uz su hotove babatka, ved niektor mono sa v takej aj mensej vahe rodia, o chvilu ich budes mat doma jooj
@irmingard ahoj, vitam ta medzi nami dvojkami, a dnp ti este bezi platis si ho alebo uz nie?kedy ti skoncilo?ja som na pn od maja, sice som zamestnana ale to nesuvisi s DNP, ja som si ho platila uz min rok ked som mala splnenych tich 270 dni, v januari som to zrusila, dala nanovo a ked som sla na PN v maji tak mi normal uznali tu vyssiu PNku co som necakala

aymee
31. okt 2012

Ahojte, mozem sa pridat k vám? tiež cakame dvojičky,dozvedela som sa to tento pondelok v 10tt 🙂 zatial mam schudnutych 7kg 😔 v rodine dvojky nemáme tak sme to vobec necakali zeby mohli byt dvojicky ale stalo sa 🙂
momentalne som na pn kedze som vcera mala autonehodu ale tka nic sa mi nestalo, len pre istotu 🙂

su tu nejake dvojnasobne tehulky aj takto na zac. tehotenstva?

prijemny tehotenstvo A.

sonia1501
31. okt 2012

@griska11 ahoj, ja som nabrala 25kg, ku koncu tehot. to islo hore poriadne, hlavna vec, ze sa vravi, ze ku koncu sa uz nema priberat.. Nevedela som nijako ovplyvnit, ze by som nepriberala, jedla som tak ako pred tehot. az na to, ze som nemala tolko pohybu. Nerob si stresy kvoli tomu, bud rada, ze je vsetko v poriadku. Teraz su deti to najdolezitejsie. Aj ja som si to stale hovorila a donosila som zdrave dievcatka. Este aj teraz su oni na 1. mieste mam este nejake kila na sebe, ale pomalicky to ide dole. Deti sa staraju o moju postavu, su dni, ked nestiham jest cely den.. :o)

griska11
31. okt 2012

Sonia1501 ved to je jasne, mne ta váha az tak neprekáža ako to ze pred tým som bola aktívna ako divá som lietala a teraz ledva prejdem kilometer. Po pôrode to bude urcite lepšie, viac pohybu okolo báb tak si nebudem pripadat taká lemrava ako teraz🙂

dadanr
31. okt 2012

@timmka no veru môže to byť aj utrogestan lebo mi ho nasadil okamžite po zistení dvojičiek a to v 10. tt a brala som ho dobre do 25 tt. a už v tedy na sonách tvrdil, že sú cca o 2 týždne dopredu. Ale nechápem prečo berieš aj ten Duphaston?