Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
13. nov 2012

@kkatka113 ahoj moja,tak uz som od vcera v nemocnici,robili mi aj sono a dost ma prekvapil vahovy rozdiel ☹ 1710 gr. A 1260gr to je dost u jednovajecnych ☹ .... Ale sono nerobil moj dr. Ale iny a mam pocit,ze kopec veci domiesal ....tak snad ich len zle pomeral, ani mojmu dr. Sa to nezdalo a povedal,ze urobi o par dni znova sono.

kkatka113
13. nov 2012

@mia117 Ahoooj, ked sa to nezdalo tvojmu doktorovi tak sa neboj, premeria to a uvidis, ono sa to aj tak neda presne merat.....a uz si postupila do lepsieho tyzdna co je super, tak prinajhorsom ked sa narodia tak ich aj v inkubatoroch nejak daju do poriadku a dorastu... ja pojdem vo stvrtok na sono po dva a pol tyzdni, tak uvidime co a ako...mi to pride strasne dlho, ale tvaria sa ze normalka....tak medzitym len kukal polohu a srdiecka, ale merania nerobil, ze vraj by siel sam proti sebe a priznal si vlastne chyby pri merani....oni to ti doktori fakt beru s rezervou tie vahy, aj ked jasne ze je to blby pocit....tie moje tym ze su cely cas kazda svoja vaha, tak som si uz na to zvykla a neriesim....no len viem ze u teba je ten transfuzny syndrom tak to je trosku ina vec....ale si uz v lepsom tyzdni a doktori vedia co robit....si aspon pod kontrolou tak to tam uz nejak vydrz......myslim na teba velmi a drzim palcem dobre bude uvidis 😉

mia117
13. nov 2012

@kkatka113 dakujem moja, tiez si myslim ze to vsetko dobre dopadne, nech chlapci este pekne pobudnu v brusku. Joj tebe uz sa to krati 🙂 uz budes mat kocky za chvilu pri sebe 🙂 krasa, uz sa tesim spolu s tebou 🙂

kkatka113
13. nov 2012

@mia117 To hej, o tyzden to uz budem mat za sebou, a dakujem, no ja sa uprimne teda neviem dockat, to bude pocit nevlacit to brusisko.....co ze budem ubolena, to vobec nevadiiii, to prejde, ale nebudem takato nemotorna 😀 Sa vo stvrtok popytam na tu placentu ci vidia na ultrazvuku ci je este v poriadku a dobre vyzivuje, lebo tohto sa teda trosku obavam, akoze aj ked sa narodia v 36+6, co by malo byt ok, predsa len snad uz nie je nejaka moc opotrebovana....ked oni mi na taketo moje otazky povedia nech necitam horory na internete....no ale tak to sa im povie... 😀

mia117
13. nov 2012

@kkatka113 presne tak,ale zas keby sme si neprecitali niektore informacie na nete,tak ani nevieme, takze asi tak 🙂 ty sa pekne drzkaj nech to vydrzis do 20 teho 🙂 🙂

kkatka113
13. nov 2012

@mia117 Mozno by sme sa vyhli zbytocnym stresom ale 😀 Dakujem, pokusim sa vydrzat, teda hlavne aby sa baby este nehnali von 🙂

susy
14. nov 2012

Ahojte. Mam jednu otazocku.
Ake mate kociky? Rozmyslam nad Bugaboo twin a Bumbleride twin

mia117
14. nov 2012

@susy ahoj, my sme kupili Bumbleride a podla mamiciek je velmi dobry 🙂

gemina
14. nov 2012

@susy ahoj, my mame dorjan danny sport twin a vraj je velmi dobry, tak uvidime...🙂

susy
14. nov 2012

@mia117 kazdy ma svoje plus.
Bugaboo ma vyhodu, ze sa sport.casti daju otacat na obe strany.
Bumbleride ma zase polohovanie na nozicky

mia117
14. nov 2012

@susy to ano, uz sa musis len rozhodnut,ktory sa ti bude najviac pozdavat, ja som najskor chcela ABC design Zoom,ale nakoniec sme sa rozhodli pre Bumbleride Indie Twin a nelutujem🙂 je lahucko ovladatelny a uz sa tesim ked tam budem vozit chlapcekov 🙂 vy co cakate?

griska11
14. nov 2012

@susy my sme rozmýšľali nad bugaboo ale odradili ma úplne maličke vaničky a Kedže sa nam baby narodia v zime chcela som veľkú vaničku nech v nej vydrzia kým nebudú sedieť, a tie vaničky vedľa seba bieda, bola som s mamičkou dvojičiek a vravela ze male sa do nich zmestili do 4 mesiacov potom uz nie. Tak nakoniec sme si vybrali ABC zoom dlhší ale rýchla manipulácia, nastaviteľná výška rúčky a hlavne veľa miesta pre detičky🙂 a hlavne veľke kolesa co sa oplatí lebo vozíš dve deti....

ludmil33
14. nov 2012

My mame do pôrodu uložený kočík Baby Joggger CITY SELECT 2012 mne sa veľmi paci a boli sme nanho aj pozrieť v predajni. Ma veľa výhod a ja si myslím že za tu cenu to aj stoji, je drahší oproti iným ale mne padol na prvý pohľad do oči a aj farby sú veľmi pekne 😵 . Je to kočík pre dvojičky a zároven aj súrodenecký kočík, a dá sa poskladať aj pre jedno dieťa čo je výhoda ked to druhé bude choré a bude muselo ostať doma ☹ . Ja som toho názoru koľko ľudí, toľko chutí.

kkatka113
14. nov 2012

@ludmil33 My ho uz mame doma a musim povedat ze vyzera super, sme zobrali fialovy a aj ta farba je krasna 🙂 A musim povedat ze sa velmi jednoducho sklada a rozklada, tak uz sa tesim ako ho budeme pouzivat 🙂 Este cakame na autosedacky a uz ho budeme mat komplet 🙂

sonia1501
14. nov 2012

Maminy, stihate jest cez den popri detoch??? Myslim tym, vklude si sadnut a najest sa.
Pomaha vam niekto s detmi cez den???

silvinnka
14. nov 2012

@susy ahoj my mame blumbleride indie twin,spokojnost maximalna,uplne lahka manipulacia a vsade sa s kociarom zmestime 😉

kacena85
15. nov 2012

Ahojte zienky, po vcerajsom mega nakupe som ko, najradsej by som sa nakopala,ale tak nevedela som,ze po polhodke uz nebudem vladat,otrasne,tak od rana lezim a dufam,ze to prejde,krize bolia,podbrusko, no ako keby som rylovala cely den zahradu

kkatka113
15. nov 2012

@kacena85 Pekne oddychuj a setri sa, uz to nie je ziadna sranda teraz 🙂

@mia117
A baby, mam po poslednej poradni, najskor som bola na ultrazvuku, vsetko je v poriadku len babule uz troska menej rastu, nameral 2 kila a 2,3 kila....ale prietoky su v poriadku cize maju co potrebuju, len ich uz asi nestiham vykrmovat...a aj placenta vraj ok, vsak to s tymi prietokmi suvisi.....a u jednej je uz trochu menej plodovej vody vraj, ale ze to je na tento tyzden uz normalne, tak je vsetko ako ma byt 🙂 A na poradni tiez vsetko ok, krcok este ako tak drzi, ale mam sa setrit nech vydrzim do pondelka co sa teda budem, vsak aj tak uz nic nevladzem....a v pondelok medzi siedmou a pol osmou prijem, aaa uz sa to blizi, neviem sa dockat 🙂

kacena85
15. nov 2012

@kkatka113 veru veru uz nie je, len drahy sam darceky nenakupi,tak to mame za sebou a uz max poradna a do obchodu,co to na vzduchu na dvore, teba dole akoby v suske nepichalo?mna dnes dost,to to vcerajsie chodenie vrrr
Joj babule maju uz super vahu a obvod bruska mas stale rovnaky?ja tak 111 stale,, joj uz sa vam to krati,dufam,ze nam deticky potom ukazes,budeme vas tu cakat ako na ihlach ;)

mia117
15. nov 2012

@kkatka113 babatka uz su velke 🙂 super, uz nech ich mas pri sebe,ja si myslim ze s tymi vahami je to orientacne,uvidis ze budu vacsie 🙂 prietoky aj mne robil a je to ok,akurat maternica je oslabena a uz asi nevyzivuje ako by mala..uz mi urobili internisticke vysetrenia vcera, keby nahodou, ved uvidim ked urobi to sono ako budu chlapci s vahami,urcite to bude lepsie 🙂 ty sa drzkaj, uz to mas za par .... 🙂 🙂

mia117
15. nov 2012

@kacena85 ahoj moja aj mna to tam dole pichava a citim aj krcok ked mi tam drobec tlaci, ale to je normalne,ved su tam dve,hlavne treba lezat, nemala by si uz tolko chodit,radsej bud doma a v klude. Ja si tiez meriam obvod a stale rovnako 99, ale urcite sa este zvacsi🙂

kkatka113
15. nov 2012

@kacena85 No jasne, ale ja nejdem darceky kupovat, poslem manzela a bude, nieco uz pokupi 🙂 Vies co, mna picha uz fakt asi vsade, aj tam dole, aj ma stale akoby nejake slachy tam dole bolia alebo co to je....no ale toto uz ani doktorovi nehovorim, do pondelka to uz vydrzim, musim 🙂

slivocka
15. nov 2012

@sonia1501 neviem ake mas stare deticky ale ja stiham zatial vsetko aj sa najest aj domacnost. chodi sem tam svokra alebo mamka ale ja som najradsej ked sme sami a mame svoj rezim. skor ked je u nas niekto,nestiham nic . 🙂

kacena85
15. nov 2012

@mia117 uz takto na taky nakup nepojdem, lezim a stale taky tlak akoby na ms, joj uz nech to mame za sebou uz je dlho mono maminkam nieto este nam, a tie prietoky sa robia niekde specialne?mne ich este nerobil dr, teda aspon neviem o tom,joj ja sa zblaznim do buduceho stvrtka a este ked mi to sono neurobi vrrr

@kkatka113 no ved jasne,tich par dni ale my este mesiac aj nieco a neviem ci je to ok ked ma ten spodok tak pobolieva,akoby vajecniky,alebo ked mam mat ms, a to lezim dnes dost

mia117
15. nov 2012

@kacena85 prietoky sa robia na sone, kontroluje sa ci dostavaju babatka ziviny tak ako maju. Neboj urcite urobi aj tebe a k sono a ked nebude chciet tak povedz ze si ziadas urobit a basta. Hlavne sa pekne setri 🙂

kacena85
15. nov 2012

@mia117 vobec by som sa necudovala,keby to aj pozeral ale on mi prd vzdy povie,cusi ako mumak,dnes som zistila,ze suseda caka babo jupiii teraz ma 1 a pol rocneho chlapceka a je v 3 mesiaci, je sice taka ticha nespolocenska ale mozno sa dohodneme na kocikovani, juj tolko deticiek bude behat po dvore ;)

ludmil33
15. nov 2012

@mia117 u nás v Prešove sa robia prietoky v 28tt, nechápem ako to ze ti ich ešte nerobili.....Ved pri tom sa zisťuje ci cez pupočníkovu šnúru prechádza správne prietok krvi a ci je dieťa správne okysličované. Viem že ked máš zle prietoky tak ideš ležať do nemocnice aby bolo bábetko aj ty pod dozorom...

timmka
15. nov 2012

@ludmil33 aj ja som si kupila baby jogger, mam ho uz doma a je super, co som bola trochu zaskocena, ze z vaniciek sa sklada sportova cast, myslim konstrukciu musis vybrat a pouzit na sportovu, tak keby si chcela predat osobiten vanicky tak nepredas, a aj striesky pouzijes s vanicky na sportovu, ale inac super, lahko sa ovlada a to sme tiez ocenili, ze keby nahodou bolo jedno chore, mozes ist kludne s jednym, kratka konstrukcia a veeelke kolesa 😉

sonia1501
15. nov 2012

@slivocka nuz dievcata budu mat pomaly 8mesiacov. Nehovorim, ze nestiham robotu, lebo velky brajgel nemam, mozno preto ze ma chrbtica a krize nenormalne bolia vo dne aj v noci vkuse, uz si pomaly pripadam ako zhrbena starenka, nevladzem sa vystriet tympadom mi ide vsetko tazsie. Ja sa cely den nezastavim, ked si aj sadnem najest sa popripade sa zastavit a s niekym sa porozpravat mne ten cas nenormalne chyba. Ja len "zobem" cely den co mi pride pod ruku vacsinou vsak sladke, aby som mala dost sil. Uz su to cca dva mesiace co sa dievcata v noci budia kazda 2x na papanie vacsino nie v rovnaky cas, tympadom nie som ani dostatocne odpocinuta, asi aj kvoli tomu som taka znicena. Ja som len zvedava ako to stihaju ostatne mamicky co su na deti same vkuse tak ako ja. Dufam, ze nie som chora, ze mam taketo stavy na odpadnutie a ze sa casom nejak dam dokopy. Lebo odkedy som otehotnela som zostarla o minimalne o 5 rokov nehovoriac o bolestiach... co predtym som bola stale fit. Nuz materstvo vobec nie je tak jednoduche ako som si to myslela. Asi tu teraz nariekam, ale odkedy som mama som nastastnejsia osoba na svete a nedala by som deticky za nic na svete. Asi to unava zo mna rozprava, dobre mi padne trosku tu vylievat srdce, lebo uz nemam ani sa s kym pomaly ani poriadne porozpravat, respektive nema ma kto vypocut.. zajtra budem urcite vidiet vsetko ruzovsie hmm

zuzuliatko12
15. nov 2012

@sonia1501 ahoj, teraz keď čítam tvoje slová to ako keby som seba videla🙂)) Naozaj aj ja som už uvažovala či nepojdem k doktorovi, lebo sa mi neustále točí hlava a niekedy mi je už aj na odpadnutie ale to asi preto, lebo ani moje dievky teraz v noci nespia a som aj 6 razí hore čo plaču a som tiež na ne úplne sama s tým rozdielom že ja ráno idem do roboty a prídem o 15.00. Je to ťažké ale tie detičky nám za to stoja a je to ten najkrajší darček keď sa na mňa usmejú a keď sú zdravé... Držím Ti palce nech si čím skôr fit🙂))