Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andasla
3. dec 2012

@griska11 no vidis, presdvedcili ste sa, ze ste dobre zohrani 🙂 ...teraz mam stastie, ze je moj muz doma az do Vianoc....tak keby nieco, mam ho hned poruke 😀 ...ale po poplachu sa bal zaspat a strazil ma az kym som nevstala, potom spal on 😀
inak ctg mi tiez este nerobili, len Ty si o 10 dni predo mnou... od 35.tyzdna sa vraj maju robit...

griska11
3. dec 2012

@andasla aha tak to si ma ukludnila... Lebo aj posledný UTz som mala v 32 týždni od vtedy neviem nic ani váhu ani ako sú uľozene:( ale snáď im je dobre ked sa krutia bobačky moje🙂

andasla
3. dec 2012

@griska11 krutia sa krutia...a ako som citala ostatne kocky, tak vacsinou to napravo sa viac hybe...aj u nas je to tak 🙂 ...ked ich budeme mat pri sebe, tak nam tie pohyby v brusku budu aj chybat, nie?...clovek si postupne zvykne a uz to ani neboli, len ked trafia pecen alebo rebro 😀

griska11
3. dec 2012

@andasla presne🙂 ktovie prečo je to tak, ze práva strana?! Zas asi ta ľavá sa hraje s močovým mechurom🙂 😎

andasla
3. dec 2012

@griska11 lekar mi povedal, ze napravo to viac citit, lebo je tam menej miesta a kazdy pohyb do pecene zacitime 🙂 ...s mechurom mam zatial pokoj...nic netlaci ani nekope...vobec nemusim cato chodit na WC...v noci vobec...juuuuj, som zvedava na zajtra 😅

timmka
3. dec 2012

@andasla presne, aj citim na pravo ovela viac chlapceka ako na lavom dievcatko

griska11
3. dec 2012

@andasla tak to máš super ja v noci chodím každé 2-3 hodiny, som aj rada aspon budem zvyknutá vstavať na kojenie 😉 veru aj ja, co mi povedia...ako krčok ako bambule... Lebo co som vysadila magnezium normálne ma menej boli podbruško co nechapem... Ale som rada🙂

vampgirl
3. dec 2012

@griska11 😀 😀 😀 Ja sa neopovazim dat mobil naticho, lebo viem, ze bud manzel alebo moji rodicia keby sa mi nedovolali tak asi rovno pridu a vyvalia mi dvere 😀
CTG sa normalne robi od 37.tyzdna takze mozno preto si este nebola.... Ja som sa minule dr pytala, ze ci pri dvojickach by sa malo skorej zacat, a on ze ked hccem, tak ma posle,ale ze inak este nevidi dovod... Tak som ho uistila,ze nijak extra po tom netuzim 😉 zo spomienok na prve tehotenstvo to len priserne dlho trvalo, zabila som tym vzdy dve hodiny, a bolo to o nicom, a ked s dvojkami budu robit najprv jedno babo a potom druhe,zabije sa tym este viac casu...

vampgirl
3. dec 2012

@griska11
@andasla
Aj ja som dosla k zaveru, ze na pravej strane je asi menej miesta, lebo si pamatam aj pri tehotenstve s dcerou ze pravu stranu som citila stale. Teraz ani nehovorim, rebra tam mam akoby ma niekto do nich boxoval 😎 ale mne ovela viac vadi ten mechur, tam mam niekedy take tlaky ze rozmyslam, ci mi ho mozu nejak roztrhnut 😀 fakt az nahlas jojkam od bolesti, hlavne ked si sadnem... A v noci chodim na wc permanentne, casto aj 7-8krat 😠 tiez si hovorim, ze to asi priroda pripravuje na buduce nocne vstavanie 😀
Sa maaate ze mate zajtra kontroly, ja az v piatok 😠

vampgirl
3. dec 2012

@timmka
@andasla
Som rada ze s tym holenim nie som sama, kontrola od kontroly je narocnejsie sa nejako predtym pripravit 😀 zatial sa holim naslepo a dam potom manzelovi skontrolovat, ci to je ako-tak ok, ale hovorim si, ze ti lekari asi musia byt zvyknuti na vselico 😀
Pri minulom tehotenstve som sa manzelovi dala holit az pred odchodom do porodnice, lebo presne ako pisete to ponal strasne dokladne a trvalo mu to pol hodinu... Ale zase podla mna lepsie prist na porod pripravena ako sa tam dat holit sestrickam 😎
Inak pri minulom porode sme s manzelom tak dlho rozmyslali, ci je to ono alebo len falosny poplach, ze som mala cas cela sa umyt, oholit, zbalit tasku... Ked odtecie plodovka, je to jednoznacne, ale ked porod zacne kontrakciami clovek nejak nevie 😎

sonia1501
3. dec 2012

@andasla juj tak to ani ty nebudes mat uplne lahke, ale nevadi, my dvojmaminy uz najdeme sposob ako zvladat deticky aj domacnost, su dni ked to ide cele po masle, da sa stihnut vsetko bez pomoci, ale niekedy sa neviem dockat kym niekto pride aspon na hodinku. Ku mne chodi sestra ma 13 a taaaak mi vie pomoct uz len tym, ze sa s detickami pohra. Samozrejme niekedy aj ta pomoc vie dost "zdrzat". Ale i tak potesi.

dadkal
3. dec 2012

@andasla no dufam, ze uz len chvilu. dnes som s kamoskou riesila dilemu, ci ma prist za mnou maly do nemocky alebo ho radsej nechat doma. ale asi tobude lepsie aj pre mna aj pre neho, ked nepride za mnou. uz mu hovorim, ze mamina pojde po babatka, ze bude s tatinom a starkou a babinou, ze potom pride uz aj s dievcatkami. ktovie, co sa mu v hlavicke odohrava. on ma iba zafixovane, ze babatka mu donesu vlacik 🙂

dadkal
3. dec 2012

@vampgirl ja fakt asi mozem dakovat Bohu, ze ja take bolesti nemam. ani v noci nestavam na zachod, takze super. dnes ma muz v noci nahraval, ze som chrapala 🙂 ja sa niekedy zobudim aj na uplne ticho, ale toot som vobec nevedela. takze ja spavam uplne v pohode. bez bolesti, fakt ani neviem, ze by som mala rodit. uz som si dnes nedala ani magnezko, lebo fakt neverim, ze to raz skonci.

dadkal
3. dec 2012

@vampgirl oni to robia naraz. tak sa neboj, ale ja som tam minule lezala fakt 2x 30 minut. druhy krat to uz bolo lepsie, ale ten prvy krat som to preklinala, lebo som isla na lacno a normalne mi tam prislo zle. zajtra na rano sa chystam dat si zemiakovu placku 🙂

irmingard
4. dec 2012

ahojte, chcem sa poradit...minuly tyzden som obdrzala vysledky triple testu a ten bol negativny, len bola potrebna geneticka konzultacia..ked som sa pytala preco tak mi bolo povedane, ze z dovodu, ze cakam dvojicky...a triple test sa prevadza len na jedno dieta...cim vlastne vysledky nie su smerodatne..chcem a spytat ake s tym mate skusenosti..? mala som zvysene riziko DS, ale v rodine nemame ani z jednej strany ziadnu geneticku poruchu..teraz samozrejme stresujem, lebo mi bola doporucena amnio, ale podla mojho gynekologa je zbytocna, vdaka za odpovede

lubka_to
4. dec 2012

@irmingard ja som mala zle výsledky na ráštepy,takže ma poslali na genetiku do Nitry ale tam sa pani doktorka s nami len porozprávala povypytovala sa ma na rodinu, či máme niečo ja alebo manžel v rodine a doporučila mi podrobný morfologicky ultrazvuk v Bratislave na Kramároch, lebo v prípade odberu plodovej vody že len tam by mi to urobili ale tam nebola možnosť sa dva týždne dovolať, takže som nakoniec bola na morfologii v Hlohovci u Dr.Brašťanskeho st. a všetko bolo v poriadku.....

vampgirl
4. dec 2012

@irmingard Triple testy su vseobecne zastarale a casto falosne pozitivne, a u dvojiciek vraj nefunguju vobec... Lepsi je NT screening v prvom trimestri, tensa robi pre kazde babo zvlast, ale na ten uz mas asi neskoro. Na amnio by som s dvojickami nesla, podla mna je to privelke riziko. Skor ako pise @lubka_to objednat sa na dobry morfo utz...

griska11
4. dec 2012

No zdravím 🙂 po všetkých dnešných úkonoch .... Som konečne doma... Unavena ako pes.... Ale co je hlavne: tak bola som dnes na UTZ bambule sú uz otočene obe dole hlavkami, jedna ma 2390g a druha 2490g skoro identické váhy ja zo spodu sa pomaličky pripravujem takze ak do budúceho utorka neporodim tak mám dôjsť uz s taškou a ze ostanem uz v nemocnici. Tak uvidíme ze ako to nakoniec dopadne🙂 držte sa vsetky 😎

dadkal
4. dec 2012

Ahojte dvojickove maminy. Dnes poradna v poriadku, vahy 2450 a 2410g, otvorena tak ako minule, na 2 prsty, moj doktor vravel, ze ked pojdem vo stvrtok do nemocky a budu to chciet ukoncit, aby som ich ukecala do toho 38tyzdna. tak som si povedala, ze este asi vydrzim aspon do pondelka. Dnes som 36+2, tak tych 5 dni hadam este dam. vrchna babula sa pretocila zadockom, spodna je stale hlavickou. monitory v poriadku. tak uz fakt len cakat na den D.

dadkal
4. dec 2012

@griska11 tiez pekne vahy. no hadam to uz nejako skonci. budeme sa pretekat, ktora porodi skor 🙂 Mne by sa fakt pacil ten datum 12.12.2012. mozno si dam hranicu.

misenka3
4. dec 2012

@irmingard ja som mala z triple testov na downov syndróm 1:5 vieš ako som ja plakala,navrhli mi amniocentézu - tú som však odmietla- načo ju podstupovať ak by to pre mňa nič nemenilo a lekárka sa vyjadrila,že asi som aj dobre urobila, že tie výsledky sú pri dvojičkách nepresné, netreba si robiť starosti u dojičiek je to iné.

griska11
4. dec 2012

@dadkal pekny dátum🙂 veru uvidíme ze ktorá skôr🙂 hlavne nech sú naši drobci v poriadku a nech sme na Vianoce spolu všetci doma zdraví, mne dnes povedali ze som 34+4 takze som z toho mimo lebo som myslela ze som uz 36 a teraz toto, ale ževraj plúcka uz sú ok takze by nemal byť problém. 😉

vampgirl
4. dec 2012

@dadkal
@griska11
Gratulujem k uspesnym kontrolam! Vahy babatiek uz su super 🙂 tak fakt uz len cakat na den D 🙂
@dadkal pojdes rodit prirodzene aj ked je jedna babula otocena zadockom? Toho sa ja trocha bojim, aj ked lekari hovoria ze to je zvladnutelne,ze to spodne babo urobi miesto tomu vrchnemu...
@griska11 To je divne, tebe este stale hybu termin? Ja som dnes 34+4, ale mne sa to nemeni od prveho trimestra, sice vzdy podla utz su deti o par dni mensie/vacsie, ale samotny termin sa nemeni...

andasla
4. dec 2012

@dadkal @vampgirl @griska11 @timmka zdravim vas vsetky, konecne mam aj ja po kontrole, stravila som v nemocke 5 hodin, ale mam vsetky vysetrenia hotove...ukazali mi aj porodne saly, operacku, oddelenie...zatial je vsetko v poriadku, ale na buduci tyzden vo stvrtok nastupujem do nemocky (ak dovtedy neporodim) a najneskor do 18.12. chcu aby som porodila...vahy mame 2200g a 2500g...zatial to stale vyzera na prirodzeny porod ale s epiduralom

timmka
4. dec 2012

@andasla a preco tak skoro???

andasla
4. dec 2012

@timmka lebo ze babatka su uz velke a vyvinute a nechcu riskovat nejake kompliacie, ktore by mohli nastat neskor...ved este uvidime, dokedy potiahneme, ale 13.12. nastupujem do nemocky

andasla
4. dec 2012

@griska11 @dadkal tesim sa s vasich dobrych kontrol 🙂 ...hned sa nam bude lepsie spat, ze? 😉

griska11
4. dec 2012

@andasla vsetko v pohode?
@vampgirl vies co, mne od začiatku nejako chodil termín hore-dole 2- týždne k tomu @dadkal je 36 tyzden a váhy maju naši drobci rovnaké .... Tak potom buď moje sú na ten tyzden viac vypapane alebo neviem...

timmka
4. dec 2012

@andasla ako ti fajne, mozno pojdes skor a cez sviatky budes doma, tesi ma, ze su vyvinute , tak aj moje by mali byt 😉

andasla
4. dec 2012

@griska11 vsetko v poriadku, do 18.12. by sme mali uz byt na svete 😀...ak sa nepoponahlaju skor 🙂