Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

antony31
2. apr 2013

@vampgirl veru, ja som mala tiez tazke s dvojkami, ale vtedy som si mohla dovolit lahnut si. Toto terajsie zatial ani nejako nevnimam okrem unavy co na mna prichadzala nic mi nie je. Som citliva dost na pachy... vadi mi vona, vadi mi mi vona jedla a ostatne pachy.. Inak nic, teraz nemam chut do jedla, ale to neva, aspon trocha zchudnem :o)
A ake su deticky? Mas nejaku pomoc?

merunka32
3. apr 2013

@lopezka gratulujem k dvojickam a teda mas moj obdov ohladom prirodzeneho porodu, naozaj klobuk dole. Ohladom mliecka, ja som bola na tom uplne tak isto, stacilo by mi tak na jedno babo. Takze som to riesila tak, ze si cucli obaja a dokrmila som nutrilonom. Po piatom mesiaci uz kojenie odmietali.

nika009
3. apr 2013

ahojte kocky, chcela by som sa vas opytat, ci ste starostlivost o babatka zvladali same s manzelom, alebo je to nemozne? Velmi sa bojim ze sa mi tu nastahuje svokra 😲 Manzel poupratuje aj navari, len z roboty chodi az podvecer. Kazdy ma strasi, ze sama to nezvladnem...Dakujem 😉

lopezka
3. apr 2013

@nika009 ahoj ....neviem ako ostatne baby ....a teda neviem ci ty cakas dvojicky, alebo iba jedno babo ( v profile mas iba jedno ) ..... ale myslim, ze jedno zvladnes hravo 🙂 pokial dvojicky, aj to sa da zvladnut .....my sme momentalne u svokrovcov kvoli prerabke nasho bytu a mna ta prehnana starostlivost svokrovcov skor otravuje ......a to mam aj starsiu dcerku 😠 takze je to na tebe, ako sa zabehnes 😀 ono sa to zvladnut da ...akurat volneho casu bude menej ...ovela menej 😀 😀 😀

nika009
3. apr 2013

@lopezka dakujem 🙂 cakam dvojicky, svokrovci byvaju nedaleko su sice fajn, ale ked svokra hovori, ako sa my dve budeme o babatka spolu starat, poriadne mi supne tlak. Velmi by som to chcela zvladnut sama 🙂

andasla
3. apr 2013

@nika009 ahoj...ja mam dvojicky, od zaciatku mi pomahala moja mama, teda mesiac a potom prisla svokra tiez na mesiac...ale najradsej by som bola byvala sama, urcite sa to da zvladnut a podla mna je to ovela jednoduchsie ked si sama...sice niekedy pijem ranajsu kavu na obed a z pyzama sa prezliekam o 13.00 ale vobec mi to nevadi...a moj manzel robi od 7.00 do 14.00 a od 16.30 do 22.00 takze som na vsetko sama...a este k tomu zijeme v zahranci a naozaj mi tu nema kto iny pomoct...je to tazke a zaroven kraaaasne 🙂 🙂 🙂

lopezka
3. apr 2013

@merunka32 dakujem za gratulaciu ......uz som aj zabudla na porod 😀 kedze som uz raz rodila prirodzene ...teraz to bolo skoro to iste ....akurat som zatlacila 2krat 😀 😀 😀
s kojenim to robim tak, ze raz jednu nakojim a druhu s UM a potom na dalsie krmenie ich vystriedam 🙂

korculka
3. apr 2013

@ nika009...ja mam dvojky 10mesiacov a starsieho syna, prvy tyzden pomahal manzel,potom som uz bola na vsetko sama, trvalo to chvilku,ale nakoniec som si nasla system a dnes je to uz pohoda 🙂

celiakia
3. apr 2013

@nika009 Ahojte mne od zaciatku cez den niekto pomaha , bud je to moja mamina, alebo svokor a teraz aj svokra. No ja od 3 tyždňov chodim aj do práce každy deň skoro na 4 hodiny. Moja kamaratka ma zhodou okolnosti tiez dvojicky, ktore su od mojich starsie o 3 roky. A ta mi dala vynikajucu radu: Nikdy neodmietni pomoc od nikoho. A ja sa nou naozaj riadim. Neboj sa svokry, len jej tie davaj od zaciatku, uvidis budes rada ked budes mat obcas chvilu sama pre seba.

nika009
4. apr 2013

@korculka dakujem, potesila si ma 🙂 manzel bude doma asi tri tyzdne, tak snad si najdem nejaky system a uvidim, ci potrebujem pomoc i nadalej
@celiakia mas pravdu ze pomc by sa nemala odmietnut, len s niektorymi svokrami je to zlozite 😉 Uz teraz je vsetko co kupim babatkam zle, a chce aby mali nosili 40 rocne veci po jej detoch🙂)) No cas ukaze, a mozno este budem vdacna za kazdu pomoc...

gemina
4. apr 2013

@nika009 Ahoj, zlvadnes to aj sama, neboj. Niekedy je to ovela jednoduchsie, ako ked ti do toho stale niekto mudry rozprava. A ked ti budu chciet pomoct, chod radsej prec niekam sama, uvidis ako si oddychnes🙂.

lenka290
4. apr 2013

Ahojte, ja som rodila sekciou o 2 mesiace skôr, kvôly preeklampsii a tak za cca 2 týždne budeme mať drobcov doma, no a dosť sa toho obávam, že to nezvládnem, mám z toho normálne depku. Mlieka mám málo za dva dni odstriekam tak 40 ml,takže asi budeme dávať umelú stravu. No ked to tu tak čítam, tak ma to trocha uklidňuje, že to zvládnem...

lenka290
4. apr 2013

@lopezka
To je dobrý nápad s tým krmením, ja mám síce veľmi málo mlieka, ale možno keď budú detúrence doma, a budem ich prikladať tak mi pristúpi??? 😒

lopezka
4. apr 2013

@lenka290 ano prikladat casto, to ano ....ale ja si davam aj lieky ....inak som mala tiez velmi malicko mlieka ☹
taktiez mozes vyskusat laktacnu poradkynu .....niekedy je problem v zlom prilozeni 😠
nemam nic proti pomoci svokri, ci niekoho ineho .....ale ide mi na nervy, ked sa mi stara do toho, ci male kychnu, ci trosku zmrnknu ....hneed CO SA DEJE ? 😠 ..pripadne aku maju stolicu 😖 ... ale bohuzial momentalne to musim vydrzat ....dufam, ze uz coskoro budeme vo svojom 😎

lenka290
4. apr 2013

@lopezka
No možno skúsim laktačnú poradkynu, mi bývame tiež so svokrou, v dvojgeneračnom rod.dome, ale môžem povedať, že vzťahy máme dobré, no uvidím ako to bude ked budú aj nasi drobcovia doma...možno sa to zmení 🙂

lenka290
4. apr 2013

@lopezka
a aké lieky si dávaš?

lenka290
4. apr 2013

Baby, neprekonali ste niektorá preeklampsiu? Vraj býva pri dvojíčkach...

lopezka
4. apr 2013

@lenka290 aj ja mam v podstate dobru svokru 😀 hlavne ked sme k nim chodili len cez vikendy 😎 ale ked sme u nich, je to ine ....ved uvidis 🙂 a kde mas malych ?
na to mliecko beriem Costi ..... najdes o tom aj na nete popisane 🙂 su to lieky na travenie 😀 a ako vedlajsi "neziaduci" ucinok ma zvysenu tvorbu mlieka 😀 😀

lenka290
4. apr 2013

@lopezka
sú este v BA na Antolskej, tak za cca 2 týždne už nám ich dajú domov 🙂 🙂 🙂

sisi79
4. apr 2013

@antony31 ahoj my sme na tom podobne som rada ze nie som sama lebo ked som povedala ze cakame babo tak kazdy na mna pozeral ako na samovraha 😒 ja som otehotnela ked mali nase dvojicky sedem mesiacov tehotenstvo ani neviem ako prebehlo mala som pocit ze trva len tri tyzdne 🙂 ty uz zas budes mat dvojicky trochu vacsie ked sa male narodi neboj da sa to zvladnut aj ked niekedy mam vlasy dupkom 😀 ale to zas niekto aj pri jednom dietati akurat teraz riesim prechadzky lebo zatial chodi s anmi moja mama /manzel chodi na tyzdnovky/ len nie vzdy ma a bude mat cas tak neviem co vymyslim

sisajojo
4. apr 2013

@lenka290 ja som mala preeklampsiu asi taky posledny meiac sa mi to zhorsilo a aj som bola v nemocnici tyzden,ale poslali ma domov ,vraj lezat mozem aj doma,lebo tlak sa mi pekne upravil ked som lezala v nemocnici,ale opuchnuta som bola neskutocne ,rodit som isla obuta v muzovych slapkach a to bol koniec novembra ,lebo ine topanky som neobula 😝 nikto mi oficialne nepotvrdil ,ze mam preeklampsiu,iba podozrenie ,lebo bielkovinu v moci som nemala ,ale ostatne priznaky ano az pred porodom mi napisali do zaznamu ,ze ju mam.

maminkakp
5. apr 2013

@katka.ott ...ahojky,aj ja sa k vam pripajam. No odsavačky - tiež ju chcem kupiť ale bojim sa reakcie,pretože ked vysavam koberec tak ich musim odniesť sestre na ine poschodie,lebo sa idu zblazniť plačom a neviem čo to urobi ked ho pustim pri nich..

antony31
6. apr 2013

@sisi79 wau, tak to je sila, ale urcite das za pravdu, ze starostlivost o jedno babo je ovela jednoduchsie ako starost. o dvojky ked sa narodili..
Uz sa tesim na to male babo, ja nemam rada tehotenstvo, uz sa tesim, ked porodim a dostanem sa s5 do formy... Po dvojkach som sa az teraz dostala do starych kolaji...
Nemala si antikoncepciu? Ja som mala, ale vysadila som ich, lebo som mala zlu zrazanlivost a myslela som si, ze ked ma prist dalsie babo, nech pride pokial som este mlada. Teraz rozmyslam, ze ked porodim, radsej si dam znovu nejaku antikonc. pre istotu, lebo 3 deti su akurat :o)
Dvojicky si kojila? A malinkeho teraz kojis? Mna uz teraz bolia prsniky aj ked som porodila a skusala kojit dost ma to bolelo a o tom neprijemnom teplom pocite v prsnikoch ani nehovorim.... Uz teraz sa bojim ake to bude....

macilaci
6. apr 2013

@lenka290 ja so prekonala HELLP syndróm.

sisi79
6. apr 2013

@antony31 jasne s jednym babom je to ine ako s dvomi nie je to take narocne aj ked ja mam vacsinou pocit ze mam trojicky 😀 dvojicky som nekojila a veru obdivujem maminy ktore dvojicky koja lebo maleho teraz kojim a zo zaciatku som mala pocit ze nic ine ani cely den nerobim a pri dvoch si to neviem predstavit teraz je to uz lepsie akurat ze nekedy prave vtedy sa zacnu mali natahovat o nieco tak ich potom rozdelujem s malym na prsniku 😀 antikoncepciu som nebrala zo zaciatku sme si davali pozor no ale potom sme to nechali na toho hore vzdy sme chceli tri deti aj ked sme mysleli ze to tretie pride trochu neskor ale co ma byt to je 🙂 tehotenstva som mala obe dobre ja som sa citila paradne som zvedava co teraz budete mat 🙂

jarula10
6. apr 2013

lenka290 lopezka Baby ja sa Vám sem zamiešam. Ja som mala na zvýšenú tvorbu mlieka aj sirup Lactofyt, našla som ho na tejto stránke, ale kupovali sme ho u nás v takom bilinkovom obchode. http://www.klasterofficina.cz/bylinnesirupy.php... ak by ste chceli vyskúšať. A švagriná mi dala aj takéto homeopatiká, čo jej zostali Ricinus communis 5CH. Na začiatku bolo mlieka málo a nakoniec som ich kojila skoro 1 a 1/2 roka. Začiatky boli ťažké 😒 Pri hľadaní názvu tých homepatík som našla tento článok http://baby-web.topky.sk/clanky/a2250-Aby-bolo-.... Držte sa 😉

lenka290
7. apr 2013

@jarula10
Hmm, ďakujem za radu, ten sirup by som mohla vyskúšať 🙂

antony31
7. apr 2013

@sisi79 a ako si rodila deticky?

sisi79
7. apr 2013

@antony31 dvojicky som rodila sekciou lebo obaja boli otoceni koncom panvovym no a maleho tiez lebo to bolo zavcasu po prvej sekcii ale po tomto druhom cisarskom som sa spamatavala akosi lepsie 🙂 a ty si ako rodila?

griska11
7. apr 2013

Zdravim mam otazocku na kojenie: nase baby maju 3 a pol mesiaca a posledny tyzden po kojeni ich musim vzdy dokrmit umelym mliekom, moje si vypiju cca 100-120 ml a potom este vypiju 60-80 ml umeleho, jest im davam kazde tri hodiny aj v noci. Neviem mne sa to zda dost co popiju, ci ani nie?! Ja uz nestacim vyrabat tolko mlieka:( aky maju dopyt.. Neviete mi poradit?!