Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sisi79
11. apr 2013

@antony31 ja som mala tiez tehotenstvo dobre akurat som sa bala dokedy vydrzim ked este bolo treba dvojicky dvihat nosit po schodoch ale nastastie mi pomahala mama tak sme vydrzali az do konca 🙂 a kedy sa chystas k dr.?

kajka39
11. apr 2013

@smuhyta - tak super, ze mate vsetko ok, uz to, ze su velkostou rovnake je velmi dobre. Znamena to, ze si nekradnu navzajom vyzivu. 😉 V 19tt sa to da uz spolahlivo odhalit na sone. Mozes byt spokojna. 🙂 🙂

Ten nepomer plodovej vody je ze, v jednom vaku je jej viac ako v druhom. U mna lekar prave podla mnozstva plod.vody prisiel na to, ze nieco nie je v poriadku. Bol tam velmi malinky rozdiel, kontrolny utz robil o 2 tyzdne a tam uz jedno babo bolo o 1cm mensie ako to druhe,aj tej vody bolo malinko menej. Kedze sme boli este len 11tt velmi tazko sa to diagnostikovalo.
Moj bezny gynekolog na to nedosiel vobec, bol spokojny, ze vsetko je v poriadku. Zalezi aj od kvality sona a zobrazovacej techniky,a skusenosti lekara.

antony31
12. apr 2013

@sisi79 prave nad tym rozmyslam aj ja, lebo deticky dost casto nosim, uz su tazke, no uvidime ako to poriesim. K dr sa chystam v stredu - uz konecne :o) to uz budem 8tt

smuhyta
12. apr 2013

@kajka39 no lenze problem je v tom ze tie moje bubliny su v jednom vaku,,co sa stava velmi malo,,,a tam potom neviem ako s tou vodou,,len dufam,ze tento lekar co ho mam je zodpovedny stroje ma moderne robi mi vzdy aj ·3D ,,lenze ja ako laik to nemozem potvrdit,,,zostava len verit doktorovi ,,ale teraz 26 idem do nemocnice na prenatal klinikum na specialne sono a neviem este co vsetko ,,tak pevne verim ze potvrdia ze rastieme rovnako ,,,
dakujem za odpoved

kajka39
12. apr 2013

@smuhyta ked su tvoje bublinky v jednom vaku a bez deliacej prepasky, tak ttts im nastastie nehrozi. 🙂 Vtedy ani ta plod, voda nie je dolezita, lebo su v jednom,,bazeniku,,
Verim, ze mas dobreho a spolahliveho lekara. Drzim palceky 😉

timmka
14. apr 2013

@griska11 moja a odkial vies, ze ti vypiju 120ml z prsnika? lebo ja neviem kolko mi vypiju,ale malu musim dokrmit , dokrmovala som flasou a zacala mi strajkovat, nechcela prsnik, odmietala mi, tak som zacala davat na cievku, voalal som s laktacnou a tak mi poradila a poradila mi, ze mozem teraz od 4 mes. davat raz denne zo zaciatku kasicku cca 20ml , ze to je priblizne cca 70ml mlieka, tak asi skusim to...
ale dost ti vypiju, su riadni hladosi, ale take babo by malo vypit cca 150ml, tak mi povedala laktacna, ale tazko povedat,

smuhyta
14. apr 2013

@kajka39 este mam jednu prosbu,,mozes mi poradit co vsetko si mam ripravit pre dvojicky a kolko a ake oblecenie flase a tak,,,lebo vcera ma moje svagrine zobrali na vylet,, vlacili ma 8 hodin po obchodoch a chceli kupovat vsetko,kedze maju kazda 50r. a ziadne vnucata a ja tu v nemecku nemam nikoho z mojej rodiny tak sa vyzivaju oni,,ja som sa nedostala ani k slovu vcera,,,ale to co chu kupovat je prehnane,ja sice deti nemam ,ale by som musela prenajat este jeden byt na veci co chcu kupovat napr. 15 kojeneckych flias pre kazdu bublinku,na den 15 utierok-plienok na utieranie pusy pre kazdu,,nabytok ani nepisem ,,sterilizatory ohrievace,kolisky,postielky....

lauricka
14. apr 2013

@smuhyta ahojky. Budes mat jesenne babatka, takze teplejsie oblecenie, vratane vrchych uz aj zimnych kombinez a fusakov do kocika. Na doma ich budes mavat asi v bodyckach, overalikoch, tenkych ciapockach a super su perinky za zavinutie babatiek. Flase Ti stacia na zaciatok 1ks pre jedno babo, potom uvidis, ci budes potrebovat viac.Urcite skus hlavne dojcit. Ale nestresuj sa, ak sa to nepodari, svet sa nezruti. Ide o to, kto Ti bude pomahat, ako skoro, neskoro sa narodia a ci budu mat rovnaky rezim (ale urcite im ho treba postupne rovnaky nastavit). Ak budu tie tety take horlive aj v pomahani s babatkami, ako v nakupovani, budes to mat urcite lepsie. Obycajne plienky nech nakupia, kolko chcu. Uvidis, ze vela plienok je vzdy dobre mat 😀 . Nielen na grckanie, utieranie, ale aj utieranie po kupani, umyvani ritiek, na prebalovak pod babo, atd. Lebo to je najlepsie, jemne, tenke a super saju. Uteraciky netreba, stacia plienky. Ak budes mat flase, tak aj sterilizator. Alebo si kup flase, ktore sa daju sterilizovat same bez sterilizatora a mas to. Ja by som pre istotu mala aj odsavacku a vtedy uz sterilizator bude dobry. Ale v porodniciach vedia pozicat odsvacku, ked nemas vlastnu. Postielky som mala v spalni a cez den mali kolisky v obyvacke, urcite sa zislo, takze to nech tety kludne kupia 🙂 . Vies, aby si si ich mohla aj premiestnovat, aj ich hupat...Jedno som mala kos na kolieskach a druhe bola koliska s prutenym kosom. A mne sa osvedcilo aj baby jojo. Urcite nepotrebujes prehnane vela veci, radsej len to zakladne a po narodeni deti operativne dokupis, co uvidis, ze potrebujes. Nic ti neutecie, neboj. Hocico ta zaujima, pytaj sa 🙂
http://www.babyjoe.ch/Schlafen-Relaxen/Haengema...

kajka39
14. apr 2013

@smuhyta - neviem ci ti budem vediet dobre poradit, ale z vlastnej skusenosti som mala na zaciatku rovnake nutkanie ako tvoje svagrine. V obchodoch je toho strasne vela, a hlavne krasnych a lakavych veciciek ktorym sa tazko oddolava.. Ja som si najskor vsetko len obzerala, pre radost som si kupila maximalne ponozticky a 2ks bodinka. Tazko odhadnut ake velke bambulky sa narodia a nechcem sa zbytocne zasobovat vecami co mozno nevyuzijem vobec. Uz teraz viem, ze minimalne 1-2mesiace budeme po porode v nemocnici a tu okrem plienok deticky nic nepotrebuju, pretoze vsetko dostavaju. Podla mna netreba toho kupovat vela a bezhlavo.
Snazim sa mat pripravene vecicky tak do 3 mesiacov od narodenia a pre predcasniatka. Este som sa dohodla s jednou pani ktora ma tiez jednovajecne predcasne narodene dievcatka, ze kupim od nej vsetky vecicky do 1roka. Jej deticky sa narodili prave v tomto obdobi, takze aj podla rocneho obdobia by to mohlo vyhovovat.7
Pripravila som si vopred a mam uz doma:
Kociarik za sebou zn: I candy /koli malemu vytahu, nakupom,k lekarovi
Kociarik vedla seba zn: bubleride indie twin /pohodlny velky, taky tereniak
Autosedacky-vajicka od 0-13mesiacov
Postielku /zatial jednu, taku vacsiu 70x140 cm /doplnky do postielky,hniezdo,oblievky...
Prebalovaci pult s vanickou /na kolieskach, aby som ho mohla presuvat podla potreby
Odsavacku
Plienky /len zaklad na kupanie, pod hlavicku
Flase /Tommy tippee ale len 2ks, neskor sa rozhodnem ci dokupim,podla spokojnosti..
Jednorazove plienky
Vlhcene obrusky /na skusku z roznych znaciek, aby sme zistili ktore budu vyhovovat
Zakladnu detsku kozmetiku /krem na ritku,olejcek, teplomer,...
Spacie vaky
Deky, zavinovacky / len po 1ks
Nejake tie vecicky celkom malicke, aby sme mali ked pojdeme z porodnice.

Urcite by ti lepsie vedeli poradit babenky ktore uz maju deticky dvojicky. Ja sa tiez dost brzdim v nakupovani, aby som nenakupila blbosti. Kedze som v nemocnici, tak vlastne ani nic nenakupujem. 😀 😀

kajka39
14. apr 2013

@lauricka super rady, aj pre mna uzitocne, dik 😉 😉
Hlavne podla rocneho obdobia, kedy sa deticky narodia treba nakupovat veci. Mam tiez niekolko snazivych kamaratok, ktore nakupili body a malicke tricka vsetko s kratkym rukavom, podla velkosti tak na 6-9 mesiacov kedy bude zima, u nas pod Tatrami uplne vhodne na to zimne obdobie!!!! 😒

lauricka
14. apr 2013

@kajka39 @smuhyta
jasne, vajicka treba, to je dobra poznamka a bumbleride mame tiez, odporucam 🙂
Prebalovaci pult na kolieskach mame a nedam na neho dopustit. Este je aj dost vysoky a dost velky, takze sa nemusim hrbit a 16 mesacne deti tam stale v pohode prebalim. Ma aj dve policky dolu na odkladanie veci. Vanicku sme mali zvlast kupenu, len kupit treba taku vacsiu, teraz je trend predavat take, ze o dva tyzdne je babu mala 😀
Flase Tommy Tippee super alebo Avent natural teraz maju tiez tie siroke. Vlhcene obrusky na doma na ritku netreba, len vodu a mydlo, ale na cestovanie, zaspinene ruky a pusy ano. Na zaciatok kozmetika na ritku mydlo a po kupani Excipial mlieko. Olej nie. Spacie vaky super, po 6 tyzdnoch cca, ked vyrastu z perinky/zavinovacky do takeho pol roka sa hodia. Deky ano, super. Postielky dve a dva monitory dychu a super je kolotoc nad postielku (nie hned, ale coskoro vyuzijete). Ale taky, aby zvieratka boli farebne a aby ich bolo zo spodu dobre vidno. Videla som aj taky, kde zvieratka mali mdle farby blede (to deti ani nevidia) a zo spodu im bolo vidno akurat brucha a nohy 😀 No nuda ako blazon 😀 . Malinke rozoznavaju ciernu a bielu dobre (syn miloval cierno-bielu kravicku) a potom zakladne: cervenu, zelenu, zltu, modru (ak si dobre pamatam?) Onedlho budu super aj hrazdicky nad babatko, kde su zavesene hracky. Hracie kresielka.

kajka39
14. apr 2013

Kolotoc nad postielku som dostala tiez, aj rozne plysaky na zavesenie a rozne zvieratka. Zatial som to neriesila, cakaju tieto vecicky na svoj cas v krabici. Postielku mam len jednu, ked som citala na nete vacsinou maminy dvojiciek odporucali jednu aspon na tie prve 3-4 mesiace, ci??? Monitor dychu aky mas, respektive aka znacka je dobra? Do kolkych mesiacov to vyuzijem? DIK 😉

zeina62
14. apr 2013

ahojte , chcela by som sa opytat na jednu vec, dnes som bola na kontrole u svojej doktorky a vravela mi ze medzi jednym dietatom a druhym je jeden tyzden rozdiel, zajtra budem 28 tt. ona vravela ze pri dvojickach to byva obcas ze nebezpecne je ked bude medzi nim rozdiel 2 tyzdnea viac. mate s tym niektora skusenosti? vahou medzi nimi neni velky rozdiel ta mensia ma okolo 870g a ta vacia okolo 960. napiste mi ak mate niektora s tym skusenosti

juliagregor
14. apr 2013

tehulky pozrite si aj www.dvojickovo.sk je tam vela rad, co vsetko treba...

griska11
14. apr 2013

@timmka ahoj no vážim ich pred kojenim a po kojeni tak viem cca koľko vypiju. A kašičku budes robit aku nemliecnu či mliečnu?

kajka39
14. apr 2013

@zeina62 moje bambulky maju velky vahovy aj velkostny rozdiel cca az 1kg. Ja asi nie som najlepsi priklad na porovnavanie.
Urcite zatial nestresuj, nech ta pozoruju castejsie, aj mnozstvo plodovej vody u oboch. Podla tabuliek by mali byt dvojicky rovnako velke,ale nie vzdy to plati. Uz ste pekny 28tt a podla mna nemas taky velky rozdiel. Dalsie meranie moze dopadnut zasa inac, a budes z toho este viac zmatena.
Cakas dvojvajecne alebo jednovajecne?

daliana
14. apr 2013

@zeina62 Ahoj 🙂 Aj medzi mojimi bol 1 týždeň rozdiel 🙂, tiež som nevedela čo to vlastne znamená a rovnako bol rozdiel váhový a veľkostný, tak ako u teba. Myslím, že sa nemáš čoho báť. Moji sa napriek tomu narodili s krásnymi mierami-obaja. Váha 3050g a 3040g., dĺžka 48 cm a 50 cm. Ten jeden týždeň rozdiel podľa všetkého veľa neznamená 🙂 😉

timmka
14. apr 2013

@griska11 laktacna mi povedala, ze mliecnu nemam teraz zo zaciatku davat a bez prichute mam zacat davat...., ze tym nepokazim nic, az o tyzden budeme mat 4 mesiace, tak az potom zacnem davat, pokusim sa a uvidime, zacala som brat tabletky costi, ked mi nepomozu, tak urcite to vyskusam

zeina62
14. apr 2013

@kajka39 ahoj cakam dvojvajecne, o dva tyzdne mi zase urobia meranie, tak dufam ze to bude lepsie. Inac teraz medzi nimi je asi iba necely 100 g rozdiel jedno ma 970ga druhe 880g.

zeina62
14. apr 2013

@daliana dakujem ti za odpoved, dufam ze to nebude nic vazne, ale som sa vyplasila riadne. Lebo doktorka mi povedala ze ked bude medzi nimi dvojtyzdnovy rozdiel vtedy to uz neni ok, tak dufam ze to nebude tak

griska11
14. apr 2013

@timmka tak len sa netrap, mne ked radila laktacna tak ma dost poplietla a dovtedy co mi fungovalo tak zrazu nefungovalo. Hlavne ziadne vycitky robis pre drobcov maximum a v podstate nekojis iba 4 mesiace ale 8 lebo tvoje telo produkuje pre dve🙂 takze to je pekny vykon🙂

ruth
15. apr 2013

Mne meranie dvojiciek robila len v 20. týždni, potom im uz len pocuvala srdiecka a raz urobila ultrazvuk. Tak ani neviem ako su na tom vahovo. Teraz vo stvtrtok nakolko som v 30. týždni ich asi pomeria, ale neviem ci ma taky ultrazvuk kde sa da zistit aj vaha bábätiek. Ale to rýchlo uteká, uz tahame 30. tyzden, zatial vsetko O.K., akurát cukor som mala vysoký, snad to v pohode dotiahneme aspon do toho 36. týždna bez potreby hospitalizacie.

janula18
15. apr 2013

@zeina62 my sme tiež mali pri meraní rozdiel medzi dvojkami. To je aj od toho aj ako sa pri sone deti mrvia a ako sa im to podarí odmerať. Ono je to nebezpečnejšie pri jednovaječných dvojkách ktoré majú jednu placentu, tak vtedy môže jedno zaostávať, ale pri dvojvaječných majú dve placenty tak každé si zoberie čo potrebuje, a a to neranie nie je až tak presné. Nám merali že budú ťakší, a pri narodení mali tak každí o cca 200g menej

zeina62
15. apr 2013

@ruth ten cukor aj mne skace, treba len obmedzit sladkosti a jest castejsie a take zdravsie jedla, hadam nam to vydri do stastneho konca. Ty beres aj dajake liek na ten cukor? Ci len dieta? Drzim ti palce

foryou25
15. apr 2013

@zeina62 ahoj ja mam tiez dvojvajecne dvojky, a narodili sa s rozdielom az 860g, a prave kvoli tomu mensiemu museli ist von uz v 32tt, lebo inak by to ten mensi neprezil, histologia placenty potvrdila ze bola od zaciatku na prd, dobre ho nevyzivovala, a preto sa narodil aj taky drobny. U nas zacal zaostavat mensi uz v 20tt o par dni no v 27tt to uz bolo rozdiel aj 2-3tyzdne

ruth
15. apr 2013

@zeina62
cukor mi merali v 28. týždni a tam mi vyskocil po vypiti tej cukrovej vody na 9,9. Potom som bola na ten podrobnejsi nalacno a po dvoch hodinach, nalacno som mala v poriadku a ten druhy vysledok neviem, ten mi povie az vo stvrtok doktorka, lebo tam mali poslat vysledky, ale sladke mi ide strasne na chut. Aj ja Ti drzim palce, normalne som si uz na to brucho zvykla akurat sa rychlo zadýcham a chcela by som toho tolko porobit....

zeina62
15. apr 2013

@foryou25 fu ha tak ty si to mala dost velky rozdiel,este chvala bohu ze ti na to prisli! A teraz mali je v pohode?

zeina62
15. apr 2013

@ruth neboj sa hadam to bude ok, a ked mas chut nieco na sladke, daj si nieco co neobsahuje cukor, dia vyrobky obcas a tak. Hlavne sa opatruj 🙂

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika009
15. apr 2013

@zeina62 ahoj, od kedy a ako casto ti meraju babatka? Ja chodim do poradne raz za mesiac a tam len vypocuje akciu srdiecok a to je vsetko ☹ Dakujem, drzkajte sa 🙂