Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

luciaf13
22. júl 2010

@heidy26 ja som rodila planovanou sekciou 37+6tt. - boli velkonocne sviatky a tak som prosikala nech je porod skor, bo by ma nechali aj dlhsie..........a sekcia pretoze prvy syncek bol sekciou a este aj jeden drobec bol opacne otoceny. V nemocke som bola tyzden pred porodom preistotu 😉 a na piaty den nas pustili domov, takze vsetko bude OK a nestresuj 😉

heidy26
23. júl 2010

@luciaf13 ahoj, vidim že maš taký malinky rozdiel medzi detičkami.... ako to zvladaš? je to určite náročne však???? lebo ja si tozatial neviem predstaviť 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , Jakubko nežiarli?

christie
23. júl 2010

@heidy26 ja idem na antolsku, k doktorovi Pavol Janac, uz teraz k nemu chodim

lucia.kl
23. júl 2010

@heidy26 ja som rodila v Ružinove nie na antolskej 🙂 a v pase mam len BA 🙂 detičky som mala na novorodeneckom a od tretieho dňa pri sebe 🙂

juliagregor
23. júl 2010

ahojte kočky,
kamarátka predáva dva kočíky po dvojčatkách, ktoré sa spájajú spojkami, kočíky sú vo veľmi dobrom stave, a nachádzajú sa v Cíferi, kto by mal záujem IP
Bambi Bumerang

juliagregor
23. júl 2010

aj tento kočík bude na predaj,..
http://www.detske-potreby.cz/baby-welt-ohio-twi...
vložné tašky, otočná strieška, super manipulácia, je v Cíferi...

luciaf13
23. júl 2010

@heidy26 zatial to zvladame vsetko s prehladom 😀 Kubko neziarli, teda aspon dufam, ale neprejavuje sa zatial 🙂 🙂 do skolky ho nevzali takze o to je to tazsie ale musime si poradit. Som zvedava ako to bude, ked chlapci zacnu lozit a chodit to este len bude veseloooo 😀 😀 😀

lucija272
25. júl 2010

Ahojte,
tak sa hlasime uz zo sveta 🙂 . Po dva a pol mesacnom pobyte v nemocnici sme sa 1.7.2010 narodili v 38tt a volame sa Barborka a Dominika. A mali sme aj pekne vahy - 2450 a 3170 gramov 🙂.
Vsetkym novym maminam gratulujem.
Len ma zaujima baby, ako ste to mali alebo mate s kojenim? Ja teda mlieko nic moc, stacilo by tak pre jedno, takze dokrmujeme, co je celkom sranda, najskor nakojit, potom dokrmit 🙂) mame veselo

juliagregor
25. júl 2010

@lucija272 gratulujem 🙂 🙂 🙂
tolko detičiek sa narodilo 🙂
kojenie, veľa tekutín, homeopatiká, ked dokojíš, skus si ešte odstriekať, aby si si zvýšila produkciu mliekať a prikladaj si ich častejšie... 😉

katrinb
25. júl 2010

@lucija272 mliecka ma kazda maminka dostatok pre babatka.....resp. cim castejsie budes na zaciatku prikladat, babiky si vytvoria tolko mliecka, kolko potrebuju. a casom sa to ustali. Jakojim obe baby naraz a vobec nemiebnim prestat.....a da sa touuuplne v pohodicke. halvne pozitivne mysli a ver, ze mozes kojit, lebo mozes. A mliecka naozaj neexistuje malo ..... iba ak ich neprikladas dostatocne casto. 😉 Drzim palceky aby si to cele zvladla....a gratulujem ku krasnym vaham

katrinb
26. júl 2010

tehulky, nahodila som opat nove vecicky na predaj v mojom bazari....pozrite si ich, ak mate zaujem

adjka
27. júl 2010

baby caute, iba tak narychlo ak by mal niekto zaujem o komplet sadu vsetkych veci pre dve dievcatka nech sa mi ozve na tel 0905231111, dam za dobru cenu, vsetko to dokopy stalo cely majland, vsetko znackove, mathercare, h und m, rakusko atd, od bodyciek kratkoruk , dlhoruk capicky ponosky, pancusky , dupacky, no vsetko vsetko, potrebujem sa zacat zbavovat lebo mam plny dom haraburd, tak najradsej by som to posunula niekomu kto caka dve dievcatka ako jeden velky balicek, veci su vsetky krasne poparovane, niektore ani nemali na sebe od uplne najmensej velkost ze do 2?3kg lebo im bola 5O velka,tych veci je tolko ze pomly anin prat nemusim,takze ak ma niektzo zaujem tak volajte a dohodneme na nejakej rozumnej cene...a inac baby su ok, uz maju dnes mesiac pribrali na 3,5 uz, kojim jak blazen, chuda som jak palica a mlieka mam pre desat deti...nechapem.....

katrinb
27. júl 2010

@adjka suuuper,. tesim sa, ze tak krasne rastiete a ze sa dari kojit........perfis. Zvladli ste najtazsi zaciatok. 🙂

janulqa07
28. júl 2010

Ahojte maminky tehulky...
dnes sme dosli domov, pustili nas po 6 dnoch, sme zdravucky, ja som uplne znicena, papanie mame strasne......
dlho ma drzali na posteli na vyzivach(mala som nejaky problem so stahovanim maternice) takze mliecko prislo neskoro a deti si rychlo zvykli na prikrm takze najprv kojime a potom dokrmujeme, k tomu sa snazim este odsavat a dokrmovat materskym, malicka si zvykla hlavne na flasu ani nie tak na to co je v nej, Tomasko nechce vobec sat takze bojujeme,
dufam ze si doma oddychnem a najdeme si system a zabehneme sa

@lucija272 blahozelam 😵 😵

tehulky drzte sa 😉

juliagregor
28. júl 2010

@janulqa07 gratulujem, že ste už doma a to ti dávali oxytoxín?
držkaj sa 😉 určite si nájdete systém..

janulqa07
28. júl 2010

@juliagregor netusim co ale po prvej sekcii som na druhy den stala a na treti krasne kojila, teraz ma drzali tri dni na posteli na vyzivach a mlieko bolo az vcera ☹ zajtra pipisem viac info teraz maly konecne zaspal tak utekam aj ja lebo odpadnem

juliagregor
28. júl 2010

@janulqa07 oddýchni si, nie som doma, tak som tu teraz menej ale kludne napíš,...ja sa isto ozvem, velké bruško a pri druhom tehu sa horšie sťahuje maternica, mne dávali také hnusné pichlavé injekcie 😠

bobicek5
28. júl 2010

@juliagregor tie hnusne injekcie asi boli oxytocin... Mne ich davali tiez, s tym, ze po kazdej sekcii ich davaju, kedze sa pri takomto porode nevyluci tolko hormonov na zvinutie maternice...

luciaf13
29. júl 2010

@janulqa07 ahojte a gratulujeme 🙂 🙂 drzte sa a snaz sa co najviac oddychovat aj ked sa to lahko hovori 😉

baby a mne nepichali ziadne injekcie na stahovanie maternice, este som sa na to dokiho pytala a on vravel, ze mne sa pekne maternica sama stahuje tak netreba a to som ani pri rpvom cisarkom nemala.

lucia.kl
29. júl 2010

@janulqa07 gratulujem k detičkam 🙂 🙂

janulqa07
29. júl 2010

dakujeme 😵
davali mi vsetko mozne a na druhy den po sekcii som mala este nejaky problem so stahovanim maternice, tak som sa pri lekarovi naplakala, nazbierala sa mi krv a musel ju vytlacit, vraj to robia este ked posobi anesteza no mne az na druhy den, ale ta bolest je vraj horsia nez porod a radsej by som sa dala este aj 5x rezat ako toto ☹
pomali nabiehame na system len je to trosku tazke ked papame aj mamkine aj umele a do toho trite velky papkacik chce mlieko stale ako deti takze sa len flastickami ohaname 🙂

timejkaa
29. júl 2010

Prepáčte za sprostú otázku, ale v ktorom týždni sa dá zistiť, že budú dvojičky?

macilaci
29. júl 2010

@timejkaa už okolo 7 tt sa to dá zistiť a potvrdia okolo 10 tt.

lucia.kl
29. júl 2010

@timejkaa mne to zistili na prvom utz v 5tt - bola som na pohotovosti koli slabemu krvaccaniu

christie
29. júl 2010

@timejkaa my sme mali gestacne vaky v 6tt a srdiecka v 7tt

luciaf13
30. júl 2010

@timejkaa nam zistili na prvom UZV v 6-7tt 🙂

lusinkaj
30. júl 2010

ahojte,poradite mi mamicky co uz mate doma dvojicky... 🙂
chcem si kupit odsavacku lebo urcite ju budem potrebovat...prosim vas aka je dobra rucna alebo elek.?dakujem

vierocka23
30. júl 2010

Ahojte mamicky ak niekto zhanate kociky pre dvojicky mam na predaj dva znacky chicco zo spojovkami vo velmi dobrom stave mozete si ich pozret na bazare vierocka 23 a je tam aj onich popisane.

juliagregor
30. júl 2010

@lusinkaj ahoj, ja som mala ručnu pákovú Avent a Medelu...Avent je lepšia ale Medela je o polovicu lacnejšia..elektrickú som skušala ale mne mlieko netieklo a kamoške ano, je to veľmi individuálne, popýtaj sa kamarátiek, čí by ti niektorá nepožičala, možno ju budeš potrebovať ozaj len týždeň...

janulqa07
30. júl 2010

@lusinkaj ja mam medelu a zatial staci

@juliagregor ako sa mate ? 😉