Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sisajojo
27. jún 2012

@janula18 jasne potesim sa 🙂 aj tak mam milion otazok ,co sa tyka dvojiciek

sisajojo
27. jún 2012

@zlatanka30 a odkial si zlatanka?

zlatanka30
27. jún 2012

@sisajojo ja byvam na severe

sisajojo
27. jún 2012

@zlatanka30 tak to ani nie tak daleko ja som zo zapotociek

janula18
27. jún 2012

@sisajojo a si aj na FC, je tam aj skupina dvojičky

zlatanka30
27. jún 2012

@sisajojo to nie 🙂

sisajojo
27. jún 2012

@janula18 nie neni pozriem to 😉

sisajojo
27. jún 2012

@janula18 je ich tam viac tych skupin ,aky je presny nazov

janula18
27. jún 2012

@sisajojo maminky dvojičiek. a ty si tam na FC pod akým menom? môžeš aj do ip

maklu
27. jún 2012

Ahojte predávam kočík baby jogger city select, ak by niekto mal záujem mám ho v bazáriku. dakujem a prajem všetkým čakateľkám veľa zdravíčka. 🙂 aj tým, ktoré sa už dočkali 😉

dataline
27. jún 2012

@klincek dakujem za povzbudenie 🙂

hiva
27. jún 2012

@silvinnka
@evusaa ahojte baby... v prvom rade gratulujem k zdravim drobcekom 🙂 ...mozem sa Vas spytat, co u vas viedlo k tomu, ze sa Vam dvojky narodili v 32 a 33 tt? ... bol porod nejak planovany alebo vas to z "nicoho nic" chytilo doma? ... ja u z zacinam pomaly stresovat.... uz by som bola najradsej, keby boli drobci s nami, lebo uz ledva sa hybem a posledne 2 dni mi drobci tak tlacia na zaludok, ze mam v kuse kyselinu a sem tam ma z toho chytia aj vracacky ☹ ... tak veru neviem, ako dlho to budeme schopny este potiahnut :-/ ... a este som sa chcela spytat, rodili ste spontanne alebo cisarsky?... a boli potom drobci aj v inkubatore?... ako dlho?... a ake mali miery pri porode? 🙂

evusaa
27. jún 2012

@hiva ahoj, ja som mala 32 tyzdnov uplne bezproblemove tehu az kym mi v noci, v klude pocas spanku nepraskla plodova voda a uz sa nedalo nic robit, rodila som cisarskym, drobci mali Adam 1340g a Zita 1680g mesiac boli v nemocnici najprv v Inkubatore na JIS potom na rizikovom kym sa naucili papat bez hadiciek a tak sme sli domov 🙂 chvalabohu vsetko dobre dopadlo a dnes mam doma uz 9 (7 korigovane ) mesacne zazraky ktore su zdrave, krasne a sikovne. Drzim palce aby vsetko dopre dopadlo a coskoro si sa tesila zo svojich deticiek 😉 pekny den

pistaciaa
27. jún 2012

@hiva dakujem pozrela som si 🙂, no pojdeme sa snad pozriet do Mocenku a uvidime, vy ste sa tam objednavali?

evakva
27. jún 2012

Vcera som bola u lekarky a na ultrazvuku boli dve dutinky. Vo vacsej srdiecko a druha ovela mensia. Môzu z toho byt dojcata? Mali ste podobny zaciatok?

hiva
27. jún 2012

@pistaciaa ... my sme sa tam objednali ... jeden vikend robili taku akciu... vystavu.... tak ste tam boli objednani na sobotu o 15:00 😉 ... ono je asi lepsie sa objednat, lebo teda ta predajna je dost maly priestor a maju tam vsetky kociky, takze je idealne, ak ste tam samy.... lebo si neviem predstavit, ze by sa tam motali 2-3 pary naraz 😉

hiva
27. jún 2012

@evusaa fuuuuha... tak to bol asi riadny sok takto v noci nahle zistit ☹ ... ale teda hlavne ze vsetko nakoniec dopadlo dobre a stastne 🙂 ... ten mesiac kym boli v nemocnici drobci bol asi na psychiku dost tazky, co? to si za nimi chodila denne?... a ako to bolo potom s kojenim?... alebo si nekojila vobec? ... ale tak zas na druhej strane aspon si sa trosku zregenerovala po cisarskom kym ti drobcov dali domov, nie? 🙂 ... a este otazka... kde si rodila?

@evakva... ahoj.. neviem ti povedat... u nas boli dutinky rovnake hned na zaciatku 😉... ale tak my sme po umelom, takze tam to inak asi ani nemoze byt 😉 ... ale tak drzim palce nech su to dvojky 🙂

petra93
27. jún 2012

@hiva vydrz aspon do 36 tyzdna, mne v 36tom odtiekla voda, isla som cisarskym, baby mali 2400 a 46cm a 2200 a 44cm, neboli vobec v inkubatore a su zdravucke. Aj ked aj ja som uz mala dost, strasne ma tlacili a nevladala som chodit. Drzim palce nech to dobre dopadne.

hiva
27. jún 2012

@petra93 dik Peti... no ja by som rada vydrzala, len uvidime, ako to nakoniec dopane.... uz mesiac som otvorena na jeden prst a teraz k tomu este ten tlak na zaludok.... a uz asi od 20 tt mam syndrom kalpalneho tunela na oboch rukach, neviem ani pohnut zapastiami a palcami a v tomto stadiu sa mi to tusim zhorsuje zo dna na den :-/... ale tak jasne, ze sa budem snazit tahat co najdalej 🙂

petra93
27. jún 2012

@hiva aj ja som bola dlho otvorena na jeden prst, potom som si isla zajednat termin do rizikovej poradne a cakala som tam 4,5 hodiny a bolo to zbytocne, do rana mi odtiekla voda. Ale aspon sme to dobre dotiahli. 😉 Drz sa.

evusaa
27. jún 2012

@hiva rodila som na Antolskej v BA a ano denne sme chodili za malymi a nosili im tu trosku mliecka co som bola schopna odsat, nekojila som vobec ( boli malicki a nevedeli sa prisat ) 6 tyzdnov sa mi podarilo odsavat ale potom im to uz nestacilo a mala som malicko mlieka tak som to vzdala. Ano zo zaciatku je to sok z takejto situacie, kym su deti v nemocke tak je to velmi narocne zistujes za jazdy co a ako, pretoze u tychto deticiek je zaciatok uuuplne iny a ovela narocnejsi. Ale tak ty uz si 34 este tyzden a uz je to uplne bez problemov 😉

evakva
27. jún 2012

@hiva Nam sa to takto podarilo prirodzene. Uvidime, co z toho bude. verim, ze aspon to jedno.

saxana
27. jún 2012

Ahoj Sisa, neviem ci si este pamatas z temy z UK? Cakas dvojicky? Vypada, ze ano ked si v tejto teme, ze? I ked ja musim povedat, ze tiez uz moc casu netravim na MK 🙂

silvinnka
27. jún 2012

@hiva ahoj,ja som pred porodom lezala cez dvamesiace v kuse v nemocncici....skoro som porodila v 25tt ,zacali mi kontrakcie....4dni pred porodom,ktory nebol planovany,mi zacali zlyhavat oblicky....a den na to ma chytili silne oblickove koliky,nastastie mi pomohli infuze(to bolo v pondelok a v utorok) vo stvrtok som mala opat koliku,poobede ked som spala,praskla mi plodovka a rozbehol sa porod....monitor bol zly,´takze hned ma zacali pripravovat na sekciu...deti mali 46 cm a 2020 gramov a 41 cm a 2100gramov....ta lahsia bola na jis-ke 3 dni a Emka na patolog. novorodencoch,ta previezli aj jej sestricku a o dva tyzdne sme isli domov,zdravi a silni 🙂)baby krasne priberaju a rastu,robia nam radost...

evusaa
28. jún 2012

@silvinnka blahozelam, uzivajte si deticky 😉 tak to su krasne vahy na 33tt

elapp
28. jún 2012

ahojte maminky. Kolkokrat, resp. pri akych prilezitostiach pouzivate na kociku tzv "tretiu kombinaciu" - vajicko. Ja byvam v centre mesta, vsade dojdem pesi, aj po lekaroch, tak sa zamyslam, ci by nestacil kocik sportak a vanicka. Do auta nejaka autosedacka, ale mozno by som uprednostnila nejaku univerzalnejsiu, s tym vajickom sa nejako neviem stotoznit 🙂 ake mate skusenosti ?

sisajojo
28. jún 2012

@saxana ano pamatam 🙂 ako sa mas?este si v u.k?

jujulinka
28. jún 2012

@elapp Ahoj, ja rozmyslam podobne ako ty. Ja asi vajicka nebudem kupovat, lebo ich podedim, sice kazde bude ine, no na kocik mi nebudu urcite sediet, ale hovorim si, ze bude zima, cize ich supnem do vaniciek a potom prejdeme do sportakov. nepotrebujem mat vajicka priamo na kocik, to je v zima akurat do obchodnych centier 😀 😀 😀

hiva
28. jún 2012

@silvinnka no tak to je super paradicka, ze napriek takemu dramatickemu priebehu to nakoneic takto super dopadlo 🙂... male mali fakt super vahu ... a ani ste dlho neboli v nemocke 🙂... ja som prave dnes 33tt a 1 den, tak uvidime, ako to cele dopadne....v pondelok mam poradnu a prve monitory, tak uvidime.... ale rada by som poprosila lekara, ze ci by si ma uz nestiahol do nemocnice.... lebo doma mam len same strsy.... ja som v TT a rodit chcem u svojho doktora v Blave, takze stresujem, ze ak to nahle pride, ako sa do Blavy dostanem .... tak uvidim, co mi na to v pondelok povie 🙂

hiva
28. jún 2012

@jujulinka my berieme celu trojkombinaciu... vajicka mienim vyuzivat vsade mimo nasho mesta... rodicov aj segru mam z nieho mesta, takze k nim sa budeme presuvat autom a tak budeme prevazat len podvozok kocika a vajicka ako autosedacky.... my nasich navstevujeme dost casto, niekedy aj na cely vikend, a prave tam budeme vyuzivat vajicka 🙂