Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
30. apr 2011

@simonessa Jaj tak ty si uz takto ? 😉 a koľko maju g? No ja mám krcek 1,5 čiže ako som spomínala uz asi ostanem tu no a kedže si na centimetre otvorená tak ten krcok je uz asi tiež game over ;) obdivujem ale dr že nie si preventívne hospitalzovana 😉

margaretka3
30. apr 2011

@dana_l Aj my sme doplanovali 🙂

mamoka4
30. apr 2011

@janette77 Ahoj, tak vidím, že s mužíčkom to máte pekne podelené. Ale to sa asi dá, len ked nekojíš... Ja už posledné dni padám od úúúnavy, terazto akosi na mna prislo. ☹ Ale teším sa, že už 8 týž. sa úspešne kojíme...a Stellinka a Laurinka nepoznajú okrem mamink´ho cici 😅 nič iné. 😉 Myslela somsi, že skôr nabehnem na lepší režim, ale kedže noci máme rozne od vstavania 1x až po 6-8 x za noc...som ráno rôzne zlomená...a konečne sa rozhýbem cca 9,30 h. ☹ , potom obed, upratovat a poobede už čakaám syna zo školy a beží podcérku a žiadny oddych poobede, lebo baby sú rôzne hore. Ale sú zlatučké, zdravé, krásne priberajú a nádherne sa začínajú usmievať.... 🙂 A to je na nezaplatenie!

ika00
30. apr 2011

Ahojte, bola som vsera na kontrole. Krcok sa mi skratil na 2,6 cm. Dr. ma poslal na CTG, vraj nameralo 1 kontrakciu. Spravil prietoky (za 15 EUR ) a pozrel drobcov. Maju cca 1750 a 1900g. Uz niekolko dni sa necitim celkom OK. Tak som sa aj trochu prelakla. Prisiel dedo, tak od vcera polihujem. Ale vobec mi to nerobi dobre, boli ma z toho cely chbat. ach, ake skvele su v tehotenstve prechadzky. Naozaj najlepsi pohyb.
V utorok idem na kontrolne CTG, A po 34.tt ma posle do porodnice.

ika00
30. apr 2011

Uz mam nachystanu tasku/kufor do porodnice, iba nad jednou vecou rozmyslam. Kedy mam vysterilizovat odsavacku a dudliky? Na jednej strane by som to chcela mat komplet, na strane druhej sa mi to zda skoro. Ze by to stratilo ucinok. Ako ste to riesili vy?

janette77
30. apr 2011

@dana_l ja som to s dokym neriesila, lebo ja som nemala nic viditelne, co by som mu mohla okomentovat. Mna len do zjasenia svrbelo takmer cele telo a bola som vazne zufala. Nepomahali vysokohydratacne, ani protialergenne kremy, ani Excipial hydratacny...nic a ja som uz v zufalstve skusila aj ladoveho medveda, ten modry ICE krem...NIC, NIC, NIC, len prestat byt tehotna ... vlastne este aj mesiac po porode som sa osivala. No hroza. To by som uz veru nerada zazila.

janette77
30. apr 2011

@mamoka4 🙂) aj nasi sa uz vo velkom smejkaju, je to uz uplne ine ako v zaciatkoch, vsak? Aj tie nocne vstavania u nas uz beriem omnoho lepsie, pretoze tolko srandy je s nimi, aj ked teda sa snazim v zmysle nocneho rezime velmi sa drobcom neprihovarat, ale ked oni sa tak jasuju, otvaraju tie ustocka ako vrabceky, venuju mi usmev a uz aj co-to podzavocu. No zjedla by som ich! 🙂
Je fajn, ze kojis, len tak dalej!! 🙂

janette77
30. apr 2011

@ika00 Ahoj, ak to chces mat uplne tip-top, myslim, ze aj v porodke maju sterilizator. Aspon v tej nasej (BA Kramare) mali a sami mi tuto sluzbu navrhli.... Drzim palceky!

schaja
1. máj 2011

@mamoka4 waw obdivujem ta - zvladat 4 deti a z toho 2 dvojicky - klobuk dolu - a este mas cas aj net 🙂 - ja by som asi nevladala ani pocitac zapnut. a krmis deti naraz alebo jedno po druhom? ja by som tiez velmi rada kojila ale neviem ako to budem zvladat - uvidi sa 🙂

schaja
1. máj 2011

baby mate niektora skusenoti s tymito kocikmi, alebo co si o nich myslite? ja sa neviem rozhodnut ☹ten Adbor ma asi otocne kolieska ale nie som si ista. budem rada za kazdy nazor 😉

http://cgi.ebay.co.uk/ADBOR-DUO-Twin-Combo-Pram...
alebo
http://cgi.ebay.co.uk/BABY-DOUBLE-TWINSTAR-PRAM...

lucia.kl
1. máj 2011

@schaja ten prvý na ktorý si dala link má určite otočné predné kolesá je to vidno na tom obrázku, vaničky a športovú časť si môžeš preklikávať v smere aj proti smeru jazdy. ten druhý má pevné obe kolesá lebo sa mu prehadzuje rúčka keď chceš ísť s kočíkom od seba - aby deti videli.
z hladiska ovládania je lepší ten abdor.
jediné na čo by som sa popýtala báb, je ich názor na to sedenie hned vedľa seba bez predelu, ja mám medzi sedadlami ešte tyčku a aj striešky má každá samostatne...
toto je môj: http://www.semwa.sk/kocik-pre-dvojicky-roadster... ale ja mám ešte spred troch rokov, teraz sú inak prepracované...

juliagregor
1. máj 2011

@schaja skus ešte pohladať, obidva su velmi ťažké a za tie penieze zoženieš lepšie ...taký som mala aj ja...ale za 100 E od kamošky...nový by som nekupovala

juliagregor
1. máj 2011

@schaja taký kočík si kup jazdený pre mimi na zimu a potom dobrý šporťák...oni sa zo športovej časti ťažko ovládaju, maju uplne inde ťažisko....

vivian2
1. máj 2011

@schaja Ahoj. Ja som tiez zhanala teraz kocik a nakoniec som sa rozhodla pre ABC Zoom desing....sedenie nie je vedla seba ale za sebou. Mne sa to zda praktickejsie a hlavne kocik je uzsi a vojdes s nim kde potrebujes. Da sa nan nakliknut autosedacka a sportova cast v oboch smeroch jazdy. Nekupovala som ho novy, ale od jejdne baby co ho ma po svojich detoch. Komplet aj s autosedackami novy vyjde na 1000 eur. Ja som ho kupila za 400.

vivian2
1. máj 2011

Inak baby, od ktoreho tyzdna ste sa zacali citit tak horsie? Lebo na mna to teraz tak pomaly prichadza. Moc uz toho neprejdem, vsetko ma picha a tlaci, brucho mi ide roztrhnut a zacinam byt uz uplne nemohucna....a to mam minimalne 10 tyzdnov pred sebou. Taketo pocity som pri prvom jednoickovom tehotenstve mala posledne 2 tyzdne pred porodom.

linduska2
1. máj 2011

ahojte kocky chcem sa Vas spytat ako sa mera krcok maternice.Moj lekar mi len povie ze dobre drzi a to je vsetko kolko ma cm nikdy nevravi 😉

margaretka3
1. máj 2011

@vivian2 Vivian ja tiež cítim rozdiel ako pri jedno tehu, som unavená a dosť mi tvrdne bruško, čo som pred tým nepoznala a ako keby mi išli baba zo spodu vypadnuť. Len by som polihovala, no čo už treba vydržať 🙂

vivian2
1. máj 2011

@margaretka3 No vsak co nam ine ostava 🙂)) Len ja som dost akcna a stale v pohybe a teraz sa mi neda, tak som z toho dost nestastna. Polihovat ma nebavi, ale asi budem musiet. Pozeram, ze ty budes mat 4 deti🙂)) Tak to budete mat riadne veselo 🙂))

vivian2
1. máj 2011

@linduska2 Mne moja doktorka meria krcok vnutornym ultrazvukom.

wera
1. máj 2011

@vivian2 moja ja som sa celé tehu cítila strašne zle, mala som prísny kľudový režim a ledva som prešla pár krokov po byte lebo som mala strašné závrate ale teraz keď sa už môžem pohybovať tak sa fakt cítim super 🙂
cez deň trochu bruško tvrdne, ale to keď idem na nejakú malú prechádzku... naozaj sa necítim ako dvojtehuľka 🙂
jedine snáď v noci keď sa obraciam z jedného boku na druhý, na to by som potrebovala už asi žeriav 😀

wera
1. máj 2011

@linduska2 mne tiež doki meral dĺžku krčku vnútorným utz, ale iba raz a to už bolo pred pár týždňami.... keď idem k nemu na poradňu tak mi iba vždy povie že ešte drží dobre.... teda naposledy mi povedal že už začína mäkknúť...

wera
1. máj 2011

@linduska2 teda ešte som chcela že ani v nemocke mi doki krčok nekontroloval utz... iba skúsil klasika odspodu či drží.... 😅 ...uvidíme aké vyšetrenia mi budú robiť v nemocke teraz vo štvrtok...
prijala by som keby mi urobili monitor, nech viem že je všetko okey 🙂

wera
1. máj 2011

dvojmamuľky mám otázočku, ako dlho pred pôrodom Vám kleslo bruško? mne kleslo minulý víkend, tak by som možno odhadom chcela vedieť koľko mi ešte ostáva času 😀

linduska2
1. máj 2011

vivian2@margaretka3 dakujem.tak to som nevedela mne ho moj doktor nikdy nemeral.no nechapem ☹
ahojte kocky ja neviem obsediet zatial mi to telo dovoli vcera sme boli na hodoch v Svatom Jure a potom v Raci v brendone kupit zabkam uteraciky a podlozku do vanicky .vecer som mala clenky ako stromy mala by som zmiernit tempo 🙂 drzkajte sa 🙂

linduska2
1. máj 2011

@wera dakujem.mne tak isto povie ze drzi a to je vsetko 😅 ja idem k doktorovi vo stvrtok aj ja by som chcela ist na monitor ci je vsetko ok.dame si vediet ako sme dopadli 😉

ika00
1. máj 2011

@vivian2 ja som sa zacala citit horsie ako som presla do 7. mesiaca (cca v tom 28. tyzdni). Dost vela urobila aj psychyka, strach z predcasneho porodu a tak ... toto som si uz v hlave upratala. Ale aj tak sa po fyzickej stranke citim inak ako ked som cakala jedno. Som viac unavena a ufucana. Predsa je to vacsia zataz. Ale vydrzime. Skus po troche oddychovat.

simonessa
1. máj 2011

@andysok vobec nie som hospitalizovana a ani ma tam nechcu... normalne ma poslali domov ale sak tak asi vedia...sice ja doktorom moc neverim ...no ale zasa radsej budem cakat doma ako v nemocnici ale zasa sa bojim aby sa nieco nestalo alebo nezanedbalo...no ale verim ze bude vsetko ok...aj vy sa drzte drzim palce...ja uvidim v utorok idem na poradnu ale to uz sa dr opytam ci uz ma nevyvolaju alebo co...:D pekny den prajem

linduska2
1. máj 2011

@simonessa neboj vsetko dobre dopadne 🙂 musime byt silne 🙂 🙂 🙂

andysok
1. máj 2011

Dievčatá kupujete váhu pre novorodencata?

linduska2
1. máj 2011

@andysok mi zatial nie, ale rozmyslame nad nou ci kupit alebo nie?