Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
19. sep 2011

@nana80 ja som rodila prirodzene a mám len dobré spomienky - tie zlé som asi vymazala 😀, ale dalo sa to zvládnuť, najťažšie boli kontrakcie - ale to je asi jedno či čakám dve alebo jedno bábo, jedno bábo mi museli vyťahovať vákuovou pumpou ale druhé už išlo pekne samo...

lucia.kl
19. sep 2011

@smejko ja deti neuspávam, dám do positelok a nechám tak, mne totiž nikdy nevrieskali tak, aby som tam musela ísť, a niekedy stačilo len pohlatkať, keď sa s krikom zobudili...
doma sme sa hrávali v tom veku na hracej podložke, trénovali sme ležanie na brušku a prevracanie, prípadne hrazdičky - dlho nevydržali a väčšinu dňa prespali.. a ja som chodila von stále aj keď pršalo a mrzlo, len počas silného vetra nie, lebo to sa ani kočík nedal tlačiť...
krmila som na posteli a pod nimi stočený vankúš, ale bolo to na dve veci, tak som robila polievky a tie pili z flaše a v 6m išli rovno do stoličiek...
kaše aj polievky sme pili z via fliaš s nadrstavcom na dudel - variabilný dudel od aventu - ako sa natočí, taká veľká dierka je...
a na dasienka sa najlepšie osvedčila ústna voda - listerin alebo kloktadlo tantum verde... géliky nezaberajú...

betina1984
19. sep 2011

@lucia.kl ja viem, ale najradšej by som prirodzene rodila. AJ malú som mala prirodzene a úplne rýchlo som sa z toho spamätala. Neviem, či po cisárskom by to šlo tak rýchlo.

nana80
19. sep 2011

@lucia.kl dakujem za odpoved ja som tiež predtym rodila iba prirodzene ale stoho posledneho porodu mam take strasne zle spomienky že mam strach stohto

smejko
19. sep 2011

@zuzika30 tak tak, navod na pouzitie ... pripadam si totalne neschopna ☹

smejko
19. sep 2011

@lucia.kl @zuzuliatko12 @parvitas @zuzika30 - najhorsie je ze moji cez den skoro vobec nespia ☹ ak zaspia, tak vzdy po strasnom kriku a nekonecnom procese uspavania a to spia tak max 1/2 hodinku ☹ najradsej sa nosia, ale oboch na rukach neunesiem, takze ich striedam na rukach a tym padom jeden vzdy vrieska ☹ bavime sa na hracej deke s hrazdickou, na lehatku alebo len tak sa prevaluju a robime na seba grimasy, ale to je furt malo ☹ do kocika s nimi ist nemozem, pretoze v nom odmietaju byt. AK obaja nespia, tak nemozem ist nikam,pretoze ak nespia, vydrzia v kociku tak max 5 minut a potom zas vreskot 😠 obvykle to dopadne tak, ze jeden sa vezie a druhy sa nosi na rukach. Z toho co tu citam mam pocit, ze vsetky vase deticky su poslusne a tito moji su taki mali diablici.... 😠 Uz sa tesim kedy zacnu sediet, snad to potom bude lahsie....Snazim sa byt pokojna, ale su chvile, kedy uz nevladzem ....

lucia.kl
19. sep 2011

@smejko aj my sme mali obdobie, keď mi Nicolka nechcela byť v kočíku a tak som ju nosila v šatke vonku a Alex bola pekne v kočíku... ono to prejde, neboj...

parvitas
19. sep 2011

@lucia.kl veď som bola prekvapená, že som ich cítila skôr... ale fakt to bolo doslova kopnutie, asi ako sa posúvali... potom jemne tuk-tuk. ale toto odmlčanie ma fakt vyvádza z miery. stále si hovorím, že to bude ok, že sú ešte dosť malá, takže sa nemusia stále hýbať tak, že ich budem cítiť...

amelia17
19. sep 2011

@sysula11 ufff, tak s tym ti nepomozem... myslim si, ze Bioparox je v pohode, lebo je to lokalne antibiotikum, porad sa radsej v lekarni alebo s dalsim lekarom

diddika
19. sep 2011

@smejko ahoj, velmi sem neprispievam, ale citam vas obcas...tiez mam dvojicky a uplne ta chapem, co prezivas, toto iste aj my mame za sebou, moji chalani boli presne taki isti...len by sa nosili na rukach (vdaka pribuzenstvu si na to pekne zvykli ) a kocik, to bol pre nich najvacsi nepriatel. ist s nimi von bola moja najstresovejsia cast dna 😝 , tiez revali na striedacku a jeden sa niesol na rukach, az ked sme presli do sportaku, tak sa to zlepsilo, ked zacali viac vnimat a sledovat okolie..ale este aj teraz ich chytia obcas take vreskoty a tiez spia cez den menej a menej a samozrejme na stiedacku...jeden zaspi a druhy je v tom momente hore..nezahraju sa sami viac ako 5 min, v kuse potrebuju spolocnost...takze nie si sama, co mas takych diablikov 😀

smejko
20. sep 2011

@diddika uff, odlahlo mi, ze nie som sama. Teda, nie ze by som Tebe alebo niekomu inemu zelala nieco zle, ale vcera som mala totalnu depku z toho, ze som zla mama, uz som nevladala. Ale dnes je zas trosku lepsie 😉 Dakujem moc vsetkym za pomoc a podporu, dakujem ze vas mam 🙂

slivocka
20. sep 2011

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Naši drobci uz asi treti den nevedia vecer zaspat. cez den kojim a krasne spinkaju aj 3-4 hodinky, ale pride večer 10 hodin a koniec, dam im Nutrilon lebo vecer citim ze uz mam prazdne prsia a tahaju a nič. Nevedia zaspat , do druhej v noci ich nevieme uspat. tym padom ani my nespime 😒 Neviem v čom je chyba, či im škodi ten nutrilon, ale takto to robime uz od kedy sme doma a nebol problem. ☹ Kolko davat ml nutrilonu ako jednu davku? davali sme 60tku a včera sme dali 90tku a zjedli no i tak nespali ☹

lucia.kl
20. sep 2011

@slivocka je docela možné, že im začali koliky z mliečka, my sme to mali asi do 2,5mesiaca a boli to revy večer od cca 18 do 23hodiny - skús im dávať do toho nutrilonu sab simplex alebo espumisan L - niečo na prdenie... kludne to môže byť z toho UM

slivocka
20. sep 2011

@lucia.kl aj som si myslela , lebo sa pučia až su červení , chudatka moje. dakujem za radu, opytam v lekarni čo mi daju 😉

lucia.kl
20. sep 2011

@slivocka no keď sa pučia, tak to bude vetrami.. inak ten sab simplex sa dá aj na predpis a tak stojí len 1€ a tiež je super rektálna rúrka... tiež predávajú v lekárnii... s toho sa super prdí...

mamoka4
20. sep 2011

@lucia.kl
@smejko Aojte, ani ja baby neuspávam, nakojím a oni same zaspia. My ma epresný rezim, o 11 na obed baby zaspavaju a po 1 a pol hodinke sa zobudia, obed...sme vonku a zase spia....ale da sa. A poobede ich zabavia moji velkáči. 🙂 Skús ic čo najmenej nosit na rukac, to som ja nedovolila, ani ked u nas boli navstevy, lebo ked vsetci odidu na deti som sama a neviem kto by ich obe nosil.

Na zubky odporucam len chladivý el na zubky z lekárne, chladivé kusátka, a veľa veľa trpezlivosti, ale nie LISTERIN, je v nom clorid zinočnatý a može sa použivať az od 12 r.

lucia.kl
20. sep 2011

@mamoka4 no a ten listerin je jediné čo u nás na zuby zaberá, ale tak max za mesiac použijem, čo ten chlorid robí???

mamoka4
20. sep 2011

@lucia.kl to presne neviem, nie so chemička, ale naša zubárka mi zakázala používať pre deti /6 a 9 r./ Listerin + keed som bola teotná....a je to písané i na letáku. http://www.rod.sk/dentalna-hygiena-listerine/

ika00
20. sep 2011

@sysula11 doki urcite vie co robi. Ja som tiez uzivala.

ika00
20. sep 2011

Ahojte, dnes sa velmi tesiiiiiiiim. Objednali sme parny varic Avent a prisiel. Tak prikrmi mozu zacat 😀

@smejko Starsiu som krmila v plastovej stolicke - polohovatelnej. Teraz sme dokupili druhu. Rv nej sedela cca 2,5 roka. S manzelom sme sa snazili vzdy stolovat spolu od utleho veku. Dufam, ze aj dvojicky budu mat dobre navyky.

smejko
20. sep 2011

@slivocka mne pomohol viac espumisal L, sab simplex robil mojim malym zle, ale ved vyskusaj, kazdy nejako inak reaguje. Nech vam to rychlo prejde.

marcelina27
20. sep 2011

@slivocka ja som dávala dcérke Infacol. Veľmi nám to pomáhalo pri nadúvaní.

akvetinka
21. sep 2011

ahojte baby, chcem Vas poprosit o radu, co vsetko potrebujem pre dvojcata, ktore sa narodia v polke decembra? Moje prve dieta (15mes) sa narodilo v lete, takze rozmyslam co vsetko mi treba na zimne babatka. Je to ho pomerne dost co treba kedze budu dve, tak by som nerada kupovala veci, ktore nebudu treba. Iste mate skusenosti, poradte prosim.

rosinka
21. sep 2011

@akvetinka no teda moje dvojčatká sa narodili v lete, ale moja prvá sa narodila v zime a na viac som mala len fusak do kočiara, hrubú čapičku a overal. pod overal som ju normálne obliekala, najskôr teda dupačky a potom normálne oblečenie. malú som dala do zavinovačky, potom do fusaku naň deku a nánožník a veselo sme behali po vonku.

meusicka
21. sep 2011

ahojte baby.... mate niektora skusenost s kocikom Baby Jogger Citi mini??? vcera som ho videla v sportovej verzii na predajni a celkom sa mi pacil, ale vanicky nemali. neviem ako by vyhovoval pre deticky narodene v zime? ake velke su vanicky a ci vobec sa to da pouzit v zime na snehu? mate to niektora? sa mi pacil lebo je dost lahucky a my musime vela schodov slapat a nosit. paradte ak viete, uz som z tych dvojickovskych kocikov zufala 😝 nikde nic nazivo nemaju, vsade len cez net 😖 diky za kazdu odpoved 🙂

juliagregor
21. sep 2011

@meusicka ahoj, ak si na FB, nájdi si skupinu maminy dvojičiek...uvidíš len názov a napíš zakladatelke, alebo niektorej z nás, čo tu chodíme 😀 nech ťa tam pustíme...su tam dievčatá, kt. ho maju... 😉

vanilka1802
21. sep 2011

Ahojte babulky, predavam vecičky po našich dvojkach - chlapcoch, tak ak mate zaujem nakuknite ku mne do bazara.

dana_l
22. sep 2011

dnes sme boli u detskeho. mathias pribral za tyzden 200g, ma 2.99kg a mia pribrala 180g a vazi 2.71kg. doktor bol velmi spokojmy.
kojim. pijem feniklovy caj - dakujem babe ktora to tu spomenula a ziadne problemy s bruskami. deti vela spinkaju a krasne papaju.
mia predvcerom prespala od 1am do 7am. dnes mathias taha - spi uz od 3pm, teraz je 10pm. raz som ho v spanku nakrmila

matelko1
22. sep 2011

ahojte..
@akvetinka tak mne sa narodili koncom januara do -25 stupnov a neviem ci budes pouzivat perinku,alebo nie,ale ja som pouzivala,takze do perinky som lahko obliekla a to len kosielky .....vela toho na oblecenie som nemala,....kosielky,dupaky,ciapocky,ponozky....a ked sme sli von tak som ich riadne zababusila este dekou som ich prykrila,a sup do fusaku....potom si priebezne budes kupovat....vela ti fakt netreba,deti rychlo rastu....