Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
6. nov 2011

@parvitas mojej spánok ani nechýba. Ona je ako na elektrike ešte o 20.00. Ale keď cez deň nespí, spí horšie v noci. Ale v škôlke spinká, keď vidí, že idú ostatné deti, ide aj ona. Ale doma ani za svet. Iba ak tak, keď ideme v aute, že zaspí.

parvitas
6. nov 2011

@betina1984 aha. tak to sa mam na co tesit 🙂 a auto je fajn uspavaci prostriedok. to aj u nas plati...
inak, ked cez obed nezaspi, tak potom spi 12-13 hodin v kuse v noci, bez zobudenia.

betina1984
6. nov 2011

@parvitas nehrozí. U nás max. od 20.00 do 5.30, no dnes to bolo do 6.30. A bola taká nekľudná, aj má kašlík trochu a stekajú jej hlieny. Inak keď spí v škôlke, zaspí okolo 20.15, niekedy sa vypýta cikať v noci a spí do tej 5.45. Nám stačí tých 9-9,5 hodiny.

meusicka
6. nov 2011

@dzu blahozelame, prajeme vela zdravicka 🙂

meusicka
6. nov 2011

@parvitas ahoj, nasa mala tiez mala obdobie ked nechcela spat. sme sa vela prevela rozpravali, ze kto vsetko spi, vymenovali snad vsetky deticky z okolia a pribuzenstvo. na nete som nasla rozpravku o ovecke Timmy, kde je v skolke a kym ostatne zvieratka spia, tak on nechce. a nakoniec ked zaspi, tak uz je prave cas na vstavanie. krasne je tam ukazane ako sa potom Timmy nevie hrat so zvieratkami, lebo je unaveny a nevyspaty. tak som jej to par krat pustila a potom ked trebalo ist spat, tak sme si rozoberali toho Timmyho, ze ako nevladal a ze ona tiez potom bude taka unavena. a nejak to fungovalo. 😀 drzim palce, ved kym ona oddychuje aj ty mozes 🙂

parvitas
6. nov 2011

@meusicka to skusime, z rozpravok mala dokaze absorbovat velmi vela...
@betina1984 ale predsalen je o rok starsia... tak mozno je to aj tym...

mamoka4
6. nov 2011

@dzu GRatulujem k dievčatkám!!! 🙂 A želám veľa veľa mliečka! Držte sa! 😉

betina1984
7. nov 2011

@parvitas ale ona tak od malinka spinkáva. Nikdy sme nespali dlhšie ako do 7.00... Ale zase sme naučené, že padne 20.00 a ide sa do postele. Žiadne ponocovanie...

dana_l
8. nov 2011

@dzu gratulujem k dievcatkam a prajem vela mliecka a pohody

betina1984
8. nov 2011

Ahojky. No, včera sme boli na prietokoch. Tie máme v poriadku. A čo je najlepšie, chlapček sa nám otočil dolu hlavičkou...🙂. Už som strácala nádej, že by sa ešte otočil, aj gyndoš mi povedal, že už asi nie, a predsa sa umúdril. Včera nám aj odhadol približnú váhu. V 33+6 tt. má chlapček 2340 g a dievčatko 2320 g. Povedal, že sú veľmi rovnomerné, že neprevyšuje váhovo jeden druhého. A fotky zas nemám. Dievčatko sa mi pozerá do chrbta, takže mu je vidieť len zátylok a chlapček je bokom, ale že si niečim tieni, buď rukou alebo mu tieni ona. Takže ani len netuším, ako vyzerajú... Neva, už tie 4 týždne vydržíme...🙂

meusicka
8. nov 2011

@betina1984 tak to mas super vahy, ja som zvedava ako tie moja babiky za dva tyzdne zase vyratsli 🙂 chcela som sa ta spytat ze v porovnani s prvym tehu, ked si cakala malinku, mas aj ty teraz ovela nizsie brusko??? 😕 ja ho mam nejak nizko, uz isty cas, ale minule mi dr. povedal ze krcok zatial drzi. ale mam kus obavy, ze ci mi nebudu skor naliehat na krcok ked uz teraz pri sede mam brusko ulozene na stehnach 😅

jankatinka
8. nov 2011

@meusicka
ja som bola dnes v poradni a mala som ten istý problém. mám bruško úplne dolu a aj cítim, že jedno dieťatko je veľmi nízko. doktorka povedala, že krčok je zatvorený a všetko je OK. Tak to asi tá váha dvoch bábätiek nás ťahá. zemská príťažlivosť je zemská príťažlivosť 🙂

dibik
9. nov 2011

caute baby, mate niektore skusenosti so skrytym refluxom? nase baby ho asi maju. je to na nervy, kedze po kazdom jedle sa trapia a malicko nam spavaju. zatial skusame sirup gastrotuss a davat ich do vyvysenej polohy. ak ste to niektora mali, ako dlho trvalo, kym sa travenie detickam upravilo?

betina1984
9. nov 2011

@meusicka ani ti neviem povedať, či kleslo. Možno trošku áno, ale tým, že sa mi posledný týždeň otočil chlapec dole hlavou. A strašne ma tlačia obe dole. Zajtra idem do poradne, a dúfam, že mi povie, že sa ešte neotváram. Ešte aspoň tri týždne vydržať... Ja mám tiež brucho až po kolená...🙂

cavik
9. nov 2011

@meusicka
@jankatinka
tak jám teda brucho pomaly až pod nosom 🙂 .......a včera som bola tiež na KO a krčok zatiaľ drží 🙂

meusicka
9. nov 2011

@jankatinka
@cavik
@betina1984
tak to ste ma kus upokojili lebo som si robila starost, ale som aj myslela ze to bude asi ta vaha. len svagrina ma furt stresuje, ze jeziiis ako mas nizko brucho 😝

@cavik volala som s Dr. a mam sa mu ozvat ked ukoncim 34tt.

mbavlsikova
9. nov 2011

@dibik tak toto maju aj moje baby, vraj to trva 2 az 4 mesiace, niektorym to trvalo aj rok, je to individualne. Aj kojis? Mne sa nezadarilo stratila som mlieko, davam nutrilon a je to tazke, tiez malo spime, bruska nas bolia, keby nebolo babky a dedka tak nespim 24 hodin mame to nastriedacku neustali plac.

mbavlsikova
9. nov 2011

Baby čo už máte dvojičky, chcem sa opýtať ako ste to zvladli ked ste ostali s dvoma detmi same a zacali plakat obe naraz, ci uz od hladu, od bolenia bruska, pokakanej plienky alebo od jedu? Este ma taka situacia len caka cca o tyzden ale uz teraz sa toho desim, kedze baby nekojim a hrozne placlive.
za odpovede dakujem

ika00
9. nov 2011

@dibik ahoj, asi ta velmi nepotesim, lebo u nas trva stale. Je to sice o nieco lepsie, vie si uz aj pospat, ale stale dost grcka. Niekedy ho musim dvihnut aj 10 krat, kym sa mu naozaj ulavi a potom zaspi. Zaciatky boli narocne, brusko, plac .... bolo to proste nepokojne dieta. Ale kazdym mesiacom sa to vylepsovalo. Dnes presne rozlisim jeho plac/kvilenie, viem ze musi na ruky ... Sirup som tiez skusala.

zuzika30
9. nov 2011

@mbavlsikova neostane ti nic ine ako nechat jedno plakat, ja som nehavala vacsinou malu ,ta je kludnejsia povaha a dokazala sa ukludnit po case aj sama, a ked toho bolo moc dala som na postel jedneho aj druheho ,vzdy mi plakal len jeden a druhy pocuval potom sa to vymenilo a cakala som ako sa situacia vyvinie, vacsinou mala stichla a ukludnila som potom maleho , drzim palce a pevne nervy 🙂

ika00
9. nov 2011

@mbavlsikova niekedy sa inak neda, len musi jedno plakat. Asi to znie dost tvrdo, ale ako prvrodicka, som plac svojho dietatka tazko zvladala. Ked prisli dvojicky, tak som sa zacala rozdavat na tri strany. A to so sebou prinasa aj neutichajuci plac niektoreho z dvojciat, aj neuspokojene starsie dieta... Snazim sa situaciu riesit s rozumom, nie az tak si to pripustam. Lebo to by som sklzla do stavu, kedy by som si myslela, ze som nedobra mama a to by nikomu neprospelo. Skus zachovat chladnu hlavu, nepodlahni stresu a urcite ich postupne utisis. Hlavne na to nemysli a nestersuj sa vopred. Drzim palce, aby takych chvil bolo co najmenej.

mamoka4
9. nov 2011

@ika00 @zuzika30 Ahojte, práve tu čítam o plači jedného dvojčaťa....ano, na to som aj ja prišla...že nie všetci su spokojní, že žiaľ mame narástli iba 2 ruky....a jedno mám na rukách, druhé kričí v postielke a u nás sa ešte dalšie dve niečoho dožadujú.... baby treba vydržať....uvidíte ako super bude keď dvojky troška podrastú a budú kamoši 🙂 Po druhých narodeninách si 1 x poriadne vydýchneme.... 😉

dibik
10. nov 2011

@mbavlsikova
@ika00 no u nas male negrckaju, len sa im strava vrati do krku a pali ich z toho zaha. strasne ich po kazdom jedle puci, vyplazuju jazyky, chrcia... no a tatko s mamou velmi nespavaju. aj teraz placu obidve naraz. malokedy teraz vydrzia spat dve-tri hodiny.
inak ja som teraz cely tyzden na male sama. muz chodi z roboty podvecer. ked budes musiet, tak to aj budes zvladat, aj ked ja mam obcas pocit, ze situaciu velmi nezvladam. kojim len jednu, lebo druha ma stale problem s prisatim, ale aj tej jednej je mojho mliecka malo, tak ju musim vzdy este dokrmit. jedno nocne vstavanie k obidvom babam mam tak na hodinu a pol a potom taku hodku-dve spanku. ja budem o tyzden zrela na psychiatriu 😀.

petra93
10. nov 2011

Ahojte, ja som sa sem nahodou preklikala, neda sa to vsetko citat je tu toho dost, ale ja som pred 2 tyzdnami zistila ze cakam dvojicky. Nemame ani v rodine, a bol to pre mna velky sok. Najprv som len plakala ale uz sa zacinam tesit. Byva mi strasne zle a chudnem, ale dnes som si uz dala tie cipky lebo sa to nedalo vydrzat. Vam to tiez zistili na prvom sone ze su tam dve?

mbavlsikova
10. nov 2011

@dibik ejha tak to mas podobne ako ja, tak drzim palec o tyzden budem aj ja sama na ne 😉

meusicka
10. nov 2011

@petra93 ahoj a vitaj medzi maminkami a nastavajucimi maminkami dvojiciek 🙂 viem si predstavit tvoje prekvapenie a "sok" ked to dr. oznamil. ale hadam to uz preslo vsak? ja som predychavala asi 3 dni a potom som si povedala, ze to asi ma byt tak a hotovo. 😝 mne dvojicky zistil v 8tt ukoncenom, (ale ja som len vtedy sla k dr. prvy krat s tym, ze som tehu... nechcela som skor, lebo som uz chcela vidiet aj srdiecko .... no tak som videla dve srdiecka 😀 ) inac mne nevolnosti presli v cca 12-13tt, skor ako pri prvom tehotenstve. tak drzim palce aby to tak bolo aj u teba 😉

meusicka
10. nov 2011

@dibik a ako davas male odgrgnut? mne napr. pri dcerke hovorili, ze treba zdvihnut uplne vysoko na plece, az tak, ze na pleci mas vlastne oblast jej zaludka. nemali sme potom problem s grckanim. akurat raz sa jej to nejak vratilo vsetko von a ja som potom masirovala rovno do sprchy 😝 inac mas moj obdiv ze si s nimi sama. ja som mala niekedy pocit ze s jednou som uz adept na prasky 😀

petra93
10. nov 2011

@meusicka dakujem. No dufam ze tie nevolnosti uz prejdu. Vy mate v rodine dvojicky? cakali ste to?

meusicka
10. nov 2011

@petra93 nie , ja som tu tiez jedna z tych co to v rodine nemaju a ani to necakali 😀

betina1984
10. nov 2011

@petra93 ahoj. Ani mi to nemáme v rodine, proste sa to stalo, ale už sa ich neviem dočkať. Zistili mi to tiež na prvom sone. A tiež som zo začiatku schudla (2,5 kg) a teraz 7 pribrala, takže relatívne málo na dve, ale ja som zase viac pri sebe, takže majú z čoho brať...🙂. Držím palce...