Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

magdi21
19. jan 2012

@betina1984 ďakujem, si ma upokojila🙂

magdi21
19. jan 2012

@ivikli no, dúfam, že to je ok, ešte keď som bola na sone v 10tt, všetko bolo, ale zdá sa mi to dlhý rozdiel, vedieť či je ok, až do sona v 20tt a to ešte pri dvojičkách, tak preto ten strach. už sa mi raz podarilo čakať dvojičky v 2009, a to nedopadlo dobre (ab.v 24tt,boli jednovaječné) teraz čo ma trošku ukľudňuje sú dvojvaječné, vraj by to mal byť ľahší priebeh, keďže majú aj 2 placenty..moc ,moc vďaka za odpoveď

magdi21
19. jan 2012

@mamoka4 , v 8tt...u mňa to bolo obrovské prekvapenie, vraj som mimo štatistík, raz som už čakala 2 drobce..ale to neskončilo dobre, takže dúfam, že to už teraz vyjde..

mamoka4
19. jan 2012

@magdi21 držím palce!! Nech všetko dobre dopadne!! 🙂 😉 Pozitívna mysleľ...a veľa pokoja a oddychu...

mamoka4
19. jan 2012

@gemini2 Ja toto nepochopím..prečo toto niekto robí...že klame..pripadá mi to také detinské a hlúpe! 😒 ☹

ivikli
19. jan 2012

@magdi21 aj ja drzim palce. a kludne chod k lekarovi aj skor, vsak nech ti spravi sono aj pred 20tt, mne robili kazdu chvilu (krvacala som), ale budes mat istotu, ze je vsetko ok.

zuzika30
19. jan 2012

@magdi21 vitam Martincanku 🙂 gratulujem a drzim palce...

zuzika30
19. jan 2012

@magdi21 ani nerozmyslaj ,ked budes chciet chod k lekarke ,(vsak ona vie co si prekonala), ja som bola v Heliose na sone casto, aj ked mi nekazali, zdalo s mi, ze uz sme dlho neboli a uz som tam bola, jasne stoji to 16e ,ale pokoj v dusi je na nezaplatenie 🙂

gemini2
19. jan 2012

@magdi21 i ja som raz isla za dr.lebo som necitila pohyb jedneho v brusku, spravila sono bez otazok- maly sa krasne hybal. Ja som sa ukludnila... Radsej zbytočne ako vobec...

magdi21
19. jan 2012

@gemini2 aj ja rozmýšľam, že sa objednám k súkromnému dr.do heliosu v Martine na sono..Radšej si zaplatím a budem kľudná...

magdi21
19. jan 2012

@zuzika30 tomu verím, už aj sa objednám...

usjak
19. jan 2012

@magdi21 ak sa ti nebude nieco zdat, mozes ist kedykolvek na pohotovost, tam tiez spravia sono a za 2 € 🙂

margaretka3
20. jan 2012

@mamoka4 @didik No presne ako píše didik, oni majú taký pocit bezpečia v tých perinkách a je im teplo, teraz spia tiež prikryté, no aj naše majú teraz 7 kg a majú 6,5 mesiaca....nohy im trčali von, ale rúčky museli byť pekne dole, tak im bolo dobre, ale už im to začalo prekážať, tak sme perinky odložili....s veľkými taktiež je to v pohode, najhorší bol september, niekedy prídu samé domov, niekedy sa prejdem pre ne, v pondelok jednu odnesie na gitaru manžel, druhú mi zoberie kamoška a v stredu zase rozveziem ja aj jej syna, že si pomôžeme a malé zatiaľ stráži babka, v pohode sa to dá...no fičíme celý týždeň 🙂 akurát že som dostala na vianoce lyže a to mi tento rok nehrozí :(, tak chodí manžel s veľkými babami aspon...

margaretka3
20. jan 2012

@betina1984 No mne ako som už písala pár strán dozadu, začali spať 2x asi pred dvomi týždnami, takže cca okolo pol roka...do vtedy spali 3 niekedy aj 4x, nevydržali dlho hore...

magdi21
20. jan 2012

@usjak ,ok vďaka 😉

ivikli
20. jan 2012

@betina1984 ahoj, mne spia dvakrat denne az od ukonceneho 9 mesiaca (aj cosi).
dovtedy vstavali okolo 5tej, 6tej rano a prvy spanok bol okolo 7.30, ale len 1/2 hod., potom druhy od 11.30 cca 1,5 hod. a treti okolo 16.00 cca hodinu.
potom som sa uz nastvala, lebo ten ranny spanok polhodinovy bol o nicom, pol hodinu som uspavala a pol hodinu spali. tak sme ich s manzelom (ked mal dovolenku) rano zabavali aby potiahli az do tej 10 tej, potom chudata odkvecli ale po par dnoch sa to upravilo a nebyvaju uz tak skoro unavene a do tej 10tej vydrzia v pohode.
ale tvoje su este malinke, podla mna potrebuju tie tri spanky...

ivikli
20. jan 2012

@evusaa ahoj, ohladom toho malinkeho oblecka, ja som tiez nakupila male velkosti, aj sme vynosili a planujem to dat na kramare - viem, ze sa im to tam zide, ked sme tam lezali, mali malo... len ako napad, ak by si ho nemala komu dat

silvinnka
20. jan 2012

Tehulky a skusene mamicky,prosim ňVas poradite mi?Cakam dvojicky,od zaciatku mam velmi rizikove tehotenstvo,termin mam v juli,ale vraj skor v juny 🙂 neviem si dat zatial rady,tym,ze nepoznam nikoho kto ma dvojicky....oplati sa kupovat pre novorodencov najmensie cislo 50 (0-0)?alebo mam radsej kupit 56? ja simyslim,ze dvojicky byvaju mensie ked sa narodia,tak neviem....nechcem kupit hluposti....dakujeeeeeeeeeeeem

nana80
20. jan 2012

@silvinnka ahoj gratulujem k dvojičkám ..no aj ja mam zopar dupačiek a oblečenia aj v tom najmenšom čisle 56, 🙂som netušila že jeaj 50tka 🙂

evusaa
20. jan 2012

je aj oblecko 46 😉

evusaa
20. jan 2012

@ivikli ahoj, ano viem ze v nemocnici potrebuju, ale len dupky aby to bolo prakticke pre nich a ja mam kopec inych veci, ale jasne ak sa nik nenajde tak aspon dupky a ponozticky odnesiem na kramare alebo antolsku 😉 dakujem

ivikli
20. jan 2012

@silvinnka ja so bola na rizikovom, predpokladalo sa, ze porodim skor, tak som nakupila aj mensie cisla - najma pyzamka. aj to vynosili, aj ked len chvilu, lebo rastli fakt rychlo 🙂 urcite nekupuj nic drahe, taketo male...

mamoka4
20. jan 2012

@silvinnka Ahoj veľká gratulácia k dvojičkám...ja som mala pre dievčatká najmenšie 56, boli v tom pár týž. utopené, ale veľmi rýchlo rástli. Moje mali pri narodení 2700g a 2600g. A dnes maju 9 kg a majú len 10,5 mes. Dvojčiatka sú len mensie ked sa narodia velmi predcastne...ale nar. od 35 tt. budu rast zarovno s rovestníkmi...inak moje dvojičky su teraz vacsie ako staršia dcerka v ich veku...a ona mala pri narodeni 3300 g. 😎 🙂 Drž sa a prajem dlhe tehulkovanie.

gemini2
20. jan 2012

@silvinnka ahoj, tak ja som mala aj take malinke ale nestihli sme vynosit, lebo sme boli dlho v nemocke (mesiac). sli sme domov s vahami skoro 3kg....urcite vela nekupuj, drobci rychlo rastu.

dana_l
20. jan 2012

@alenocka11 joj, to bude ozaj tazke ked nemozu ziadne mliecko. takze ziadna prognoza zeby sa to neskor zlepsilo ? drzim palce aby pekne priberali aby ste mohli coskoro domov

silvinnka
20. jan 2012

@mamoka4 dakujem 😉

dana_l
20. jan 2012

@magdi21 neboj, vsetko bude dobre. aj ja som mala 2x dvojicky. uplne prve tehotenstvo - stratila v 12tt. a teraz mame krasne dvojicky

dana_l
20. jan 2012

@margaretka3
@mamoka4 stastne to maminky co maju deti v skole a pomoc v rodine 😉

dana_l
20. jan 2012

@silvinnka u nas sa ziadne male cislo nenosilo. mali 52 a 53 cm ked sa narodili. tak som sa na tie malinke veci len pozrela, povzdychla a odlozila do krabice.
kazde babatko je ine ale ak sa ti narodia velmi predcasne tak budes potrebovat male veci, ak na termin tak skor oblecenie ako pre "jednobabatko"

dibik
20. jan 2012

@silvinnka Ahoj, dvojicky nemusia byt mensie ako ine deticky, mne sa baby narodili jedna mala 2800 g a druha 3050 g, takze velkost 50 sme takmer ani neobliekli... mozno prve dva tyzdne 🙂. nakup si len zopar takych malinkych veciciek a urcite by som nekupovala nic nove (skus bazar) alebo nic drahe.