Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mariro
30. mar 2012

@borenka takto nejako sme aj my fungovali,vzdy som vravela a aj budem ze dvojicky boli v pohode dobrunke deticky a vzdy som sa tesila z toho,lebo veru niektore deticky vedeli maminam narobit vrasky. 🙂

mariro
30. mar 2012

@iwa1 ja som tehu s dvojkami mala uuuplne super,bez nejakych problemov ,mala som 20 vtedy 🙂 zato teraz som bola tehu s 1 a teda som si uzila do 4mesiaca nevolnosti,zaha cele tehu,opuchnute nohy.. 😀 ale asi to aj vekom ide myslim.v 20-tke bol svet pre mna gombicka,ziadne negativvne info,ziadny net...teraz asi vela citame a aj sa viac bojime a vsetko prezivame. 🙂

juliagregor
30. mar 2012

@iwa1 bola som na amnio, co by si chcela vediet?

klincek
30. mar 2012

@sniesko0, @dibik, s hrazdickou bolo aj u nas tak, teraz im uz jedna hracka ani tolko nevydrzi, a mama samozrejme podavaj stale nieco nove...dobry denny spanok /teda dva/ je tiez len v kociku, takze som tiez vonku 2x2 hod bez ohladu na pocasie-niekedy si pripadam ako idiot, ked mrzne, fuci, leje, a ja ako taky blbec sama s kocikom na sidlisku, lebo vsetky ostatne matky mozu nechat deti spat v postielkach 😒 . noci su este tiez kadejake, ale uz aspon nekrmime, no zato su hore od siestej.
@mariro, kocik o chvilu zoderiem..vid vyssie. kresielka fungovali, kym boli mensie, ale velmi rychlo z nich vyrastli /aj fyzicky, aj sa uz nudili/. teraz ked im chystam jest, mam ich v jedalenskych stolickach, no vydrzia tam tak max 15 minut + krmenie.
ja uz mam niekedy pocit, ze od unavy umriem..a baby nielenze mi od zaciatku nic neulahcili, ale este to cele korunovali grcanim, ktore trva doteraz. to len ako bonus..no a najlepsie nakoniec-vsetka slubovana pomoc rodiny /a mame ju velmi siroku/ trvala presne 11 dni po navrate z porodnice, z toho 9 dni bol doma manzel. este ma vytacaju vyjadreniami "vsak pridte, my sa postarame" - ako ze zbal dve deti a pol domacnosti a odtrep sa niekam, kde budes varit a prat a vsetko ostatne /v cudzom prostredi/ a "pomocnik" pride poobede z prace /takze zas cely den sama, naco tam mam asi chodit??/ a postara sa.. ja som sice zazraky necakala, naivna som nebola uz ani v dvadsiatich, ale toto ma dost dorazilo, zvlast ked viem, ze ma este prepieraju za chrbtom, ze preco hram hrdinu a nepridem..takze scitane vsetko dohromady dava vo vysledku jednu riadne vynervovanu zensku, ktora si to sice uvedomuje, ale uz s tym malokedy vie nieco urobit. proste uz nevladzem. ked ma uz od nervov trasie, dam si dva perseny a chvilami zvazujem navrat k fajceniu 😝. a uz si aj hovorim, ci by babam nebolo lepsie v jasliach alebo s opatrovatelkou ako s neurotickou matkou ☹ ale ked maju nahodou lepsi den a vidim, ako na mne visia, tak mi je az do placu, ze by som mala byt bez nich. no ciste psycho.
@daliana, dakujem, odpisem

mariro
30. mar 2012

@klincek no tazko sa to cita,to mi je luto ☹ ale nevzdavaj sa,nehlc tie pirule,to si radsej zapal.Pomocnici o hovne a teba slak trafi.Skus ich zapojit ,tych pomocnikov aspon trochu,lebo ozaj si unavena..citim to z tvojho pisania.Sakra co to nevidia??? ☹

juliagregor
31. mar 2012

@klincek joj veru tazko sa cita, nevidim ti v pase kolko maju deti...co ti poradim, vykecaj sa, postazuj, deti supaj na zem, obloz ich hrackami, ked spia oni, lahni si s nimi a vykasli sa na domacnost, treba trochu nabrat sil, neboj bude zachvilu slniecko, budete vonku a aj tebe bude lahsie...
na pomocnikov sa vykasli a ani s nimi nerataj, lebo budes len sklamana, ak si mozete dovolit, tak trea umyvacku, susicku ...ja ju milujem 😀 a co najviac si takto pomoct...
dievcata z FB z maminiek si velmi chvalia tento pripravok http://www.mojalekaren.sk/femibion-energetic-mu...
ak si tam neni tak mi napis, je tam fajn partia ktora podpori, poradi... 😉

dibik
31. mar 2012

@klincek 😀 som sa musela zasmiat, lebo v niektorych vetach sa spoznavam... to kocikovanie, ked nikto iny s kocikom nie je von poznam... raz ma tak suseda zastavila dole na chodbe " a to vari nechcete ist s detmi von do takehoto necasu?" .... bola snehova kalamita a ja samulinka sama na celom sidlisku som kocikovala dvojickovsky kocik po hlavnej ceste za odhrnacom a aj to som mala problem 😀 .... alebo ked bolo -15 stupnov, tak to bolo detto 😀.
kresielka nam nepomahaju, baby sme skusali prenasat vsade, aby na nas videli, ale ked maju svoju naladu, tak to maju v pazi 🙂. no ja by som moje baby nedala za nic, ani ked mi zeru nervy kazdy den. nasa laura je taky nadherny smejko, ked ma dobru naladu, ze tazko najst krajsie a vysmiatejsie dietatko a nasa lujza je maly spunt, ktory by snad uz teraz najradsej chodil, aj ked je to mrzutka 🙂. proste akokolvek nadavam, vzdy si nakoniec poviem, ze som aj tak stastna. len by sa baby mohli trosicku znormalizovat.
a inak ja uz tiez beriem vitaminy na energiu... velmi nepomahaju, co sa tyka pomocnikov, obcas (ale velmi malo) mi ide niekto deti pokocikovat a to je asi tak vsetko, inak si to kocikovanie vacsinou odkrutim sama. no a aj to vacsinou o kocikovanie niekoho prosim, jedine svokre ide tak raz za tyzden sama od seba a velmi mi pomaha muz, ktory ale bohuzial tiez kazdy den chodi do roboty 😀.

mamoka4
31. mar 2012

@klincek Ahoj, to je zlé...ked citíš, že nie je doma komfortné. Pamätám si, že naozaj prvých 8-9 mes. bolo u nás ťažkých nespali mi na rovnako....isli nám zuby + mám doma ešte 2 stariš deti. 😒 Ale naozaj, ako baby rastu a to o 3 dni majú 13 mes. je to oooooveľa lepšie. Dokonca si pospíme poobede...ako teraz, spolu sa hraju... fakt náročnosť klesá.... Z tvojho príspevku cítiť že sa venuješ detičkám na 110 % 🙂 to je SUPER, ale všetkého veľa škodí....takže ak môžem poradiť nechaj ich v postieľke...s hračkami....a ak budú pišťať nech pištia... 😢 možno je to odo mna kruté...ale nesmieš sa nech "vydierať" že chú neustálu pozornosť...lebo sa ti snane že ani ako veľkí sa nebudú vedieť sami zahrať...Skús sa poradiť o celom tvojom probléme s detskom lekárkou....držím ti veeeeľmi palce, skús malých nechávať v postieľkach či v ohradke samých...na začiatku si poplaču...moje mrnkli možno 2 min. prihovárala som sa im....ale ked videli, že mama vyťahuje vysávač...alebo mixuje jedlo....zaujalo ich to a už bolo po plači....Skús im pustiť hudbu....moje to miluju.....a VER MI - časom sa všetko zlepší...

mamoka4
31. mar 2012

@dibik Ja som takto kočíkovala do ich 4 mes. lenže potom som nemala doma upratané, sama som bola unavená..... ☹ takže potom som dvojky naučila spávať doma pekne v postieľkach...o 11,30 h. zaspia o 14,30h sa budia... zatiaľ upracem, navarím obed...naučím sa so synom tretiakom....a okolo 15 h. ideme vomn a pre dcérku do školky....vonku sme aj do 18 h. podľa počasia a tento režim nám šlape ako hodiny. Bohužiaľ ani u nás mi nemá kto pomôcť..a mňa ešte strááááášne zaťažovalo chodenie von, kedže som ich dávala do mono kočíka a pred domom ich prekladala.... ☹ preto ked boli silné zimy som dcérku do škôlky radšej nedávala.....ale fakt sa mi zdá, že po 1 nar. nám svitá na lepšie časy. 😎

gemini2
31. mar 2012

mamicky, hrozna vec- mame uz po prvych narodeninach a stale neviem uspat oboch drobcov naraz,spia len po hodinke cez den, v noci spia max.9hodin.....zhorsilo sa to asi mesiac pred narodeninami a ja uz nevladzem...... ☹

iwa1
31. mar 2012

@dusika11 no ja zvazujem amnio uz aj kvoli veku a pri poslednej slecne som sla, lebo sme mali vysoke NT a amnio ma uspokojilo...doki mi povedal, ez mozem ist na sono,ale to mi chromozomy neporata 😕 tak ma len zaujimalo ake je to s dvojkami ist... ja sa uz teraz zadychavam, musim si najst nejake lahke cvivenie,a by som uplne nezlenivela 🙄 😅

iwa1
31. mar 2012

@juliagregor ako to prebieha? pichaju ta dvakrat ze? je tam vyssie riziko? a kedy sa moze ist? kde si bola?

iwa1
31. mar 2012

a este otazka ako ste zvladali kojenie dvoch deti? 😕 😀 ja som sa trapila aj po jednom a viac ako 3 mesiace sme sa nekojili,a le dve naraz si neviem predstavit 😕 😀

mamoka4
31. mar 2012

@iwa1 Vidím, že si skúsená mamina 😉 a ako písali maminy pred rokom mne.... 🙂 určite zvládne dvojičky hravo. Dvojičky sa dajú kojiť....ked majú dobrý sací reflex, su dostatočne donosené....v prvom rade je v pokoji malinké donosiť aspon do 36 tt. A kojenie sa dá zvládať, ja som tak kojila moje prvé 3 mes. 🙂 potom boli ťažké...ale kojím ich doteraz a majú 13 mes. 😎 My skor máme problém ako ich odstaviť....

iwa1
31. mar 2012

@mamoka4 no skusena ale zaskocena mamina 😀 uz sme ich fakt necakali a uz vobec nie dvojky 😅 cvicila si pocas tehu? 😕

juliagregor
31. mar 2012

@iwa1 ano pichaju kazde zvlast, mna az 7 😒 , jeden na prvy krat a druhe bolo v prikryte placentou a neslo to...aj som im tam uz kolabovala,...potom som bola v nemocke este tyzden, na moje prianie ma napichali magnezkom...
bola som aj prvom synovi ale toto bolo ine...
vtedy som svoje rozhodnutie ist na amnio povazovala za spravne....teraz by som uz nesla ...hrozne mi tvrdlo brucho...

poloz si otazku co spravis, keby...a je rozhodnute ci pojdes alebo nie...

parvitas
31. mar 2012

@jarula10 dakujem. veru, ved praveze pri malej sa mi tazie o dvojicky stara. teda, ona je zlaticko, neziarli, pomaha maximalne, nosi plienky, cumlik, flasku, referuje, ci spia, maju oci, alebo placu, ci grckaju 🙂
no, odpisem viac neskor. 😠 ony ,potvorky male, citia, ked si na chvilku sadnem, ze mam klud... aaaaaaa 😀

juliagregor
31. mar 2012

@iwa1 kojit sa da...aj spolu, aj oddelene...ako bolo treba...
kojila som 20 mesiacov...
ja som stresovvala yo yaciatku a moj muz mi vravel a preco bz si nekojila 😀

mamoka4
31. mar 2012

@iwa1 nie, kdežeeee. 🙂 možno sa ti to teraz nezdá, si len v 10 tt. ale od takého 27 tt. sa budeš cítiť ako 38 tt. 🙂 takže tehu s 1 a dvomi detičkami je uuuplne o niecom inom.... je to podľa mňa o dosť náročnejšie...ja som sa už v 12 tt. dozvedela, že su tam 2....a dovtedy sme boli na 2 letných dovolenkách, vyliezla som na Oravský zámok..... 😀 ale od toho 11 tt. mi bolo neeeeeeskutočne zle. 😖 ☹ 😒 vracala som, točila sa mi hlava...ale všetko pominulo v 19 tt. 🙂 potom obe kopkajú....ja som šťastná že som vynosila 2 do 37 tt. a to som mala čo robiť. Ved baby mali 2,6 kg a 2,7 kg...a nosit 5,3 kg živej váhy + plodova voda 2 x a placenta fakt nie je sranda....ale oplatí sa! 😉

dibik
31. mar 2012

@mamoka4 a ako si ich naucila zaspavat a spat same? ja som to moje uz naucila. zaspali skoro vzdy v postielke, ale max. na polhodinku... .a teraz spat v postielke proste nechcu... niekedy tam sice zaspia, ale vzdy je to len ta polhodka a to pre mna nema cenu, potrebujem, aby sa poriadne vyspali, lebo ked su unavene, tak je to s nimi na nevydrzanie 🙂

mamoka4
31. mar 2012

@dibik Zásada, nakŕmiť ich obed príkrmy + dat piť ( u mna to znamenalo nakojiť), ale ked som videla že uz zaspáva ked som videla, že zaspáva pri kojíní " odpojila" som ju, dala dudlík a položila do postieľky. Potom zobrala druhú....a urobila presne to isté...za ten čas pokým som kojila druhú a prvá ešte nespala ale iba ležala...a začala mrnčať som jej povedala Pssst....a oni si na to tak zvykli...a aj večer nám to funguje. Občas sa im nechce spať...ale su v postieľkach, nevyťahujem ich. A ja ležím na manželskej posteli a tvárim sa že spím....o chvíľu si ľahnú a samé zaspia....a už to máme tak zautomatizované že na obed cca 12 h. v postielke zaspávajú ako na povel. 😀 Mne vonku ak zaspia spia len krátko, všetko ich budi...pes, autá...takže aj ked sme cez vikend s veľkáčmi na výletoch a malé nám spia v kočíku nie je to ono a sú unavenejšie....doma je doma.

dusika11
31. mar 2012

@iwa1 dr..dankovcik v kosiciach fakt..dost spicka-mi neodporucal ist na amnio dvojek kvoli tomu jednemu percentu navyse...ja som ho pocuvla..a nelutujem..ale ty sa musis rozhodnut sama--mne vek strasil tiez..ale..znova by som sa rozhodla rovnako...aj tak som donosila zo zatatymi zubami do 38 tyzdna..

mirasierra
1. apr 2012

ja som na amniu nebola tiez, bala som sa toho keby nahodou jedno vyslo zdrave a druhe chore. co by som robila potom? tak som sa tej volby dobrovolne zriekla a dobre to dopadlo.

iwa1
1. apr 2012

@dusika11 uvidim, zvazim to po tomto sone na NT, lebo to co sme minule zazili, uz nechcem znova...mne dalo amnio taky pokoj v dusi, ze je zdrava..lebo uz zo mna bola troska a psychicky by som to neuniesla- a zase budem mat 5 deti a mozno ma bude niekto odsudzovat,a le chorucke babo by pre nas znamenalo koniec...uz teraz to bude o hubu a vsetci mi vravia, ze len nech su zdrave...tak uvidim, vo stvrtok mam poradnu, poradim sa s dokim a pripadne zbehnem za Cunderlikom 😕 zevraj v BA je to naj odbornik na sono 😕

iwa1
1. apr 2012

@mamoka4 prave tohos a bojim, ci vydrzim v praci do konca, prip. na dohodu dlhsie... 😕 nerada by som skoncit v nemocke, ale ked sa inak nebude dat, tak pojdeme si lahnut 😒

ivikli
1. apr 2012

@juliagregor julka, prosim ta, ako sa vola ta FB skupina dvojiciek? nepodarilo sa mi ju najst. dakujem 🙂

mirasierra
1. apr 2012

@juliagregor a ako sa k vam do skupiny mozem prihlasit? treba asi aby ma niekto pridal, ze?

mamoka4
1. apr 2012

@iwa1 No ja som bola pred MD na živnosti a veľa vecí som mohla robiť z doma....uprimne neviem si predtavit behat ráno aj v 28 tt. s velkým dvojičkovým bruchom do práce, riešiť veci...a mne sa dvojky narodili v marci...takze tehu som bola celu zimu takze som bola castokrát cele dni doma...lebo vonku sa šmýkalo a bolo hnusne...stálo mi to za to, že som v kľude ležala...oddychovala...starala som o rodinu + 2 deti ...inak mám kamošku, čo nasilu chcela pracovať s dvojičkami az do konca 32 tt. a na druhý den nástupu na MD jej praskla som a malinké sa jej narodili.... 😒 sú v poriadku ale za tie stresy mi to nestálo. Inak moj Dr. mi hovoril, ze on dvojickové radsej vypisuje na PN, aby bolo všetko v klude.... 😉

juliagregor
1. apr 2012

ked kliknes na tu stranku, malo by tam byt poziadat o vstup...ak nie...tak cez nejaku maminu, co je tam a musi ju mat v priateloch na FB...
je nas tu vela, mozes si ma najst, nick mam smerodajny 😀